Go down
Fergus Rowle
Slytherin
Fergus Rowle

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Maj 20, 2018 1:19 am
Alice Hughes napisał:Nie wiem czy myślimy o tym samym, ale wszystkie domy w Hogwarcie mają swoje subfora. Tu —> KLIK <— dla przykładu masz subforum Ślizgonów, a w nim tematy z Pokojem Wspólnym, sypialniami (podzielonym według płci i klasy) oraz tablicą ogłoszeń. :)
Chyba, że mówisz o podziale samych Pokoi Wspólnych, na np. "kanapę", "kominek" i "regały" – do tej pory nie było takiej potrzeby, choć faktycznie większy spęd odbył się jedynie w dormitorium Puchonów (ale się pomieścili Cool ).
Jeśli to nie o to biega, to śmiało mów.
Nie mówimy o tym samym. My chodzi tylko o dormitoria w leżu ślizgonów i właśnie o sypialnie, które się w nich znajdują. I to miejsce właśnie bym widział jako subforum podzielone na mniejsze sypialnie z przypisanymi do nich uczniami. Może być ich pięć na jedno pomieszczenie, zgodnie z tym opisem "W dormitorium znajduje się:
- pięć łózek z baldachimem,
- pięć dużych, dębowych szaf,
- pięć średnich komód,
- łazienka"
I tutaj dochodzę do liczby ślizgonów na forum (nawet przy ich małej aktywności), jest ich 7. W tym dwie dziewczyny. 5 chłopaków już daje pełną sypialnię. Przy kolejnych 5 postaciach płci męskiej na 6 roku będzie jeszcze bardziej tłoczno w tym jednym temacie.
Dlatego mam na myśli stworzenie subforum i przydział postaci do jednej sypialni w dormitorium 1, do 2 kolejne 5 itd.
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Maj 20, 2018 1:50 pm
W takim razie sorry, zmyliła mnie wcześniej widoczna wzmianka, o dziewczętach w dormitorium chłopców lub odwrotnie.

Jeśli chodzi o samo przypisywanie uczniom sypialni, to jest ono dość problematyczne – na forumamy rotację użytkowników, mało kto zaczyna (lub kontynuuje) swoją grę na fabule już od września. Nowe osoby musiałyby więc przymusowo wciskane do nowych dormitoriów, co wyklucza ustalenie relacji na "kumpli z pokoju" itp. Tak samo jest z postaciami przeniesionymi do nieaktywnych lub kanonami – znaczna ich część nadal "funkcjonuje" w grze, nawet jeśli nie ma ich fizycznie. Trzeba by więc fabularnie przenosić ich z pokoju do pokoju, a i tak nie unikniemy "sypialni widmo" lub postaci, które nagle mają cały pokój dla siebie.
Obecnie, jeśli chodzi o Slytherin, jedyną pełną sypialnią jest ta z VII roku – przy czym trzy osoby stamtąd to kanony do przejęcia (pamiętaj, że sypialnie są już podzielone rocznikami, więc to, że mamy 5 chłopców w grupie Ślizgonów i kilku w "Poszukiwanych" nie oznacza, że wszyscy są razem i "dają pełną sypialnię").
Temat dormitoriów jest więc traktowany dość luźno, nie ma przymusu by mocno się do niego odnosić. Nie są to też zbyt oblegane lokacje i dotychczas nie było problemów z ustawianiem kolejki na sesję – jeśli jednak liczba uczniów znacząco wzrośnie i będzie takie zapotrzebowanie, to oczywiście będziemy kombinować.
Temat jednak – jak większość tu – pozostaje otwarty. ^^
Charlotte Macmillan
Oczekujący
Charlotte Macmillan

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Cze 19, 2018 3:04 pm
mogę prosić o przywrócenie kolorku? Cool

link do rozgrywki
Greg Avery
Nauka
Greg Avery

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Pon Cze 25, 2018 11:57 am
Sugestie:

1. Ustawienie pól profilu tak, żeby widzieli je też goście. Profile bez tego wydają się dziwnie puste. Ta ramka po najechaniu na avek w ogóle się nie pokazuje.

2. Wyłączenie obowiązkowych pól przy rejestracji. Jak dla mnie głupie i pewnie niejednokrotnie zniechęciło kogoś nowego do rejestracji na forum.


Czemu:

Fajnie mieć nowych userów, więc przydałoby się zadbać o to jak forum widzą goście... i czy przypadkiem coś nie utrudnia im dołączenia do gry.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Pon Cze 25, 2018 9:55 pm
Ja: C. Rockers.
Zgadzam się z: propozycją Grega.
Ponieważ: ma to sens, rzeczywiście może to być jeden z elementów zniechęcających.
Pomysłodawca otrzymuje: 5 fasolek.
Katya Zamolodchikova
Biznes
Katya Zamolodchikova

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Sie 21, 2018 11:03 am
W sumie drobna zmiana. Sugeruję przeniesienie Hogsmeade nad dział z całą resztą Wielkiej Brytanii, ponieważ jest konkretnym miejscem na mapie.
Katya Zamolodchikova
Biznes
Katya Zamolodchikova

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sro Sie 22, 2018 5:20 pm
Dotarło do mnie jeszcze coś. Wiem, że są opracowywane rody. Pomyślałam też o genetyce metamorfomaga i o tym, że fajnie by było określić w jakich rodach czystokrwistych występuje ten magiczny gen, a w jakich nie. To sprawiło, że posunęłam się nieco dalej - można takie wielopokoleniowe rody obdarzyć nie tylko jakimiś zasadami zachowania, siedzibą rodu, nadawaniem dzieciom imion gwiazd i kolorem skóry (jak u czarnych Shackleboltów), ale też chorobami i umiejętnościami genetycznymi, które są charakterystyczne tylko dla nich, a także rodowymi zaklęciami, eliksirami i magicznymi artefaktami leżącymi gdzieś w gablocie w rodzinnej posiadłości. To wymagałoby niby dużo pracy, ale te rodziny i tak są w trakcie opracowywania, a to mógłby być sztos.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Wrz 01, 2018 10:41 pm
Dobry pomysł, ogólnie myślałam, tak przyszłościowo by określić, choćby tak mniej więcej, co ewentualnie wchodzi w ich skład; jakieś statki/bronie/ewentualne armie (?), by potem można byłoby fajniej rozbudować motyw wpływów, polityki, ewentualnej walki, nawet w tych czasach, skoro nadal dużo rodów ma takie podejście do życia, a nie inne.

No właśnie, dużo pracy, na co zwrócił mi też uwagę Isaac. Ogólnie jednak sądzę, że fajnie jakby ludzie z rodów się w to zaangażowali, rody mają przecież całe tematy dla siebie, każdy ród po swojemu mógłby się rozbudowywać, dodawać ciekawostki, zaklęcia, drzewa genealogiczne i tak dalej. To mogłoby procentować fasolkami/punktami doświadczenia, ale także urozmaiceniem fabuły.

Nie wiem jednak jak sądzi reszta, z chęcią bym się dowiedziała!

Co do przeniesienia Hogsmeade wyżej jasne, nie ma sprawy.
Reina Q Zabini
Sztuka
Reina Q Zabini

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sro Wrz 12, 2018 2:31 pm
Też uważam, że pomysł jest super. I właściwie, jak już się ma ten podstawowy opis rodu, to rozbudowywanie go wcale nie jest jakieś szczególnie trudne. A biorąc pod uwagę, że niektóre z nich zbierają albo tracą swoje bogactwa od wieków, na pewno większość jest w posiadaniu jakichś szczególnych przedmiotów. O genetycznych odstępstwach od normy, czy to w formie chorób, nietypowych cech wyglądu czy też rzadkich zdolności nie wspominając, bo zamknięta pula genów na pewno nie pomaga w zdrowej prokreacji.


Przy okazji chciałam zapytać, czy tylko mi coś nie działa, czy nawet jak wpisze się numer gg, to nie jest on widoczny dla zwykłego użytkownika? Plus może by się w polach profilu nazwa użytkownika na discordzie przydała? Chyba, że uznajecie takie formy kontaktu bez wcześniejszej wymiany PW za pogwałcenie prywatności. Mnie się jednak wydaje, że to czasem ułatwia przepływ informacji pomiędzy ludźmi. Zwłaszcza jak ktoś nie zagląda regularnie na wszystkie multi albo nawet na forum.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Wrz 22, 2018 2:42 am
Ja: C. Rockers.
Zgadzam się z: propozycją odnośnie discorda.
Ponieważ: ma to sens, można ogólnie pokombinować z tymi polami kontaktu.
Pomysłodawca otrzymuje: 5 fasolek na zachętę.

Co do dalszych losu propozycji Katyi, nadal czekam na wasz odzew i od razu dziękuję Q za wypowiedzenie się <3.
Katya Zamolodchikova
Biznes
Katya Zamolodchikova

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Pon Wrz 24, 2018 3:07 pm
Konkurs na najpiękniejszą figurkę z kasztanów przedstawiającą dowolną postać z forum.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Pon Wrz 24, 2018 4:27 pm
Ja: C. Rockers.
Zgadzam się z: propozycją konkursu od Katyi.
Ponieważ: może się to przyjąć i rozjaśnić MLową jesień.
Pomysłodawca otrzymuje: 5 fasolek.
Esmeralda Moore
Hufflepuff
Esmeralda Moore

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Paź 27, 2018 9:08 pm
Poproszę oddanie mi kolorku, bo wątek się napisał tutej

Zrobione.
Greg Avery
Nauka
Greg Avery

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Lis 03, 2018 3:13 am
Moja propozycja:
1. Każdy gracz z multi wybiera swoje "główne" konto.
2. Na głównym koncie wypisuje w polu multikonta wszystkie multi nickami na forum. Czyli "Vakel B. Bułhakow" a nie "V. B." lub "Słodka puchonka".
3. W polu multikonta na swoich multi wpisuje: jestem multikontem [główne konto]. Na przykład jestem multi Vakela.
4. Na wszystkich multi oprócz głównego wyłączamy PW. Ikonka z wysłaniem PW nie będzie się już pokazywać.
5. Wszystkie PW idą na główne konto.

Dlaczego:
1. Poprawne wypisanie multi jest potrzebne szczególnie dla nowych. Jak nowy user ma wiedzieć kto jest kim, kiedy połowa userów ma napisane w polu multikonta "pani od pszyry hehe", albo inicjały? Na forum jest 500 kont, ciężko się połapać.
2. Notorycznie mam tak, że chcę coś napisać np. do Alexandry Grace, wysyłam jej PW na konto na którym ostatnio siedziała... A ona nagle zmienia je na inne i siedzi na nim przez kilka dni bez sprawdzania PW na innych. Sprawa jest trochę upierdliwa, bo oprócz Rockers nikt się nie loguje codziennie na każde konto i te PW mogą tam bez sensu zalegać. ;_; Nie mówię że to się dzieje tu i teraz Alex więc nie musisz wpadać w szał przelogowań, ale to się już zdarzało wielokrotnie. *sadface*
3. Będzie łatwiej ze sobą pisać te PW. Każdy będzie wiedział na które konto ludki wysyłają mu PW, więc będzie na nim siedzieć najczęściej, a przynajmniej je w miarę regularnie sprawdzać.

Sama osobiście tak zrobiłam ze swoimi, bo potrafiłam po tygodniu odnaleźć jakiś zagubiony content w tych PWskach. :| Fajnie by było gdyby stworzyć z tego jakąś modę albo odgórną zasadę. Niby się będzie trzeba naklikać teraz, ale to zawocuje spokojem w przyszłości.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Lis 03, 2018 1:47 pm
Ja: C. Rockers.
Zgadzam się z: propozycją Grega.
Ponieważ: ma to sens i rację bytu.
Pomysłodawca otrzymuje: 5 fasolek.
Sponsored content

Prośby, propozycje i sugestie - Page 4 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach