Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Pytania

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Pytania   Pią Maj 27, 2016 10:01 pm

Masz jakieś pytanie na temat forum? A może chcesz o coś poprosić? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj.

Pytania, które się już pojawiły:

1. Jak to jest z ekwipunkiem? Tzn. wiem, że nie mogę nagle napisać, że postać wyciąga z kieszeni pelerynę niewidkę, ale co z zupełnie zwykłymi, nudnymi i tanimi przedmiotami, takimi jak kawałek papieru, atrament, szklanka, rękawiczki... muszę je też fabularnie wykupić, żeby używać?

Odpowiedź: To bez problemu możesz posiadać - oczywiście bez przesady. ;) I najlepiej by pamiętać o tym, co się ma. Warto też nie mieć za dużo rzeczy z Hogsmeade, Ulicy Pokątnej, etc. na starcie. Wszystko powinno być zgodne z tym jaka jest nasza postać, a także zachować wszystkie prawa zapisane w regulaminie i statucie szkoły. Drobiazgi posiadające już większą wartość, takie jak składniki do eliksirów, niesamowite magiczne przedmioty, większość słodyczy, etc. nie powinny być uwzględniane w ekwipunku. No chyba, że nasza postać zdobyła je fabularnie poprzez zakup, dostała w prezencie lub ukradła.

2. Moje pytanie dotyczy Magii Bezróżdżkowej, a mianowicie jej używania w walce. Jak wiadomo, teoretycznie jest to zabronione, lecz jako osoba posiadająca postać władającą ową magią, jestem ciekawa, co dokładnie obejmuje ten zakaz. Całość pojedynku czy może zaklęcia rzucane bezpośrednio na przeciwnika? Czy zaklęcia uzdrawiające, lub użytkowe również powinny zostać poza zasięgiem czarodziejów nieużywających różdżek?

Odpowiedź: http://pl.magiclullaby.wikia.com/wiki/Czarowanie_bez_r%C3%B3%C5%BCd%C5%BCki?venotify=created <- odsyłam do tematu.

Magia bezróżdżkowa wymaga zbyt dużego skupienia, dlatego w trakcie walki jest nieosiągalna w żadnym stopniu. Ewentualność tego wykluczenia odnosi się do sesji z MG.

3. Czy można zabić postać kanoniczną?

Odpowiedź: Tak, można zabić postać kanoniczną, ale to zależy jeszcze w jaką postać kanoniczną mierzysz. Wiadomo, że takiego Amycusa Carrowa zabijesz szybciej niż Bellatrix Black, a Bellatrix Black szybciej od Albusa Dumbledore'a i też zależy od warunków i otoczenia w jakim obecnie się przebywa.

4. Czy można sobie stworzyć postać NPC i nią pisać ze swoją postacią? A jeśli nie to czy można pisać sowy do postaci nieistniejących (w sensie osobnych kont) i odbierać od nich listy?

Odpowiedź: Jeśli chodzi o tworzenie NPC - odsyłam do TEGO tematu.
Jeśli chodzi o listy - zależy do kogo piszesz. Podejrzewam, że nie chodzi Ci o zakupy i tym podobne sprawy a np. listy do rodziny, przyjaciół - o ile nie przesyłają Ci oni niczego istotnego, proponowała bym ratowanie się pamiętnikiem i wklejenie do niego korespondencji.

5. Czy można pisać sesję samemu, bez przeplatania postów z innymi graczami? Moja postać jest typem samotniczki i chciałabym sobie nią popisać o tym jak samotnie gdzieś coś robi, plus ktoś mógłby mi wtedy w trakcie wbić na fabułę, tak jakby przypadkiem.

Odpowiedź:  Nie, jeśli masz na myśli wklejanie swoich postów jeden pod drugim. Możesz za to napisać jednego, dłuższego posta opisującego konkretną czynność. Warto jednak pamiętać, żeby było to coś istotnego i że post ten nie liczy się w systemie fasolkowym.

6. Czy kiedy postać umiera, to gracz decyduje, czy zostanie ona duchem?

Odpowiedź: Tak, decyduje o tym gracz, ale należy pamiętać, że postać powinna mieć jakieś powody do zostania duchem, to znaczy jakieś niezałatwione sprawy, strach, albo po prostu nie do końca przemyślana decyzja.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Pytania
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA
» I EGZAMIN NA MAGA S
» Pytania
» Uwagi, propozycje i pytania - odsłona anonimowa
» Przed kołatką