Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Czw Lis 26, 2015 10:13 pm
Już spieszę z wyjaśnieniami. Eliksiry są nadal w trakcie edycji. Dość sporych, bo dopiero nie tak dawno ustaliliśmy jak mogłoby wszystko przebiegać odnośnie tworzenia mikstur magicznych na forum - nie dodaliśmy tego jeszcze, ponieważ jest dość sporo do zrobienia, no a my też mamy inne rzeczy na głowie, niemniej postaram się jak najlepiej wyjaśnić jak to funkcjonuje na chwilę obecną.

Postać powinna znaleźć, zakupić, albo też ewentualnie ukraść (wtedy należy zrobić sesję jak ona to robi) składniki potrzebne do przygotowania danego eliksiru. Oczywiście, musi też posiadać wiedzę o danym eliksirze. Trwają edycje tematu "Nauka w Hogwarcie", ale na razie można z niego korzystać. Jest dostępny w Świecie Uczniów w Dziale Ksiąg Zakazanych. Należy je sobie wykupić za fasolki. Samo sporządzenie, kiedy masz już potrzebne składniki, zależy od czasu i warunków, które są przypisane danemu eliksirowi. No i musisz znaleźć jakieś miejsce z kociołkiem - jak np. sala Eliksirów. Możesz też poprosić o to by MG Ci pomógł, jeśli nie jesteś pewna. Wtedy piszesz w odpowiednim dziale z prośbą o sesję. Przepisy też będą dodawane, na chwilę obecną można korzystać albo z Podręcznika do Eliksirów w Książkach w Dziale Ksiąg Zakazanych, a najlepiej zajrzeć też na HP Wikia na polską lub angielską wersję. Tam też powinny być stosowne informacje. Być może jeszcze zostało coś dodane na Naszą forumową Wiki, ale nie mam aż takiej pewności.
Eliksiry zazwyczaj sporządza się albo na Kółku Korepetycji, albo na zajęciach Eliksirów, ewentualnie otrzymuje się zgodę od profesora Slughorna. Reszta sytuacji już jest niekoniecznie legalna - trzeba uważać na woźnego i tym podobne. Zależy też jaki eliksir jest sporządzany, niemniej takie warzenie w jakiejś powiedzmy małej sali nie jest mile widziane przez nauczycieli i Filcha, zwłaszcza kiedy oni nic o tym nie wiedzą. Ale jeśli to będzie jakiś niegroźny eliksir to myślę, że nawet jeśli zostaniesz przyłapana to przymkną na to oko.
Natalie Dark
Oczekujący
Natalie Dark

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Pią Lis 27, 2015 8:49 pm
To ja z kolejnym pytaniem.
Z racji, że moja postać jest krwi półczystej, a jej ojciec był pełnej krwi czarodziejem, to mogę przyjąć, że należał do jednego z rodów z listy (prawdopodobnie: Black)? Fabularnie by się z tym nie afiszowała, a ród nie wiedziałby o jej istnieniu, gdyż jej ojca uznano za zmarłego przeszło 20 lat temu i praktycznie o nim zapomniano.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sob Lis 28, 2015 5:44 pm
Myślę, że nie powinno być z tym problemu, zwłaszcza w takiej sytuacji. No i skoro nie będziesz się z tym afiszowała to tym bardziej.
Riley Acquart
Oczekujący
Riley Acquart

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Wto Lut 23, 2016 12:11 pm
Nurtuje mnie małe pytanie, a mianowicie czy można zabić postać kanoniczną? W Hogsmeade rozpętało się małe piekło, a po jej ulicach biega kilka kanonicznych bohaterów. Ciekawi mnie czy można uśmiercić którąś z nich. Martwy Albus Dumbledore, albo zamordowana Bellatrix Black, to było by coś. Coś niespodziewanego i zmieniającego historię magicznego świata. Ten temat zaczął mnie intrygować w chwili ataku na Fenrir’a Greyback’a. Przeżył śmiertelne zaklęcie, gdzie w kościach wypadły dwie szóstki. Bez żadnej magicznej osłony, bez najmniejszego uniku, z pociskiem wymierzonym w serce... Mimo że urwało mu ucho, to Fenrir już biega po ulicy jak dziki kot. Czy to dlatego, że jest postacią kanoniczną?
Nope nope nope
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Wto Lut 23, 2016 5:25 pm
Już tłumaczę!
Zacznę od Fenrira - nie, rzucałam kośćmi przeciwstawnymi jako MG, ale nie w temacie a na stronie z rzutem kością - cba.pl. Zapewne udostępniłabym ten wynik - zrobiłam nawet w końcu temat z rzutami MG, ale został wrzucony do ukrytych, a ja już nie miałam wtedy sił się przelogowywać i wrzucać screena do i tak ukrytego tematu - zrozumiałam to zresztą tak, że wedle większości użytkowników temat jest ten zbędny, niepotrzebny i nie jest konieczne by był widoczny. Wzięłam również pod uwagę to, że jest wilkołakiem, co za tym idzie, ma wyostrzone zmysły. Również patrzyłam na samo zaklęcie, które może zabić, ale nie musi i wiek Riley oraz jej odległość. Gdyby Fenrir jednak nie był wilkołakiem i wypadłoby na unik tyle, ile mi akurat wypadło, czyli 4 to najpewniej by już umierał na ulicy. Być może jest to moja wina, że wyraźniej nie zaznaczyłam, że wykonał ten unik. Dalej. Miał Śmierciożerców ze sobą dlatego mogli mu pomóc. To, plus adrenalina i wilcze instynkty, sprawiły, że ruszył na polowanie. Jest jednak wolniejszy i zapewne szybciej przy tym wysiłku będzie mógł paść.
Co do głównego pytania to tak, można zabić postać kanoniczną, ale to zależy jeszcze w jaką postać kanoniczną mierzysz. Wiadomo, że takiego Amycusa Carrowa zabijesz szybciej niż Bellatrix Black, a Bellatrix Black szybciej od Albusa Dumbledore'a i też zależy od warunków i otoczenia w jakim obecnie się przebywa. Rozpętało się, ale wówczas byli sami Śmierciożercy i uczniowie. Większość uczniów jest sparaliżowana strachem , a sługów Czarnego Pana jest więcej. Teraz, gdy wkroczyło Ministerstwo i ZF ktoś może umrzeć w chaosie, gdzie ścierają się siły dobra i zła.
Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałam na Twoją wypowiedź i rozwiałam choć część wątpliwości :D
Sahir Nailah
Oczekujący
Sahir Nailah

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sro Lut 24, 2016 12:28 pm
Gorąco apeluję o zwrócenie mi do spisu różdżek Płaczącej Wierzby - jest to moja autorskie drewienko~!
Z góry dziękuję <3
Irytek
Poltergeist
Irytek

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sro Lut 24, 2016 1:05 pm
Nie wiem czy mogę się tu wypowiadać (;;), ale to autorskie drewienko ma opis i właściwości innego drewienka, a nazwę jeszcze innego z dopisanym przymiotnikiem. Dlatego nie widzę sensu przywracania go D:
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sro Lut 24, 2016 3:36 pm
Coś gdzieś ktoś kiedyś, że po edycji nie można będzie ot tak wymienić sobie różdżki... No to co z tymi - a było ich kiedyś całkiem sporo - którzy mają akurat płaczącą wierzbę? Sporo różdżek jest do siebie podobnych, może zamiast usuwać lepiej po prostu rozwinąć trochę opis?
Jestem za tym, żeby wiki, pottermore i inne strony były tylko bazą pod spis :v
I chcę mojo ochronę i wytrzymałość przy topoli -.- po kiego grzyba pisanie o jednolitej mocy i misji moralnej, skoro chwile po tym jest, że to nijakie drewno a różdżkę i tak definiuje rdzeń?
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sro Lut 24, 2016 4:04 pm
Tylko że Płacząca Wierzba jak to wcześniej powiedział Irytek, ma te same właściwości co Sosna. Jedyną znaczącą różnicą jest to, że czarodziejów o słabej psychice różdżki te ciągną na dno i doprowadzają do depresji, a Sosna tego nie robi. Gdyby cechowała się czymś innym, nie byłoby raczej problemu, bo na chwilę obecną ten opis zbytnio pokrywa się z Sosną, i np. ja nie wiedziałabym jak urozmaicić ten opis. Obecnie, osób które mają Płaczącą Wierzbę praktycznie w ogóle nie ma, a Sahir i tak niedawno zmieniał różdżkę z racji tego, że swoją pierwszą stracił na błoniach. Pytanie tylko na jaki? Tak jak powiedziałaś, są podobne, ale jednak nie takie same, no ja nie wiem, jak dla mnie Płacząca Wierzba nie różni się zbytnio od zwykłej Wierzby (tak, wiem że mają różne właściwości jako tworzywo różdżki). Zresztą jak już wcześniej mówiłam, to co jest w temacie opracowań nie jest jeszcze skończone i wstawione do tematu. Jest to też wina tego, że temat "Stwórz sobie różdżkę!" był edytowany przez... trzy osoby? Najpierw stworzyłam go ja, potem dodała coś od siebie autorka Percivala Flinta, a jeszcze potem edytował to Sahir. Wydaje mi się, że obecne rozwiązanie rdzeni jest okey, poza tym jasno jest zaznaczone, że różdżka z Topoli: "dzięki temu jest niezawodna i łatwa w obsłudze, idealna dla początkujących. Odpowiednio dobrany rdzeń może zadecydować o jej specjalizacji". Jeśli ktoś poczuje się poszkodowany, przypilnuję tego, żeby miał odpowiednie zadośćuczynienie.

Irytek
Poltergeist
Irytek

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Sro Lut 24, 2016 4:50 pm
No, ja nie wspominam już o tym, że Mer ma cis, który słucha tylko ludzi na wysokich stanowiskach, a ona nawet szkoły nie skończy...
Te pierwsze opisy były w dużej mierze z polskiej wiki, która jest nie do końca dobrze przetłumaczona i okrojona z info w tej angielskiej. Jak dla mnie dwa zdania o drewnie są gorsze niż cały opis z wpływem na fabułę, ale wiadomo, aj tylko robię co mi karzą.
Ta wierzba płacząca może ew być jako również drewno indywidualistów, ale tych bardziej emo, o słabszej psychice, którzy muszą się z nią zmagać każdego dnia by ich nie pociągnęła na dno. Sosna pozostanie dla tych, którzy są w stanie kreatywnie wykorzystać swoją osobliwość i to będzie chociaż jakaś różnica.
Felice Felicis
Oczekujący
Felice Felicis

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Czw Lut 25, 2016 7:54 pm
1) Ile można stoczyć pojedynków dziennie? I jeśli można tylko 1-2 to czy można się umówić na fabularne rozgrywanie większej ilości ale np za mniejszą ilość punktów albo w ogóle bez punktów?

2) Czy można rozgrywać sesje w dniach innych od dnia fabularnego i jeśli tak to jak daleko wstecz można pisać?

3) Czy można sobie stworzyć postać NPC i nią pisać ze swoją postacią? A jeśli nie to czy można pisać sowy do postaci nieistniejących (w sensie osobnych kont) i odbierać od nich listy?

4) Czy można pisać sesję samemu, bez przeplatania postów z innymi graczami? Moja postać jest typem samotniczki i chciałabym sobie nią popisać o tym jak samotnie gdzieś coś robi, plus ktoś mógłby mi wtedy w trakcie wbić na fabułę, tak jakby przypadkiem.

5) Felice nie ma zaliczonej nauki Finite bo raz błędnie wypowiedziała zaklęcie. Musi zaczynać wszystko od początku czy wystarczy jak jeszcze raz wykulnie traf?

6) Czy postać fabularnie może sama wymyślać zaklęcia które tylko ona będzie znała? Czy do tego trzeba przejść jakiś proces akceptów i ogólnie czy jest to gdzieś opisane bo nie mogę znaleźć xd
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Pią Lut 26, 2016 9:26 pm
Felice Felicis napisał: Ile można stoczyć pojedynków dziennie? I jeśli można tylko 1-2 to czy można się umówić na fabularne rozgrywanie większej ilości ale np za mniejszą ilość punktów albo w ogóle bez punktów?

Tylko jeden i nie, nie ma takiej możliwości. Nawet jeśli zrezygnujesz z PD - pamiętaj, że każdy pojedynek (nie ważne czy chodzi o prawdziwą walkę czy trening) jest dla postaci obciążeniem, a uczennica pojawiająca się w Skrzydle Szpitalnym co dwa dni wzbudziła by w końcu podejrzenia. Nie zapominajmy też o tym, że pojedynkowanie się w szkole jest oficjalnie zabronione (nawet jeśli masz dostęp do Pokoju Życzeń po korytarzu kręcą się nauczyciele i uczniowie) a doba trwa tylko 24h, podczas których postać je, śpi, chodzi na zajęcia i wykonuje wiele innych czynności.

Felice Felicis napisał:Czy można rozgrywać sesje w dniach innych od dnia fabularnego i jeśli tak to jak daleko wstecz można pisać?

Wszystko zależy od tego jak daleko chciałabyś się cofnąć. Jeśli dwa dni - nie ma problemu. Jeśli więcej - potrzebujesz myślodsiewni, którą na forum można jedynie zdobyć.
Gdybyś chciała wybiec w przyszłość to od razu mówię, że możesz rozpocząć sesję w dniu następującym po dniu obecnym, ale tylko w przypadku, kiedy nie dzieje się aktualnie nic istotnego - lepiej unikać sytuacji, kiedy w środę biegasz po błoniach a we wtorek tracisz nogę. ;)

Felice Felicis napisał:Czy można sobie stworzyć postać NPC i nią pisać ze swoją postacią? A jeśli nie to czy można pisać sowy do postaci nieistniejących (w sensie osobnych kont) i odbierać od nich listy?

Jeśli chodzi o tworzenie NPC - odsyłam do TEGO tematu.
Jeśli chodzi o listy - zależy do kogo piszesz. Podejrzewam, że nie chodzi Ci o zakupy i tym podobne sprawy a np. listy do rodziny, przyjaciół - o ile nie przesyłają Ci oni niczego istotnego, proponowała bym ratowanie się pamiętnikiem i wklejenie do niego korespondencji.

Felice Felicis napisał:Czy można pisać sesję samemu, bez przeplatania postów z innymi graczami? Moja postać jest typem samotniczki i chciałabym sobie nią popisać o tym jak samotnie gdzieś coś robi, plus ktoś mógłby mi wtedy w trakcie wbić na fabułę, tak jakby przypadkiem.

Nie, jeśli masz na myśli wklejanie swoich postów jeden pod drugim. Możesz za to napisać jednego, dłuższego posta opisującego konkretną czynność. Warto jednak pamiętać, żeby było to coś istotnego i że post ten nie liczy się w systemie fasolkowym.

Felice Felicis napisał:Felice nie ma zaliczonej nauki Finite bo raz błędnie wypowiedziała zaklęcie. Musi zaczynać wszystko od początku czy wystarczy jak jeszcze raz wykulnie traf?

Niestety nauka zaklęć wymaga odpowiedniego skupienia, dlatego musi zacząć od nowa. Zaklęcia są też wyczerpujące - mimo, że punkt ten nie został jeszcze dodany do regulaminu - miej proszę na uwadze to, że kością szkolną możesz rzucić 10x na sesję i maksymalnie 2x na jednego posta (taki spoiler).

Felice Felicis napisał:Czy postać fabularnie może sama wymyślać zaklęcia które tylko ona będzie znała? Czy do tego trzeba przejść jakiś proces akceptów i ogólnie czy jest to gdzieś opisane bo nie mogę znaleźć xd

Każde nowe zaklęcie - obojętnie czy dostępne dla wszystkich czy tylko dla danej osoby - musi zostać zaakceptowane. Nad znajdującą się w Dziale Ksiąg Zakazanych listą zaklęć masz odpowiedni wzór, zgodnie z którym wysyłasz zgłoszenie do Caroline. Jeśli chcesz by to Twoja postać wymyśliła dane zaklęcie - musisz przede wszystkim zastanowić się czy ma do tego odpowiednie predyspozycje i dobrze to uzasadnić. Uprzedzam, że nie będzie to proste - tworzenie zaklęć nie jest w końcu prostą sprawą i niesie za sobą szereg konsekwencji, o których przeczytasz w TYM temacie (punkt dotyczący zaklęć eksperymentalnych i niezidentyfikowanych).
Tatia Silver
Oczekujący
Tatia Silver

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Pią Mar 11, 2016 10:34 am
Bardzo ładnie proszę o dezaktywację postaci, wymyślę coś nowszego, co mi bardziej podejdzie, przepraszam za zawracanie głowy, bywa^^
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Pią Mar 11, 2016 4:19 pm
Twoja postać już od jakiegoś czasu jest dezaktywowana - widać zresztą po kolorze czarnym. ^^
Felice Felicis
Oczekujący
Felice Felicis

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Nie Mar 13, 2016 9:59 am
Bo się zapędziłam no.... xd poproszę o skasowanie posta w sali do transmutacji xd
Sponsored content

Pytania i prośby - Page 3 Empty Re: Pytania i prośby

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach