Go down
avatar
Gość

Virginia Cavendish - BUDOWA Empty Virginia Cavendish - BUDOWA

on Czw Maj 10, 2018 2:28 am

VIRGINIA CAVENDISH

Imię i nazwisko


Virginia Mary Anne Cavendish, z domu Crouch

Virginia nazwisko Cavendish przejęła po mężu o imieniu Victor, urodzonym 22 maja 1947 i będącym młodszym synem mugolskiego arystokraty, 11. księcia Devonshire, Andrew Cavendish. Z racji kolejności urodzenia Victor nie dziedziczył tytułów po ojcu, ponad to za sprawą swojego talentu magicznego na wczesnym etapie życia został odłączony od rodziny, jednak po kilku głębszych lubił wraz z małżonką wprawiać w osłupienie kompanów od kielicha, wymieniając szlacheckie tytuły przodków. Po śmierci męża 9 lutego 1978 roku Virginia nadal pozostała przy jego nazwisku.


Imiona i nazwiska rodziców


Ojciec Caspar Crouch i matka Charis Crouch zd. Black (1919-1973). Oboje pochodzą z czarodziejskich rodów czystej krwi, a starszy brat Virginii, Bartemiusz, kontynuuje rodzinną tradycje, będąc żonatym z czystej krwi czarownicą.


Data urodzenia


23 stycznia 1952 roku

Zgodnie z chińskim kalendarzem urodziła się w roku Smoka, zaś patrząc na Zodiak jest Wodnikiem będącym znakiem żywiołu powietrza. Z numerologicznego punktu widzenia dzień jej urodzenia przypadał pod numer 5, co sumarycznie przejawia się w nieprzebranych pokładach tryskającej w Virginii energii, a także jej umiłowaniu wolności i niezależności.


Miejsce zamieszkania


Kamienica o numerze 13 na Park Square East w Londynie. Jest to elegancki budynek w bezpośrednim sąsiedztwie Regent's Park, który kupił Victorowi jego ojciec. Virginia otrzymała go w spadku po mężu, choć ze względu na pracę rzadko kiedy w nim bywa. Domem oraz zimowym ogrodem dobudowanym na jego tyłach i ukrytym przed wzrokiem mugoli opiekuje się domowa skrzatka Iskierka.


Status majątkowy


110 galeonów
Choć i Victor i Virginia wywodzą się z majętnych, arystokratycznych rodów brytyjskich, oboje żyli swego czasu nader rozrzutnie, nie przejmując się zbytnio oszczędnościami. Z tego powodu Virginia obecnie jest zdana wyłącznie na swoją nauczycielską pensję, która starcza jej na zupełnie przyzwoite funkcjonowanie, choć bywa nadmiernie trwoniona na alkohol i różne inne zbytki. Jedyną korzyść z pochodzenia męża ma taką, że jego ojciec utrzymuje kamienicę na Park Square East, by wdowa po zmarłym synu nie wylądowała na ulicy.


Czystość krwi


Czysta krew rodziny Crouch, po matce z rodu Black, po babce Yaxley, po... no, można wymieniać bardzo długo. Łatwiej spojrzeć na drzewo genealogiczne Blacków, w którym uwzględnieni są rodzice Virginii, choć ona sama, jej siostra oraz brat Bartemiusz wymienieni są tam bardzo oszczędnie jaki "syn i dwie córki", a bratanka, Bartemiusza Juniora nie ma wcale. Pani Cavendish ze względu na małżeństwo z czarodziejem mugolskiego pochodzenia została wykluczona z rodu jednak ze względu na to, że bezdzietnie owdowiała, a wciąż jest młoda, rodzina widzi szanse na jej ponowne, tym razem korzystne wydanie za mąż. Sama Virginia nie bierze tych planów na poważnie i ambicje czystokrwiste kwituje w dość lekceważący sposób, jednak sama szansa na pojednanie się z rodziną budzi w niej sentymentalne myśli i skłania do okazjonalnych rozważań na ten temat (głównie w towarzystwie wysokoprocentowych trunków).


Była szkoła


Hogwart, Gryffindor
Zgodnie z najlogiczniejszą dostępną w Wielkiej Brytanii opcją, a także w oparciu o rodzinną tradycję Virginia została posłana do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam ze względu na swój energiczny charakter, odwagę graniczącą nieraz z głupotą oraz niekwestionowaną lojalność wobec towarzyszy, została przydzielona do Gryffindoru, w którym zapamiętano ją głównie jako miażdżąco skutecznego pałkarza w drużynie Quidditcha, łamiącą przepisy łajzę i nawiedzoną pasjonatkę magicznych stworzeń.


Różdżka


Angielski Dąb, Łuska wywerny, 12 cali, umiarkowanie elastyczna, ciepły odcień głębokiego brązu, pokryta ognioodpornym lakierem, dyskretny grawer V. C.

Różdżka Virginii została zakupiona u pana Ollivandera na ulicy Pokątnej w wakacje przed rozpoczęciem przez kobietę pierwszej klasy. Drewno dębu angielskiego współgra z jej zamiłowaniem do świata zwierząt, zaś rdzeń z łuski wiwerny koresponduje z jej wiariackim charakterem i predyspozycjami lotniczymi. Różdżka ma dwanaście cali i ma odcień ciepłego brązu. W czasie pracy w smoczym rezerwacie na życzenie Virginii, uzasadnione ryzykiem zawodowym, różdżka została pokryta ognioodpornym lakierem. Cechą charakterystyczną różdżki jest dyskretny grawerunek inicjałów V. C., które odnoszą się do jej panieńskiego nazwiska, ale zbiegiem okoliczności pasują również do obecnego.


Wzrost


174 cm

Waga


67kg


Kolor włosów


Posiada słomkowe włosy po ojcu, które okresowo ciemnieją, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, a latem znacznie jaśnieją (w dzieciństwie latem jaśniały niemal do bieli).


Kolor oczu


Niebieskie, również po ojcu.

/////DAĆ PODSUMOWANIE WYGLĄDU OGÓLNIE BO TO WAŻNE - blizny etc!

Praca


Virginia zaraz po ukończeniu Hogwartu prowadziła dość cygański żywot, łapiąc się różnych zawodów i ciągle się przenosząc, podróżując również poza kontynent. Po blisko roku szukania swojego miejsca na świecie zatrzymała się w Szwecji, gdzie podjęła pracę w rezerwacie smoków, odkrywając tym samym swoje powołanie. Po pół roku dbania o szweckie krótkopyskie Virginia wzięła udział w dorocznym wyścigu na miotłach, blisko mety wchodząc w kolizję z innym pracownikiem rezerwatu, z czego wywiązało się poważne spięcie na tyle psujące atmosferę w pracy, że Virginia przeniosła się do rezerwatu w Rumunii. Tam też  spędziła większość swojego dorosłego życia, stając się smokologiem i cenioną treserką smoków, a ponad to wzięła ślub z Victorem, który całym sercem podzielał jej pasje, zarówno tę smoczą, jak i lotniczą. Sytuacja zmieniła się diametralnie po tragicznej śmierci męża w lutym 1978 roku, po której przyjaciele z rezerwatu doradzili jej tymczasowe przerwanie pracy, dopóki nie będzie znów w stanie wrócić do zawodu. Przez kilka miesięcy kobieta żyła z oszczędności, topiąc żal w alkoholu, później jednak musiała podjąć pracę. Tu pomocne okazały się koligacje rodzinne i znajomości w Ministerstwie, dzięki którym mimo młodego wieku mogła podjąć się nauczycielskiego fachu, jako pani profesor Opieki nad Magicznymi Stworzeniami.


Umiejętność/Specjalizacja wybrana na starcie


Specjalizacja z ONMS
O umiejętnościach nabytych przeczytasz w temacie genetyki, zaś o specjalizacjach na forumowej wikipedii. Jeśli Twoja postać skończyła Hogwart fabularnie, to ten punkt jej nie dotyczy. Zostaje on zresztą usunięty zaraz po zaakceptowaniu karty postaci, dlatego warto od razu zapisać sobie wybraną umiejętność lub specjalizację w swojej karcie rozwoju.

Bogin


[śmierć męża]
Forma, którą przyjmuje bogin, stając oko w oko z Twoją postacią. Jest ona zależna od jej słabości i lęków, i ma półmaterialną formę.

AmortencjaNajcudowniejszy zapach pod słońcem, będący mieszanką woni charakterystycznych dla wszystkich tych rzeczy, które dany czarodziej najbardziej kocha.

Widok z Ain Eingarp


[miotła mąż i cała gromadka smoków :3]
Widok, który ujrzy Twoja postać, kiedy tylko spojrzy w zwierciadło pragnień. Należy pamiętać, że pokazuje ono jedynie najskrytsze pragnienia serca.

Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności


Każda postać, w tym i Twoja, posiada mocne i słabe strony. Napisz więc o tym, co postać potrafi, z czego może być ewentualnie znana, jaką posiada wiedzę. Możesz wspomnieć o tym z czym sobie nie radzi, jakie dziedziny magii sprawiają jej problem i czym się nie interesuje.

Przykładowy post


Zawarty ma w nim być wygląd i charakter postaci - nie dwa osobne opisy, tylko zwykła sytuacja, opisująca zachowanie i sposób bycia Twojej postaci; może być to fragment jej historii. Nie zapomnij o wadach i zaletach, gdyż nie ma postaci ani idealnej z wyglądu ani z charakteru. Pamiętaj o czasach jakie panują na forum i wtedy i o specyfice czarodziejskiego świata.

Kod:
[center]<div class="kptlo"><div class="kptresc">[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Imiona i nazwiska rodziców:[/b]
[b]Data urodzenia:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Status majątkowy:[/b]
[b]Czystość krwi:[/b]
[b]Była szkoła:[/b]
[b]Różdżka:[/b]

[b]Wzrost:[/b]
[b]Waga:[/b]
[b]Kolor włosów:[/b]
[b]Kolor oczu:[/b]

[b]Praca:[/b]
[b]Umiejętność/specjalizacja wybrana na starcie:[/b]

[b]Bogin:[/b]
[b]Amortencja:[/b]

[b]Widok z Ain Eingarp:[/b]

[b]Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności[/b]

[b]Przykładowy post:[/b]


</div></div>[/center]


Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach