Go down
Remus J. Lupin
Oczekujący
Remus J. Lupin

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Nie Maj 01, 2016 10:43 am
Ja jestem chętny do pomocy przy tworzeniu pytań dla rocznika piątego z Obrony Przed Czarną Magią, ale w sprawdzaniu to już raczej nie, bo mam czasem problemy z obiektywnością. Jeśli kogoś (Caroline) to interesuje to mogę w tej chwili zacząć pisać pytania egzaminacyjne na SUMy, jeśli jeszcze nie ma chętnego albo własnych koncepcji ;)
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Nie Maj 01, 2016 10:56 am
Felice, trochę namieszałaś XD

To najpierw tak - Zaklęcia są wolne, bo jednak jak już pisałam Bertramowi na PW, to wymaga jednak dość solidnego przygotowania i tym podobne. Nie będę zresztą pisała, bo już najistotniejsze informacje podałam mu drogą pocztową ;)

Starożytne Runy jak na razie nie zostały zajęte przez Prue, tak samo jak są przedmioty, które pomimo posiadania nauczyciela nadal nie są "zaklepane". Poza tym można zająć się tym we dwie lub więcej osób. Oczywiście jeśli zostanie dogadana kwestia podziału, no i oczywiście nie można wysyłać pytań nikomu, bo to ma być niespodzianka do czasu egzaminów. No ja jestem wyjątkiem, ale to dlatego, że ktoś musi to sprawdzić zanim zostanie to podane postaciom do napisania.

Felice, więc na początek po prostu zdecyduj się na jeden przedmiot a potem najwyżej dam ci kolejne.

Remus, do sprawdzania będą inne osoby jak coś ;). Możesz zacząć, tylko pamiętając o tym, co napisałam w poprzednim poście. I dodam jeszcze w sumie to, co odpisałam Nathalie - oczywiście odpowiedź poddana jest lekkiej edycji:
Są temaciki w Nauka w Hogwarcie. Do każdego roku jest podporządkowane dane zagadnienie, lekcje które odbyły się na forum traktujcie jedynie jako pomoc a nie coś, co całkowicie determinuje to, co może się pojawić na egzaminach. Po prostu w niektórych tematach nie zostało to rozpisane jak w przypadku zaklęć, eliksirów, etc., bo jednak np. roślinki to roślinki (tak jak w danych tematach zaklęć etc., nie wspomina się o tym, że będą omawiane czarnomagiczne stworzenia i tym podobne, bo to wydaje się dość jasne, tak sądzę, a jeśli jest coś bardziej teoretycznego czy praktycznego to po prostu się wspomina, coś w ten deseń właśnie). Tak jak napisałam tutaj: " Przy opracowywaniu pytań do testu korzystacie z Nauki w Hogwarcie, Magicznych Ksiąg, a także z wszelkich źródeł takich jak HP Wikia (angielska i polska) i ewentualnie jakichś innych pomocnych stron. Można nawet z jakichś książek, jeśli posiadacie (albo wystarczy je sobie ściągnąć, bo to zawsze pozwala zapunktować). Od razu mówię, że jeśli chodzi o tematy w Nauce to mają Wam one zaledwie nakreślić i pomóc, i warto zaglądać do podlinkowanych sesji (wystarczy kliknąć numerek przy danym temacie w spisie materiału dla danego rocznika) i można łączyć różne rzeczy o ile są ze sobą związane (np. 5 oznak po których można rozpoznać wilkołaka, co związane jest zarówno z OPCM jak i z ONMS)". Bardziej stawiałabym na rozbudowane odpowiedzi, w końcu to już takie bardziej znaczące testy. Może jedno lub dwa abcdeblablabla wpaść w SUM-ach lub w egzaminach dla VI roku, ale już OWUTEMY nie.

Możecie korzystać ze źródeł mugolskich i czarodziejskich. Z książek, ze stron (HP wikia PL i EN) i oczywiście z tego, co jest na forum. Weźcie tylko pod uwagę fakt, że coś z polskiej HP wikii może się różnić z oryginałem, dlatego czasami warto sprawdzić na angielskiej czy wszystko gra.

Felice Felicis
Oczekujący
Felice Felicis

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Nie Maj 01, 2016 3:46 pm
Przepraszam xD To ja może sobie na początek wezmę numerologię i tyle xd
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Czw Maj 19, 2016 3:29 am
Donoszę, że Numerologia prawie cała skończona, dzięki Felice czekam książę i już jakoś połowa OPCM zrobiona, dzięki Remusowi nauka. Także śmiało, śmiało!
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pon Sie 01, 2016 3:42 pm
Nadal poszukiwane osoby, które zajmą się:
- grupą drugą egzaminu z Astronomii (VI i VII rocznik)
- grupą drugą egzaminu z Eliksirów (VI i VII rocznik)
- grupą pierwszą egzaminu z Historii Magii (V, VI i VII rocznik)
- grupą drugą egzaminu z Historii Magii (VI i VII rocznik)
- ewentualnie egzaminem z Numerologii (VII rocznik)
- grupą pierwszą egzaminu z ONMS (V, VI i VII rocznik)
- grupą drugą egzaminu z ONMS (VI i VII rocznik)
- grupą drugą egzaminu z Transmutacji (VI i VII rocznik)
- grupą pierwszą egzaminu z Zaklęć i Uroków (V, VI i VII rocznik)
- grupą drugą egzaminu z Zaklęć i Uroków (VI i VII rocznik)

Dla wszystkich przewidziane nagrody!


Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Wto Sie 23, 2016 12:43 am, w całości zmieniany 2 razy
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pon Sie 22, 2016 1:30 pm
Mogę wziąć transmutację i astronomię na początek. W telewizji leci program o kosmosie, który mnie natchnie...
Remus J. Lupin
Oczekujący
Remus J. Lupin

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pon Sie 22, 2016 1:47 pm
Biorę Historię Magii wszystkie 3 roczniki tj, grupa pierwsza.

jeśli mogę :)
Tomas Duncan
Hufflepuff
Tomas Duncan

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pon Sie 22, 2016 6:09 pm
Mogę pomóc w Numerologii (został chyba tylko VII rocznik do ogarnięcia), w końcu mam nauczyciela tego przedmiotu, to wypadałoby :D
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Sro Wrz 07, 2016 3:52 pm
Uwaga! Otwieram teraz zapisy na tworzenie egzaminów praktycznych! Jest przy tym mniej roboty. O co jednak chodzi?
Dla każdego z roczników przygotowuje się z trzy - cztery zagadnienia, które mogą pojawić się na egzaminie dla danego roku. Z tych zagadnień będą wybierane podczas egzaminu (w poście komisji będzie podkreślone, co trzeba zrobić) polecenia. Już podaję przykład.

ONMS

V rok:
Zagadnienia: Stworzenia dzienne w Anglii, Leśne zwierzęta i Klasyfikacja ogólna magicznych stworze (można wybierać dowolnie, opierając się o Naukę w Hogwarcie, nie musi być słowo w słowo).

No i teraz ktoś, kto będzie prowadził egzamin może sobie stworzyć przykładowo takie polecenia: wybierz odpowiednie jedzenie dla jednorożca a następnie spróbuj go nakarmić, spróbuj namierzyć choć jedno stworzenie, które funkcjonuje za dnia i powiedz nam jego nazwę, wyznacz kolejność dla stworzeń, które masz przed sobą, ustawiając je od najłagodniejszego do najgroźniejszego.


Ps. OPCM jakby coś rezerwuję ja Cool
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pon Wrz 26, 2016 3:46 pm
Podesłałam swoje propozycję egzaminów praktycznych (nie wszystkiego, ale części)
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Sro Paź 05, 2016 9:29 pm
PILNIE POSZUKIWANE OSOBY, KTÓRE MOGŁYBY SIĘ ZAJĄĆ:
- Mugoloznawstwem
- Zielarstwem
- Historią Magii
- Starożytnymi Runami
- ONMS

!!!
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pią Paź 07, 2016 10:49 pm
Dobra! Teraz jest totalny deadline (zapewne i tak nie wyrobię się na 15 fabularny czerwca, więc możliwe, że zacznie się 16 fabularnego czerwca).

Osoby, które się zgłosiły, niech podeślą mi gotowe egzaminy. Na PW. Bardzo pilnie poszukuję ludzi, którzy zrobią chociaż:
- I grupę Historii Magii (VI i VII)
Rozpacz i ból
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Pią Gru 23, 2016 12:49 am
Uwaga! Nagrody rozdane - jedynie nieaktywni ich nie otrzymali. W razie jakichkolwiek wątpliwości piszcie. Jeśli uważacie, że to za mało, również.
Od siebie dodam, że za swój wkład podarowałam Charlesowi (tylko jemu), czyli swojej postaci, 10 PD, 50 fasolek i książkę o zaklęciach obronnych. Jeśli ktoś uzna, że to za dużo, niech nie wstydzi się powiedzieć.  Starałam się jak najobiektywniej oceniać wkład pracy.
Sponsored content

EGZAMINY 1978! - Page 2 Empty Re: EGZAMINY 1978!

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach