Go down
Eileen Gray
Gryffindor
Eileen Gray

Stary dziennik Eileen Empty Stary dziennik Eileen

Pon Maj 07, 2018 11:19 pm
Stary dziennik Eileen
Stary, bardzo sfatygowany dziennik, który ewidentnie niejedno przeszedł. W całości trzymają go przede wszystkim zaklęcia. Zaklęcia chronią go również przed wzrokiem osób niepożądanych. Eileen pisała w nim absolutnie o wszystkim, ponieważ swego czasu dziennik był jej jedynym towarzyszem.
Eileen Gray
Gryffindor
Eileen Gray

Stary dziennik Eileen Empty Re: Stary dziennik Eileen

Pią Maj 11, 2018 3:17 pm



30 września 1973

Dzisiaj uczyliśmy się zaklęcia Wingardium Leviosa. To bardzo przydatne zaklęcie, bo można nim przenosić różne rzeczy zupełnie bez wysiłku. Profesor Flitwick kazał nam zaczarować swoje pióra tak żeby leciały w górę. I na początku mało komu się udawało, bo to było trudne, zwłaszcza że przy rzucaniu zaklęcia ważny jest akcent. Jest winGArdium leVIOsa, a nie levioSAAA. To jest istotne, bo jak się pomyli to można nawet eksplodować pióro. Podobno niektórym tak się zdarza. Mi też się nie udało za pierwszym razem, ale potem szło mi coraz lepiej. Tylko że nie umiem do końca zapanować nad tym w którą stronę ma lecieć. Chodzi mi o to, że to nie jest łatwe żeby leciało stabilnie. Do tego trzeba praktyki. Zamierzam poćwiczyć jutro po zajęciach, bo to chyba jedno z najprzydatniejszych zaklęć w świecie czarodziejów!


Eileen Gray
Gryffindor
Eileen Gray

Stary dziennik Eileen Empty Re: Stary dziennik Eileen

Pią Maj 11, 2018 3:19 pm



30 września 1973

Ćwiczyłam z piórem i mi się udaje. To nie jest trudne, bo pióro jest małe i największy kłopot jest w tym żeby nie wylądowało takim jakby ślizgiem. Trzeba położyć i chwile przytrzymać i wtedy to działa, bo jak się zerwie zaklęcie za wcześnie to jeszcze może odfrunąć gdzie indziej, a jeśli za późno, to koniec zaklęcia może tak jakby pociągnąć piórko jeszcze za sobą. Tak to działa, teraz już wiem i dużo razy to przećwiczyłam i już umiem. Ale to dopiero początek, muszę się jeszcze nauczyć przenosić większe rzeczy i myślę że następną rzeczą do ćwiczenia będzie podręcznik. Tylko może jakiś mniej ważny, bo jakby się nie udało to miałabym problem. Może ten od zielarstwa? Bo ja dużo umiem z zielarstwa dzięki Babci i i tak będzie mi się wszystko udawać na lekcjach, bo już to robiłam. A rzucanie zaklęć to coś ważniejszego, tak myślę, bo to jednak jest symbol czarodziejstwa, prawda? To znaczy zaklęcia i tak dalej.


Sponsored content

Stary dziennik Eileen Empty Re: Stary dziennik Eileen

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach