Go down
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Wzór karty postaci nieżywego Empty Wzór karty postaci nieżywego

on Pią Lip 28, 2017 11:54 pm

Wzór karty postaciKażda karta, która jest niegotowa, powinna zawierać odpowiedni dopisek, tak samo jeśli jest w trakcie jakichkolwiek edycji. W przypadku sprawdzania, karta otrzymuje odpowiedni dopisek w tytule od osoby sprawdzającej.

Jeśli masz pytania odnośnie informacji, jakie chcesz zawrzeć w karcie, skorzystaj z tego tematu.


Imię i nazwisko: Twoja postać może mieć dowolne imię i nazwisko, które nie będzie wulgarne ani ośmieszające. Powinno być one dopasowane do realiów, z uwzględnieniem specyfiki danego kraju i rodu, jeśli oczywiście będzie do któregoś z nich należeć. Nazwiska mugolskie mogą się powtarzać i ich posiadacze nie muszą być ze sobą spokrewnieni, jednakże w przypadku czystokrwistych nazwisk, nie ma mowy o przypadkowości. Co do czarodziejów półkrwi, nie mogą mieć ustawionego nazwiska rodu czystej krwi, jeśli nie pochodzą od żadnej z jego gałęzi. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów. ▲ (patrz: rodziny krwi czystej)

Przydomek: Powinien być dopasowany do ducha lub poltergeista, którego tworzysz. Warto również podać kto nadał ten przydomek i z jakiego powodu, o ile oczywiście nie jest to tajemnicą.

Data urodzenia: Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Od daty urodzenia, czyli dnia, miesiąca i roku, zależy w jakim wieku twoja postać umarła i od ilu lat jest duchem lub też od kiedy poltergeist nawiedza dane miejsce. Zbyt młody duch nie ma zbyt dużych szans by poznać ani tym bardziej kontrolować swoje nowe umiejętności.

Znak zodiaku: Wpisz znak zodiaku swojej postaci. Jeżeli nie znasz się na tym, zajrzyj do astrolabium. Pamiętaj, że jest on ściśle powiązany z datą urodzenia twojej postaci.

Data zgonu: Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Data zgonu jest równie ważna, co data urodzenia. Im więcej lat duch spędza wśród śmiertelników, tym łatwiej jest mu się przyzwyczaić do swojej niematerialnej postaci. Punkt ten nie dotyczy poltergeistów.

Powód zgonu: To w jaki sposób go przedstawisz, zależy tylko wyłącznie od ciebie. Pamiętaj jednak by z karty jasno wynikało jak twoja postać umarła, nawet jeśli ona sama nie ma o tym pojęcia. Punkt ten nie dotyczy poltergeistów.

Miejsce zamieszkania:Położenie domu w którym postać przebywa a może i straszy, z uwzględnieniem miasta, ewentualnej dzielnicy i ulicy. To miejsce powinno istnieć albo na forum albo na świecie. Można jednak stworzyć nową dzielnicę, choć później należy tę kwestię wyjaśnić z osobą sprawdzającą.  Rodowe posiadłości i ich położenie należy uzgodnić z administracją, albo z osobami odpowiedzialnymi za dany ród.

Cechy wyglądu


Wzrost: Wzrost twojej postaci musi być podany w centymetrach, a także być zgodny z narodowością i uwarunkowaniem genetycznym. W Anglii pod koniec lat 70. średnia wzrostu mężczyzn wynosiła około 177 cm a kobiet około 163 cm. We wcześniejszych latach ludzie byli niżsi. jeśli tworzysz poltergeista, Twój wzrost jest tylko i wyłącznie zależny od ciebie.

Budowa ciała i postura: Twoja postać garbi się, czy chodzi prosto? Jest chuda, szczupła, gruba, otyła?

Znaki szczególne: Nietypowe kolory włosów, piegi, okulary, tatuaże, kolczyki i inne rzeczy, które rzucają się na pierwszy rzut oka. Nawet u duchów mogą być one widoczne.

Umagicznienie


Bogin: Forma, którą przyjmuje bogin, stając oko w oko z twoją postacią. Jest ona zależna od jej słabości i lęków, i ma półmaterialną formę. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.
Amortencja: Najcudowniejszy zapach pod słońcem, będący mieszanką woni charakterystycznych dla wszystkich tych rzeczy, które dany duch najbardziej kocha. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.
Widok z Ain Eingarp: Widok, który ujrzy Twoja postać, kiedy tylko spojrzy w zwierciadło pragnień. Należy pamiętać, że pokazuje ono jedynie najskrytsze pragnienia serca. Duchom również się ten widok od czasu do czasu objawia. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.
Zwierzę totemiczne: Ściśle powiązane z naszym charakterem, nawet duchy i poltergeisty są związane szczególnie z danym gatunkiem, który zdaje się do nich lgnąć.

Przeszłość i przyszłość


Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności:  Nawet duchy i poltergeisty mogą się rozwijać, choć ich umiejętności są kompletnie inne niż u żywych. Umiejętność opętania kogoś żywego? Panowanie nad jednym z żywiołów? Strasznie? Używanie materialnych przedmiotów? Jest sporo możliwości. ▲ (patrz: mechanika gry)

Koncepcja gracza: Kim jest  lub była twoja postać w świecie czarodziejów? Jak egzystuje? Jak zapatruje się na obecną politykę, o ile w ogóle to ją interesuje? I najważniejsze - czy  ma jakieś cele do zrealizowania, powody by wciąż w świecie żywych tkwić. Opisz tutaj swoją koncepcję na jej rozwój, popierając to jej przeszłością. Nie musisz rozpisywać tutaj całej jej biografii. Po prostu zawrzyj w tym polu ważne informacje dla mistrza gry, aby mógł prowadzić ci grę bez obaw, że wasze koncepcje się na siebie nie nałożą. Powiedz mu czego oczekujesz, jak widzisz przyszłość wykreowanego bohatera, czego chcesz spróbować na naszym forum. Koncepcja gracza to opis czarodzieja, jego motywacje, ideologia, ważne dla niego miejsca i osoby, jego osobowość, fobie i manie, marzenia, plany na przyszłość. Pamiętaj - im lepiej się opiszesz tym lepiej cię zrozumiemy i ciekawsze przygody przygotujemy!Przeczytałeś wszystko?Oto wzór karty postaci:

Kod:
<div id="kp"><h1>Karta postaci</h1>

[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Przydomek:[/b]
[b]Data urodzenia:[/b]
[b]Znak zodiaku:[/b]
[b]Data zgonu:[/b]
[b]Powód zgonu:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Wykształcenie:[/b]
[b]Miejsce pracy/wyuczony zawód:[/b]


<h3>Cechy wyglądu</h3>
[b]Wzrost:[/b]
[b]Budowa ciała i postura:[/b]
[b]Znaki szczególne:[/b]


<h3>Umagicznienie</h3>
[b]Bogin:[/b]
[b]Amortencja:[/b]
[b]Widok z Ain Eingarp:[/b]
[b]Zwierzę totemiczne:[/b]


<h3>Przeszłość i przyszłość</h3>
[b]Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności:[/b]
[b]Koncepcja gracza:[/b] Tutaj wpisz koncepcję. Proszę nie usuwaj znacznika div który znajduje się za tekstem.</div>

Skopiuj go i wklej do nowego tematu w dziale kroniki. Temat nazwij imieniem i nazwiskiem swojej postaci. Nie usuwaj proszę znacznika div znajdującego się na początku i końcu karty postaci. Po akceptacji karty pokaże się ona na twoim profilu.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach