Go down
Enzo Nero
Slytherin
Enzo Nero

Klasa Historii Magii - Page 7 Empty Re: Klasa Historii Magii

Pon Mar 26, 2018 7:20 pm
Enzo siedział przy ławce i zaczął się zastanawiać co napisać na kartce. Nie wiedział co powinno się na niej znaleźć dlatego wlepił swoje oczy w ścianę i przetwarzał wszystkie informacje jakie zgromadził do tej pory jednak nic o konwencjach nie przeleciało jeszcze przez jego mózg, aż tu nagle olśnienie.
" Konwencja Jurija Stonogenta urzędnika biura sieci fiuu która nakazała legalizacji wszystkich kominków z racji używania ich przez śmierciożerców". Zapisując tą konwencję na kartce wstał i poszedł położyć ją na biurku nauczyciela. Był bardzo dumny z siebie że jednak przez te 6 lat w szkole czegoś się nauczył.
Erin Malfoy
Slytherin
Erin Malfoy

Klasa Historii Magii - Page 7 Empty Re: Klasa Historii Magii

Pon Mar 26, 2018 11:05 pm
Wspaniałe "interesujące" wykłady. Chyba nawet pasjonat historii by tu zasnął. Ona mimo usilnych starań, też nie była w stanie być zawsze przytomna na tych zajęciach. Tym razem mieli do wykonania jakieś zadanie i chyba tylko to pozwoliło zachować jej świadomość. Słuchała ducha z nadzieją, że wyłapie jakiś drobny przydatny szczegół, a może coś co odblokuje jej pamięć. Nic takiego jednak się nie wydarzyło. Zaczęła kreślić sobie coś na oddzielnym pergaminie. Wyszedł jej jakiś krasnal, uśmiechnęła się do siebie i zaczęła szkicować tuszem smoka, który przygotowuje się do zjedzenia małego pokracznego stworzenia, no i ją olśniło. Zaczęła szybko kreślić tekst na czystym pergaminie.
>>1. Zakaz prowadzenia prywatnych hodowli i trzymania smoków, które Ministerstwo Magii oznaczyło symbolem XXXXX, czyli  za „znanego mordercę czarodziejów, nie nadającego się do udomowienia ani tresury”.
2. Nałożenie na animagów obowiązku zarejestrowania się w Ministerstwie Magii w Urzędzie Niewłaściwego Użycia Czarów.
3. Wyodrębnienie obszarów przeznaczonych do objęcia czarem dezorientujący mugoli, z powodu dużej populacji na tych terenach magicznych stworzeń. <<

Nic więcej nie była w stanie sobie przypomnieć, miała nawet wątpliwości czy  to co napisała jest dobrze, ale chociaż odjęła próbę. Zabrała ze sobą podpisany pergamin i zaniosła go na biurko Profesora. Wróciła do ławki i podjęła próbę sporządzenia notatek z wykładu.
Kwirynus Narcyz Black
Slytherin
Kwirynus Narcyz Black

Klasa Historii Magii - Page 7 Empty Re: Klasa Historii Magii

Wto Mar 27, 2018 4:00 pm
"JEST, WYGRAŁEM ŻYCIE!" Pomyślałem, gdy kazano nam pracować z podręcznikiem. Nic nie trzeba sobie przypominać tylko ładnie przepisać. Wziąłem podręcznik, kartkę i zacząłem pisać:
"Podczas tego spotkania zostało zabronione trzymanie i hodowanie smoków przez czarodziejów, które Ministerstwo Magii oznaczyło symbolem XXXXX. Ustandaryzowano wtedy budowę kominków fiuu, które dzięki temu miały być takie same wszędzie. Ówczesny Minister Magii opowiadał się przeciwko obydwom przepisom, jednak mało czarodziejów popierało jego zdanie"
Po napisaniu referatu uśmiechnąłem się dumny z siebie i odłożyłem referat na brzeg ławki. Mam nadzieję, że częściej będą pracę z podręcznikiem, wtedy będzie szansa na Owetuma z HM.
Nauczyciele
Nauka
Nauczyciele

Klasa Historii Magii - Page 7 Empty Re: Klasa Historii Magii

Pią Mar 30, 2018 9:00 pm
Profesor Binns mówił i mówił, co jakiś czas robiąc krótkie przerwy, ale całość i tak ciągnęła się niesamowicie, w jednym tempie i tonie. Kiedy w końcu zbliżał się koniec spotkania, zerknął na mały stos pergaminów na swoim biurku.
- Teraz proszę byście poczekali to od razu wam to sprawdzę - powiedział to tak, jakby był znudzony i najpierw jego dłoń przeszła przez pergaminy, a następnie jeden z nich chwyciła. Udało się bez większych komplikacji.
- Enzo Nero - wyczytał jego dane z pracy i zaczął czytać, ale nie na głos. - Śmierciożerców nie było w tamtych czasach, skąd ich pan tam wziął. To z kominkami... Okropny, panie Neros.
Odłożył pracę na biurko i sięgnął po następną. - Erin Malfoy.
Było już więcej danych, ale nadal czegoś brakowało. No ale cóż, w porównaniu do poprzedniej pracy...
- Mocny Zadowalający, panno Malfroy. A teraz Kwirynus Black - skupił się na ostatnim pergaminie.
- Mocny Nędzny, panie Blacek. Ulick Gamp popierał pierwszy przepis, właściwie to dzięki jego naciskom nadal jest i funkcjonuje. A pani? - spojrzał na Jessicę. - Nie widzę pani pracy, więc na następne zajęcia proszę szczegółowo opisać Konwencję Czarodzejów z 1709 roku. To wszystko na dzisiaj, możecie iść.

[z/t dla wszystkich]
Jeśli ktoś się nie zgadza, zapraszam na PW. Ogólnie za skromnie podeszliście do kwestii wymyślania własnych faktów historycznych, albo ich dopasowania do danej rzeczywistości historycznej. Także więcej śmiałości na przyszłość!

Enzo Nero: +2 PD, +5 fasolek, +Okropny
Jessica Smith: +2 PD, +3 fasolki, +Praca Domowa
Kwirynus Black: +2 PD, +6 fasolek, +Nędzny
Erin Malfoy: +2 PD, +8 fasolek, +Zadowalający
Sponsored content

Klasa Historii Magii - Page 7 Empty Re: Klasa Historii Magii

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach