Share
Go down

Pytania

on Pią Maj 27, 2016 10:01 pm
First topic message reminder :

Pytania

Masz jakieś pytanie na temat forum? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj.

Pytania, które się już pojawiły:

1. Jak to jest z ekwipunkiem? Tzn. wiem, że nie mogę nagle napisać, że postać wyciąga z kieszeni pelerynę niewidkę, ale co z zupełnie zwykłymi, nudnymi i tanimi przedmiotami, takimi jak kawałek papieru, atrament, szklanka, rękawiczki... muszę je też fabularnie wykupić, żeby używać?

Odpowiedź: To bez problemu możesz posiadać - oczywiście bez przesady. ;) I najlepiej by pamiętać o tym, co się ma. Warto też nie mieć za dużo rzeczy z Hogsmeade, Ulicy Pokątnej, etc. na starcie. Wszystko powinno być zgodne z tym jaka jest nasza postać, a także zachować wszystkie prawa zapisane w regulaminie i statucie szkoły. Drobiazgi posiadające już większą wartość, takie jak składniki do eliksirów, niesamowite magiczne przedmioty, większość słodyczy, etc. nie powinny być uwzględniane w ekwipunku. No chyba, że nasza postać zdobyła je fabularnie poprzez zakup, dostała w prezencie lub ukradła.

2. Moje pytanie dotyczy Magii Bezróżdżkowej, a mianowicie jej używania w walce. Jak wiadomo, teoretycznie jest to zabronione, lecz jako osoba posiadająca postać władającą ową magią, jestem ciekawa, co dokładnie obejmuje ten zakaz. Całość pojedynku czy może zaklęcia rzucane bezpośrednio na przeciwnika? Czy zaklęcia uzdrawiające, lub użytkowe również powinny zostać poza zasięgiem czarodziejów nieużywających różdżek?

Odpowiedź: http://pl.magiclullaby.wikia.com/wiki/Czarowanie_bez_r%C3%B3%C5%BCd%C5%BCki?venotify=created <- odsyłam do tematu.

Magia bezróżdżkowa wymaga zbyt dużego skupienia, dlatego w trakcie walki jest nieosiągalna w żadnym stopniu. Ewentualność tego wykluczenia odnosi się do sesji z MG.

3. Czy można zabić postać kanoniczną?

Odpowiedź: Tak, można zabić postać kanoniczną, ale to zależy jeszcze w jaką postać kanoniczną mierzysz. Wiadomo, że takiego Amycusa Carrowa zabijesz szybciej niż Bellatrix Black, a Bellatrix Black szybciej od Albusa Dumbledore'a i też zależy od warunków i otoczenia w jakim obecnie się przebywa.

4. Czy można sobie stworzyć postać NPC i nią pisać ze swoją postacią? A jeśli nie to czy można pisać sowy do postaci nieistniejących (w sensie osobnych kont) i odbierać od nich listy?

Odpowiedź: Jeśli chodzi o tworzenie NPC - odsyłam do TEGO tematu.
Jeśli chodzi o listy - zależy do kogo piszesz. Podejrzewam, że nie chodzi Ci o zakupy i tym podobne sprawy a np. listy do rodziny, przyjaciół - o ile nie przesyłają Ci oni niczego istotnego, proponowała bym ratowanie się pamiętnikiem i wklejenie do niego korespondencji.

5. Czy można pisać sesję samemu, bez przeplatania postów z innymi graczami? Moja postać jest typem samotniczki i chciałabym sobie nią popisać o tym jak samotnie gdzieś coś robi, plus ktoś mógłby mi wtedy w trakcie wbić na fabułę, tak jakby przypadkiem.

Odpowiedź:  Nie, jeśli masz na myśli wklejanie swoich postów jeden pod drugim. Możesz za to napisać jednego, dłuższego posta opisującego konkretną czynność. Warto jednak pamiętać, żeby było to coś istotnego i że post ten nie liczy się w systemie fasolkowym.

6. Czy kiedy postać umiera, to gracz decyduje, czy zostanie ona duchem?

Odpowiedź: Tak, decyduje o tym gracz, ale należy pamiętać, że postać powinna mieć jakieś powody do zostania duchem, to znaczy jakieś niezałatwione sprawy, strach, albo po prostu nie do końca przemyślana decyzja.

Ostatnia Aktualizacja: 12.04.18 r.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Czw Kwi 12, 2018 11:09 pm, w całości zmieniany 2 razy

Re: Pytania

on Pią Maj 11, 2018 6:32 pm
Czy można na jakiś czas przejąć Julka zwłaszcza  na czas lekcji jezioro gdyż nie będzie mnie.

Re: Pytania

on Pią Maj 11, 2018 6:38 pm
Skoro Cię nie będzie to zgłoś nieobecność w odpowiednim temacie - postać nie zostanie przejęta przez  żadnego z graczy, bo tego nie praktykujemy, ale Mistrz Gry i osoba prowadząca lekcje pokierują Twoim losem i będą wiedzieli, że jesteś usprawiedliwiony (czyt. nie grożą Ci poważniejsze konsekwencje za porzucenie eventu).
Pamiętaj tylko, że najpewniej będzie się to wiązało ze zmniejszeniem nagrody.Buntować się przeciw wam? A kto wy jesteście?
Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Waszego świata już nie można nawet rozsadzić.
Sam się rozlazł...
Sponsored content

Re: Pytania

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach