Share
Go down

Sala Wróżbiarstwa

on Pon Wrz 02, 2013 1:12 pm
First topic message reminder :

Sala Wróżbiarstwa
Tutaj odbywają się lekcje wróżbiarstwa. Pomieszczenie przytulne, wygląda trochę jak pokój na poddaszu, a po części jak staroświecka herbaciarnia. Tajemniczy klimat nadaje wnętrzu przytłumione oświetlenie: pozasłaniane okna oraz subtelne światła lamp osłoniętych czerwonymi szalami.

Re: Sala Wróżbiarstwa

on Sob Cze 16, 2018 9:32 pm
Bardzo dyskretnie i tak niepostrzeżenie jak to tylko niemal dwumetrowy pałkarz Quidditcha potrafi, Isaac Fawler wkradł się do wierzy na lekcję swojego ulubionego przedmiotu. Oczywiście nie podzielił się z nikim swoją fascynacją Wróżbiarstwem... ba, nie pochwalił się nawet swoją oceną Powyżej Oczekiwań uzyskaną w poprzednim roku szkolnym. Cóż, po prawdzie to był nią nieco rozczarowany. Nie zapowiadało się również, aby miał wielkie szanse na poprawienie jej, skoro właśnie spóźnił się na zajęcia. Jednak ominięcie ich nie wchodziło w grę. Już i tak miał na pieńku z opiekunem domu za tą sytuację z Hogwart Express i nieusprawiedliwiona nieobecność mogła wyłącznie pogorszyć jego sytuację. Kładka w podłodze się podniosła, a przez szczelinę Isaac był w stanie dostrzec niewielkie zgromadzenie uczniów nachylających się nad filiżankami. Westchnął zrezygnowany. To nie miało szans się udać. Krukon miał nadzieję, że przez wzgląd na fakt, że zdecydował się zdawać Wróżbiarstwo na siódmym roku, nauczycielka spojrzy na jego przewinienie łaskawszym okiem.
- Przepraszam za spóźnienie, pani profesor. - Nie miał nic na swoje usprawiedliwienie, a kłamanie nie leżało w jego naturze. Był zdania, że szczerość zbyt mało liczy się w dzisiejszym świecie, lecz nic nie mógł na to poradzić. Był po prostu dobrym chłopakiem. Udał się na jedno z wolnych miejsc siadając obok jakiegoś Puchona i nie omieszkał nie spojrzeć mu przelotem do filiżanki. Miał na ten temat jakieś przemyślenia, lecz wiedział, że w tym przedmiocie nie o to chodziło. Jak do niewielu osób w tym zamku, wróżbiarstwo bardzo do niego przemawiało. Poza tym uważał, że to po prostu fajna zabawa. O ile otrzyma swoją własną filiżankę, opróżni ją tak szybko jak będzie w stanie nie parząc się przy tym i samemu zacznie interpretację. Nie był to pierwszy raz, gdy wróżył z fusów, a wszelkie wróżby zwykle miały pozytywny dla niego wydźwięk, co z pewnością przekładało się na jego skrywaną sympatię do owego przedmiotu. Ominąwszy początek lekcji nie wiedział jakie nauczycielka miała wobec niej intencje i uznał brak wyciągniętych podręczników za test... sięgając pamięcią do swojej wiedzy z zakresu wróżenia z fusów rozpoczął interpretację. Dał pierw szansę na wypowiedzenie się pozostałym uczniom, lecz on sam nie miał większych problemów ze zrozumieniem przekazu. Lub też, jak kto woli, widział po prostu to, co chciał zobaczyć.
- Gołąb, ptak... to z pewnością dobrze wróży w nadchodzącym sezonie Quidditcha. - Isaac, który niedawno przebył groźny upadek z miotły miał powody do zmartwień. Do tej pory dręczyły go bowiem problemy z pamięcią, a czasami budził się w środku nocy z bólem głowy. Potrzebował tego. Potrzebował... wróżbiarstwa. Wymusił uśmiech ignorując chłód na dnie żołądka, gdy do głowy przyszła mu inna interpretacja fusów. Kajdanki. Tym jednak nie miał zamiaru dzielić się ze znanymi mu z widzenia chłopakami.


Ostatnio zmieniony przez Isaac Fawler dnia Sob Cze 16, 2018 9:42 pm, w całości zmieniany 1 raz

Re: Sala Wróżbiarstwa

on Sob Cze 16, 2018 9:32 pm
The member 'Isaac Fawler' has done the following action : Rzuć kością


'K6' :

Result :

Re: Sala Wróżbiarstwa

on Czw Cze 28, 2018 12:41 am
Profesor Thynn, co mogło wydawać się dość nieoczekiwanym wyznaniem, nie spodziewała się takiej ilości młodych mężczyzn w swoim klasie w nowym roku. Sądziła wręcz, że będzie na odwrót - a tu, ku jakże miłemu zaskoczeniu, powstała konkretna grupa, przynajmniej na dzisiejszych zajęciach. Na komentarze, które wymieniali między sobą Fergus i Quidel przymknęła oko, skupiając się tymczasowo na oknie za którym leciała właśnie sowa. To w końcu był czas picia herbaty, więc należało dać uczniom i przy okazji sobie odrobinę czasu. Dziś była wyjątkowo istotna lekcja.
- No dobrze, moi drodzy. Skoro prawie wszyscy skończyli pić, możemy skupić się na interpretacjach fusów. Liczę na naszą owocną współpracę - rozpoczęła uroczyście by następnie wyłapać pierwszy cichy komentarz Fegusa. - I...? Śmiało, panie Rowle, proszę się nie krępować.
Kolejnym celem przenikliwego spojrzenia pani Thynn okazał się Quentin.
- Bardzo ciekawe stwierdzenie, miejmy więc nadzieję, że dotyczyć pana będzie ta pierwsza interpretacja, panie Silverarrow.
Wypowiedź Ururu okazała się być najdłuższa i najbardziej wyczerpująca, a przy tym dość chaotyczna. Salome doceniła jego dobre chęci i kiwnęła krótko głową.
- Myślę, że porusza pan bardzo interesujące kwestie, panie Marquez. Żywię nadzieję, że będzie się pan tak dalej rozwijał. A co do zadanych pytań... był pan blisko, po prostu pan Rowle powinien uważać na to co robi, bo niedługo będą go czekać kłopoty - poprawiła Ślizgona delikatnie, sama lepiej się przyglądając filiżance Fergusa.
- Dzień dobry, panie Fawler - zwróciła się w końcu bezpośrednio do Isaaca, ale postanowiła, tym razem, nie ukarać go ani szlabanem ani ujemnymi punktami. Wysłuchiwała jego interpretacji. - Być może.
Lekcja trwała dalej. Trochę zdążyli podyskutować zanim profesor Thynn odkryła, że nadszedł koniec.
- Moi drodzy, zanim wyjdziecie, muszę was o czymś poinformować. Wraz z początkiem listopada Wróżbiarstwa będzie was uczył profesor Bułhakow, który, możliwe że niektórzy to z was wiedzą, uczył Numerologii w zeszłym roku. Ja w tym czasie udaję się na urlop, ale oczywiście zostawię profesorowi wszystkie moje notatki. Nie jestem pewna kiedy wrócę, ale gdyby któryś z was potrzebował się ze mną skontaktować to wystarczy wysłać sowę. A teraz dziękuję wam za dzisiejszą aktywność, możecie iść. Do widzenia - pożegnała się z nimi i kiedy wyszli, zajęła się porządkowaniem sali.

[z/t dla wszystkich]
+5 PD tym razem dla mojej postacie Abel Attaway i 10 fasolek (opóźnienie lekcji).

Ururu Marquez:
+2 PD, +18 fasolek, +10 punktów dla Slytherinu

Quidel Silerarrow:
+2 PD, +16 fasolek, +10 punktów dla Hufflepuffu

Fergus Rowle:
+2 PD, +14 fasolek

Isaac Fawler:
+2 PD, +12 fasolek
Sponsored content

Re: Sala Wróżbiarstwa

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach