Go down
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Pytania Empty Pytania

on Pią Maj 27, 2016 10:01 pm
Pytania

Masz jakieś pytanie na temat forum? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj.

Pytania, które się już pojawiły:

1. Jak to jest z ekwipunkiem? Tzn. wiem, że nie mogę nagle napisać, że postać wyciąga z kieszeni pelerynę niewidkę, ale co z zupełnie zwykłymi, nudnymi i tanimi przedmiotami, takimi jak kawałek papieru, atrament, szklanka, rękawiczki... muszę je też fabularnie wykupić, żeby używać?

Odpowiedź: To bez problemu możesz posiadać - oczywiście bez przesady. ;) I najlepiej by pamiętać o tym, co się ma. Warto też nie mieć za dużo rzeczy z Hogsmeade, Ulicy Pokątnej, etc. na starcie. Wszystko powinno być zgodne z tym jaka jest nasza postać, a także zachować wszystkie prawa zapisane w regulaminie i statucie szkoły. Drobiazgi posiadające już większą wartość, takie jak składniki do eliksirów, niesamowite magiczne przedmioty, większość słodyczy, etc. nie powinny być uwzględniane w ekwipunku. No chyba, że nasza postać zdobyła je fabularnie poprzez zakup, dostała w prezencie lub ukradła.

2. Moje pytanie dotyczy Magii Bezróżdżkowej, a mianowicie jej używania w walce. Jak wiadomo, teoretycznie jest to zabronione, lecz jako osoba posiadająca postać władającą ową magią, jestem ciekawa, co dokładnie obejmuje ten zakaz. Całość pojedynku czy może zaklęcia rzucane bezpośrednio na przeciwnika? Czy zaklęcia uzdrawiające, lub użytkowe również powinny zostać poza zasięgiem czarodziejów nieużywających różdżek?

Odpowiedź: http://pl.magiclullaby.wikia.com/wiki/Czarowanie_bez_r%C3%B3%C5%BCd%C5%BCki?venotify=created <- odsyłam do tematu.

Magia bezróżdżkowa wymaga zbyt dużego skupienia, dlatego w trakcie walki jest nieosiągalna w żadnym stopniu. Ewentualność tego wykluczenia odnosi się do sesji z MG.

3. Czy można zabić postać kanoniczną?

Odpowiedź: Tak, można zabić postać kanoniczną, ale to zależy jeszcze w jaką postać kanoniczną mierzysz. Wiadomo, że takiego Amycusa Carrowa zabijesz szybciej niż Bellatrix Black, a Bellatrix Black szybciej od Albusa Dumbledore'a i też zależy od warunków i otoczenia w jakim obecnie się przebywa.

4. Czy można sobie stworzyć postać NPC i nią pisać ze swoją postacią? A jeśli nie to czy można pisać sowy do postaci nieistniejących (w sensie osobnych kont) i odbierać od nich listy?

Odpowiedź: Jeśli chodzi o tworzenie NPC - odsyłam do TEGO tematu.
Jeśli chodzi o listy - zależy do kogo piszesz. Podejrzewam, że nie chodzi Ci o zakupy i tym podobne sprawy a np. listy do rodziny, przyjaciół - o ile nie przesyłają Ci oni niczego istotnego, proponowała bym ratowanie się pamiętnikiem i wklejenie do niego korespondencji.

5. Czy można pisać sesję samemu, bez przeplatania postów z innymi graczami? Moja postać jest typem samotniczki i chciałabym sobie nią popisać o tym jak samotnie gdzieś coś robi, plus ktoś mógłby mi wtedy w trakcie wbić na fabułę, tak jakby przypadkiem.

Odpowiedź:  Nie, jeśli masz na myśli wklejanie swoich postów jeden pod drugim. Możesz za to napisać jednego, dłuższego posta opisującego konkretną czynność. Warto jednak pamiętać, żeby było to coś istotnego i że post ten nie liczy się w systemie fasolkowym.

6. Czy kiedy postać umiera, to gracz decyduje, czy zostanie ona duchem?

Odpowiedź: Tak, decyduje o tym gracz, ale należy pamiętać, że postać powinna mieć jakieś powody do zostania duchem, to znaczy jakieś niezałatwione sprawy, strach, albo po prostu nie do końca przemyślana decyzja.

Ostatnia Aktualizacja: 12.04.18 r.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Czw Kwi 12, 2018 11:09 pm, w całości zmieniany 2 razy
James Potter
Oczekujący
James Potter

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Sty 06, 2018 10:08 pm
Czy mogę mego szanownego ojca obsadzić na stanowisku Zastępcy Ministra Magii?


Pytania C10
Nathaniel Greed
Oczekujący
Nathaniel Greed

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Sty 06, 2018 11:16 pm
1. Po jakim czasie zmienia się kolorek?

2. Czy posty na umiejętności/genetyki można pisać dopiero po odzyskaniu kolorka?


Pytania Charlie-hunnam-shirtless-gifs-12092014-12
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Sty 06, 2018 11:28 pm
James:
- Było coś gdzieś wspominane o tym, czym zajmuje się ojciec, etc.? Dobrze byłoby się zastanowić nad tym, jeśli jest z Ministerstwa, gdzie i czym wcześniej się zajmował. Stanowisko jako zastępca może zajmować od powiedzmy kwietnia/maja 1978 roku (a najlepiej by objął jakoś na wakacje). Dlatego że wcześniej była postać fabularna, która x czasu się tym zajmowała - Killian Rackham (dawno już nieaktywny).

Nathaniel:
1. Kolor się zmienia, wtedy gdy ponownie przeprowadzisz pełną grę fabularną, liczącą więcej niż 2 posty na głowę i zgłosisz to w odpowiednim temacie.
2. Zależy jaka genetyka/umiejętność Ci chodzi po głowie. Na niektóre może być już za późno, gdyż jakiś czas "istniejesz" na fabule. Podaj o co konkretnie Ci chodzi to powiem Ci jakie masz możliwości.
Me and the devil
Walking side by side
Nathaniel Greed
Oczekujący
Nathaniel Greed

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Sty 06, 2018 11:42 pm
Chodzi mi dokładnie o zaklęcia niewerbalne i czarowanie bez różdżki.


Pytania Charlie-hunnam-shirtless-gifs-12092014-12
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Sty 06, 2018 11:52 pm
To są po prostu umiejętności nabyte. Na czarowanie bez różdżki nie ma szans w przypadku ucznia, na zaklęcia niewerbalne jest szansa, wykupujesz na ten moment za fasolki - 200 fasolek. albo piszesz po prostu w temacie umiejętności nabytych podanie (nie są jeszcze zrobione tak jak genetyka, dlatego na razie obowiązują stare zasady, odnośnie wstawiania podań w postach pod tematem).
Me and the devil
Walking side by side
James Potter
Oczekujący
James Potter

Pytania Empty Re: Pytania

on Nie Sty 07, 2018 12:27 am
Z tego co pamiętam to było tylko gdzieś wspomniane, że pracuje właśnie w Ministerstwie, ale bez żadnych szczegółów. Mógłby wcześniej pracować jako szef w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów, myślę że awans na stanowisko Zastępcy Ministra Magii byłby możliwy.


Pytania C10
Giotto Nero
Oczekujący
Giotto Nero

Pytania Empty Re: Pytania

on Pon Sty 08, 2018 3:18 am
Ja z kolei przychodzę tutaj z innymi pytaniami, mianowicie:

1. Czy uczeń może wykupić sobie teleportację za fasolki?

2. W jaki sposób uczeń może nauczyć się zaklęć czarnomagicznych: Colubra Sanguis, Perago Morte, Inferno, Decollatio, Invisifectorem, Szatańska Pożoga? Dodam, że uczeń miał już styczność z czarną magią, zna kilka zaklęć (m.in. Legilimens, Acidum czy Obliviate).

3. Czy w przypadku braku powrotu do szkoły (konkretnie chodzi o porzucenie Hogwartu przed ostatnim rokiem nauczania) postać jest liczona jako dorosła (grupa: neutralni) czy dalej jest uznawany za ucznia?


Pytania F7960f38c3065

Character Song | Battle Song | Voice


"This is Hell and I am the Devil"
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Pon Sty 08, 2018 10:27 am
James:
W takim razie myślę, że nie powinno być problemu. Rozwiń jakoś tę kwestię czy to na fabule czy najpierw, jak będziesz wolał, prywatnie by miało to jakoś ręce i nogi.

Giotto:
1. Nie, na ten moment nie może. Był pierwszy kurs, potem był przyspieszony, etc., więc musisz zwyczajnie poczekać na kolejny organizowany kurs i to dla dorosłych jako że nie wracasz do szkoły.

2.  Zaklęcia czarnomagiczne, tak samo zresztą jak białomagiczne są specyficzną kategorią zaklęć. To że miałeś styczność to zaledwie wstęp, tak samo jak w przypadku chociażby mojej postaci. Stosowanie zaklęć czarnomagicznych w praktyce, zwłaszcza na ludziach, zwiększa możliwości uczenia się ich.  Najlepiej jest mieć nauczyciela, chociażby tak jak zrobiła to Alice w przypadku zaklęcia białomagicznego dogadując się z Ezechielem, który jest dorosłym z ZF i do tego z wyższym stażem. Jako że podałeś różne zaklęcia, do każdego jakoś się odwołam.

Colubra Sanguis - zaklęcie ma II stopień trudności, jest co prawda ogólnodostępne, ale nie znajdziesz go w zwykłym szarym podręczniku, z pewnością będzie wymagało dużo wysiłku i czasu i początki dla takiego 17 latka nie będą łatwe.

Perago Morte - to samo, choć możliwe, że będzie nieco łatwiej je opanować od Colubry.

Inferno - jest dostępne dla określonych grup, posiadanie nauczyciela z pewnością będzie sprzyjać nauce takiego zaklęcia, zwłaszcza że jest ono na III poziomie.  Sahir jak rzucił to zaklęcie (autor był jego twórcą) to i tak miał o wiele zmniejszoną moc i zabrało mu sporo energii, zresztą od tego czasu też sporo w zaklęciach się zmieniło. Na ten moment nie widzę Giotto ani nawet świeżo upieczonego absolwenta potrafiącego rzucać zaklęcia z tego poziomu.

Decollatio - z tym zaklęciem jest problem, gdyż jego autor nie żyje, jest ono dostępne w notatkach, które są w rękach Dumbledore'a albo Hucksberry'ego - na ten moment nie wiem, bo gdzieś w sesji to jest wspomniane, jak znajdę to edytuję posta. Możliwe, że pojawi się jakoś fabularnie, bo na razie tylko poprzez kradzież takich notatek jest możliwość nauczenia się go.

Invisifectorem - zaklęcie ogólnodostępne, ale tak jak w przypadku Colubry, II stopień, więc zasady podobne. Z pewnością jakaś książka - i nie mówię tu ani o szarym podręczniku ani o książce znalezionej u ciotecznej babci wujka - byłaby pomocna w nauce.

Szatańska Pożoga - to samo co wyżej.

3. Jeśli nie pojawisz się we wrześniu w szkole, albo napiszesz oficjalny list do Dumbledore'a to kolor zostanie Ci zmieniony na ten należący do grupy neutralnych, tak samo jak ranga. Od tego momentu jednak będzie Cię obejmowała wymiana fasolkowa dla dorosłych i tak jak w przypadku absolwentów, uzyskanie takiego koloru nie sprawi, że będziesz miał zaklęcia na start i darmową umiejętność/specjalizację na start, etc.
Me and the devil
Walking side by side
Scott Scamander
Nauka
Scott Scamander

Pytania Empty Re: Pytania

on Pon Sty 08, 2018 10:31 pm
acidum,Vetuage, Anthisi Fotia, Sugervirus, Brackium Emendo - Czy te zaklęcia mogę wziąć w związku z tą moją magyczną książką którą wylosowałem na noworocznym rozdaniu nagród? (Nie wiem jak to inaczej nazwać skoro to nie loteria) Enzo.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Czw Sty 18, 2018 2:59 am
Hej! Wybacz, że dopiero teraz odpisuję, ale ten tydzień jest ciężki  i dopiero teraz przysiadłam.
Jak rozumiem, pytasz odnośnie Enzo a nie Scotta, więc odpowiem jak dla Enzo to wygląda.

Acidum - ma I poziom trudności, jeśli postać ma jakieś tam początkowe predyspozycje do czarnej magii to nie widzę jako takiego problemu, zwłaszcza że teraz będzie na VI roku.

Vetuage - tak samo, przy czym by dobrze działało z innymi zaklęciami, potrzeba ćwiczeń jak na twój poziom, plus na pewno to nie będzie tak, że od razu puścisz wielki wir.

Anthisi Fotia - z tym zaklęciem byłabym ostrożna. Jasne, można przyjąć, że Enzo jakoś się tam nauczył, ale raczej nie będzie to zbyt duża i potężna fala, jako że też nie chcę by uczniowie na poziomie Hogwartu od razu rzucali super wersjami takich zaklęć (mimo że zaklęcie dostępne dla wszystkich). Także możesz, ale z tym moim 'ale', nie.

Sugervirus - tego na twoim poziomie bym nie brała, jeszcze bym się wstrzymała i spróbowała na razie podwyższyć swoje umiejętności w zakresie Zielarstwa i/lub Zaklęć Leczniczych.

Brackium Emendo - to samo co w przypadku Surgevirus. Jeszcze troszkę bym się wstrzymała.

Zawsze możesz sobie wziąć tam z 2-3 zaklęcia, potem odczekać i wziąć sobie 3-2 później. To tylko sugestia żeby nie było.
Me and the devil
Walking side by side
Felice Felicis
Oczekujący
Felice Felicis

Pytania Empty Re: Pytania

on Pią Kwi 20, 2018 3:36 pm
Co należy zrobić jeśli chce się zacząć pracę? Chodzi mi konkretnie o posadę sprzedawcy w Esach i Floresach dla Felice :) Trzeba przeprowadzić rozmowę z pracodawcą? Zapewne wtedy jest potrzebny MG. Jak się za to zabrać? :D
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Pią Kwi 20, 2018 11:18 pm
Temat praktyk i staży wstawię najpóźniej w niedzielę, bo jest praktycznie gotowy. Tam od razu dookreślę kwestię rozmów, testów i tym podobne ;)
Najlepiej zacznij od zgłoszenia się tutaj i wysłania proponowanych przez ciebie ocen z egzaminów/na koniec roku dla swoich postaci.
Me and the devil
Walking side by side
Eileen Gray
Gryffindor
Eileen Gray

Pytania Empty Re: Pytania

on Sob Kwi 28, 2018 3:43 pm
Ćwiczyłyśmy z Annie w kuchni jedno zaklęcie, nieskutecznie, a potem jeszcze w drugiej sesji, już półskutecznie xd takie sesje gdzie nikt się nie nauczył tez należy zgłaszać? A zaklęcia Tergeo Eileen nauczyła się tutaj:
https://magiclullaby.forumpl.net/t54p75-stara-klasa-obrony-przed-czarna-magia?nid=51#45165
choć sama sesja jeszcze nie skończona, to rzucanie kośćmi już tak, bo te przepisowe 10 rzutów już zużyte :C
//skopiowane z niewłaściwego tematu xd


eileen gray
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania Empty Re: Pytania

on Nie Kwi 29, 2018 2:54 pm
Jak się nie udało to się nie liczy. Ogólnie tego rzeczy zgłaszane są tutaj - https://magiclullaby.forumpl.net/t639p15-zglaszam-sprawe. Poprzedni temat odnośnie nauki, został połączony właśnie z tym.
Najlepiej zgłaszać po skończeniu danej sesji.
Me and the devil
Walking side by side
Sponsored content

Pytania Empty Re: Pytania

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach