Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Pytania i prośby

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Pytania i prośby   Pią Maj 27, 2016 11:01 pm

Masz jakieś pytanie na temat forum? A może chcesz o coś poprosić? Aby nie zapychać skrzynki adminowi, umieść je tutaj. Pamiętaj jednak, że w kwestii dodania punktów dla domu, PD i fasolek należy napisać w tym miejscu, rozliczenia fabularne są wykonywane tu a o prezenty i przedmioty dla postaci piszesz tu.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Eileen Gray

V rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sob Maj 28, 2016 12:08 pm

Pytania o Jasnowidzenie:
1) Czy postać może widzieć zarówno przeszłość jak i przyszłość czy musi się zdecydować w jakim kierunku jest utalentowana?
2) Co obejmują takie wizje? Czy można zobaczyć co się wydarzyło w danym miejscu wcześniej, na przykład rozwiązując jakąś sprawę? Czy można przewidzieć jaki ruch zrobi przeciwnik na pojedynku/na meczu?
3) Jak często można rzucać kością Jasnowidzenia? Raz na sesję? Raz na fabularny dzień? Raz na fabularny tydzień?
4) Czy z wizjami wiąże się jakieś zmęczenie, czyli np jeśli mieliśmy wizję to czy możemy się w ten fabularny dzień uczyć lub pojedynkować?
6) Czy uczniowie mogą mieć genetykę jasnowidzenia?
5) Ogólnie jakie są tego ograniczenia, co dzięki nim można i z czym to się je ;)

Inne:
1) Czy można za fasole podwyższyć sobie oceny z egzaminów?
2) Czy przy zmianie roku z V na VI będzie trzeba wybrać przedmioty zgodnie z zasadami, że np na eliksiry trzeba mieć minimum Powyżej Oczekiwań?
3) Czy w wakacje uczniowie mogą podjąć jakąś pracę dla podreperowania bidnego uczniowskiego budżetu, np w Dziurawym Kotle albo w Lodziarni Floriana Fortescue?
4) Czy myszoskoczki, które dostałam na loterii, mam dostać jakoś fabularnie, czy założyć, że po prostu je miałam?
5) W loterii kwietniowej wygrałam odkrycie tajnego przejścia. To będzie jakoś losowane, wysłane na PW, czy jak?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sob Maj 28, 2016 5:14 pm

Jasnowidztwo:
1) Nie, musi zdecydować się na jedno lub drugie, ponieważ wizje związane zarówno z przyszłością i przeszłością wprowadziłyby za duży chaos, zwłaszcza w głowie osoby, która ten dar posiada. Gracz przy składaniu podania na genetykę określa w jaką stronę "zerka" jego postać.
2) To zależy od tego jak bardzo postać jest świadoma tego, co potrafi i czy pozwala na zupełnie "przypadkowe" wizje, które są od niej niezależne, czy też stara się to kontrolować i jakoś wpłynąć na to, żeby się pojawiły. Oczywiście to nie jest tak, że postać pstryknie palcami i już, jest wizja. Czasem właśnie w widzeniu przeszłości czy przyszłości pomaga magiczna kula, która może stanowić swoisty klucz otwierający pewne drzwi. W zależności od wieku i doświadczenia dana wizja może zawierać więcej, możesz się też starać zobaczyć i poznać więcej szczegółów (wtedy zwyczajnie daje się to do zrozumienia w poście a MG albo uznaje albo nie). Oczywiście jest to nieco wyczerpujące, ale bywa dość pomocne. Na pewno będzie można zobaczyć coś, co wydarzyło się w danym miejscu wcześniej, jakiś strzępek, zwłaszcza jeśli myśli postaci będą przy danym miejscu, zaś w przypadku drugiej opcji... niezbyt. I to będzie jedynie "prawdopodobne", bo zawsze może się coś zmienić. Zazwyczaj takie wizje, jeśli jasnowidztwo się wzmacnia (czyt. korzystasz dużo z tej umiejętności i ona się rozwija) to mogą one przyjść same, np. tydzień lub dzień przed pojedynkiem czy meczem (oczywiście nie dotyczy to widzenia przeszłości, wtedy po prostu pojawia się wizja jak jest już po wszystkim).
3) Raz na sesję, ale nie za często. Proponowałabym rzut kością jasnowidztwa raz na kilka sesji (tak powiedzmy raz na 4 sesje).
4) Na dorosłych nie robi aż takiego wrażenia, ale jeśli chodzi o uczniów to ciężko, na pewno postać ucznia taką wizją będzie zmęczona i możliwe, że MG obniży o jedną kość rzuty w pojedynku, zaś przy uczeniu się może się zdarzyć tak, że postać będzie zasypiać.
6) Jestem skłonna pozwolić na jedną genetykę jasnowidzenia (ale to naprawdę już takie naciągane), dopóki jeszcze Mary i Neve są w szkole. Jak już wyjdą, limit na postacie z jasnowidztwem będzie wynosił 2, żeby nie przesadzić z ich ilością, zwłaszcza, że to dość rzadka genetyka.
5) Cóż w kwestii ograniczeń zamierzam ogólnie zająć się porządniej całym tematem genetyki (dodać plusy i minusy do każdej genetyki, pokusić się nawet o bogatszą rozpiskę na wiki w stylu wampirów w wykonaniu Saha), więc jeszcze nie do końca wiem, co tam się znajdzie, ale spróbuję odpowiedzieć tyle, ile zdołam. Na pewno może się zdarzyć tak, że ktoś, kto ma szczególnie silne wizje (to znaczy ktoś, kto często z tego korzysta i ma dobre kości i stara się z tych wizji jak najwięcej wyciągnąć, znaczy chce się w nich bardziej "zanurzyć") może stracić przytomność, mieć osłabiony organizm, może mieć nieraz problem z rozróżnianiem rzeczywistości od wizji, etc. Dzięki wizjom można odkryć różne ciekawe, przydatne, a czasem pozornie nieistotne fakty z przeszłości lub z przyszłości, co może wpłynąć na fabułę nie tylko danej postaci, ale też na innych. Wizje z pewnością urozmaicają życie danej jednostki, pozwalają na dotknięcie tego regionu magii do którego niewielu ma wstęp. Jasnowidzący dobrze też radzą sobie z różnymi rytuałami wróżbiarskimi, ta sztuka daje im sporo możliwości i w przeciwieństwie do czarodziejów, którzy tej zdolności nie posiadają a którzy kierują się swoimi "domysłami" czy też "nikłym prawdopodobieństwem", jasnowidzący mogą coś zobaczyć, coś konkretniejszego i pewniejszego.

Inne:
1) Nie, nie można. Za fasole można sobie podwyższyć oceny na koniec roku z danych przedmiotów, jeśli się np. z daną oceną nie zgadzamy (też wtedy warto podać mały powód tego, dlaczego tak a nie inaczej przy wykupywaniu danej oceny, np. bo wiem, że moja postać jest dobra z tego przedmiotu i ma większe predyspozycje do OPCM niż do reszty zajęć, to będzie zresztą jeszcze rozpisane i dodane, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd; ew. jeśli ktoś sobie wcześniej wykupi to do tego kogoś napiszę na PW i z nim wszystko ustalę).
2) Jeszcze o tym nie myślałam; jakaś pojedyncza myśl przemknęła mi przez głowę, ale stwierdziłam, że podczas wakacji fabularnych to przemyślę. Na pewno będzie to zależeć od nauczyciela, a jeśli danego nauczyciela nie będzie lub nie będzie on w stanie się zdecydować, wtedy po prostu coś zaproponuję a wy będziecie mogli się wypowiedzieć.
3) Całkiem możliwe, że będzie można podjąć się jakichś mniejszych robót w tym stylu. Może nawet zorganizuję jakieś pozyskiwanie składników dla magicznej apteki albo różnych normalnych i niezwykłych owoców i warzyw dla magicznego bazarku. Na pewno prace nie będą tyłka urywać, jeśli chodzi o wypłatę, ale mogą wzbogacić daną postać o jakieś doświadczenia.
4) To już zależy od ciebie - mogę Ci je podrzucić z konta MG, możesz zwyczajnie pewnego razu je gdzieś znaleźć i się nimi zająć, albo założyć, że miałaś je już od jakiegoś czasu, bo... no nie wiem... Babcia ci kupiła.
5) Zgłaszasz się w temacie MG, że chcesz odkryć wygrane tajne przejście, a MG ci je albo wylosuje albo sam wybierze na podstawie tego, co wedle niego pasuje do twojej postaci.

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Felice Felicis

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sob Maj 28, 2016 6:28 pm

Dziękuję bardzo c:

+ skończyłyśmy sesję w TYM temacie, bardzo uprzejmie prosimy o podsumowanie nauki Duuli c:

Zrobione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Paź 12, 2016 1:28 pm

Tak sobie z Alice rozmawiamy i rozmawiamy odnośnie wystawiania ocen i egzaminów, i tak dalej i... mamy podzielone zdanie, dlatego też byłoby nam miło (albo chociaż mi), żebyście to właśnie Wy się wypowiedzieli na temat wystawianych ocen. Na ten moment zostały wystawione z OPCM, Zaklęć i Wróżbiarstwa, na razie jest pauza, gdyż nadal edytuję, sprawdzam te wstawione (i miałam uczelnię) i tak dalej. Bardzo bym chciała, byście chociaż napisali tak szczerze, czy uważacie, że takie wystawianie ocen jest dobre, pomocne czy też raczej niepotrzebne? A może macie zupełnie inne zdanie? Nawet jeśli przyjmujecie neutralne stanowisko, nie bójcie się wypowiedzieć.
Odnośnie egzaminów myślę, że będzie można coś więcej powiedzieć jak wstawię temat z harmonogramem, zasad i informacji odnośnie postaci nieaktywnych bądź kanonicznych, nieobecnych lub osób zwyczajnie niechętnych do takiej formy sprawdzania wiedzy postaci.
A i jeśli ktoś uznałby że ocena dla jego postaci jest niesprawiedliwa i tym podobne, niech nie boi się pisać na PW, jeśli na grupie bądź publicznie na forum to dla tej osoby za dużo.
Będę wdzięczna za wszystko.

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Alice Hughes

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Paź 12, 2016 2:13 pm

No to jako że zostałam wspomniana to się wypowiem. Nie widzę sensu w wystawianiu ocen tym, którzy podchodzą do egzaminów. Nie dość, że zajmuje to czas to zwyczajnie są one w tej chwili niesprawiedliwe.  Zrobię to na swoim przykładzie:
• Jako ocenę proponiwaną z Zaklęć Hughes dostała Z+. Serio nie byłoby to dla mnie problemem, gdyby nie fakt, że ma na tych zajęciach sto procent frekwencji, wszystko pozaliczane, w karcie rozwoju kilkadziesiąt zaklęć użytkowych a... Postać Suzanne, która była na jednych zajęciach i postać Pottera, której jak wszyscy wiemy nie ma dostali PO. Wiem, że w przypadku nowych graczy może być to kłopotliwe, ale nie wiem czemu po półtorarocznej rozgrywce (pod tym względem bardzo aktywnej) mam nadrabiać więcej niż osoby nieobecne. Jako jeden z argumentów został przytoczony fakt, że na zajęciach z zaklęcia Orbis Alice straciła kilka pkt. Nie wiem co ma jedno do drugiego i przypominam, że prowodyrem całej akcji był Potter (który przy okazji zorbisował też nauczyciela) a i tak ma PO, najwyraźniej za samo bycie kanonem.
• Usłyszałam też, że oceny wystawiane są na podstawie KP. Nie tłumaczy to faktu, że inna moja postać dostała wcześniej z OPCM N, mimo, że wyraźnie było napisane, że jest to jedyny przedmiot do którego naprawdę się przykłada - argument obalony.
Obstawiam, że takich przypadków jest o wiele więcej i jak widać nie da się tego zrobić w sposób sprawiedliwy i wiarygodny. Dlatego zwyczajnie bym to sobie darowała i oparła się na egzaminach, oceny wystawiając tylko jeśli ktoś do nich nie podchodzi.
Co do egzaminów - mamy na szczęście mało graczy, którzy w tym roku skończą szkołę, ale i tak wynik kości na egzaminach porównywała bym wtedy właśnie z dokonaniami na lekcji. Jest na tyle mało osób na VII roku że nie widzę powodu żeby wszystko opierać na kościach a na niższe roczniki i tak nie będzie to miało takiego wpływu.

Buntować się przeciw wam? A kto wy jesteście?
Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Waszego świata już nie można nawet rozsadzić.
Sam się rozlazł...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Paź 12, 2016 2:30 pm

Dodam od razu, bo to bardzo ważne, żeby mówić na głos i żeby nie było żadnych nieporozumień. Należy zgłaszać takie przypadki, bo wtedy wiem, że coś rzeczywiście jest nie tak i popełniłam błąd, który już, w przypadku Alice, Suzanne i Pottera naprawiłam, tak samo jak w przypadku Jessicy i jeszcze innych osób (głównie kanonów). W KP nieraz nie ma dosadnie podkreślonego tego na jakim poziomie znajduje się postać, dlatego to też niełatwo stwierdzić, jak ktoś pisze, że się nie przykłada do większości, ale całkiem dobrze idzie mu z tego czy tamtego, jaką właściwie postawić tej postaci ocenę. To może wprowadzić w błąd; tak jak jednak wspomniałam wyżej, tym razem to było moje niedopatrzenie, które poprawiłam.
Chciałam jedynie wspomnieć, że kości jak coś, będą w przypadku egzaminów praktycznych, ale to też nie w taki sposób jak w pojedynkach, a w przypadku gdy pojawi się zaklęcie, którego "nie zna" (czytaj nie ma wykupionego) postać to będzie trochę na zasadzie jak na lekcjach.  Wszystko zostanie dodane w temacie egzaminów, jeśli coś będzie dla Was nie grało, nie bójcie się wypowiedzieć.

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Alice Hughes

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Paź 12, 2016 2:42 pm

To ja jeszcze tylko dodam, że grzebanie się w ocenach których nie da się sprawiedliwie wystawić,  i tak trzeba je konsultować i zajmuje to sporo czasu (kiedy część egzaminów nadal jest nie rozisana a na forum jest wiele innych rzeczy do zrobienia) uważam za stratę czasu.
Zwlaszcza, że liczą się oceny z egzaminu a nie takie...
Tak samo jak za stratę czasu uważam pisanie teraz wypracowań na podwyższenie oceny, skoro i tak najpewniej ktoś będzie chciał poprawić egzamin - lepiej chyba wtedy zrobić to raz a dobrze.

Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Sam się rozlazł...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Julie Blishwick

V rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Sro Paź 12, 2016 2:47 pm

Ja nie widzę sensu wystawiania ocen osobom nieaktywnym, czy to kanon, czy nie. Szkoda też czasu na czytanie wywodów, czy ktoś ma taką ocenę, czy taką w KP, jeśli nie gra. Osób aktywnych już nie jest tak dużo, więc nie widzę nic przeciwko, aby wszyscy (AKTYWNI!) mieli oceny końcowe. Faktycznie gracze aktywny powinni być lepiej oceniani, zwłaszcza ci, co mają 100% frekwencję. To, co już działo się na lekcji często jest dziełem przypadku, więc nie należy się tym tak bardzo kierować. Chyba, że tak jak na przykładzie astronomii był jakiś tekst pisany, to faktycznie można ocenić czyjąś pracę, bo to widać, jak jest napisane na odpierdziel.
Najlepiej, aby oceny wystawiały osoby, które prowadziły zajęcia, lecz nie zawsze jest to możliwe. Ale do końca roku jest sporo czasu, a ja mam do napisanai jeszcze dwa egzmainy (chyba) i to raz dwa będą.
Na egzaminach będziecie mieć dodatkową osobę do pomocy, to będzie nieco łatwiej :D
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Paź 16, 2016 4:52 pm

Wszystkim dziękuję za wypowiedzenie się! Przemyślałam to i stwierdziłam, że w tym, co mówi Alice jest racja, zwłaszcza, że to dużo czasu zajmuje i tym podobne (i zawsze można się tym zająć po egzaminach). Z dniem dzisiejszym dodane już posty z ocenami zostaną usunięte - ale! - zapiszę je na komputerze i też o to proszę osoby, posiadające nauczycieli (które przepraszam za to, że zrobiło się takie zamieszanie). Osoby, które wysłały wypracowania na podwyższenie oceny niech się jednak nie martwią, gdyż będą one brane pod uwagę. W przypadku tych, którzy są zagrożeni i mogą mieć problem z przystąpieniem do egzaminu z danego przedmiotu, zostaną oni poinformowani na PW. Dotyczy to oczywiście tylko aktywnych graczy.
W razie pytań, można śmiało pisać pod spodem.

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Jules Nox

V rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Lis 13, 2016 3:13 pm

można założyć kółko ONMS lub zielarstwa np. jakas opieka zwierzątkiem czy roslinka pod okiem nauczyciela
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Alice Hughes

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Lis 13, 2016 5:08 pm

Bardzo zgrabny pomysł, niestety mamy fabularny czerwiec i raczej nie ma co zakładać teraz nowych klubów... Chociaż zgadzam się z tym, że listę trzeba trochę rozwinąć^^. Zastanowimy się też nad jakimiś wakacyjnymi atrakcjami.

Sam się rozlazł...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Nie Lis 13, 2016 5:16 pm

Odnośnie wakacyjnych atrakcji mam kilka pomysłów z którymi wkrótce mam zamiar się podzielić (między innymi letni festiwal, magiczny cyrk... kilka intrygujących eventów, może jakieś wycieczki Pragniesz tego), więc  jeśli będziecie mieli ochotę to będzie prawdziwy wachlarz wrażeń, który oczywiście można powiększyć! Od siebie dodam, że na zajęciach Zielarstwa i na ONMS uczniowie właśnie tym się zajmują, zawsze można zostać po zajęciach i pomóc, właściwie byłabym za tym by nowe kluby i stare (lub też ich przekształcenie) rozwijać jakoś pod koniec wakacji, a obecnie skupić się na dorosłych i na tworzeniu ich świata! No i jednak fajnie by było by każdy klub był na swój sposób unikatowy o, a zawsze można kilka podobnych idei połączyć w jedno, jeśli będą ze sobą jakoś powiązane. Jeśli jednak będą jakieś pomysły to oczywiście można pisać. Od tego m.in. są te tematy!
Bardzo dziękujemy za Twoją wypowiedź, Jules.
sława

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Jules Nox

V rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Wto Lis 22, 2016 2:41 pm

ja w sprawie genetyki czy to  jako tako napisane jak cos pisać do mnie

Zrobione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilou Blue

VII rok

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   Pon Lip 03, 2017 6:43 pm

Magic Lullaby napisał:
Należy mieć sześć udanych prób uwarzenia mikstury za pomocą kości do lekcji, wraz z fabularnym przyswojeniem sobie instrukcji z książki lub z notatek i praktycznie zastosować ten eliksir.
Osoby ze Specjalizacją mogą przyswoić eliksir, mając tylko cztery udane próby.
Można się nauczyć jednego eliksiru podczas jednego dnia.
Dla uczniów jest dozwolonych dwanaście prób na dzień z czego dwie na sesję.
Dla dorosłych jest dozwolona nieograniczona liczba prób na dzień (wiążę się to jednak z pewnymi zdrowotnymi komplikacjami) z czego dwie na sesję.

Po pierwsze: Pełnoletni student Hogwartu jest traktowany nadal jako uczeń, nie jako dorosły, tak?
A drugie pytanie: chcąc się uczyć w wakacje ciężko jest znaleźć osobę towarzyszącą do sesji. Czy mimo wszystko trzeba starać się takową odszukać, bo bez niej ani rusz, czy można jako sesję traktować pojedynczy post zakończony dopiskiem [z/t], a zatem nie zyskujący fasolek za sesję, ale umożliwiający naukę samotnikowi?

+trzecie pytanie: Chciałabym rozegrać postacią proces tworzenia eksperymentalnego eliksiru. Mam się w tym wypadku zgłosić do MG po specjalną sesję w tym celu, czy jak się za to zabrać? Tak jak i w powyższych pytaniach rozważałam grę samotną, bez udziału innej postaci. Czy jest taka możliwość?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Pytania i prośby   

Powrót do góry Go down

Pytania i prośby
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pytania dotyczące świata gry
» SKARGI, POMYSŁY, PYTANIA