Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 2:38 pm
Można już założyć, że trwa II tydzień grudnia. Ja rozumiem, że może to być problematyczne i dla kogoś kto pisze szybko, może to sprawiać problemy, ale obecny przelicznik, czyli z założenia 2 tygodnie w realu 1 tydzień na fabule, został wybrany przez użytkowników w ankiecie i potwierdzony też głosami. Teraz jedynie cholernie się to wydłużyło przez natłok obowiązków z mojej strony. Za to w istocie przepraszam. Zbyt szybkie rozgrywanie czasowe byłoby moim zdaniem ciosem i dla osób, które też chcą się bawić, ale nie mają tyle czasu by walić x postów w przeciągu danego okresu i dla administracji. Oczywiście w przyszłości można coś o tym pomyśleć, ale jak dla mnie przelicznik 1 do 1  to ból. Może jestem w tym osamotniona, ale no. Bo to zarówno problem dla eventów, bo trzeba szybciej wstawiać rozdziały fabularne, które wcześniej należałoby rozpisywać, bo to też automatycznie równa się zamykanie niektórych sesji, które trwają za długo. Może w istocie wezmę kogoś do wstawiania nowych tygodni fabularnych z rozpiską, ale co do dawania miesiąc w realu to miesiąc w fabule to, patrząc na całą tą moją administracyjną przeprawę i obserwacje wyniesione z innych forów, cios w stopę. Niestety,  z przebiegiem czasu forumowego, nigdy nie znajdzie się rozwiązania, które usatysfakcjonowało by wszystkich.  Bo w końcu to mimo wszystko forum, więc też ciężko wymagać od niektórych by byli w stanie tak szybko pisać posty. Rozumiem, że dla kogoś, kto pisze wątek za wątkiem może to być frustrujące, za co przepraszam, ale to rozwiązanie to też nie jest sprowadzone od czapy i nadal je w gruncie rzeczy testujemy.


Połączenie pomysłu Erin i Vakela na tak.
Charlotte Everglade
Nauka
Charlotte Everglade

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 3:12 pm
Rozumiem że nie każdy ma czas pisać bóg wie ile bo sama też miewam problemy z czasem. Nie mówię że to rozwiązane jest złe jednak jak jeden tydzień ciągnie się przez cały miesiąc jest to trochę kiepskie, mówiłaś że można uznać że jest już 2 tydzień nie dałaś jednak nigdzie o tym informacji. I wiem, mówiłaś że zwykle tak nie ma ale ja znam to forum dopiero od miesiąca i nie wiem jak było wcześniej- ta kwestia rzuciła mi się w oczy więc postanowiłam się o tym wypowiedzieć, bo chyba nie jest to zabronione.
Nie mam zamiaru się wykłócać który system jest lepszy - bo ten też nie jest zły pod warunkiem że robi się go systematycznie, sama z resztą mogę trochę pomóc jeśli o takie rzeczy chodzi.

P.S
Komentarze na discordzie w stylu "wezmę zmienie tydzień fabularny bo będzie wpierdol" mogłabyś sobie odpuścić Ce.

Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 3:21 pm
Jasne, rozumiem, ale skoro coś się przedłuża, a była informacja że tydzień dany miał być do tego dnia to mimo wszystko to jednak daje podstawę graczowi by, nawet jeśli administrator się spóźnia, zacząć sobie wątek w nowym tygodniu. W końcu to wina administratora, że nie zmienił/zaktualizował nowego tygodnia fabularnego, a nie gracza. Jasne, przecież nikt nie mówi, że jest.
Okey, będę pamiętać. Najwyżej się do Ciebie zgłoszę.

Ismael Blake
Hufflepuff
Ismael Blake

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 3:26 pm
Co z odpowiedzią na pytanie Erin, bo sama jestem ciekawa.
Remus J. Lupin
Oczekujący
Remus J. Lupin

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 3:50 pm
Korzystając z okazji chciałaby zaproponować podłączenie multikont pod jedno główne konto gracza. Jeśli, oczywiście, byłaby taka możliwość z technicznego punktu widzenia.

Chodzi o takie rozwiązanie, w którym gracz linkuje wszystkie swoje multikonta do głównego konta, żeby móc się z niego łatwo przelogować (poprzez najechanie kursorem na prawy górny róg i wyszukanie z listy swojego multi). W ten sposób gracz raz podaje dane swoich pozostałych multi (nazwa + hasło), a potem może szybko się przelogować, bez potrzebny wylogowywania i ponownego logowania. Z tego, co wiem, można tak dostosować to rozwiązanie na stronie, żeby na bieżąco przychodziły na główne konto informacje o wiadomościach/powiadomieniach z podłączonych multi.
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Sob Sty 26, 2019 4:38 pm
1. Powrót pół profilu jest możliwy. Rozkminię jak to ładnie wkomponować jak skończę pisać profile graczy.

2. Nie wypowiem się na temat tygodni fabularnych bo nie mam na to wpływu (z tej strony Vakel). ;;

3. Teoretycznie ktoś napisał skrypt który pozwala na przelogowanie się na multi bez wylogowania, ale z tego co pamiętam to był on wadliwy (testowałam to u siebie na forum i graczy często wyrzucało / nie przelogowywało ich). Mogę go wrzucić na testowe i popracować nad tym, ale możliwe że pojawiałyby się przez tą opcję jakieś błędy. :< Chciałabym żeby forum było dla was wygodne i chętnie spróbuję to wprowadzić, ale po prostu nie chcę obiecywać czegoś co może nie wyjść.
Erin Potter
Oczekujący
Erin Potter

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Sty 27, 2019 12:40 pm
Dopatrzyłam się kilku rzeczy w grafice, które, moim zdaniem, odstają od stylu forum i które zamieniłabym na inne, nieco bardziej pasujące.
(nienawidzicie mnie za spam w tym temacie, wiem)

W prywatnej wiadomości - przycisk "Postreply" (zbyt "nowoczesny" do stylu forum, ponadto ta biel nieco razi po oczach):
Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 XfiFsq3

W wątkach - liczba stron (szare tło i biała numeracja wyraźnie odstaje od tutejszych brązów oraz beżów plus, tak jak wyżej, w moim odczuciu wygląda zbyt "nowocześnie"):
Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 X9XpQrj

Gdy jesteśmy w podglądzie prywatnej wiadomości, pod avatarem użytkownika, z którym piszemy, pokazuje się taki odnośnik prowadzący do jego profilu, który, znowu - w moim odczuciu jest zbyt "nowoczesny" i odstaje od ogólnego stylu.
Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Dk4HNCU

Na podglądzie pól profilu - ten sam problem z odstającą pod względem wyglądu/estetyki ikona prywatnej wiadomości (i, dla porównania, jak wygląda przy pozostałych ikonach pól profilu).
Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Xp1nmep

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 SFDa1oB

Wiem, że to takie pierdoły, ale w mojej opinii wpływają na odbiór całości. Przepraszam za upierdliwość i czepialstwo.

+ prosiłabym o zmianę rangi, bo jestem oczekującym :C
Vakel B. Bułhakow
Nauka
Vakel B. Bułhakow

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Sty 27, 2019 1:32 pm
Dzięki za podrzucenie! Nie uważam żeby były to pierdoły. Jeżeli poprawi się to, to wygląd forum na tym zyska i nie jest to kwestia gustu tylko trafne spostrzeżenie, że coś zostało przeoczone.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Sty 27, 2019 3:55 pm
A i ja byłabym za tym by te rzeczy w stylu sowa itd. wróciły gdzieś na widok, bo jednak byłoby to bardziej wygodne jakby były przy nicku czy gdzieś i od razu można by było przenieść się do swojego działu, sowy, wikipedii czy czegokolwiek innego Rozpacz i ból.

A i ranga oczekujący jest dla dorosłych, którzy póki co nie wybrali żadnego stażu ani nic w tym rodzaju, no dla takich "bezdomnych" można by rzec. Jak tylko sobie fabularnie poukładasz i Erin gdzieś się dostanie to wtedy ranga zostanie Ci zmieniona.
Erin Potter
Oczekujący
Erin Potter

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Nie Sty 27, 2019 8:59 pm
Caroline Rockers napisał:A i ja byłabym za tym by te rzeczy w stylu sowa itd. wróciły gdzieś na widok, bo jednak byłoby to bardziej wygodne jakby były przy nicku czy gdzieś i od razu można by było przenieść się do swojego działu, sowy, wikipedii czy czegokolwiek innego Rozpacz i ból.
To właśnie chyba spoko by było, jakby zostało wplecione do tych pól profilu znajdujących się pod avatarem?

I dziękuję za wyjaśnienie co do rangi <3
Sol Weasley
Hufflepuff
Sol Weasley

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Pon Sty 28, 2019 7:04 pm
Tak sobie dzisiaj myślałam o nauczycielach różnych przedmiotów w szkole. I wpadłam na pomysł propozycji. Czy byłaby możliwość zrobienia spisu i opisu nauczycieli wszystkich przedmiotów w Hogwarcie?
Bo jak się wbija na forum, robi ucznia, który jest na jakimś tam roku, dajmy na 7 to już powinno się ogarniać nauczycieli: jacy są, czego uczą, jak uczą, jaki mają stosunek do uczniów danego rodzaju. No, ale nikt tego nie wie, ponieważ nie zna się ich na sam start. Może nawet byłaby możliwość pod danym opisem wrzucenia swojej relacji do danego nauczyciela, bo jeśli jest jakaś charyzmatyczna osoba, to na pewno dała w kość jakiemuś z nauczycieli.
Pomyślałam tak o tym, ponieważ wcześniej jak Eileen robiła NPC nauczyciela ONMS to miałam ustalone relkę z nią dla Ventusa, miałam nawet z nią wątek na lekcji, którą prowadziła i nagle pojawia się nowy nauczyciel, który uczy jakiś tam czas.
Jak byłby jakiś opis i robiłoby się pod nimi relacje itp. to np. jakaś osoba chcąc zrobić postać nauczyciela albo zostaje nim od niedawna, albo po prostu wraca po nieobecności.
Moim zdaniem jest duże zamieszanie w tych nauczycielach, bo już sama nie wiem kto czego uczy. Wiem tylko czego uczy Charles, Vakel i Charlotte, a fajnie by było poznać też innych nauczycieli. Ponarzekać na nich w wątkach między uczniami. W końcu to szkoła, życie kręci się wokół przedmiotów i w ogóle.
Więc do sedna: myślę, że fajnie by było mieć dział z krótkim opisem nauczyciela i pod spodem uczniowie by wrzucali swoje propozycje stosunku do nich i tego jak się ktoś zachowuje na danej lekcji.

Edit i P.S. Co do rozmowy na temat profilu i pól. A gdyby tak zrobić coś w podobnym guście jak było mortisie? To chyba ty robiłaś, nie Beza? Mi się to podobało. Z tą biografią itd. >////<
Vakel B. Bułhakow
Nauka
Vakel B. Bułhakow

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Sty 29, 2019 12:33 am
Co do biografii - tak, da się to zrobić, ale lud Magic Lullaby wybrał, że woli opisywać te rzeczy na wikipedii. Nie wiem jak to wygląda bo nie chce mi się tego uzupełniać, ale na pewno jest na to miejsce na stronie twojej postaci, więc jeżeli masz ochotę, to możesz zrobić to tam. Buzi.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Sty 29, 2019 2:58 am
To ja się wypowiem do propozycji odnośnie nauczycieli. Uważam, że z tym jest trochę roboty . Bo nauczyciele się często zmieniają, to raz (a przynajmniej zmieniali, samej Numerologii uczyło... 4 nauczycieli w ciągu roku?). Jasne, są kanony, które pozostają niezmienne, ale no też ciężko wyczuć jaki kto ma stosunek do ucznia, poza tym uważam że to jednak trochę wiąże ręce, jak np. postać X mi pisze że omg Flitwick totalnie musiał ją kochać, bo była inteligentna, no i co ja mam potem w takich postach pisać, że Flitwick ją kochał albo ubóstwiał? A potem część uczniów też znika i trzeba ich usuwać, to dwa. Jeśli są nauczyciele do danego przedmiotu to proponuję ustalać to po prostu na PW, bo taki temat wiąże się z obowiązującym wypełnianiem pól odnośnie danych nauczycieli, a nauczycieli zwyczajnie poznaje się na lekcjach. Jasne, w skrócie mogę napisać, że Charles był zajebistym misiaczkiem, ale cisnął uczniów, a jednak podczas sesji wyjdzie coś innego, zaś, z własnego doświadczenia wiem, że jak prowadzę zajęcia z konta wspólnego (zastępując tych, których nie ma) to raczej kieruję się tym, co piszecie w postach, albo co sama czuję jak dany nauczyciel może traktować osobę X czy Y. Zazwyczaj jednak skupiam się po prostu na tych aktywnych uczniach, albo na tych co w tyłku mają zajęcia. O kanonach wie się z uniwersum albo można zwyczajnie wpisać w internecie i wyskakują opisy. Są jeszcze KP tych nauczycieli, którzy są tworami własnymi. No i lekcje. Tak jak mówiłam. To na nich często wychodzi, co i jak. Ja na przykład nie wiedziałam, że Charles będzie cisnął Kyoheia, wyszło mi totalnie spontanicznie na podstawie jego zachowania na zajęciach. Ogólnie ciężko poznać nauczycieli na sam start, jak ogólnie same postacie - poprawcie mnie, jeśli się mylę. To kolejna kwestia.

Są też nauczyciele którym ciężko mieć jakiekolwiek relacje z uczniami, no spójrzmy chociaż na takiego Binnsa. On sobie po prostu przelatuje przez tablicę i zaczyna zajebisty monolog o tym jak Goblin Sędziwy zatłukł pałką Goblina Tarzana.
Poza tym relacje starego nauczyciela raczej nie będą pokrywać się z relacjami nowego. Powiedzmy będzie taki Heniek, lat 30. Przyjdzie nauczać, może wyrwać loszkę, więc wszystkie ładne uczennice uśmiechy, dodatkowe zajęcia i one też zachwyt Heńka przedmiotem. No ale Heniek zniknie i na niego miejsce wparuje złowroga Helga. Helga będzie nienawidziła ładnych ludzi, więc automatycznie te relacje, które nawiązał Heniek staną się mocno nieaktualne.

Zaktualizować spis nauczycieli? Jasne, nie ma sprawy, ale sądzę że bywanie na lekcjach, a nawet tworzenie z tyłka plotek na temat nauczycieli to po prostu lepsza opcja (bo kto ich nie tworzył? Równie dobrze można przyjąć że Vakel zżera uczniom bułki z talerzy, nikt nie udowodni, że tak nie było).
Także doceniam propozycję, Kim, ale jestem na nie, chociaż poczekam jak wypowiedzą się inni, bo może nie mam racji, a może inni uznają to za potrzebne?
Vakel B. Bułhakow
Nauka
Vakel B. Bułhakow

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Sty 29, 2019 3:06 am
Można ostatecznie, jeżeli wstydzicie się pisać na PW, zrobić takie SLowe wątki na relacje w swoich działach postaci. Wtedy można skrobać do ludzi i ustalać rzeczy niezależnie od tego czy są nauczycielami czy randomowym duchem.
Charlotte Everglade
Nauka
Charlotte Everglade

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Wto Sty 29, 2019 2:40 pm
Jako iż sama prowadzę nauczycielkę i jest to moja pierwsza postać na tym forum myślę że powinnam się wypowiedzieć.
Co do wstawienia opisu i relacji - z jednej strony brzmi to okej, zwłaszcza gdy ktoś robiłby ucznia, z drugiej strony byłoby to bardzo nie fair dla osoby która chciałaby stworzyć postać nauczyciela, gdyż od początku miałaby narzucone zachowanie postaci i relacje - jak wiemy mało kto lubi grać taką postacią gdzie większość ma narzucone. Sama jeżeli miałabym tworzyć postać nauczyciela z narzuconym podejściem do uczniów z pewnością bym zrezygnowała.
Co do spisu - jestem za tym żeby go zaktualizować pod względem usunięcia nieaktywnych nauczycieli, ba jeśli uczniom zależy żeby cokolwiek o nich wiedzieć można dodać kilka słów ogólnikowo czy są wymagający, czy ich lekcje prowadzone są poważnie czy może bardziej na luzie, czy małe wybryki puszczą płazem bądź jakie mają podejście do współpracowników (np. przyjazne/ignorujące) ale bez relacji.
Chciałabym dodać jeszcze że relacje nie są rzeczą stałą - przynajmniej w moim wypadku im dłużej z kimś gram tym bardziej nasza relacja ewoluuje, postacie przechodzą przez różne wyboje bądź popełniają głupstwa i każda tego typu rzecz może zmienić ich relację o 180 stopni.
Co do znania postaci na sam start wydaje mi się że każda nowa osoba ma ten sam problem - ja też, mimo iż prowadzę nauczycielkę która pracuje tu od roku nie znam jeszcze wszystkich uczniów czy współpracowników i tak było, jest i będzie. Potrzeba zwykle kilku sesji by choć trochę poznać czyjąś postać, ba ja sama nie znam swojej postaci w 100 % - nie wiem jak zareaguje w pewnych sytuacjach dopóki do nich nie dojdzie :)

A propos tego co było powiedziane, to:

Vakel B. Bułhakow napisał:Można ostatecznie, jeżeli wstydzicie się pisać na PW, zrobić takie SLowe wątki na relacje w swoich działach postaci
Co do tematu z relacjami owszem jest to opcja, z doświadczenia jednak wiem że one również nie zawsze się sprawdzają gdyż mało kto je w ogóle wypełnia, sprawdzają się jednak do dogadania się. Nie widzę jednak różnicy między nimi a PW.

Caroline Rockers napisał: [...] a nawet tworzenie z tyłka plotek na temat nauczycieli to po prostu lepsza opcja (bo kto ich nie tworzył? Równie dobrze można przyjąć że Vakel zżera uczniom bułki z talerzy, nikt nie udowodni, że tak nie było).
To też jest dobra opcja, sama chętnie poczytałabym o jakiś plotkach z dupy na moją postać, ba pewnie podrzucałabym Wam jeszcze pomysły  miłość

I ostatnie bo nie mogę tego zignorować zwłaszcza, że chodzi poniekąd o moją postać:

Sol Weasley napisał:
Pomyślałam tak o tym, ponieważ wcześniej jak Eileen robiła NPC nauczyciela ONMS to miałam ustalone relkę z nią dla Ventusa, miałam nawet z nią wątek na lekcji, którą prowadziła i nagle pojawia się nowy nauczyciel, który uczy jakiś tam czas.

Kurcze, po przeczytaniu tego zaczęłam trochę źle się czuć że w ogóle postanowiłam zrobić nauczycielkę ONMS, bo był już ktoś NPC kto najwyraźniej odpowiadał Ci bardziej niż moja postać. Jako nowa osoba na forum (a taką byłam) nie idzie prześledzić wszystkich wątków z nauczycielem NPC przedmiotu którego nauczyciela chcemy zrobić, dodatkowo każdy tworząc postać ma już na nią jakiś pomysł czy zalążek jej charakteru.
Osobiście jestem osobą otwartą na wszelkie wątki i wystarczyłoby że napisałabyś mi PW z wyjaśnieniem o co chodzi i/lub linkiem do rozgrywki, a chętnie dopasowałabym jakiś nowy wątek pod moją postać.
Sponsored content

Prośby, propozycje i sugestie - Page 7 Empty Re: Prośby, propozycje i sugestie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach