Go down
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Fabuła

Wto Lut 14, 2017 12:23 pm

WstępJak zaczęła się ta historia?
Tak jak każda.
Od urodzenia jej wszystkich uczestników, począwszy od tych najstarszych profesorów, członków rodzin, pracowników Ministerstwa Magii i Szpitala Św. Munga, wszystkich sprzedawców z ulicy Pokątnej, Śmiertelnego Nokturnu i tych z Hogsmeade. Czarodziejów, którzy liczą kolejne lata swego życia i z przygaszającym już uśmiechem patrzą na ostatnie wybuchy ognia w kominku, wielkich magików pochowanych często na mugolskich cmentarzach i tych których wizerunki widnieją na kartach z czekoladowych  żab, a skończywszy na nich – na młodych, na tych co urodzili się nie tak dawno temu. Ich reprezentują przede wszystkim uczniowie Hogwartu – nowe spojrzenie na świat. Dalej już pozostają wszyscy świeżo upieczeni dorośli czarodzieje gotowi na to by nadal się rozwijać i tworzyć doskonalszy świat oraz społeczeństwo.
Losy ich wszystkich są razem połączone – słabiej lub mocniej, zależnie od przebiegu życia, którego nie sposób zrozumieć i uchwycić w swoje dłonie na dłużej.
Nikt nie jest w stanie swymi oczami dostrzec całości tej konstrukcji. Zresztą ona ciągle się zmienia, zostaje rozbudowana przez dodawanie kolejnych części, które mają poprawić jej funkcjonowanie.
To właśnie Ty możesz zmienić oblicza tej historii, sprawić, że przewagę będzie miało albo dobro albo zło.
Co wybierzesz? I czy jesteś gotowy by dołączyć do przygody pełnej wzruszeń, poświęceń, magii i niespodzianek?
Nie czekaj. Nie wahaj się.

Przygoda już się rozpoczęłaKalendarium Fabularne dostępne jest na wikipedii. Dotyczy ono jedynie wydarzeń głównych, powiązanych z ogólną fabułą forum. Warte odnotowania wydarzenia postaci można podsyłać na konto Magic Lullaby.

Rozdział I: Nowy Początek
Rozdział II: Wiosna Poległych
Rozdział III: Letnie Pożegnania
Rozdział IV: Sprawy, których końca nie widać
Rozdział V: Zimowa zawieruchaOstatnia aktualizacja: 29/12/18.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sob Gru 29, 2018 2:07 pm, w całości zmieniany 7 razy
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Re: Fabuła

Wto Lut 14, 2017 1:33 pm

Rozdział I: Nowy Początek


Fabuła WWRfgQe

Wakacje już dawno przeminęły – o dziwo spokojnie i bez większych problemów, jeśli nie licząc tajemniczej wyprawy Albusa Dumbledore'a z jednym z uczniów. Co tam się stało? Czego szukali? I dlaczego jeden z najpotężniejszych czarodziei wszech czasów wziął ze sobą właśnie tego konkretnego chłopaka?
Plotki zaczynają krążyć odkąd się okazało, że to właśnie tego tajemniczego towarzysza dyrektora szukali zamaskowani oprawcy podczas ataku na Express Hogwart. Uczniom na szczęście nic się nie stało, jeśli nie licząc kilku drobnych obrażeń.
W Hogwarcie pojawił się także nowy nauczyciel Obrony Przed Czarną Magią – czy uda mu się wytrzymać dłużej niż jego poprzednicy? Ponoć na to stanowisko ktoś rzucił klątwę...
W międzyczasie została zaatakowana wioska mugoli. Śmierciożercy nie próżnowali – Czarny Pan po dłuższej przerwie ponownie dał o sobie znać.
Dumbledore nie pozostaje mu jednak dłużny. Właśnie  rozpoczął rekrutacje do utworzonego niedawno "Zakonu Feniksa”.
Nowy Minister Magii ma coraz większe poparcie czarodziei. Wszyscy mają nadzieję, że uda mu się zapanować nad całym tym bałaganem i złapać Czarnego Pana – lecz nie wszystko wydaje się być takie proste.
Pojawiają się też smoki. Tak, smoki na terenie Anglii. I to całkiem niedaleko Hogwartu...
Co z nimi będzie? Ministerstwo już nad tym pracuje.
Bo to co uważano za skończone, dopiero się zaczyna.
Uciekła grupka Śmierciożerców i to na nich skupia się cała uwaga magicznej prasy. Ale Ministerstwo kogoś przegapiło... nie zauważyło zniknięcia jednego z najgroźniejszych więźniów.
Nikt nic nie wie...
Nikt nie pamięta.

Hogwart został zaatakowany przez zwolenników Voldemorta. Wykorzystali okazję, kiedy dyrektora nie było w szkole. Nauczyciele bili na alarm.  Pojawiła się panika, ale wśród przestraszonych uczniów znaleźli się też i odważni.
Garstka uczniów niestety nie żyje a także jeden nauczyciel. Ponieśli bohaterską śmierć na polu walki. Andre Takawa zginął z rąk jednego z najbardziej poszukiwanych Śmierciożerców –  Antonina Dołohowa.
Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy...
Jednakże wszystko wróciło już do normy. Pojawił się również nowy nauczyciel Numerologii – Vincent Nightray. Zyskał sympatię uczniów... i grono wielbicielek.

  Oprócz natłoku prac domowych jest czas i na nawiązywanie nowych znajomości i umacnianie starych  przyjaźni.
Część uczniów jest ciekawa, dlaczego korytarz na VI piętrze jest zamknięty. Zaczynają się różne spekulacje, plany, lecz każdy kto zaryzykuje może zostać wyrzucony ze szkoły. Albo stracić życie.
Huncwoci jednak od jakiegoś czasu są zbyt cicho. Czyżby coś kombinowali? A może całkiem dali sobie spokój z robieniem kawałów?
Szkoda. W końcu w tych czasach przydałyby się częściej powody do śmiechu...
Od jakiegoś czasu też nie widać Jęczącej Marty w łazience na III piętrze, a z rur wydobywają się dziwne odgłosy.
Nikt nie ma pojęcia co się dzieje.

Za nami jest też Bal Halloweenowy. Minął on dosyć spokojnie, jeśli nie licząc małego pokazu przy stołach Gryfonów i Puchonów.
Bal zakończył się brawurowym występem profesora Hucksberry'ego przebranego za błazna i szalonym tańcem Dumbledore'a z panią Pomfrey.

Nadszedł listopad, w którym w tajemniczych okolicznościach zginął James Callaghan, premier Wielkiej Brytanii - okolicznościach, które rozjaśniły się, kiedy Śmierciożercy tłumnie pojawili się na ulicach Londynu, mordując i niszcząc. Podczas tego ataku zginął Felix White - szef Departamentu Czarodziejskich Gier i Sportów.

Grudzień nastał w napiętej atmosferze i wszyscy doczekali się Balu Bożonarodzeniowego, sądząc, że pozwoli on rozluźnić się po tragediach, które dotknęły wiele rodzin - na balu jednak pojawił się Bazyliszek, wielu uczniów zostało spetryfikowanych, zginął zaś tylko jeden, Goro Honda, popełniając samobójstwo i własną krwią wypisując wiadomość: "Klęknijcie przed Władcą Nocy, albowiem Komnata Tajemnic została otwarta". Dużo osób jednak bagatelizowało pojawienie się tego legendarnego monstrum w zamku, uznając go za potworną iluzję mrocznych mocy.

Trudno było przywitać nowy rok pozytywnie po wszystkich tragicznych wydarzeniach - styczeń był czasem cichym, czasem ładowania baterii i zbierania sił.
W Zakazanym Lesie pojawiła się pewna Wiedźma.
Najbardziej czołowi gracze czekali ze swoimi ruchami i powstrzymywali się przed zagrywaniem kart - wszystko kończyło się na drobnych utarczkach w szkolnych murach Hogwartu. Dopiero nagła decyzja milczącego przez jakiś czas Ministra Magii poruszyła społeczeństwo, a razem z nią dekret o możliwości używania Zaklęć Niewybaczalnych.
W Hogwarcie narastać zaczęły niepokoje i niechęć względem wszystkich czarodziei z domieszką krwią istot magicznych, takich jak wille, wilkołaki i wampiry - widać było kupowane po kątach czosnki i noszone w torbach krzyże w ramach rzekomej obrony.

Pod koniec lutego wszczęte zostało śledztwo dotyczące Władcy Ciemności, gdy w noc pełni zamordowany został brutalnie jeden z uczniów. Niedługo potem pojawiło się sześć nowych trupów.
W Hogsmeade pojawili się Śmierciożercy - Bellatrix Black przodowała w zabawie, patyczkując się z uczniami, a na ratunek przybył auror - Cara Rhee.
Niedługo potem we własnym gabinecie znaleziony został Vincent Nightray wraz z ledwo żywym uczniem - oboje mieli obrażenia od eliksiru zwanego Trupim Jadem. Nauczyciel Numerologii był już martwy - wszystko wskazywało na to, że to on był Władcą Ciemności.
Czy to już koniec tragedii?


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sob Gru 29, 2018 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Re: Fabuła

Pią Lut 17, 2017 3:52 pm

Rozdział II: Wiosna Poległych


Fabuła SZAoxpk

Marzec mimo, że rozpoczął się całkiem przyjemnie, szybko stał się równie nieprzystępny, co poprzednie miesiące. Wszystko zaczęło się od tajemniczych zniknięć kilku uczniów, których ciał nadal do tej pory nie znaleziono. Przynajmniej nie większości. A wszystko to za sprawą Wiedźmy zamieszkałej w Zakazanym Lesie, która została wykryta przez pewną grupę młodych czarodziejów. Pomimo poniesionych strat zabili Żerlicę, będącą, jak się okazało, ludożerczynią.
Po pewnym czasie zostało zorganizowane bajkowe wydarzenie, które miało poprawić napięte stosunki między uczniami Hogwartu a także przyczynić się do oczyszczenia ponurej atmosfery wiszącej nad zamkiem. Przez tydzień kilkunastu wybrańców trafiło do specjalnie ulepszonych mugolskich bajek, gdzie każdy z nich mógł stworzyć swoją własną, unikatową historię.
Pomimo dobrej zabawy nie udało się uniknąć nieszczęść, które nadeszły znikąd...

W dzień, kiedy część uczniów miała powrócić do szkolnej rzeczywistości, Ci którzy spędzali czas z dala od bajkowego zamieszania udali się na specjalne magiczne ognisko w Hogsmeade wraz z dwójką nauczycieli odpowiedzialnych za ich bezpieczeństwo. I choć bawili się oni wspaniale, a także zostali tam na dłużej, w międzyczasie na błoniach rozegrała się rzeź. Zginęło kilkunastu uczniów w tym jeden praktykant. Winą obarczano Śmierciożerców, którzy ponoć tajemniczo wtargnęli na teren Hogwartu, korzystając z nieobecności grona pedagogicznego zajmującego się badaniem chatki Wiedźmy w Zakazanym Lesie, a także i natłokiem obowiązków w innej części zamku czy też korzystając z wolnego dnia poza nim. Z powodu tylko jednego żyjącego świadka rozpoczęto intensywne śledztwo, którym zajmować się miał nauczyciel Obrony Przed Czarną Magią - Charles Hucksberry, a także wysłanniczka z Ministerstwa Magii - Cara Rhee. W życie w tym samym czasie wszedł  nowy dekret Ministra Magii dotyczący Rady Nadzorczej jako bardziej niezależnej, współpracującej bezpośrednio z Ministrem jednostki. Zwiększono również ilość środków ochronnych Hogwartu.
Czy rzeczywiście poprawiło to bezpieczeństwo zamku?
To dopiero miało się okazać.

Kwiecień upłynął dość nerwowo ze względu na przeszukiwania i przesłuchania w sprawie tragedii, która wstrząsnęła angielską magiczną społecznością, wszystko za sprawą wyzywających nagłówków w prasie, a także i dość szokujących decyzji podejmowanych przez dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore’a.  Zorganizował on bowiem duży pogrzeb na początku miesiąca by godnie pożegnać zmarłych, co nie wszystkim się spodobało, tak jak i pochowanie części uczniów, bez rodzin czy też mających taką ostatnią wolę, na terenie szkoły, a właściwie przy samym skraju Zakazanego Lasu, gdzie niegdyś, wedle opowieści był cmentarz. Nadal zresztą z tej części korzystają bardziej rozumne istoty zamieszkałe ten, jakże obszerny i tajemniczy teren. Kontrowersje wzbudził także powstały pomnik, będący zarówno przypomnieniem jak i ostatnim pokłonem w stronę tych, którzy zginęli i na błoniach i w lesie.  Rodzice i bardziej szanowane persony z magicznego świata wyraziły swoje niezadowolenie, pojawiło się także sporo ostrych jak i gorzkich słów w stronę Dumbledore’a.  Kilku uczniów zostało zabranych pospiesznie z zamku. Rozeszły się również plotki o domniemanym zamknięciu Hogwartu...
Ile w tym prawdy, a ile pobożnych życzeń?
To dopiero miało się okazać.

Pod koniec miesiąca został zorganizowany kolejny wypad do Hogsmeade, lecz skończył się niefortunnie. Jak się okazało Śmierciożercy byli na miejscu i czekali by móc zaatakować uczniów. Kolejne osoby poniosły śmierć i tym razem nie tylko młodzi czarodzieje, ale także i ci, którzy wyrazili swój sprzeciw, przede wszystkim mieszkańcy wioski. Dzięki jednak szybkiej interwencji nauczycieli Hogwartu, Ministerstwa Magii a także i Albusa Dumbledore’a, udało się pokonać sługów Czarnego Pana – część z nich zresztą została złapana i zesłana do Azkabanu, kilku zaś poniosło śmierć.  Nie stało się to jednak zwiastunem poprawy sytuacji w magicznym świecie, a wręcz przeciwnie.

Maj okazał się być łagodny.  Był to miesiąc zebrań nauczycieli a także przygotowań do zbliżających się egzaminów i Dni Kariery, które stały się istotną inicjatywą Hogwartu.  Wiosenne dni mijały zarówno uczniom jak i dorosłym dość spokojnie, jeśli nie licząc potrzeby zamknięcia wszystkich naglących spraw z krwawej przeszłości szkoły. Szczególnie istotna okazała się być to kwestia marcowej masakry na błoniach.  Ministerstwo w tym czasie dość lakonicznie dawało znać o swoich następnych krokach, zwłaszcza Minister przestał publicznie się udzielać, wysyłając swojego zastępcę by odpowiadał w jego imieniu na wątpliwości magicznego społeczeństwa.

W połowie czerwca najważniejszym wydarzeniem okazały się być Dni Kariery, które odpowiednio zajęły i uczniów i nauczycieli, a także kilkunastu przedstawicieli różnych zawodów.  Pojawił się nawet tresowany troll, będący na szczęście pod kontrolą wykwalifikowanej czarodziejki.  Kilka dni później rozpoczęły się egzaminy, skutecznie pochłaniając czas całego Hogwartu, który nagle stał się naprawdę cichy – wszyscy bowiem byli schowani za książkami lub notatkami.  Po ich zakończeniu rozpoczął się słodki etap lenistwa.
Czy i zbliżające się wakacje będą równie beztroskie?


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sob Gru 29, 2018 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Re: Fabuła

Czw Kwi 12, 2018 7:08 pm

Rozdział III: Letnie Pożegnania


Fabuła 1Waq03f

Lipiec rozpoczął bal pożegnalny w Hogwarcie, przez wielu nazwanym gwiezdnym ze względu na jego tematykę. Trzy dni później miało miejsce zakończenie roku szkolnego i dość spokojny powrót do domu. Jakoś w połowie miesiąca muzeum im. Korneliusza Agryppy dzięki odważnym śmiałkom zyskało nową kolekcję zabytkowych przedmiotów należących do znanej wiedźmy, Ursuli Southeil. Po tym wydarzeniu coraz więcej czarodziejów zaczęło badać tajemniczy Zaczarowany Las w Glasgow. W  ostatnim tygodniu lipca pojawiły się doniesienia medialne o konflikcie między Departamentem Transportu Magicznego a Departamentem Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów w Brytyjskim Ministerstwie Magii. Ponoć sytuacja była na tyle poważna, że ucierpiały przy tym stosunki z Niemcami, którzy na czas nie otrzymali obiecanych świstoklików i  zaczarowanych pojazdów.

Rozkwit umów z Francją w sierpniu zaowocował oficjalnym zaproszeniem do Parc du Flamboiemen, który dopiero pod koniec miesiąca otwierał się na obcokrajowców. Jako pierwsi zaszczyt wypróbowania atrakcji otrzymali Anglicy.  Pojawiła się amerykańska delegacja by poprosić o wsparcie Wielką Brytanię w wojnie z hiszpańskimi wilkołakami. Rozmowy zakończyły się w napiętej atmosferze, podczas której Minister Magii, Laum Rokkur, uznał spór z wilkołakami za bezsensowny. Koniec końców posłany został oddział, specjalizujący się w polowaniach na wilkołaki, ale od tamtej pory Przewodniczący Kongresu milczy. Ze sklepów na Pokątnej zaczęły znikać towary o niskiej wartości. Dlaczego ktoś miałby kraść przedmioty za które nie otrzyma dużych pieniędzy? Sprzedawcy nawiązali porozumienie i szukają złodzieja...

We wrześniu uczniowie ponownie zawitali do Hogwartu, gdzie zostały wprowadzone nowe środki bezpieczeństwa - wzmocnienie nowymi zaklęciami ochronnymi, niewidzialne posągi pilnujące bramy głównej oraz patrole aurorów w okolicy zamku, w tym i Zakazanego Lasu. Został wybrany także nowy szef Szpitala Św. Munga - młody, ale obiecujący Bjorn Holton, który od kilku lat mieszka w Anglii i zajmuje się pomaganiem najbardziej potrzebującym osobom. Nie wszystkim ten wybór się podoba, a szczególnie nosem kręcą rody czystokrwiste od lat zajmujące się magią leczniczą. Bjorn zresztą napotyka sporo problemów, bo kilku wysoko postawionych urzędników Ministerstwa Magii cofnęło swoje dofinansowanie.
Kobiety zdobywają coraz większe uznanie na świecie, w tym i w Wielkiej Brytanii. Coraz częściej czarownice zajmują wysokie stanowiska, chociaż nadal spora grupa czarodziejów stara się zrobić wszystko, by wróciła stara hierarchia. Ostatni protest czarownic w Irlandii Południowej zakończył się sporą ilością ofiar śmiertelnych, dużo kobiet i mężczyzn wylądowało w tutejszym szpitalu z oparzeniami od zaklęć, dodatkowymi kończynami i gnijącymi organami wewnętrznymi.
Pod koniec miesiąca zorganizowano pochód na część wolności seksualnej do którego dołączyli również czarodzieje, co wzbudziło potężną wrzawę w angielskim świecie magicznym. Sporo uczestników złapano i umieszczono w magicznym areszcie, gdzie czekają na proces przed Wizengamotem.

Październik przywitał młodych dorosłych czarodziejów lawiną ofert pracy i staży.  Doniesień o Śmierciożercach jak nie było tak nie ma, co wzbudza wiele podejrzeń wśród magicznej społeczności. Krążą pogłoski o dziwnych czarodziejach, którzy bez krępacji pokazują się mugolom w szatach i tiarach, niektórzy widzą w tym kolejny plan Czarnego Pana. W Syrii doszło do zamachu na króla magów, Jorama Baghdadi. Wiele wskazuje, że między tamtejszymi czarodziejami a tureckimi dojdzie do wojny. Jak to się odbije na reszcie świata?
Trolle urządzają protest. Kilka z nich zaatakowało małą wioskę w Walii i zabiło prawie wszystkich mieszkańców. Ministerstwo próbuje rozwiązać powstały problem, Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami ma ręce pełne roboty, a ród Macmillan żąda ostrych i zdecydowanych kroków względem całej populacji trolli.
Czy do końca roku wszystkie sprawy zostaną wyjaśnione?


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sob Gru 29, 2018 2:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Re: Fabuła

Czw Wrz 20, 2018 11:38 pm

Rozdział IV:  Sprawy, których końca
nie widać


Fabuła YirrHMC

Chłodny listopad po halloweenowych zabawach okazał się miesiącem pracowitym. W Ministerstwie nadal wrzało od plotek na temat niewidocznego gołym okiem konfliktu pomiędzy Departamentem Transportu Magicznego a Departamentem Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Postanowiono nawet wyznaczyć do tego wybrane osoby z różnych biur by mogły wybadać sytuację i pozbyć się powstałych problemów.  Dla tych, którym uda się osiągnąć zadowalające rezultaty, przewidziano nagrody.
W pierwszy weekend listopada wypadają obchody święta Triduum Mortis. Wszyscy wierzący w istnienie Insygniów Śmierci mają zamiar spotkać się w Dolinie Godryka by razem obchodzić tę ważną uroczystość.  Pierwszy dzień będzie dniem pojedynków na cześć Antiocha Peverella, w drugi dzień każdy uczestnik będzie żegnał zmarłych na cześć Kadmusa Peverella, zaś trzeci dzień to nic innego jak świętowanie na cześć Ignotusa Peverella.
Problem hiszpańskich wilkołaków został tymczasowo rozwiązany. Stany Zjednoczone ogłosiły swoje zwycięstwo, wystosowano specjalnie podziękowania dla brytyjskiego Ministra Magii i posłano ordery dla rodzin zmarłych łowców, wśród których znalazł się Anton Flint i Teodor Goyle.
Sprzedawcy z ulicy Pokątnej, choć myśleli, że byli już bliscy złapani tajemniczego złodzieja, ten zdołał się im wymsknąć. Od dłuższego czasu nie daje o sobie znać, lecz oburzeni czarodzieje nie zamierzają odpuścić. Może to pora by skorzystać z pomocy kogoś, kto bez problemu będzie potrafił namierzyć nieuchwytny cel?
Uczniowie nadal nie zdają sobie sprawy jak istotna stała się sprawa bezpieczeństwa.  Kilku młodszych chłopaków kręci się w pobliżu Zakazanego Lasu, robiąc zawody, komu uda się wyłączyć zabezpieczenia. Co będzie, jeśli odniosą zwycięstwo?
W  Świętym Mungu zabrakło kilku istotniejszych składników, a problemy z dofinansowaniem dają się we znaki szpitalowi. Bjorn wyznaczył więc dwójkę uzdrowicieli do zdobycia potrzebnych elementów, bez których kilku pacjentów nie będzie miało szans by przeżyć operacje. W tym kobiety, które trafiły prosto z Irlandii Południowej po wrześniowym proteście.
Prorok Codzienny, jako jedyny, otrzymał możliwość spotkania się i porozmawiania z uczestnikami pochodu na cześć wolności seksualnej, tuż po procesie. Część uczestników otrzymała karę grzywny, a część czeka tymczasowa odsiadka w magicznym areszcie śledczym. Został poruszony problem z Azkabanem i pojawiła się sugestia by stworzyć drugie więzienie na terenie Wielkiej Brytanii.
Protest trolli zakończył się śmiercią trzech potężnych osobników; dwóch rzecznych i jednego górskiego. Istnieje pogłoska, że zamieszani byli w to ukryci w tłumie członkowie rodu Macmillan w akcie zemsty za atak na walijską wioskę. Część trollów ochroniarzy wyraziła sprzeciw wobec tej sytuacji i wzięła sobie wolne, przez co Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami dosłownie utonął w papierach. Minister Magii zarządził by do końca miesiąca zająć się tą sprawą by nie pojawiło się więcej ofiar.
Coraz częściej mówi się o fatalnym stanie Lauma Rokkura, który wygląda jakby postarzał się o  te kilka lat. Worki pod oczami, plotki o dręczących go bólach głowy i halucynacjach zdają się tę tezę potwierdzać.  Czyżby zbliżał się koniec jego rządów?
Po tak długim czasie oczekiwania, uczniowie mogą w końcu udać się do odbudowanego Hogsmeade by spędzić w wiosce ostatni weekend listopada. Zapowiedziano na ten czas zwiększoną ilość czarodziejów patrolujących okolicę.
Czy uczniowie mogą czuć się już bezpieczni?


Eventy i wyzwaniaUwaga!
Wraz z tym rozdziałem zostają uruchomione eventy i wyzwania bezpośrednio związane z główną fabułą. Ich wykonanie nie jest obowiązkowe i tak czy inaczej zostaną one zamknięte przy rozpoczęciu kolejnego miesiąca fabularnego, jeśli nikt się ich nie podejmie. To jednak szansa dla was by bardziej się zaangażować i zdobyć przydatne i dość bogate nagrody, a przy okazji zabłysnąć czy to w pracy czy na świecie.
Jeśli ktoś wykona dane wyzwanie, informuje o tym tutaj. Nazwę wyzwania bierze z rozdziału IV.
Jeśli ktoś będzie chętny by wziąć udział w którymś z zaproponowanych eventów, pisze na PW do Mistrza Gry. On udzieli zainteresowanemu graczowi wszystkich niezbędnych informacji.


EVENTY:1. Współpraca a transport – wybadaj sytuację pomiędzy Departamentem Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów a Departamentem Transportu Magicznego, sporządź raport i spróbuj naprawić ich relacje.
Wymagania: maksymalnie 3 osoby pracujące lub odbywające staż w Ministerstwie Magii.

2. Złap złodzieja – porozmawiaj ze sprzedawcami z ulicy Pokątnej, zdobądź kilka informacji o tym co zniknęło, czy widzieli kogoś podejrzanego i co udało im się ustalić. Zabaw się w detektywa.
Wymagania: jedna dorosła osoba.

3. Nie ma się czego bać –  powstrzymaj uczniów, sprawdź stan zabezpieczeń, a także upewnij się że nikomu nie udało się dostać do Zakazanego Lasu.
Wymagania: tylko dla uczniów i/lub nauczycieli.

4. Na ratunek – spróbuj zdobyć składniki (masz wolną rękę w kwestii poszukiwań). Zmieść się w limicie czasowym (zostanie on podany przez MG), a następnie uczestnicz w przyrządzaniu leczniczych eliksirów i maści.
Wymagania: maksymalnie 2 osoby pracujące dla Szpitala Świętego Munga.

5. Zamknąć sprawę -  uporządkuj sprawy w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami, odnieś się do całej sytuacji, przedstaw swoje zdanie po rozmowie z przedstawicielem trolli i przedstawicielem rodu Macmillan. Po wszystkim przygotuj oświadczenie, które będzie można przedstawić na konferencji prasowej i dzięki czemu będzie możliwe domknięcie wszelkich formalności.
Wymagania: maksymalnie 2 osoby pracujące dla Ministerstwa Magii (najlepiej z Departamentu Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami).


WYZWANIA:Triduum Mortis wiecznie żywe
Zapoznaj się zopisem Triduum Mortis, a następnie w minimum jednym poście opisz całą zabawę, to jak spędziłeś te trzy dni i być może jak kogoś wciągnąłeś  w całą akcję.
Nagroda: 10 PD, łańcuszek z symbolem Insygniów Śmierci, 30 fasolek.

Czy ordery wystarczą?
Porozmawiaj o tym, co się stało po ogłoszeniu przez Stany Zjednoczone zwycięstwa, wyraź swoje zdanie o łowcach i samych wilkołakach. Możesz też wspomnieć o relacjach Wielkiej Brytanii ze Stanami Zjednoczonymi, a jeśli twoja postać zna kogoś z Flintów lub Goyle’ów wyślij list na sowę Mistrza Gry.
Nagroda: 7 PD, 30 fasolek.

Prawda czy zyski?
TYLKO DLA OSÓB ZWIĄZANYCH Z PROROKIEM CODZIENNYM!
Przeprowadź wywiad z uczestnikami słynnego pochodu na cześć wolności seksualnej. Możesz to zrobić na własną rękę lub dogadać się z Mistrzem Gry. Będziesz mieć do wyboru by przedstawić wszystko tak jak to opowiedzieli lub zamaskować pewne fakty i w zamian za potencjalne uznanie i dobrą sprzedaż gazety skrytykować ich postępowanie.
Nagroda: 10 PD, 40 fasolek, ustalona przez MG ilość galeonów, możliwa aprobata lub dezaprobata Redaktor Naczelnej Proroka Codziennego.

Jak się czuje pan Minister?
Porozmawiaj o doniesieniach o zdrowiu Ministra Magii, możesz wymyślić jeszcze inne plotki. Podziel się potencjalnymi teoriami ze swoim rozmówcą, nie zaszkodzi też ocenić samego Lauma Rokkura i jego rządy.
Nagroda: 5 PD, 20 fasolek.

Wioska czarodziejów znowu wita
Stwórz jakieś gotowe urozmaicenia dla sklepów i/lub pubów w Hogsmeade. Za wspomnienie w swoich postach o odbudowanej wiosce czarodziejów z uwzględnieniem tego co się zmieniło, można otrzymać dodatkowe fasolki.
Nagroda: 3 PD, 20 fasolek.
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Fabuła Empty Re: Fabuła

Nie Gru 30, 2018 5:41 pm

Rozdział V:  Zimowa zawierucha


Fabuła DGPVoJr

Grudzień rozpoczął się krótkimi opadami śniegu, których intensywność wedle astrologów ma się zwiększyć. Konflikt między dwoma dużymi departamentami narósł do takiego stopnia, że  Departament Magicznej Współpracy Czarodziejów dostał popsute świstokliki dla przedstawicieli obu Ameryk, a w Transporcie Magicznym pracowników przywitała chmara samolocików, które zasypały część biur skargami. Mało tego zostały opóźnione niektóre raporty na temat kominków podłączonych do sieci fiuu... Do akcji miał wkroczyć sam Minister, który zarządził zebranie w drugim tygodniu grudnia. Najwyraźniej nikt nie potrafił sobie poradzić z uspokojeniem obu szefów.
James Potter zajął się pomocą i wraz z sprzedawcami z Pokątnej pracuje nad sprawą złodzieja. Ile jednak to potrwa? Czy w końcu zostanie złapana osoba odpowiedzialna za poniesione przez ciężko pracujących czarodziejów straty?
Większość kobiet z wrześniowego protestu umarła. Składników zabrakło, pomoc niestety nie przebyła na czas. Kilku urzędników upatruje winy w nowym szefie, mówi się nawet o zaplanowanym strajku kilku ordynatorów, którym grozi utrata stanowiska. Najwyraźniej zmiany poczynione w magicznym szpitalu nie wszystkich zadowalają.
Prorok Codzienny stracił szansę na wywiad z uczestnikami pochodu na cześć wolności seksualnej. Wyroki zapadły, niektórzy dostali po roku w Azkabanie na niższych poziomach. Coraz częściej podnosi się głos na temat drugiego więzienia dla osób, których przestępstwa nie były na tyle poważne by wysyłać ich do Azkabanu.
Sprawa z trollami została tymczasowo rozwiązana. Ministrowi udało się załatwić ugodę. Ród Macmillan się uspokoił, trolle póki co są zadowolone.
Z powodu udanego wypadu do Hogsmeade, który miał miejsce pod koniec listopada, postanowiono urządzić kolejny przed samymi świętami. Odbudowa i zwiększenie ochrony w magicznej wiosce dodała otuchy nauczycielom, a nawet wpłynęła na zmianę zdania u tych, którzy byli za tym by uniemożliwić uczniom wycieczki, przynajmniej dopóki nie było stuprocentowego potwierdzenia, że jest już bezpiecznie.
Zaplanowano wyjątkowe święta dla tych, którzy postanowili zostać w zamku. Hagrid zadbał już o choinki, mówi się też o niezwykłym wieczorze sylwestrowym. Przed uczniami z dwa tygodnie wolnego. Może to czas by odkryć nowe tajemnice zamku?
Dla dorosłych, głównie dla młodych czarodziejów, którzy niedawno ukończyli edukację, szykuje się zjawiskowe ognisko zaraz po świętach. Mówi się o planowanej zabawie noworocznej w rezydencji jednego z najbardziej tolerancyjnych rodów czystej krwi. Kto skorzysta z zaproszenia do zabawy?
Przed samym Sylwestrem Laum Rokkur wylądował w szpitalu. Plotki zostały potwierdzone, a obowiązkami zostały podzielone między Charlusa Pottera a Jonathana Aldrina. Niektórzy sądzą, że to jeden z nich zostanie nowym Ministrem Magii.
Czy rok 1979 okaże się początkiem końca rządów Lauma Rokkura?

Eventy i wyzwaniaUwaga!
Ponownie zostają uruchomione eventy i wyzwania bezpośrednio związane z główną fabułą. Ich wykonanie nie jest obowiązkowe i tak czy inaczej zostaną one zamknięte przy rozpoczęciu kolejnego miesiąca fabularnego, jeśli nikt się ich nie podejmie. To jednak szansa dla was by bardziej się zaangażować i zdobyć przydatne i dość bogate nagrody, a przy okazji zabłysnąć czy to w pracy czy na świecie.
Jeśli ktoś wykona dane wyzwanie, informuje o tym tutaj. Nazwę wyzwania bierze z rozdziału V.
Jeśli ktoś będzie chętny by wziąć udział w którymś z zaproponowanych eventów, pisze na PW do Mistrza Gry. On udzieli zainteresowanemu graczowi wszystkich niezbędnych informacji.


EVENTY:1. Papierkowa robota – stwórz kilka raportów na temat obecnej sytuacji panującej w swoim departamencie. Może to dotyczyć zapisów prawnych, obiektów, ludzi, zwierząt albo ogólnej sytuacji, a następnie spróbuj przekazać je do swojego szefa.
Wymagania: osoby pracujące lub odbywające staż w Ministerstwie Magii.

2. Świąteczny szał – podczas wypadu do Hogsmeade  kilka dzieci rzuciło ci się w oczy jakby były zagubione i kompletnie nie wiedziały, co ze sobą zrobić. Spróbuj znaleźć ich opiekunów, powinni być niedaleko.
Wymagania: głównie do uczniów, ale mogą się tym zająć równie dobrze nauczyciele.

3. Ile w zamku jest tajemnic?– znajdź przynajmniej dwie nowe tajemnice zamku. Mogą to być nowe sale, przejścia, obiekty czy też funkcje. Masz teraz dużo wolnego czasu, więc nic nie stoi ci na przeszkodzie.
Wymagania: tylko dla 3 uczniów, którzy najszybciej zgłoszą się na PW Mistrza Gry.

4. Uczcijmy Nowy Rok - zbliża się zabawa sylwestrowa w okazałej posiadłości. Udało ci się otrzymać zaproszenie i możesz pojawić się wraz z osobą towarzyszącą. Wymyśl kilka atrakcji, które sprawią, że wieczór stanie się niezapomniany.
Wymagania: by uruchomić event dla wszystkich, potrzebne są minimum 3 osoby dorosłe, które zgłoszą się na PW by Mistrz Gry wiedział że to ma sens.


WYZWANIA:Prace dorywcze to dla mnie pestka
Zapoznaj się z propozycjami na zimowe prace sezonowe, a następnie zgłoś się i weź udział w przynajmniej dwóch.
Nagroda: 8 PD, 30 fasolek.

Ja też mam coś do powiedzenia!
Porozmawiaj o tym, co się stało z kobietami z wrześniowego protestu lub z uczestnikami pochodu na cześć wolności seksualnej. Jaka jest twoja opinia? Czy to, co zrobili, kłóci się z twoimi poglądami? Uważasz, że skończyli tak jak powinni? Niech będzie to w formie rozmowy (przynajmniej w 4 postach).
Nagroda: 4 PD, 20 fasolek.

W Hogsmeade jest jakby luksusowo
Stwórz jakieś gotowe urozmaicenia dla sklepów i/lub pubów w Hogsmeade w świątecznym stylu. Możesz też stworzyć jakieś zabawy albo zaproponować na PW do Mistrza Gry (otrzymasz wtedy więcej PD).
Nagroda: 5 PD, 25 fasolek.

Pada śnieg dzwonią dzwonki sań
Uczcij święta i spędź je w wyjątkowy sposób, czy to w zamku czy we własnym domu. Niech nie zabraknie informacji o tym, jak się do nich przygotowałeś, jakie prezenty na ciebie czekały i kilka informacji o magicznych akcentach (mogą być to kolędy, nietypowe prezenty, wymyślne dania czy stworzenie odpowiedniego nastroju).
Nagroda: 5 PD, 20 fasolek.

Płonie ognisko w lesie
Tylko dla dorosłych czarodziejów!
Przyjdź na ognisko i spędź je wraz z innymi uczestnikami. Wykorzystaj kilka zaklęć, zatroszcz się też o jedzenie i o dobry humor.
Nagroda: 3 PD, 15 fasolek.

Nowy Rok, nowy minister?
Rozpocznij dyskusję na temat potencjalnych zmian i ich konsekwencji dla świata czarodziejów. Kto jest twoim faworytem i dlaczego? A może myślisz, że Laum Rokkur nadal będzie mógł wykonywać swoje obowiązki? Jeśli nic nie wiesz o polityce, nic nie szkodzi, przecież zawsze możesz odnieść się do plotek z magicznych gazet.
Nagroda: 4 PD, 15 fasolek.

Szach mat
Rozegraj przynajmniej jedną partyjkę szachów czarodziejów, stosując się do niżej podanej instrukcji. Po wszystkim podziel się z wrażeniami z Mistrzem Gry, wysyłając mu PW.
Instrukcja:
Zasady są takie same jak w grze w mugolskie szachy. Różnicą są figury, które zachowują się jak żywe i niszczą figury przeciwnika. Dobra technika to więc podstawa, ale oprócz tego dochodzą mechaniczne kwestie.
1. Jeden z graczy tworzy stół i podaje link przeciwnikowi. Nicki powinny być nazwami waszych postaci (albo samymi imionami).
2. Zwycięzca zdobywa nagrodę (jedna postać może odebrać nagrodę tylko raz). Całość powinna mieć miejsce podczas waszej sesji. To od was zależy, kiedy partia będzie rozegrana w rzeczywistości.
Nagroda: 5 PD, 15 fasolek.
Sponsored content

Fabuła Empty Re: Fabuła

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach