Go down
Sofia L. Zabini
Ministerstwo Magii
Sofia L. Zabini

Sofia L. Zabini. Empty Sofia L. Zabini.

on Sob Gru 22, 2018 2:24 pm

Karta postaciImię i nazwisko: Sofia Lucia Zabini.
Data urodzenia: 22.02.1945 r.
Znak zodiaku: Ryby.
Imiona i nazwiska rodziców: Giovanni Zabini i Barbara Selwyn. Oboje są czarodziejami czystej krwi.
Krew: Czysta.
Miejsce zamieszkania: Obecnie Londyn, Regent Street – panna Zabini posiada tam mieszkanie na poddaszu.
Wykształcenie: Skończony Hogwart; Slytherin. Późniejsza kariera naukowa poszła dosyć szybko; Sofia posiada na swoim koncie kilka ukończonych kursów.
Miejsce pracy/wyuczony zawód: Departament Tajemnic. Czai się na stanowisko szefa działu.


Cechy wyglądu


Wzrost: 166 cm.
Waga: 62 kg.
Kolor włosów: Czarne, połyskliwe.
Kolor oczu: Brązowy.
Budowa ciała i postura: Wysoka jak na kobietę, Sofia chodzi wyprostowana, nie garbi się, porusza się zgrabnie. Zaokrąglone biodra, szczupła talia – wszystko ma na swoim miejscu.
Znaki szczególne: Mnóstwo pieprzyków, znamion na twarzy, ramionach, udach. Kilka blizn rozciągających się na jasnym ciele; otarcia i siniaki również nie są rzadkością.
Preferowany ubiór: Lubi wygodę, ale też i skromną elegancję. Na modłę włoskich domów mody ubiera się w marki znane i lubiane przez czystokrwistych – nie stroni od sukienek, ołówkowych spódnic oraz koszul z delikatnych materiałów. Preferuje kolory stonowane; głównie czerń.
Zawsze pięknie pachnie; rzadko jednak zwraca uwagę na makijaż czy dodatki. Nosi się z lekką nonszalancją.


Umagicznienie


Specyfikacja różdżki: Heban, włos północnicy, 12,5 cala, sztywna.
Bogin: Bogin przybiera postać Sofii siedzącej na krześle, obwiązanej skórzanymi pasami, samotnej, pozostawionej samej sobie z własnymi lękami.
Amortencja: Papierosowy dym, piżmo, whisky.
Widok z Ain Eingarp: Dumna, wyprostowana Sofia z uniesioną różdżką, otoczona pośród rodziny, przyjaciół, ukochanych osób.
Zwierzę totemiczne: Koliber.


Przeszłość i przyszłość


Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności: Można byłoby zacząć od tego, że panna Zabini niezależnie od tego co się o niej mówi zawsze będzie się chełpić własnymi umiejętnościami – jakie one by nie były.
Zawsze zbyt ambitna – nie wiadomo jednak czy to za sprawą wymagających rodziców czy niej samej. Lubiła przodować, lubiła być pierwsza – dlatego między innymi w VI klasie miała zaszczyt nosić odznakę Prefekta za szczególne zasługi wobec klasy i szkoły.
Szkołę ukończyła z wyróżnieniem, była dobrą uczennicą, brała udział w każdym możliwym kursie, który dałby jej upragnioną niezależność i możliwość decydowania o samej sobie.
Ścieżka jej kariery nie była wyboista – egzamin zdawany za egzaminem, mnóstwo turnusów, turniejów oraz testów i kursów, w których brała udział. Szalona potęga za wiedzą była nie do wytrzymania; panna Zabini jednak nie potrafi żyć bez pracy, co widać u niej do dzisiaj.
Niegdyś sławetny teoretyk z niemal każdego przedmiotu, a im bliżej licznik zbliżał się do dwudziestki tym Sofia wiedziała w czym najlepiej się odnajduje.
Transmutacja, eliksiry i zaklęcia – oczywiście. Tymi ostatnimi potrafi żonglować jak nikt inny – wedle jej mniemania. Doskonale odnajduje się w pojedynkach, starciach, warzeniu eliksirów. Ma dobry nos, jest skrupulatna i dosyć uważna jak na choleryczny charakter.
Gorzej radzi sobie z zielarstwem, wróżbiarstwem czy astronomią. Nigdy nie miała do tego głowy, chociaż na zajęciach udawała, że pozjadała przynajmniej połowę sąsiednich rozumów.
Uwielbia ćwiczenia, dąży do tego by być doskonałą wersją samej siebie, jednak bywa różnie. Zbyt ambitna, zbyt gwałtowna nie jest w stanie określić kiedy jej magia zadziała.
Potrafi wyczarować patronusa, a także rzucać zaklęcia bez pomocy słów.

Koncepcja gracza: Wydaje mi się, że Sofia to trudna postać.
Niesamowicie ambitna, ale jednocześnie ceniąca sobie niezależność i otwartość. Nie lubi być zamykana w kajdanach zasad, dlatego często działa wbrew nim. Kombinatorka, która odwleka moment wyjścia za mąż.
Nazywana już starą panną nie potrafi się na tyle mocno zaangażować wiedząc, że ma o wiele więcej do roboty niż bycie czyjąś żoną.
Naciskana jednak ze strony rodziców, którzy surowo podchodzą do wychowywania jedynej córki – wielokrotnie zamęczana psychicznie, bita i upokarzana zerwała zaręczyny z wybranym przez rodziców mężczyzną. Nie wiadomo czy zrobiła to w akcie paniki czy złości.
Pomimo wszystko jest blisko związana z rodziną, szanuje rodzicieli, jest w stanie się dla nich poświęcić – jednak nie do końca tak, jak oni by sobie tego życzyli.
Buntowniczka, kombinatorka, oschła, o języku ciętym i ostrym jak to tylko możliwe. Rzadko zrzuca maskę profesjonalistki; chociaż co bardziej dociekliwe spojrzenie będzie w stanie ujrzeć jej prawdziwą naturę.
Uzależniona od tytoniu, alkoholu, zabawy, pracy – ma w sobie wszystkie najgorsze cechy. Lubi wchodzić w słowo, by zaraz potem zamilknąć. Nie da się jej opanować, a ona sama wydaje się być pewna swoich wad, jak i zalet.
Giętka, elastyczna względem własnych przekonań.
Dlatego też jestem otwarta na wszelaką interakcję z MG - nie mam oporów przed pisaniem czegokolwiek, o ile wszystko będzie miało ręce i nogi. Sofia to elastyczna postać; będzie mogła się więc opowiedzieć zarówno za Zakonem Feniksa, jak i Czarnym Panem. Wszystko jednak zależy od motywacji postaci - na razie jest to zdobycie stołka szefa Departamentu Tajemnic.
Być może panna Zabini nie cofnie się przed niczym by to osiągnąć.

Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Sofia L. Zabini. Empty Re: Sofia L. Zabini.

on Sob Gru 22, 2018 3:26 pm

Witaj na Magicznej Kołysance!Twoja karta została właśnie zaakceptowana. Dobra robota! Możesz odetchnąć, zacząć tworzyć inne tematy techniczne i rozpoczynać pierwsze sesje. Poniżej wrzucam ci listę przydatnych linków oraz przydzielone twojej postaci atuty i słabości. Przypominam również, że gdybyś miał jakiś problem, możesz zawsze zgłosić się do mnie na PW!

Kliknij aby rozwinąć listę przydatnych linków:
Na podstawie karty przydzielam ci 6 atutów i 3 słabości:

Atuty


Dobra opinia - postać zazwyczaj jest przygotowana do zajęć, punktualna i w ogóle zachowuje się bez zarzutu, dlatego nawet jeśli coś się jej przytrafi, nauczyciele patrzą na nią łagodniej, a o szlaban będzie musiała się naprawdę postarać.
Wiem, czego chcę - postać potrafi stawiać sobie jasno sprecyzowane cele do których dąży, niezależnie od tego, co myślą inni. Dzięki temu łatwiej radzi sobie z wewnętrznymi konfliktami.
Królowa jest tylko jedna - postać wyróżnia się na tle innych. Wszyscy liczą się z jej zdaniem, jest wybierana na przewodniczącego szkolnego koła, kapitana drużyny, prefekta, czy choćby lidera grupy na zajęciach. Rozpoznawalna w całej szkole, wysyłana w delegacje przez pracodawców, bo któż prezentuje się lepiej?
Wyciągnę różdżkę zanim policzysz do pięciu - postać jest dobra w zaklęciach, błyskawicznie wyrecytuje zasady jakimi rządzą się pojedynki i nie boi się wciągnąć w wir walki. Warto zaznaczyć, że preferuje ona czarodziejskie sposoby rozwiązywania swoich spraw.
Wulkan energii - z postaci kipi wręcz energia do działania. Jest bardzo aktywna, ciągle znajduje nowe zajęcia, ale też, co najważniejsze, ma nieprzebrane pokłady zapału i sił do działania.
Hazardzista - postać zna różne gry, a w dodatku jest w nich całkiem niezła. Potrafi wykiwać niejednego pokerowego wygę. Czy to spryt? A może zwinne palce? Wszystko jedno. Grunt, że wygrywa, prawda?

Słabości


Sztywny jak pal Azji - postać ma wyznaczone zasady, których kurczowo się trzyma przez co trudniej jej nawiązać pozytywne relacje z innymi osobami. Sobotni wieczór i wszyscy z biura idą na piwo, ale ona woli pracować? Ktoś proponuje że poświęci dla niej życie, ale ona tylko grzecznie dziękuje i mówi że musi coś załatwić? Standard.
Nałogowiec - postać jest mniej lub bardziej uzależniona od pewnych substancji. Może to papierosy, może coś cięższego. Ale wiadomo jedno. Kiedy zabraknie tej esencji jej istnienia, nerwowość, agresja i trudności ze skupieniem murowane.
Typ niepokorny - postać lubiła, bądź nadal lubi się buntować, jednak czasem obraca się to przeciwko niej - odruchowo zaprzecza, nawet jeśli chce się zgodzić, bądź dokonuje innych czynności godnych rebelianta, których żałuje kilka sekund później.
Me and the devil
Walking side by side
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach