Go down
Ofelia Macmillan
Ministerstwo Magii
Ofelia Macmillan

Ofelia Macmillan Empty Ofelia Macmillan

on Czw Mar 28, 2019 10:06 pm

Karta postaciOfelia Macmillan Giphy

Imię i nazwisko: Ofelia Macmillan
Data urodzenia: 17 kwietnia 1946 r.
Znak zodiaku: Baran
Imiona i nazwiska rodziców: Poppy Macmillan (z domu Fawley) oraz Christopher Macmillan
Krew: Czysta, Półwila
Miejsce zamieszkania: Mieszkanie w centrum Londynu
Wykształcenie: Uczęszczała do Akademii Magii Beauxbatons
Miejsce pracy/wyuczony zawód: Zajęcie znalazła w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami, a dokładniej została jednym z pracowników Biura Wyszukiwania i Oswajania Smoków należącym do Ministerstwa Magii.


Cechy wyglądu


Wzrost: 1,60 m
Waga: 50 kg
Kolor włosów: Platynowy blond
Kolor oczu: Zielony
Budowa ciała i postura: Dziewczyna jest zawsze wyprostowana niczym struna, próbując w ten sposób oszukać swój nieduży wzrost.
Znaki szczególne: Mimo że wile charakteryzują się zazwyczaj niebieskimi oczami, Ofelia po ojcu odziedziczyła zielone. Ze względu na prace i co za tym idzie stały kontakt ze zwierzętami, nie do końca oswojonymi, nabawiła się kilku poważniejszych blizn na dłoniach i nogach, które na bladej skórze są wyjątkowo widoczne.
Preferowany ubiór: Wygoda jest dla niej najważniejsza. Jaki jest sens w wyglądaniu jak królowa, kiedy każdy oddech jest wyzwaniem? Z reguły spotkać ją można w luźniejszych koszulach czy sukienkach. Nie rozłącznym elementem garderoby Ofelii są płaszcze.

Ofelia Macmillan Tumblr_n0rp6mn9381s6bxzqo1_500

Umagicznienie


Specyfikacja różdżki: 11 cali, klon, włos południcy, giętka, bez zbędnych ozdób
Bogin: Bogin zamienia się w samą Ofelie, konającą we krwi. Przez całe życie, dziewczyna miała już szansę doświadczyć śmierci bliskich osób, lecz ona sama nie może pogodzić się ze swoją śmiertelnością. Boi się, że pozostawi po sobie niezałatwione sprawy, niedopowiedziane zdania, nierozwiązane spory.
Amortencja: Woń świeżego pieczywa, wyciągniętego prosto z pieca.
Widok z Ain Eingarp: Nie miała okazji w nie spojrzeć, lecz prawdopodobnie ujrzałaby wolność. Siebie stojącą w zielonym morzu łąk, towarzyszący jej wiosenny wiatr, poruszałby w delikatny sposób każdym źdźbłem trawy. Nieopodal mogłaby zauważyć dzikie zwierzęta, które mimo jej obecności nie są wystraszone.
Słońce chyliłoby się ku zachodowi, nikt jednak nie ośmielił się powiedzieć ani słowa o powrocie do domu.
Zwierzę totemiczne: Gronostaj

Ofelia Macmillan 8Wj9gWw


Przeszłość i przyszłość


Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności: Naukę jak każde dziecko uczęszczające do Akademii Magii Beauxbatons rozpoczęła dość wcześnie, aczkolwiek jak osoba ruchliwa, aż do samego końca nie potrafiła przyzwyczaić się do siedzenia w ławce przez określony czas. Pierwszego dnia w szkole, jako ośmiolatka postawiła sobie zadanie zdać tę szkołę z jak najlepszym wynikiem, po czym uciec do Londynu jednocześnie odciąć się od wszelkich smoków i rezerwatów, z którymi tak bardzo był zżyty ród Macmillanów. Postanowienia trzymała się we wczesnych latach nauki, dziewczyna starała się na każdym przedmiocie zabłysnąć, była zawsze punktualna, odrabiała zadania, wykazywała również zainteresowanie projektami dodatkowymi. Przez co podstawy każdego przedmiotu ma w małym palcu. Z kolejnymi latami nauki determinacja do spełnienia postanowienia opadła i zaczęła się skupiać wyłącznie na lekcjach, które według niej są interesujące i przydatne. Opieka Nad Magicznymi Stworzeniami, jak i Zielarstwo należały do jej ulubionych zajęć. Prawdopodobnie ze względu na stały kontakt z naturą, z reguły nie miała z nimi większych problemów, a nawet jeśli do owych dochodziło, z chęcią dopytywała się nauczycieli czy sama szukała odpowiedzi. Słabą stroną dziewczyny okazała się Alchemia i Transmutacja, z ich nauką zatrzymała się zaledwie na poziomie, który pozwalał jej ukończyć szkołę. Latania w żadnym wypadku nie uważała za przedmiot szkolny, traktowała to bardziej za odskocznie od zajęć. Ku zdziwieniu jej całej rodziny, jak i samej Ofelii, kończąc Beauxbatons postanowiła kształcić się na Magizoologa, a dokładnie Smokologa. Nauki brała od najbardziej znanych Smokologów, a praktyki w rezerwacie smoków w Szwecji. Aby spełnić chociaż jedno z marzeń 8-leniej dziewczynki, zdecydowała przeprowadzić się do Londynu i tam zacząć pracę w Biurze Wyszukiwania i Oswajania Smoków.
Koncepcja gracza: Ofelia należy do osób, które nie wiedzą, co to znaczy stąpać twardo po ziemi. Od momentu, w którym uświadomiła sobie, że jest wręcz beznadziejna w skrupulatnym planowaniu życia, postanowiła skupić się bardziej na teraźniejszości niż na wybieganiu w przyszłość. W przeszłość również nie ma zwyczaju się cofać, zajęcie te zostawia historykom.
Podczas pierwszego spotkania, może sprawiać wrażenie osoby beztroskiej czy nawet naiwnej. Była ciekawskim dzieckiem, chcącym poznać wielki świat, z wiekiem nic się nie zmieniło. Fascynuje się zwykłym życiem mugoli, jak i innych czarodziejów, naturą, mitami. Podczas swoich podróży związanych z pracą stara się zwiedzić jak najwięcej miejsc, poznać jak najwięcej ludzi. Żyje w przekonaniu, że świat jest zbyt duży, by zamykać się na jedno miasto i te same osoby. Jak każdy z rodu Macmillian ma świetne podejście do smoków, kocha te zwierzęta, jednak tak jak bardzo kocha smoki, również mocno kocha wszelkiego rodzaju zmiany. Nie wyobrażała sobie spędzić całego życia w rezerwatach, jak dotychczas robili to jej bliscy. Nie powiodło się jej całkowite odcięcie od rodzinnej tradycji, aczkolwiek wyjechała trochę poza granice Danii. Nigdy nie robi tego, czego oczekują od niej inni, a to, co uważa za słuszne i ciekawe, przez co czasami zachowuje się zbyt lekkomyślnie i wpada w konflikty. Jak wyżej zostało wymienione, nie wybiega w przyszłość, jednak z chęcią popracowałaby kilka miesięcy jako nauczycielka Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami, aby wgłębić się w tajemnice tak popularnej szkoły magii jaką był Hogwart.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Ofelia Macmillan Empty Re: Ofelia Macmillan

on Sob Kwi 06, 2019 1:04 am

Witaj na Magicznej Kołysance!Twoja karta została właśnie zaakceptowana. Dobra robota! Możesz odetchnąć, zacząć tworzyć inne tematy techniczne i rozpoczynać pierwsze sesje. Poniżej wrzucam ci listę przydatnych linków oraz przydzielone twojej postaci atuty i słabości. Przypominam również, że gdybyś miała jakiś problem, możesz zawsze zgłosić się do mnie na PW!

Kliknij aby rozwinąć listę przydatnych linków:
Na podstawie karty przydzielam ci  6 atutów i 3 słabości. Miłej gry!

Atuty


- Pilność w nauce - świadczy o poświęcaniu dużej ilości czasu wszystkim dziedzinom, nawet tym, które niekoniecznie kogoś interesują. Wszystko w imię upewnienia się, że jest się na stabilnej pozycji.
- Dobra opinia - postać zazwyczaj jest przygotowana do zajęć, punktualna i w ogóle zachowuje się bez zarzutu, dlatego nawet jeśli coś się jej przytrafi, nauczyciele patrzą na nią łagodniej, a o szlaban będzie musiała się naprawdę postarać.
- To coś - postać ma w sobie to coś, jakiś urok, magnetyzm, który przyciąga. Niektórzy myślą, że tylko wile mogą wpływać na innych w tak silny sposób, ale kiedy spojrzy się na tę postać... Może to urodziwa twarz, może ponętne kształty... A nade wszystko te oczy... Achhh, temu spojrzeniu nie naprawdę ciężko odmówić.
- Where are my dragons? - jest coś takiego w postaci, co pomaga jej nawiązać szczególną więź ze smokami. Może posiadać zoolingwistyczne predyspozycje, może mieć dryg do opieki nad tymi fantastycznymi zwierzętami, może też, przy odrobienie szczęścia, bezpiecznie przejść obok ich leża.
- Obieżyświat - postać dużo podróżowała w swoim życiu. Nieobce są jej obce zwyczaje, ma wiele tematów do rozmów, a do tego posiada zdumiewającą umiejętność pakowania całego dobytku w jedną, poręczną torbę
- Świat stoi otworem - postać jest ciekawa, głodna informacji na temat otaczającego ją świata i zjawisk. Nie odpuszcza, dopóki nie dowie się czegoś więcej.

Słabości


-  Marzyciel - postaci często zdarza się odpłynąć myślami, czy to w trakcie lekcji czy w trakcie rozmowy. Może mieć to wpływ na naukę, jeśli w trakcie zajęć zamyśli się na niezwiązany z nimi temat.
- Och, no nie mogę się oprzeć - jest coś, co wyjątkowo osłabia wolę postaci. Być może ma nadmierny pociąg do czekolady albo zaprzeda duszę za najświeższe ploteczki? Jeśli się użyje jej słabostki jako argumentu, łatwiej ją przekonać, dużo łatwiej niż rzeczą, którą po prostu lubi. Taki drobny, niewinny nałóg, któremu nie można się oprzeć.
- To Leviosa czy Leviosaaa? - postać nie jest dobra w przyswajaniu zaklęć, niezależnie jakiej kategorii. Zazwyczaj zajmuje jej to sporo czasu i energii; to wymowa nie ta, to nadgarstkiem źle poruszy... no po prostu koszmar.
Me and the devil
Walking side by side
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach