Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby Empty Pytania i prośby

Sro Wrz 17, 2014 10:00 pm
Masz jakieś pytanie na temat forum? A może chcesz o coś poprosić? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj.


Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Sro Mar 16, 2016 5:38 am, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 3:29 am
Zanim zacznę jakikolwiek większy czy mniejszy event dla Was, chcę zrobić rozpoznanie - więc dlaczego nie wykorzystać właśnie tegoż tematu? Chcę wybadać sytuację zanim przygotuję kolejne niespodzianki dla Was. Oczywiście, nie będzie to już w tym momencie, ale w bliskiej przyszłości - po kilku edycjach i zwolnieniu się nieco fabuły.

Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?

Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?

Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?

Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?

Mistrz Gry byłby wdzięczny za Wasze odpowiedzi! Śmiało róbcie to tutaj!
Alexandra Grace
Gryffindor
Alexandra Grace

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 8:54 am
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?
Większy event
Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?
Wymieszany
Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?
Z konkretnymi zapisami
Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?
Niech ta przyszłość nie będzie pomiędzy 1, a 10 sierpnia, ładnie proszę.
Jasper Larsson
Oczekujący
Jasper Larsson

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 1:10 pm
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?
Większy!
Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?
Może być mieszany
Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?
Z zapisami, ale jeśli event byłby podzielony na drużyny, tematy czy segmenty, to losowo ludzi porozdzielać.
Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?
Chcę wziąć udział Irytem! I bez ograniczenia miejsc, bo zawsze jak się ogarnę to wszystko jest pozajmowane -.-
avatar
Oczekujący
Colette Warp

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 2:20 pm
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?
Mniejszy albo średni; event stopujący szkolna fabułę np jak widać z przeszłości średnio się przyjął ^^"

Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?
Z mieszanym może być trudno, ale jest to gra zdecydowanie warta świeczki, np nauczyciele-uczniowie jak w Ratowaniu Księżniczki teraz wyszło klawo xD

Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?
Pół na pół, ale raz na jakiś czas można walnąć jakiś totalnie losowy, gdzie otwierają się portale i wybranych uczniów wysrywają do Nibylandii xD oczywiście w razie takiego wypadku lepiej jest się rozglądać za graczami, jacy wchodzą i skrobią posty częściej niż raz w tygodniu C;

Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?
Można by czasem stworzyć event drużynowy i podobierać w pary uczniów, jacy się fabularnie hejcą i zmusić ich do współpracy >D
(Nailah&Rockers vs Potter&Snape vs Takano&Fluffy xD)
Riley Acquart
Oczekujący
Riley Acquart

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 9:51 pm
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?
Mniejszy event, ponieważ łatwiej o kontrolę nad przebiegiem wydarzeń.

Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?
Raczej dla uczniów... bo gdyby do gry wplątać jeszcze jakąś dorosłą osobę, to wówczas nastolatki tracą na tak zwanej swobodzie działania. Ich decyzje są moralne i ultra zachowawcze.  

Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?
Myślę że losowość jest super. Każdy lubi niespodzianki, dlatego sprytnie zaaranżowany event (pułapka) mógłby być ciekawą opcją.

Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?
Może być to event z dreszczykiem... ale bez żadnej tragedii. Już dość uczniów poginęło, więc nie chciałabym usłyszeć o kolejnej bezsensownej śmierci.
Giotto Nero
Oczekujący
Giotto Nero

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lip 25, 2015 10:52 pm
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?
• Większy

Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?
• Uczniowie

Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?
• Zależy, jak większy event, to wybierajcie sami, bo wtedy na pewno zbierzecie określoną ilość, co mogłoby nie mieć miejsca przy zapisach. Jak mniejszy, to dajcie zapisy z określonym limitem

Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?
• Niech się dzieje. Rozpierdol, wybuchy, wyczyny kaskaderskie, seksy, śmierci i niech ma to jakiś wpływ na przyszłość. A nie, że będzie event i wszyscy o nim zapomną po X czasie.
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Nie Lip 26, 2015 1:23 am
Pytanie 1: Większy event czy też raczej coś mniejszego?


Obojętnie, ale zgadam się z Kotleciochem - niech nie blokuje głównej fabuły. 

Pytanie 2: Dla dorosłych, uczniów czy też wymieszany?


Może być mieszany, ale nie od samego początku (Alice Hughes znowu przyklaskuje Kotletowi).

Pytanie 3: Z konkretnymi zapisami, a może losowo wybierane postacie?


Obojętne! Choć chcę! To mogą być zapisy XD Ale element zaskoczenia jak najbardziej na propsie Cool

Pytanie 4: Jakieś szczególne wymagania?


NIECH SIĘ DZIEJE ROZPIERDUCHA! Dobra, dobra... Może już bez Avad i innych takich, ale niech różdżki fruwajo <3
Ellie Liath Peletier
Sztuka
Ellie Liath Peletier

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Wrz 12, 2015 7:49 pm
Zróbcie mi dział na Proroka Codziennego. Pliski kiski. xoxo
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Czw Wrz 17, 2015 2:28 pm
Zwracam się do Was z super prośbą. Jako że mam zamiar porządnie się wziąć za edycję fasolek zarówno u uczniów i dorosłych, chciałabym poprosić o Wasze sugestie/uwagi/propozycje. Specjalnie umieszczam to w tym temacie, bo po to między innymi jest. Z góry jednak zastrzegam by wziąć to na poważnie i przemyśleć swoją odpowiedź. I najlepiej jeśli będą od razu podane jakieś argumenty i rozwinięcie Waszej myśli. To wszystko. Forum idzie do przodu i my sami, jako administracja chcemy wyjść Wam bardziej naprzeciw, żebyście również mogli wpływać na rozwój ML. Och, staaaaaph
Anabell Starfire
Oczekujący
Anabell Starfire

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Pią Wrz 18, 2015 6:40 pm
Ja jestem za tym, żeby więcej fasolek można było dostać na start - chociaż żeby wypadała ta setka - na uczniu. Na dorosłym, proponuję wziąć pod uwagę że dorosły powinien już znać część zaklęć, albo mieć większe możliwości rozwoju postaci. Kompletnie nie opłaca się obecnie robić dorosłego, bo co z tego, że mam w planie np. zrobić go nauczycielem eliksirów, skoro on tych eliksirów nie umie, bo musi wykupić je za 21098743 fasolek. A robiąc ucznia uczę się tego wszystkiego na bieżąco, w ramach fabuły. Ewentualnie, zamiast dawać fasolki do swobodnego rozdysponowania, można by dorosłemu dawać możliwość rozwinięcia jednej "cechy" (nie wiem jak to nazwać), np. specjalizacji z... zostańmy już przy elikisrach. Więc specjalizacji z eliksirów. Ogółem, proponuję by ułatwić rozwój i start dorosłych. Choć np. przy "dorosłym" który ma 20 lat już bym takowej specjalizacji nie przyznała, ale robię właśnie 30 letniego Mefisto i uważam że on miał wystarczająco dużo czasu by nauczyć się coś "ponad" to co jest w szkole.
Innym wyjściem jest też "pakiet" potrzebnych zaklęć i umiejętności który by ktoś dostawał w ramach zawodu jaki posiada. Posługując się przykładem Mefisto, który jest byłym aurorem a obecnie nauczycielem, dostał by pakiet aurorski i pakiet nauczycielski. To pozwala zaoszczędzić część fasol, która by na początku nie musiała być duża.
Mam też pomysł na "bonusy" - czyli losowo rozdawane fasole w czasie rozgrywki fabularnej. To zawsze przyjemna niespodzianka... MG (lub system, nie wiem czy da się coś takiego osiągnąć na forum) losowo, co jakiś czas rzucał by w jakiejś rozgrywce fasolami. Czasem jedną, czasem dwiema, a czasem dziesięcioma.
Piszę trochę chaotycznie, ale mam nadzieję że ogarniecie o co mi chodzi :D


Alice mnie uświadomiła że dorośli dostają zaklęcia na start - dunno, jak przeglądałam pliki forum to nic takiego nie znalazłam XD
avatar
Oczekujący
Colette Warp

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Wrz 19, 2015 9:11 am
Moja droga, dorośli mają ZAJEBISTY start xD nie dość, że na dzieńdobry trzepią 85 fasol za samą chęć napisania KP (i zatrzepią jszcze bonusowe 20 jak do niej przysiądą ♡) i mogą wykupować zaklęcia z dwóch kolorków, a nie z jednego, to jeszcze dostają właśnie zaklęcia i eliksiry na start, których ilość uzależniona jest od wieku.
Te pakiety znajduję sie tu: Dział Ksiąg Zakazanych -> Świat Dorosłych -> Fasolki Wszystkich Smaków ... i tu w pierwszym poście wystarczy poszukać napisu "Zaklęcia i eliksiry na start dla dorosłych" i kliknąć go, a wtedy wysunie się specjalna szufladka, gdzie znajdziesz łakocie dla swojego Mefisto x3
(Nie, nie wkleiłem linka, bo sądze, że jak sie samemu przebędzie tę drogę, to lepiej się ją zapamięta muahahaha >D )

A co do kwestii ogólnej fasol dla uczniów i jakiś super-specjalizacji, to ja osobiście jestem na: Meh. Jesteśmy tu by sie rozwijać Anapel, a nie być już super na starcie xD wiesz ile radości daje zdobyta specjalizacja? *,* nie martw sie, zdobywanie tutal fasol wcale nie jest takie trudne xD

A tak z innej beczki (to już do ogółu graczy lol) tak krzyczycie o te fasole na zaklęcia, a prawie w ogóle tych zaklęć na fabule nie używacie lel xD Where is my sens!? Where is it?! xD

(Jestem głosem szarego gracza jbc, ostatnie słowo i tag należy do Ce ♡)
Riley Acquart
Oczekujący
Riley Acquart

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Sob Wrz 19, 2015 10:52 am

Boję się fasolkowych zmian. Nie każda zmiana jest dobra i do szczęścia potrzebna. Obawiam się niezłego burdelu z przyswajaniem nowych zasad, szczególnie jeżeli będzie dotyczyła poprawki obowiązujących już reguł. Wiązać się to może z wymuszoną edycją kart rozwoju i ponownym liczeniem zgromadzonych punktów (o matematycznych pomyłkach już nawet nie wspominam). Każda zainwestowana fasolka straci na wartości jeżeli ów zmiana będzie dotyczyła obniżenia ceny za zaklęcia, eliksiry, specjalności, itd. Wzrost cen też nie jest dobrym pomysłem, bo po co.

Zresztą... każdy czarodziej dupa, kiedy wrogów kupa.
O czym ty mówisz
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Nie Wrz 20, 2015 10:00 pm
Odnośnie jakichś większych zmian - spokojnie, moi drodzy! Nie macie czego się obawiać. Tu raczej będą wprowadzane edycje odnośnie, np. wykupywania genetyki za fasolki (doprecyzowanie i takie tam), a także ewentualne dodatki za różne fajne rzeczy, które robicie. Także...! Wzrost i obniżek też nie będzie, co najwyżej kosmetyczna korekta. A jeśli już do takiej dojdzie to... otrzymacie wszystko ładnie podane na tacy. To samo jest odnośnie zaklęć i eliksirów - na razie bez większych problemów możecie sobie je wykupywać i tak dalej, chociaż wprowadzamy zmiany i poprawy. Nasze, a właściwie moje niedopatrzenie na początku otwierania ML sprawiło, że jest więcej... zabawy. HAHAHA, NIE.  
Ale wszystko pod kontrolą, gdyby coś było nie tak, Nasza specjalna moderatorka Esme się tym zajmie. I pośle odpowiednie PW.

Kwestia dorosłych była sporo razy poruszona i rozumiem, że dla niektórych może być to niesprawiedliwe, ale... przemyślałam tę kwestię wiele razy. Tysiąc dokładnie. I to ma sens. Wiem jak to brzmi ode mnie, ale no cóż, sama mam dorosłego, więc wiem jak to wygląda.
Podzieliliśmy specjalnie temat fasolek by dać pewną linię pomiędzy jednym a drugim światem.
Dorosły zaczyna z pakietem.  Wiadomo, że sporo osób lubi robić młodszych dorosłych z wąsem z mleczka pod nosem, a Ci, co mają więcej lat średnio są doceniani. No nie oszukujmy się, tak po prostu jest. Dlatego postanowiliśmy takie niezwykłe jednostki wynagradzać.
Każdy powinien dokładnie sobie przemyśleć w co postać dorosła idzie. To już nie uczeń, który się kręci w kółeczku i sobie weźmie troszkę gryza z babeczki o nazwie "Zaklęcia" i potem przejdzie sprawnie do ciastka o nazwie "Transmutacja". To już jest osoba, która ma trochę lat na karku i na starcie powinna wiedzieć w jaką stronę zmierza. Oczywiście w trakcie rozwoju i rozbudowy, może zakosztować też w innych dziedzinach magii, bo dlaczego by nie. I właśnie dlatego zbiera sobie fasolki i na to pracuje. Pakiet mógłby być dobry, gdyby nie to, że już mamy Specjalizacje.  Odnośnik do artykułu na ich temat widnieje w "Fasolkach wszystkich smaków Bertiego Botta". Nie są jeszcze tak super opisane, ale zamierzamy się za to zabrać. Jednak no po prostu wszystko zajmuje trochę czasu. Dodane zostaną też różne bajery, które bezpośrednio rozwiążą problem z dużą ilością PD. Nie zdradzę póki co więcej, bo projekt jest w fazie przygotowania.
Bonusy... bonusy byłyby dobre, gdyby nie fakt, że fasolki jednak powinny być za coś. Za jakieś działania, a przecież za same sesje są już fasolki. Za eventy i misje również - jest to regulowane przez MG, który może przydzielić więcej fasolek danemu graczowi, jeśli widzi, że jest aktywny i działa.

Poza tym - co postaram się lepiej nakreślić, bo najpewniej to moja wina, że nie walnęłam porządnego opisu na ten temat - przy wyborze zawodu danej postaci, która ma już tam trochę lat na karku, przypuszczamy, że ma ona już jakąś wiedzę na ten temat. Bardziej teoretyczną, ale jednak. Fasolki po prostu pozwalają tę wiedzę "wydobyć" z danego dorosłego.  Przedstawić za pomocą praktyki. No bo przecież gdybyśmy brali aż tak dosłownie fasolki odnośnie nauczycieli, to wychodziłoby, że nie mają za grosz wiedzy o przedmiotach, których nauczają. Jak na przykład mój Charles, który jest nauczycielem OPCM i no powinien wiedzieć o patronusach, oklumencji, legilimencji i zaklęciach niewerbalnych. Przy okazji dodaję, że za genetykę i umiejętności, które są wpisane w ten temat, również się weźmiemy. To trochę może potrwać z racji tego, że genetyka i umiejętności są powiązane z systemem magicznej obrony i ataku, a ten również ma swoje odzwierciedlenie w PD i specjalizacjach.  Jako, że nie chcę niczego zepsuć i dostarczyć Wam to w ładnej i porządnie wykonanej formie, potrzebuję czasu. I moi kochani pomocnicy (na czele z Sahirem, który musi mi wymasować mój mózg) również.  Dzikie figle
Ienzo Kreshend
Oczekujący
Ienzo Kreshend

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Pon Paź 05, 2015 7:41 pm
Mam pytanie, na które odpowiedź gdzieś figuruje, ale mi umknęła. Jak to jest z ekwipunkiem? Tzn. wiem, że nie mogę nagle napisać, że postać wyciąga z kieszeni pelerynę niewidkę, ale co z zupełnie zwykłymi, nudnymi i tanimi przedmiotami, takimi jak kawałek papieru, atrament, szklanka, rękawiczki... muszę je też fabularnie wykupić, żeby używać?
Sponsored content

Pytania i prośby Empty Re: Pytania i prośby

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach