Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Pytania i prośby

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Pytania i prośby   Pią Maj 27, 2016 10:01 pm

First topic message reminder :

Masz jakieś pytanie na temat forum? A może chcesz o coś poprosić? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj. Pamiętaj jednak, że w kwestii dodania punktów dla domu, PD i fasolek należy napisać w tym miejscu, rozliczenia fabularne są wykonywane tu a o prezenty i przedmioty dla postaci piszesz tu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online

AutorWiadomość
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Pon Lip 03, 2017 5:51 pm

Tak, pełnoletni uczeń Hogwartu nadal jest traktowany jako uczeń. Dorośli to przede wszystkim osoby około 20 roku życia (być może będzie to trzeba lepiej zaznaczyć, podać ten konkretny wiek).

Wbrew pozorom nie jest ciężko kogoś znaleźć, to też zależy gdzie chcesz warzyć, no i przede wszystkim pomimo pełnoletności należy uważać, bo poza murami Hogwartu nie powinno się czarować, uprawiać magii nawet w postaci warzenia eliksirów, ale jak wiadomo różne rzeczy można obejść, choćby czarując/warząc w domu pełnym dorosłych czarodziejów. Tak, można to w taki sposób potraktować, bo wtedy nie jest to zwyczajna sesja, tylko gra ze sobą, ale dla samouka jak najbardziej możliwe jest zaliczenie wedle ustalonych zasad, ewentualnie można poprosić MG by coś napisał lub kogoś by przejął konto Cienia.

+ Bo nie zauważyłam:

Magic Lullaby napisał:
Eksperymentalne i Niezidentyfikowane Eliksiry
Praktycznie zawsze wiążą się z wielkim ryzykiem. Oczywiście każdy czarodziej może próbować na własną rękę wymyślić jakiś eliksir, albo użyć któregoś, który ma nieznane konsekwencje - wtedy jednakże jest ogromna szansa na to, że coś może się stać temu, który daną miksturę przygotowuje (albo spożywa).
Nauka i sprawdzanie takiego eliksiru jest kontrolowane przez MG – gracze mogą jednak podać ewentualne konsekwencje i swoje osobiste sugestie MG by ten mógł je wykorzystać, jeśli uzna je za prawidłowe.

Tak. Zgłaszasz się do tematu Mistrza Gry, na PW możesz podesłać o co Ci chodzi i podać ewentualne konsekwencje i sugestie. Jest taka możliwość, zwyczajnie MG kontroluje taki wątek.

Hear Me Roar
Burn Them All

Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Pon Lip 03, 2017 5:58 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilou Blue

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Pon Lip 03, 2017 5:56 pm

Bardzo dziękuję za informacje! Tam jeszcze edytowałam posta dodając trzecie pytanie, ale chyba zrobiłam to za późno. Jak wygląda sprawa z eliksirami eksperymentalnymi i czy trzeba do nich prosić MG o specjalną, prowadzoną przez niego sesję?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Pon Lip 03, 2017 5:59 pm

Opisałam wyżej, bo zauważyłam i edytowałam swojego posta. Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie wątpliwości.

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilou Blue

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Pon Lip 03, 2017 6:00 pm

Wszelkie wątpliwości rozwiane, pięknie dziękuję!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alexandra Grace

VI rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Lip 19, 2017 10:02 pm

Może jestem nieogarnięta, jak to powinno działać, ale...
Wyczuwam dyskryminację problem uczniów mugolskiego pochodzenia w kwestii podróżowania. Głównie tych mieszkających poza Londynem. Linlithgow leży sobie w Szkocji, super sprawa do czasu, aż nie zaczęłam się zastanawiać, jak niby wrócić tam na wakacje Alex. :")
Uczniowie przyjeżdżają do Londynu. Jednak dzieciak mugoli musi sobie wrócić gdzieś dalej i co wtedy? Mam uwzględnić kolejną podróż pociągiem w tamtą stronę z Londynu po prostu, czy istnieje jakieś inne rozwiązanie dla takich istotek, bo nie jestem pewna po prostu co napisać? Wydaje mi się po prostu dziwne, że mieliby korzystać z magicznych rozwiązań, ale możliwe, że ma to jakiś sens tylko jak go nie widzę, także proszę o pomoc. Wiem, że to tylko niby post dotyczący powrotu z peronu, ale ta kwestia naprawdę zaczęła mnie zastanawiać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Lip 19, 2017 10:17 pm

Już Ci odpowiadam. Przede wszystkim na pewno tacy uczniowie (jak i pewnie magiczni) są odbierani przez rodziców, rodzinę a oni przecież mają auta, albo korzystają z innych mugolskich środków. Jeśli uczniowie są sierotami z sierocińca, wtedy zapewne pomaga im jakiś nauczyciel (np. McGonagall) albo organizuje się im odpowiedni transport. Jest jeszcze Błędny Rycerz - nie używasz magii, jedynie wyciągasz różdżkę przed siebie i no myślisz np., że chcesz się gdzieś dostać, etc.  Można też skorzystać z mugolskiego autobusu, pociągu, ewentualnego kominka fiuu gdzieś z okolicy (może nawet z peronu jest taki ogólnodostępny).
Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest wystarczająca!

Hear Me Roar
Burn Them All

Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Sro Lip 19, 2017 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alexandra Grace

VI rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Lip 19, 2017 10:21 pm

Wystarczająca, dziękuję bardzo!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fabian S. Prewett

Strona światła

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sob Lip 22, 2017 11:56 pm

Cześć, przybywam z dwoma drobnostkami. Przede wszystkim - czy mogłabym prosić o dodanie Faba do listy magicznych zawodów (Mung - oddział urazowy)? A także o wstawienie tego zdjęcia do karty (niestety poprzednie wygasło)? Z góry bardzo dziękuję <3

edit.
Mam jedno pytanie odnośnie podpunktu w fasolkach - czy
Cytat :
- Zrobienie postaci kanonicznej/męskiej/ dorosłej/ ducha/skrzata (użytkownik otrzymuje 7 fasolek, ponieważ jest zdecydowanie za mało takich postaci)

fasolki z tego podpunktu się sumuje, czy przyznaje się te siedem punktów tylko raz - np. w przypadku, gdy ktoś zrobi (będzie trochę abstrakcyjnie) dorosłego ducha skrzata otrzymuje siedem czy dwadzieścia jeden punktów?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Lip 23, 2017 12:20 am

Do spisu dodałam (spis też w trakcie robienia, także wszystkich z tego miejsca od razu przepraszam, przypomnijcie o sobie jak coś, bo na razie jest dość umowny ten temacik ze względu na braki). Zdjęcie podmienione!

Fasolki się sumują, czyli na przykład, jak masz dorosłego, kanonicznego i do tego postać męską to masz razem 21 fasolek. Dzikie figle

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Fabian S. Prewett

Strona światła

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Lip 23, 2017 12:20 am

Dzięki śliczne! <3
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby