Go down
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Czw Wrz 14, 2017 2:43 am
Dostępne kursy.
Dostępne staże (ścieżka kariery młodego pracownika?), praktyki.
Staże dla absolwentów, praktyki dla tych, co nie ukończyli szkoły/uczą się/nie mają kwalifikacji.
Dostępne prace sezonowe, połączone ze zleceniami i pracami dodatkowymi.
Dostępne licencje jakie można sobie wyrobić.

Ile lat, co wymagane (o ile coś), jakie warunki, jakie podejście, obowiązki, na co awans (jeśli jest), pochodzenie (?), reputacja (?).


Ścieżki kariery, szczeble to przy zawodach.

Licencje wpływają na zawody, kursy też.



Kursy + staże (razem)

Prace sezonowe/zlecenia/dodatkowe (razem) - uzależnienie od Mistrzów.

Licencje (razem) - uzależnienie od mistrzów.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sob Lis 04, 2017 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Prace Sezonowe

Sob Paź 07, 2017 4:36 am
Niezależnie czy to uczeń czy już pełnoletni czarodziej każdy chce zarobić - w końcu wszystko na tym świecie ma swoją cenę. Nie zawsze można od razu podjąć pracę, niektórzy też nie chcą podpisywać umowy na magicznym pergaminie, która - karząc osoby niesłowne - zobowiąże do tego, by tkwić choćby w takim Ministerstwie Magii od rana do nocy. Co więc w takiej sytuacji zrobić, zwłaszcza, że sakiewka świeci pustkami? Wykorzystać okazję i podjąć się pracy sezonowej! Każda pora roku charakteryzuje się innymi możliwościami, a w okresie wakacji i ferii zimowych tym bardziej jest w czym wybierać.
Zlecenia wywieszane są na tablicach ogłoszeń lub pojawiają się w różnych magicznych gazetach, w tym i w Proroku Codziennym.  Z propozycją pracy występuje albo Mistrz Gry albo potencjalny pracodawca; istnieje jednak możliwość by gracz anonimowo lub w temacie propozycji i skarg zaproponował coś innego.
Na każdą porę roku będą dostępne inne prace, które może wykonać albo uczeń albo dorosły. Niektóre oczywiście będą miały specjalne wymagania, takie jak znajomość danego języka, wiek czy chociażby wiek. Nieaktualne zlecenia będą skreślane z listy. By zgłosić się do jakiejś pracy należy wypełnić podany poniżej kod i wstawić w tym temacie. Pracodawcy powinni pamiętać, że ich zlecenia muszą być dopasowane do aktualnej pory roku.

Kod:
[b]Zgłoszenie od pracodawcy:[/b]
[b]Imię i nazwisko: [/b][imię i nazwisko postaci, która zleca pracę]
[b]Tytuł:[/b] [należy podać konkretną nazwę danej pracy]
[b]Opis:[/b] [opis tego, czego będzie dotyczyć praca, jakie obowiązki stawiane są przed poszukiwaną osobą]
[b]Wymagania:[/b] [jeśli nie ma żadnych wymagań, co do wieku, płci, wykształcenia etc., wystarczy wpisać brak]
[b]Ilość wakatów: [/b][powinna zostać podana jakaś liczba, ewentualnie przedział od ilu do ilu pracodawca jest w stanie przyjąć]
[b]Czas:[/b]* [ile czasu powinno  zająć wykonanie danej pracy]
[b]Miejsce:[/b] [gdzie konkretnie będzie wykonywana praca]
*Pole nieobowiązkowe


Zgłoszenie od osoby zainteresowanej daną pracą:
Kod:
[b]Imię i nazwisko:[/b] [imię i nazwisko postaci, która jest zainteresowana daną pracą]
[b]Wybrana praca:[/b] [tytuł wybranej przez siebie pracy]


Dostępne zlecenia na lato: (tabelka na sto pro)
1. Eksperymentalne owoce - poszukiwane osoby, które nie boją się ubrudzić! Dołącz do naszej ekipy, by bez różdżki zebrać cudownie soczyste, ulepszone wersje brzoskwiń i truskawek. Gwarantujemy godziwą wypłatę,  strój roboczy, a także mnóstwo świetnej zabawy - od 2 do 4 osób - dwa tygodnie - Dolina Godryka.
2. Opieka nad  pięknymi brzdącami - jesteś ambitna i kochasz dzieci? Nie potrafisz oprzeć się pięknu, znasz się na modzie i nie obce ci zaklęcia porządkowe lub środki czyszczące? Możliwe, że szukamy więc właśnie Ciebie! Nasze dzieci mają w sobie krew wili i potrzebują kogoś, kto zadba o nie, gdy nikogo nie będzie w domu - poszukiwana kobieta w wieku od 15 do 25 lat, mile widziane doświadczenie - 1 osoba - Londyn.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Czw Paź 12, 2017 4:17 pm
[*] Kursy są istotną częścią życia dorosłych czarodziejów, którzy pragną rozwijać się, wykorzystywać nowe możliwości lub też wzbogacać stare rozwiązania. W większości przypadków, przeprowadzany kurs kończy się egzaminem, który pozwala na uzyskanie licencji zezwalającej na legalne wykorzystywanie nabytych umiejętności. Jeśli ktoś jednak będzie robił to nierozważnie, licencja może zostać cofnięta, a na danego czarodzieja spadną kary - zazwyczaj są to sankcje pieniężne. Niekiedy zamiast licencji otrzymuje się zwyczajny papierek, który potwierdza to, że ukończyło się dany kurs. Część kursów nie jest obowiązkowa; można od razu podejść do egzaminu, by uzyskać odpowiednie pismo. Nie wszystkie licencje poprzedza kurs.
Informacje o kursach i egzaminach pojawiają się najczęściej w magicznych gazetach, takich jak Prorok Codzienny, a czasem wywieszane są także ogłoszenia na tablicach ogłoszeń w centrach miast. Można zaproponować nowy kurs lub licencję w temacie Propozycji i Skarg lub na Prywatną Wiadomość Magic Lullaby.
Do kursów i licencji mogą podchodzić jedynie pełnoletni czarodzieje (z wyjątkiem kursu na transport magiczny - miotły), którzy spełniają określone wymagania podane przy danej ofercie. Kursy i egzaminy odbywają się w konkretnym czasie, zależnym od tego, kto za dany kurs lub egzamin odpowiada. Istnieje jednak możliwość by dany kurs w innym czasie niż podany, pod warunkiem zebrania grupy i dopłacenia 4 galeonów.  

Jeśli ktoś uznaje, że zaliczył jakiś kurs wcześniej i/lub ma licencję, powinien odjąć połowę kwoty za wybraną opcję ze swojej skrytki i wstawić post w tym temacie z poniższym kodem, a następnie, po otrzymaniu akceptacji, umieścić w swojej Karcie Rozwoju.

Kod:
[b]Data:[/b] [podanie dokładnej fabularnej daty, kiedy odbywał się dany kurs i/lub egzamin po którym uzyskano licencję. Jeśli postać nie zdawała egzaminu, wpisuje tylko datę odbywania kursu]
[b]Opis: [/b][opis tego jak przebiegał dany kurs/egzamin, jak się przygotowywała do tego postać, etc.]
Legalnie: [nie zawsze kursy są legalne, niektórzy też wolą działać na własną rękę - to samo tyczy się pozyskiwania licencji]

Uwaga! Teleportacja rządzi się swoimi prawami (jej ten kod nie dotyczy) i by ją uzyskać bez fabularnego  zaliczania kursu i egzaminu, należy złożyć podanie w temacie umiejętności nabytych.

Poniżej znajdują się również dwa inne kody. Jeden dla osoby, która chce stworzyć wybrany kurs/licencję, druga dla osoby, która chce się zgłosić, czy by uczestniczyć w kursie, czy też od razu z chęcią wyrobienia licencji.

Stworzenie nowego kursu/licencji:
Kod:
[b]Kto:[/b] [dane dotyczące osoby/instytucji/miejsca w którym ma się odbyć kurs/egzamin na licencję]
[b]Nazwa:[/b] [nazwa kursu/licencji]
[b]Opis:[/b] [czego kurs/licencja będzie dotyczyć]
[b]Wymagania:[/b] [czego wymaga się od czarodzieja na danym kursie/egzaminie na licencję]
[b]Cena: [/b][ile to będzie kosztować]
[b]Ilość osób:[/b] [należy podać ile minimalnie potrzeba osób potrzeba by uruchomić kurs/egzamin na licencję i ile maksymalnie osób się oczekuje]
[b]Czas:[/b] [prawdopodobny czas trwania kursu/egzaminu na licencję]
[b]Kiedy:[/b] [od kiedy do kiedy będzie trwać kurs i/lub oszacowanie dnia podczas którego będzie zdawać się egzamin na licencję]
[b]Miejsce:[/b] [gdzie konkretnie będzie odbywał się kurs/egzamin na licencję]
[b]Licencja:[/b] [kategoria uzupełniana tylko w przypadku tworzenia kodu na kurs z licencją. Należy tutaj wspomnieć czy żeby podejść do końcowego egzaminu należy wcześniej zaliczyć kurs, a także podać cenę za wyrobienie sobie licencji]


Zgłoszenie się do kursu/licencji:

Kod:
[b]Imię i nazwisko:[/b] [imię i nazwisko postaci, która jest zainteresowana danym kursem/uzyskaniem danej licencji]
[b]Wybrany kurs/Wybrana licencja:[/b] [jeśli ktoś zamierza po danym kursie, starać się o licencję, niech o tym wspomni]
[b]Potwierdzenie wpłaty:[/b] [link do postu w którym odjęto odpowiednią ilość pieniędzy ze skrytki]



Kurs Na Magiczne Transporty

Wśród pojazdów, dostępne są zaczarowane pociągi - od 20 roku życia, zaczarowane auta - od 18 roku życia, miotły - od 15 roku życia, a także magiczne dywany - od 18 roku życia. Każdy czarodziej kończy kurs egzaminem, dzięki któremu uzyskuje licencję pozwalającą mu na podróże w obrębie Europy. Każda podróż będzie zanotowana przez Departament Transportu Magicznego.   Nie liczy się ani płeć ani krew, ważne jest by osoba, która się zgłosi była zdrowa i rozważna, a także odpowiedzialna - przy kursie na zaczarowane pociągi sprawdzana jest również reputacja danego czarodzieja.  Za kurs odpowiedzialne jest Ministerstwo Magii.
Koszt: zaczarowane pociągi -  30 galeonów, zaczarowane auta - 15 galeonów,  miotły - 5 galeonów, dywany - 10 galeonów.
Ilość osób: minimum 2 osoby, maksymalnie 10 (dotyczy wszystkich transportów).
Czas: zaczarowane pociągi - 3 miesiące, zaczarowane auta - 2 miesiące, miotły - 3 tygodnie, dywany - miesiąc.
Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są w okresie wiosennym i letnim.
Miejsce: obrzeża Londynu, egzamin końcowy odbywa się w Ministerstwie Magii.
Licencja: można od razu podejść do egzaminu bez konieczności zaliczania kursu. Koszt samej licencji to 5 galeonów.

Kurs Językowy
W ofercie znajduje się pięć języków, których można się nauczyć. Język trytoński i język trollański - od 16 roku życia. Język goblidegucki, język zombicki i język wiedźmicki - od 20 roku życia.  Języki są przyszłością ludzkości, w tym i czarodziejów. Nauka choćby jednego oferowanego języka, zwiększa szansę na otrzymanie pracy, a także pozwala na przełamanie barier międzygatunkowych. Po zakończeniu kursu otrzymuje się specjalne pismo potwierdzające znajomość wybranego języka. Za kurs odpowiedzialne jest Magiczne Centrum Językowe Thot.
Koszt:  język trytoński -  30 galeonów, język trollański - 20 galeonów,  język goblidegucki - 40 galeonów, język zombicki - 15 galeonów, język wiedźmicki - 20 galeonów.
Ilość osób: minimum 2 osoby, maksymalnie 8 (dotyczy wszystkich języków).
Czas: język trytoński - 4 miesiące,  język trollański - miesiąc, język goblidegucki - pół roku, język zombicki - miesiąc, język wiedźmicki - 2 miesiące.
Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok.
Miejsce:  Magiczne Centrum Językowe Thot, które ma swoją siedzibę w Walii, gdzie również odbywa się egzamin końcowy.


Kurs Barmański
Tworzenie magicznych drinków z różnych, często bardzo dziwnych składników to nie taka prosta sprawa.  Kurs przewiduje między innymi  nauczenie sposobów podawania napojów, zapoznanie czarodzieja z około 30 standardowymi przepisami czarodziejskich drinków, w tym takich klasyków jak Smocza Gorączka czy Goblińska Szyderka, oraz przedstawienie magicznych sztuczek z użyciem transmutowanych kielichów. Na chętnych czekają też receptury z mugolskich pubów i nauka pijackich piosenek by łatwiej mogli przekonać do siebie klientów różnego rodzaju. Wymagany wiek to minimum 18 lat. Po ukończeniu kursu otrzymuje się specjalne pismo potwierdzające barmańskie umiejętności. Za kurs odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Czarodziejskiej Rozrywki.
Koszt: 50 galeonów.
Ilość osób: minimum 1 osoba, maksymalnie 4.
Czas: 2 tygodnie.
Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są w okresie letnim i zimowym
Miejsce: pub "Nieśmiałek i Wiedźma" w Irlandii Północnej. Tam również odbywa się egzamin końcowy.

Kurs Na Teleportację
Teleportacja jest często uznawana za jedną z podstawowych umiejętności magicznych, dostępną do nauczenia się już od 17 roku życia. Kurs ten pozwala na swobodną aportację i deportację z dowolnego miejsca na świecie, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i zgodnie z magicznym prawem. Po kursie odbywa się egzamin końcowy, dzięki któremu czarodziej zdobywa licencję. Osoby, które były w przeszłości karane mogą nie zostać dopuszczone ani do kursu ani do końcowego egzaminu.  Za kurs odpowiedzialne jest Ministerstwo Magii.
Koszt: 15 galeonów.
Ilość osób: minimum 2 osoby, maksymalnie 15.
Czas: 2,5 miesiące.
Kiedy: zgłoszenia uczniów przyjmowane są w okresie wiosennym, zgłoszenia dorosłych zaś w okresie jesiennym.
Miejsce: dla uczniów kurs odbywa się w Hogwarcie, dla dorosłych zazwyczaj w Kichającym Parku. Egzamin końcowy odbywa się albo w Hogsmeade albo w Ministerstwie Magii.
Licencja: kurs przed egzaminem końcowym jest obowiązkowy. W przypadku późniejszego podchodzenia do egzaminu końcowego, należy wykazać, ze się wcześniej zaliczyło kurs.

Kurs Na Sędziego Sportowego
Czuwanie nad prawidłowym przebiegiem gry, przyznawanie punktów, dbanie o sprawiedliwość podczas pojedynku zespołów lub dwóch czarodziejów. Wymagany wiek to minimum 18 lat. Po ukończeniu kursu otrzymuje się specjalne pismo potwierdzające barmańskie umiejętności. Za kurs odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Czarodziejskiej Rozrywki.
Koszt: 50 galeonów.
Ilość osób: minimum 1 osoba, maksymalnie 4.
Czas: 2 tygodnie.
Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są w okresie letnim i zimowym
Miejsce: pub "Nieśmiałek i Wiedźma" w Irlandii Północnej. Tam również odbywa się egzamin końcowy.


2. Kurs na trenera latania. Z licencjo.
(wrzucić w jedno miejsce)
3. Kurs powożenia i jazdy na magicznych stworakach, jak abraksany, aetonany czy jak im tam było, nie jak hardodziobek czy inny testral. Jazda bez licencji, powożenie z licencjo. Licencja na handel/hodowlę/transport niebezpiecznych zwierząt i pracę z nimi.
(podciągnąć pod hodowlę i zezwolenia)


Licencja na animagię (zarejestrowaną).


Licencja na magiczny handel (od kufrów i solniczek do wielkich budynków).
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Pią Sty 19, 2018 12:23 pm
TU WPISZ TYTUL

Pogoda akurat sprzyjała i zachęcała do wyjścia na dwór, dlatego chłopak postanowił z tego skorzystać i się przewietrzyć.
Jules nie przejmował się niczym...zmęczonyn nauką i brakiem snu przyszyszedł na dziedziniec i od razu usiadł na ławce otaczają z każdej strony posąg na środku. Lubił tak siedzieć więc nogi również wywalił na murek i wyprostował się...tak, jeszcze chwila i pewnie skończy na leżąco. Nie zwracał uwagi na warunki atmosferyczne - nie przeszkadzało Krukonowi to wcale.
Jedyne na co zwrócił uwagę to to, żeby nie spaść z ławki. Podparł się na łokciach i patrzył na niebo jakby lekko rozmarzonym wzrokiem...czasem mogł sobie pozwolić na leniuchowanie..
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Pią Sty 19, 2018 3:23 pm
KURSY NA TRANSPORT MAGICZNY

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  SaneExcitableFairyfly-size_restricted

Wśród pojazdów, dostępne są zaczarowane pociągi - od 20 roku życia, zaczarowane auta - od 18 roku życia, a także miotły - od 15 roku życia. Każdy czarodziej kończy kurs egzaminem, dzięki któremu uzyskuje licencję pozwalającą mu na podróże w obrębie Europy. Każda podróż będzie zanotowana przez Departament Transportu Magicznego.   Nie liczy się ani płeć ani krew, ważne jest by osoba, która się zgłosi była zdrowa i rozważna, a także odpowiedzialna - przy kursie na zaczarowane pociągi sprawdzana jest również reputacja danego czarodzieja.  Za kurs odpowiedzialne jest Ministerstwo Magii.

Koszt i czas trwania


zaczarowane pociągi: 30 galeonów | 3 miesiące
zaczarowane auta: 15 galeonów | 2 miesiące
miotły: 5 galeonów | 3 tygodnie


Ilość osób


Minimum 2 osoby na kursie, maksymalnie 10 (dotyczy wszystkich transportów).


Zgłoszenia


Zgłoszenia przyjmowane są w okresie wiosennym i letnim.


Miejsce


Ćwiczenia odbywają się na obrzeżach Londynu.
Egzamin końcowy odbywa się w Ministerstwie Magii (teoria) i wyznaczonym do tego przez egzaminatora miejscu (praktyka).


Licencja


Istnieje możliwość podejścia do egzaminu bez konieczności zaliczania kursu.
Koszt samej licencji to 5 galeonów. 



KURS TELEPORTACJI

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  455b3d27-cfe9-443c-8d80-4e5d51aeef45

Teleportacja jest często uznawana za jedną z podstawowych umiejętności magicznych, dostępną do nauczenia się już od 17 roku życia. Kurs ten pozwala na swobodną aportację i deportację z dowolnego miejsca na świecie, poza obszarami chronionymi.  Po kursie odbywa się egzamin końcowy, dzięki któremu czarodziej zdobywa licencję. Osoby, które były w przeszłości karane mogą nie zostać dopuszczone ani do kursu ani do końcowego egzaminu.  Za kurs odpowiedzialne jest Ministerstwo Magii.

Koszt i czas trwania


15 galeonów | 10 tygodni


Ilość osób


Minimum 2 osoby na kursie, maksymalnie 15.


Zgłoszenia


Zgłoszenia uczniów przyjmowane są w okresie wiosennym.
Zgłoszenia dorosłych przyjmowane są w okresie jesiennym.


Miejsce


Kurs dla uczniów odbywa się w Hogwarcie, w ramach dodatkowych zajęć szkolnych.
Kurs dla dorosłych odbywa się zazwyczaj na terenie Kichającego Parku.
W obu przypadkach, egzamin końcowy odbywa się w Hogsmeade lub Ministerstwie Magii.


Licencja


Nie ma możliwości wyrobienia licencji bez wcześniejszego podejścia do kursu. W przypadku późniejszego podchodzenia do egzaminu końcowego, należy wykazać, ze się dokumentami potwierdzającymi ukończenie szkolenia.


KURSY JĘZYKOWE

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Tumblr_lm5ep7hk9t1qi6xzso1_500

W ofercie znajduje się pięć języków, których można się nauczyć. Język trytoński i język trollański - od 16 roku życia. Język goblidegucki, język olbrzymicki i język wiedźmicki - od 20 roku życia.  Języki są przyszłością ludzkości, w tym i czarodziejów. Nauka choćby jednego oferowanego języka, zwiększa szansę na otrzymanie pracy, a także pozwala na przełamanie barier międzygatunkowych. Czasem może nawet ułatwić przeżycie... Po zakończeniu kursu, można otrzymać specjalny dokument potwierdzający umiejętności w zakresie danego języka. Za kurs odpowiedzialne jest Magiczne Centrum Językowe Thot.

Koszt i czas trwania


język trytoński: 30 galeonów | 4 miesiące
język trollański: 20 galeonów | 1 miesiąc
język goblidegucki: 40 galeonów | 6 miesięcy
język olbrzymicki: 30 galeonów | 6 miesięcy
język wiedźmicki: 20 galeonów | 2 miesiące


Ilość osób


Minimum 2 osoby na kursie, maksymalnie 8 (dotyczy wszystkich języków).


Zgłoszenia


Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok.


Miejsce


Zajęcia i egzamin końcowy odbywają się w Magicznym Centrum Językowym Thot, które ma swoją siedzibę w Walii.


KURS BARMAŃSKI

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Tumblr_olynfoetSJ1qb0i4vo2_500

Tworzenie magicznych napitków z różnych, często bardzo dziwnych składników to nie taka prosta sprawa.  Kurs przewiduje między innymi  nauczenie sposobów podawania napojów, zapoznanie czarodzieja z około 30 standardowymi przepisami czarodziejskich drinków, w tym takich klasyków jak Smocza Gorączka czy Goblińska Szyderka, oraz przedstawienie magicznych sztuczek z użyciem transmutowanych kielichów. Na chętnych czekają też receptury z mugolskich pubów i nauka pijackich piosenek by łatwiej mogli przekonać do siebie klientów różnego rodzaju. Wymagany wiek to minimum 18 lat. Po ukończeniu kursu otrzymuje się specjalne pismo potwierdzające barmańskie umiejętności. Za kurs odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Czarodziejskiej Rozrywki. 

Koszt i czas trwania


50 galeonów | 2 tygodnie


Ilość osób


Minimum 1, maksymalnie 4 osoby na kursie.


Zgłoszenia


Zgłoszenia przyjmowane są w okresie letnim i w okresie zimowym.


Miejsce


Pub "Nieśmiałek i Wiedźma" w Irlandii Północnej - odbywają się tam zarówno zajęcia, jak i egzamin końcowy.


KURS SĘDZIOWSKI

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Tumblr_inline_mzyt2vlKPj1sxm75e

Jest to trzy stopniowy kurs, dający uprawnienia do sędziowania podczas magicznych rozgrywek. Stopnie muszą być zaliczane po kolei.
STOPIEŃ I - pozwala na sędziowanie podczas magicznych turniejów gier planszowych i karcianych. Daje też prawo do zajęcia pozycji sędziego bocznego podczas magicznych pojedynków.
STOPIEŃ II - pozwala na sędziowanie magicznych pojedynków, daje też prawo do zajęcia pozycji sędziego bocznego podczas rozgrywek Quidditcha.
STOPIEŃ III - pozwala na sędziowanie podczas rozgrywek Quidditcha.
Za kurs odpowiada departament Magicznych Gier i Sportów.


Koszt i czas trwania


stopień I: 15 galeonów | 3 tygodnie
stopień II: 35 galeonów | 2 miesiące
stopień III: 60 galeonów | 3 miesiące


Ilość osób


Minimum 2, maksymalnie 8 osób na kursie I stopnia.
Minimum 1, maksymalnie 4 osoby na kursach stopnia II i III.


Zgłoszenia


Zgłoszenia przyjmowane są w okresie wiosennym i letnim.


Miejsce


Kurs stopnia I odbywa się w miejscu wyznaczonym przez prowadzącego i zależnym od ilości kursantów.
Kursy stopnia II i III odbywają się w Ministerstwie Magii (teoria) i na obrzeżach kraju (praktyka).
Egzaminy odbywają się w Ministerstwie Magii (teoria) i w miejscu wyznaczonym przez egzaminatora.


Licencja


Istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu I stopnia bez wcześniejszego udziału w kursie. Koszt takiej licencji to 10 galeonów.
Przystąpienie do egzaminów stopnia II i III musi zostać poprzedzone zajęciami.
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Pią Sty 19, 2018 3:33 pm
Nie mam siły, reszta potem. Oprócz tego...

— zombie w uniwersum chyba nie ma, a raczej są ale jako jakieś tam duchocosie w Ameryce (?). Gdyby ten zombicki zmienić na język olbrzymów? Średni kurs bo i tak zmienią ich w naleśnik zanim się odezwą ale chuj XD
— gdyby dorośli, którzy chcą uznać, że pewne kursy mają za sobą musieli zapłacić połowę ceny? Nie mielibyśmy problemu ze skubańcami znającymi 5 języków i inne takie. Ewentualnie od pewnego wieku dać im też możliwość wpisania se kursu za free?
— dać możliwość zgłoszenia się na kurs w innym terminie niż podany? Musieliby stworzyć grupę na własną rękę i dopłacić 3 czy 5 Galeonów.

Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Pią Lut 16, 2018 4:55 am
Do zrobienia (kursy):

=> Kurs powożenia i jazdy na magicznych stworakach, jak abraksany, aetonany czy jak im tam było, nie jak hardodziobek czy inny testral. Jazda bez licencji, powożenie z licencjo. Licencja na handel/hodowlę/transport niebezpiecznych zwierząt i pracę z nimi.
(podciągnąć pod hodowlę i zezwolenia)


=> Licencja na animagię (zarejestrowaną).


=> Licencja na magiczny handel (od kufrów i solniczek do wielkich budynków; wszystko magiczne, można dodać że restrykcja Ministerstwa czy coś + punkt zaczepienia dla wrednych kutasów-urzędników hehehe).
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Pią Lut 16, 2018 4:57 am

STAŻE I PRAKTYKI:

Dostępne staże (ścieżka kariery młodego pracownika?), praktyki.
Staże dla absolwentów, praktyki dla tych, co nie ukończyli szkoły/uczą się/nie mają kwalifikacji.
Ile lat, co wymagane (o ile coś), jakie warunki, jakie podejście, obowiązki, na co awans (jeśli jest), pochodzenie (?), reputacja (?)


ZAWODY:

Ścieżki kariery, szczeble to przy zawodach.

Licencje wpływają na zawody, kursy też.
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Sro Lut 21, 2018 2:32 am
Praktyki:
Młodzi, często niedoświadczeni czarodzieje pragną zacząć działać już w szkole, by móc spokojnie przygotować się na to, co ma nadejść wraz z nadejściem końca ostatniego roku.  Jest to, wbrew pozorom, dość świeża propozycja w świecie magicznym skierowana tylko, jak na razie, do uczniów starszych, mających więcej niż 15 lat. Podczas praktyk zdobywają oni umiejętności, zapoznają się z zasadami rządzącymi rynkiem pracy, uczą się odpowiedzialności i otrzymują opinie, które mogą im pomóc w dostaniu się na staż lub w otrzymaniu etatu w wymarzonym miejscu. Chętni uczniowie powinni zgłosić się do opiekunów swoich domów by omówić szczegóły i uzyskać odpowiednie wsparcie.

1. Hogwart:
-> Praktyki z Eliksirów:
Odbywają się zazwyczaj w kwietniu i maju pod okiem profesora Slughorna, który wśród ofert wybiera tylko jedną osobę, posiadającą bardzo dobre wyniki w Eliksirach. Osoba ta zostaje jego asystentem i zajmuje się często sprzątaniem sali, porządkowaniem składników, układaniem i sprawdzaniem buteleczek, a także wysyłaniem listów.  Osoby nieodpowiedzialne, pozbawione ambicji i kultury, nie mają czego u opiekuna Slytherinu szukać. Za rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, oprócz  punktów dla domu, otrzymuje się skrupulatną opinię wraz z osobistą pieczęcią profesora Slughorna i buteleczkę specjalnego eliksiru.
Wymagania: przynajmniej PO z Eliksirów z poprzedniego roku, zaliczony SUM przynajmniej na PO z Eliksirów.

-> Praktyki z Transmutacji:
Odbywają się zazwyczaj w styczniu i lutym pod okiem profesor McGonagall, która wybiera dwie chętne osoby, mające bardzo dobre oceny z Transmutacji. Osoby te zostają mianowane dyżurnymi i odpowiedzialne są za przygotowywanie sali do ćwiczeń, porządkowanie materiałów, spisywanie informacji na temat wskazanych przez opiekunkę Gryffindoru zajęć, pilnowanie i dbanie o zwierzęta, a także cenniejsze przedmioty, które pojawiają się na lekcjach. Spóźnialscy, nieostrożni i niechlujni uczniowie, nie mają szans by załapać się na praktyki. Za rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z podpisem i pieczęcią profesor McGonagall, a także transmutowany przedmiot na pamiątkę.
Wymagania: przynajmniej PO z Transmutacji z poprzedniego roku, zaliczony SUM na W z Transmutacji.

-> Praktyki z Zielarstwa:
Odbywają się zazwyczaj w marcu i kwietniu pod okiem profesor Sprout, która wybiera od dwóch do czterech osób, będących odpowiedzialnymi za pomoc przy cieplarniach. Są to osoby wyrażające zainteresowanie przedmiotem, posiadające rękę do roślin. Przygotowują stoły, sprawdzają stan roślin, zwalczają szkodniki i czyszczą przyrządy używane podczas zajęć. Osoby bez krzty empatii i zainteresowania nie są mile widziane. Każdy, to wywiąże się z wyznaczonych mu zadań, otrzyma dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z pieczęcią profesor Sprout i wybrany specjalnie dla niego okaz.
Wymagania: przynajmniej Z z Zielarstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Zielarstwa.

-> Praktyki z Zaklęć i Uroków:
Odbywają się zazwyczaj w październiku i listopadzie pod okiem profesora Flitwicka, który wybiera jedną chętną osobę uzdolnioną w zakresie Zaklęć i Uroków. Do jej obowiązków zalicza się dbanie o stan sali, przepisywanie starych ksiąg z zaklęciami, sprawdzanie skuteczności różnych uroków i sprawdzanie opinii na temat zajęć wśród innych uczniów. Osoby leniwe i nie będące gotowe do wyczerpującej pracy nie powinny się zgłaszać. Za wywiązywanie się ze swoich obowiązków, otrzymuje się dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z podpisem profesora Flitwicka i pieczęcią Ravenclawu, a także możliwość nauki kilku trudniejszych zaklęć pod jego okiem.
Wymagania:  przynajmniej PO z Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Zaklęć i Uroków.

-> Praktyki z Historii Magii:
Odbywają się zazwyczaj w grudniu pod okiem profesora Binnsa, który wybiera jedną chętną osobę zainteresowaną Historią Magii. Do jej obowiązków zalicza się dbanie o przygotowane materiały na biurku, czystość w sali w tym usuwanie ektoplazmy, sprawdzanie poczty nauczyciela i pomoc w weryfikowaniu prawdziwości różnych dokumentów i ksiąg. Osoby niekompetentne i nierzetelne, nie są mile widziane. Za wywiązywanie się ze swoich obowiązków, profesor Binns wręcza dodatkowe punkty dla domu, skromną acz treściwą opinię ze swoim podpisem i pamiątkowy pergamin zawierający najciekawsze informacje o danej epoce i jej skarbach.
Wymagania:  przynajmniej Z z Historii Magii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Historii Magii.

-> Praktyki z Mugoloznawstwa:
Odbywają się zazwyczaj w czerwcu pod okiem profesor Deneuve, która wybiera dwie chętne osoby bardzo zaangażowane w zajęcia. Do ich obowiązków zalicza się pomoc w przygotowywaniu sali na poszczególne zajęcia, pomoc z szukaniem i pozyskiwaniem mugolskich przedmiotów, udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych mugolskich zawodów i  szykowanie potencjalnych scenariuszy dla czarodziejów, którzy nagle znajdą się i będą musieli funkcjonować w świecie mugoli. Osoby pozbawione zapału nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Deneuve, a także coś związanego z mugolskim światem, co oczywiście zostanie dobrane pod daną osobę.
Wymagania: przynajmniej Z z Mugoloznawstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Mugoloznawstwa.

-> Praktyki z Numerologii:
Odbywają się zazwyczaj w maju pod okiem profesora van Dijka, który wybiera jedną chętną osobę zainteresowaną Numerologią i zaangażowaną w zajęcia. Do jej obowiązków zalicza się porządkowanie tablic numerologicznych, pomoc z zagadkami numerologicznymi i wynajdowanie przydatnych przedmiotów przydatnych przy poruszaniu się w świecie cyfr. Osoby niecierpliwe i niepotrafiące się skupić nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesora van Dijka i mały, naznaczony cyframi, magiczny przedmiot.
Wymagania: przynajmniej PO z Numerologii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Numerologii.

-> Praktyki z Astronomii:
Odbywają się zazwyczaj w grudniu pod okiem profesor Brown, która wybiera jedną osobę z bardzo dobrymi wynikami z Astronomii. Do jej obowiązków zalicza się porządkowanie map nieba i planet, tworzenie szkiców różnych układów, wyszukanie najnowszych informacji o odkryciach magicznych astronomów z gazet i uczestniczenie w konsultacjach z centaurami. Osoby pozbawione zapału i niepotrafiące rozporządzać swoim czasem nie są mile widziane. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Brown i składany zaczarowany teleskop, który ułatwia obserwowanie gwiazd nawet przy trudnych warunkach pogodowych.
Wymagania: przynajmniej PO z Astronomii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Astronomii.

-> Praktyki z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami:
Odbywają się zazwyczaj w marcu i kwietniu pod okiem profesor Cavendish, która wybiera dwie najbardziej aktywne osoby na zajęciach ONMS. Do ich obowiązków zalicza się pomoc przy karmieniu stworzeń magicznych, a czasem i mugolskich, sprzątanie klatek i zagrody i nadzorowanie młodszych roczników podczas lekcji na świeżym powietrzu. Osoby leniwe i bojące się zwierząt nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Cavendish i zostanie opiekunem wybranego, niegroźnego stworzenia.
Wymagania: przynajmniej Z z ONMS z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z ONMS.

-> Praktyki z Obrony Przed Czarną Magią:
Odbywają się zazwyczaj w styczniu pod okiem profesora Hucksberry'ego, który wybiera jedną najbardziej uzdolnioną osobę z zakresu OPCM. Do jej obowiązków należy dbanie o porządek w sali, sprawdzanie stanu przedmiotów, magicznych stworzeń i ścian po lekcjach, segregowanie korespondencji nauczyciela i przepisywanie wybranych zagadnień na pergaminy z których później profesor Hucksberry korzysta. Osoby spóźniające się, nie potrafiące wywiązać się z obowiązków nie zostaną przyjęte. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesora Hucksberry'ego i pamiątkowy przedmiot związany z OPCM.
Wymagania: przynajmniej PO z OPCM z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z OPCM.

->Praktyki z Starożytnych Run:
Odbywają się w maju pod okiem profesor Grisham, która wybiera jedną najbardziej zaangażowaną w zajęcia osobę. Do jej obowiązków należy porządkowanie runów, pergaminów, przekazywanie nieobecnym materiałów i obmyślanie wraz z nauczycielką kolejnych zadań, które mogłyby być interesujące dla innych uczniów. Osoby leniwe i nie mające czasu na wywiązywanie się ze swych obowiązków nie są mile widziane. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Grisham i zaczarowaną przedmiot z dobraną dla danej osoby runą.
Wymagania: przynajmniej Z z Starożytnych Run z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Starożytnych Run.

->Praktyki z Wróżbiarstwa:
Odbywają się w czerwcu pod okiem profesora Torchwooda, który wybiera jedną najbardziej interesującą osobę. Do jej obowiązków należy dbanie o wystrój i odpowiedni nastrój sali, uzupełnianie zapasów herbat, kadzidełek, szklanych run, talii kart i interpretowanie prac innych uczniów wraz z nauczycielem. Osoby pozbawione kreatywności i umiejętności nie zostaną przyjęte. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesora Torchwooda i indywidualny kalendarzyk z małymi wróżbami na każdy miesiąc.
Wymagania: przynajmniej Z z Wróżbiarstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Wróżbiarstwa.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Sro Maj 09, 2018 9:12 pm, w całości zmieniany 1 raz
Isaac Fawler
Ravenclaw
Isaac Fawler

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Nie Lut 25, 2018 3:14 pm
Przydałyby się też zawodowe drużyny Quidditcha, bo chyba nie ma na forum :D

Jedna dla Anglii, Walii i Szkocji
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Nie Lut 25, 2018 3:29 pm
Jasne, ale to bardziej przy zawodach plus najpierw przydaliby się zawodowi gracze :<
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Sob Kwi 14, 2018 2:45 am
Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Magicznych Gier i Sportów: Odbywają się zazwyczaj pod koniec czerwca pod opieką samego szefa tego departamentu. Przyjmuje on na nie maksymalnie trzy osoby, które cechować musi przede wszystkim wiedza na temat magicznych sportów, czy gier oraz znajomość ich historii. Ceni on sobie prawdziwych pasjonatów sportu, więc osoby niezainteresowane nim nie mają szans na współpracę z nim. Wybrane osoby zajmują się przede wszystkim pracą biurową, ale lepiej prosperujący kandydat ma szansę nawet na towarzyszenie w poważnych rozmowach na temat organizacji nadchodzącego wydarzenia sportowego. Oczekiwana jest jednak kreatywność i otwartość w organizacji czasu pracy, które pozwolą na wydajną realizację zadań w dużej grupie pod presją. Wymagania: przynajmniej Z z poprzedniego roku z Zaklęć i uroków, SUM na co najmniej PO.

Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów: Odbywają się na początku lipca pod opieką przydzielonego pracownika tego departamentu. Przyjmuje się na nie od dwóch do trzech osób w zależności od obecnej dostępności pracowników na terenie kraju. Praktykant zajmuje się przeglądaniem archiwów umów międzynarodowych i porządkowaniem ich, umilaniem czasu ewentualnym młodocianym gościom przybyłym wraz z przedstawicielami innych krajów oraz podawaniem poczęstunków, czy kawy podczas negocjacji. Musi wykazywać się ogromnym entuzjazmem w wykonywaniu swoich obowiązków oraz punktualnością. Osoby nieśmiałe i nieradzące sobie ze stresem są skrajnie nieodpowiednie do tych zadań. Wymagania: przynajmniej PO z Zaklęć i uroków z poprzedniego roku, SUM na W.
Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów: Obydwają się w środku sierpnia pod opieką jednego z pracowników. Przyjmuje się na nie trzy osoby, które asystują w codziennej pracy czarodzieja, któremu zostali przydzieleni. Ze względu na skomplikowany charakter tego zawodu wymaga się silnej woli oraz dobiazgowości i słowności od praktykanta, który musi być gotowy do wypełnienia każdego polecenia pracownika, szczególnie jeśli ten zdecyduje się na wydanie pozwolenia, by towarzyszono mu w pracy w terenie. Może grozić to uszerbkiem na zdrowiu, więc niepełnoletni muszą mieć zgodę opiekuna prawnego oraz rekomendację nauczyciela zawierającą uzasadnienie dlaczego nadaje się do takiej pracy. Wymagania: co najmniej PO z OPCM i Zaklęć z SUMów oraz PO z poprzedniego roku, zgoda opiekunka w przypadku osoby niepełnoletniej oraz rekomendacja od nauczyciela.

Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów: Odbywają się w środku sierpnia pod opieką jednego z pracowników. Przyjmuje się na nie trzy osoby, które asystują w codziennej pracy czarodzieja, któremu zostali przydzieleni. Ze względu na skomplikowany charakter tego zawodu wymaga się silnej woli oraz drobiazgowości i słowności od praktykanta, który musi być gotowy do wypełnienia każdego polecenia pracownika, szczególnie jeśli ten zdecyduje się na wydanie pozwolenia, by towarzyszono mu w pracy w terenie. Może grozić to uszczerbkiem na zdrowiu, więc niepełnoletni muszą mieć zgodę opiekuna prawnego oraz rekomendację nauczyciela zawierającą uzasadnienie dlaczego nadaje się do takiej pracy. Wymagania: co najmniej PO z OPCM i Zaklęć z SUMów oraz PO z poprzedniego roku, zgoda opiekunka w przypadku osoby niepełnoletniej oraz rekomendacja od nauczyciela.

Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Magicznych Wypadków i Katastrof: Odbywają się zazwyczaj pod koniec lipca pod opieką szefa departamentu. Wybrany zostanie jeden praktykant, który będzie towarzyszył w pracy czarodzieja tego departamentu. Zajmować się będzie pomocą w pomniejszych akcjach, gdzie będzie mógł wykazać się swoją kreatywnością i zaradnością. By zostać przyjętym na praktyki musi wykazywać się również zdolnością do szybkiego reagowania na nagłe zdarzenia i odpornością psychiczną z uwagi na pracę pośród zestresowanych i/lub przerażonych osób podczas akcji. Wymagania: co najmniej PO z Mugoloznastwa bądź w przypadku braku uczestnictwa w tych zajęciach potwierdzony pobyt stały przez co najmniej 3 lata w otoczeniu mugoli lub pochodzenie mugolskie oraz Z z Zaklęć i uroków.

Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami: Odbywają się zazwyczaj pod koniec lipca pod opieką jednego z pracowników tego departamentu i mogą wziąć w nich udział maksymalnie dwie osoby. Muszą one wykazywać się siłą charakteru - bez asertywności i stanowczości nie poradzą sobie podczas wykonywania powierzonych zadań w przyszłości, co byłoby niedopuszczalnym błędem. Przede wszystkim praktykant będzie odpowiedzialny za towarzyszenie w tłumaczeniu dokumentów z różnych akcji i kontroli z goblińskiego na angielski i na odwrót oraz będzie towarzyszyć w pomniejszych kontrolach mniej niebezpiecznych stworzeń. Oznacza to, że wspomagać będzie pracownika któremu zostanie przypisany i jeśli zaskarbi sobie sympatię swojego opiekunka - rzeczywiście pozna chociaż elementarne podstawy języka goblinów lub spotka niezwykłe istoty, a nie tylko zajmie się porządkowaniem jego dokumentacji. Wymagania: zaświadczenie od co najmniej dwóch nauczycieli o tym, że uczeń jest stabilny emocjonalnie na tyle, by móc uczestniczyć w działaniach terenowych, ocena z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami co najmniej na PO, wiedza na temat bieżących wydarzeń w świecie czarodziejów.

Ministerstwo Magii -> Praktyki w Departamencie Transportu Magicznego: Obydwają się zazwyczaj pod koniec sierpnia i liczba osób na nie przyjętych to maksymalnie cztery. Praktykant podczas nich zaznajomiony zostanie ze standardami obowiązującymi podczas selekcji mioteł i będzie uczestniczył w ich ocenie. Poza tym będzie miał szansę na towarzyszenie swojemu opiekunowi podczas kontroli kominka podłączonego do sieci Fiuu. Poszukiwane są osoby, które charakteryzuje wysoka kultura osobista i uprzejmość oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Co więcej uczestnicy praktyk powinni być cierpliwi i ambitni, ponieważ w trakcie nich mogą spotkać się również z bardziej wyrafinowanymi przypadkami, gdzie powierzone zostaną im również inne pomniejsze obowiązki. Wymagania: trzy referencje od nauczycieli, które potwierdzają posiadanie oczekiwanych cech charakteru kandydata, mile widziana ocena co najmniej Z z Zaklęć i Uroków.

Bank Gringotta -> Praktyki jako Łamacz Zaklęć: Odbywają się na przełomie lipca i sierpnia pod okiem jednego z czarodziejów pracujących na terenie banku. Wymagana jest otwartość na inność z powodu niewielkiej ilości przedstawicieli gatunku ludzkiego w placówce. Co więcej oczekuje się również sumienności i punktualności - jakiekolwiek uchybienia od poleceń i grafiku zakończy się natychmiastowym przerwaniem praktyk. Przyjęta zostanie na nie tylko jedna osoba ze względu na trudny charakter tej pracy. Do zadań praktykanta będzie należało zagłębianie podstaw teoretycznych z zakresu zaklęć wykorzystywanych w codziennej pracy czarodzieja na terenie banku oraz wiedzy na temat tego z czym na co dzień musi sobie radzić. Możliwe, że opiekun postara się o nauczenie praktykanta podstaw języka goblinów w zależności od własnego uznania. Wymagania: W z OPCM i opinia nauczyciela tego przedmiotu, wiedza z zakresu historii goblinów

Szpital Św. Munga -> Praktyki uzdrowicielskie: Odbywają się przez cały okres trwania wakacji i należą do jednych z najbardziej wyczerpujących. Przyjmuje się na nie nieograniczoną ilość osób, jeśli spełniają one wymagania, by brać w nich udział. Od praktykanta wymaga się ogromnych pokładów empatii, odpowiedzialności, wytrwałości, oddania i sumienności. Poza tym musi posiadać umiejętność pracy w zespole i przystosowywania się do nieoczekiwanych sytuacji. Osoba przyjęta na te praktyki będzie zajmowała się porządkowaniem eliksirów, laboratoriów i sal, podstawową opieką nad chorymi znajdującymi się na oddziale, czy zbieraniem prostego wywiadu od nich. Jakakolwiek forma okazywania braku szacunku lub złośliwości zostanie zakończona przerwaniem praktyk dla danej osoby. Wymagania: opinia opiekuna domu na temat usposobienia ucznia, frekwencji i zaangażowania w życie szkoły, referencje od opiekunów kół i grup szkolnych w których działalność uczeń jest zaangażowany, co najmniej PO z Eliksirów.

Prorok Codzienny -> Praktyki reporterskie i korespondenckie: Odbywają się podczas wakacji i mogą obejmować pobyt w różnorodnych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii w tym także świat mugoli. Przyjęte zostaną na nie co najwyżej dwie osoby, które wykazywać się muszą przede wszystkim sprytem i kreatywnością. Praktykant może być proszony o pozyskiwanie informacji podczas rozmów z konkretnymi osobami, notowanie, edycję tekstu, czy rozeznanie się w danym miejscu wyznaczonym przez swojego opiekuna. Osoby z problemami z pisaniem i mową nie są mile widziane. Preferowana jest dobra znajomość historii oraz bieżącej sytuacji świata czarodziejów. Wymagania: wymyślenie tytułu artykułu o jakimś istotnym wydarzeniu z życia szkoły oraz kreatywnej notatki o samym sobie, wymagany Z z Historii magii.

Bary -> Praktyki barmańskie i kelnerskie: Odbywają się w zależności od dostępności czasowej ucznia w przerwach świątecznych, wakacyjnych, czy innej maści. Maksymalna możliwa ilość osób na nie przyjęta wynosi trzy. Oczekuje się od nich otwartości, rozmowności i wydajności. Głównie mile widziana jest płeć piękna, ale nie jest to decyzyjnym wyznacznikiem - liczy się jednak wygląd, szczególnie stan uzębienia i ust. Opiekunem podczas praktyk jest kierownik danego baru, który wyznacza prace związane z utrzymaniem czystości bądź obsługą klienta. Osoby konfliktowe nie są pożądane. Dodatkowym atutem będzie wiedza na temat wampirów, goblinów i innych stworzeń. Wymagania: rekomendacja jednego z nauczycieli, ładny uśmiech potwierdzony przez pielęgniarkę lub uzdrowciela

Quidditch -> Praktyki u zawodnika: Odbywają się przez całe wakacje pod okiem wyznaczonego zawodnika. Praktykant zajmuje się pod jego okiem zaopatrzeniem drużyny, towarzyszy jej podczas treningów i poznaje ich codzienną pracę wykonując potrzebne w danej chwili zadania. Szczególnie uwzględnia się przy tym prace przy miotłach i sprzęcie do gry w ogóle. Możliwe uczestnictwo w spotkaniu drużyny, która będzie omawiać taktykę swojego nadchodzącego przeciwnika. Od uczestnika oczekuje się pracowitości i wytrwałości, ponieważ może się to okazać wyjątkowo ciężką pracą fizyczną. Wymagania: opinia uzdrowiciela lub pielęgniarki na temat stanu fizycznego, mile widziana opinia opiekuna drużyny Quidditcha jeśli to możliwe.

Kariera Muzyczna -> Praktyki u muzyka: Odbywają się w trakcie wakacji podczas jeden z tras koncertowych zespołu Hobogobliny. Jego wokalista - Stubby Boardman będzie opiekunem praktykantów, których będzie maksymalnie dwóch. Kandydat musi być gotowy na uczestnictwo w wielu podróżach z powodu różnorodności miejscowości, a nawet krajów odwiedzanych przez zespół, któremu będzie towarzyszył. Do jego zadań należeć będzie czyszczenie instrumentów, w razie potrzeby drobne ich naprawy, pomoc w ustawianiu sprzętu i inne zadania przydzielone przez członków zespołu nie przekraczające zdolności młodego człowieka. Oczekiwane jest poczucie humoru i wyrozumiałość. Wymagania: referencje z klubów (szczególnie mile widziane muzycznych), stworzenie tekstu piosenki składającego się z dwóch zwrotek i refrenu

Sklepy -> Praktyki jako sprzedawca: Odbywają się na początku lipca pod opieką przydzielonego pracownika sklepu. Zajęcia przez niego wyznaczone mogą być różne w zależności od ruchu w lokalu. Przede wszystkim nacisk położony będzie na kontakt z klientem i w zależności od specyfikacji miejsca - na poznanie podstawowych elementów istotnych w zakupie konkretnych produktów i sposobów na przekonanie kupującego do ich zakupu. Od praktykanta oczekuje się otwartości, uśmiechu i punktualności. Ilość praktykantów przypadająca na jeden sklep wynosi jeden. Wymagania: opinia nauczyciela o frekwencji i zaangażowaniu ucznia w zajęcia szkolne obowiązkowe, jak i pozalekcyjne.

Branża Ochroniarska -> Praktyki u trenera trolli: Odbywają się przez cały sierpień pod okiem profesjonalnego trenera z latami doświadczenia w zawodzie. Przyjęty zostanie tylko jeden praktykant, którego charakteryzować musi przede wszystkim opanowanie i stanowczość. Wykazywać się musi odwagą i zdolnościami przywódczymi, a także oratorskimi i cierpliwością, by móc współpracować z tak specyficznym gronem. Do jego obowiązków należeć będzie wszystko, co akurat potrzebne w uznaniu jego opiekuna, więc jest to zajęcie pełne niespodzianek i nieprzewidzianych zdarzeń, dlatego uczestnik musi cechować się kreatywnością i spokojem, by móc sobie z nimi poradzić. Wymagania: opinia opiekuna domu na temat charakteru i sposobu bycia kandydata, co najmniej Z z Opieki nad magicznymi stworzeniami oraz Zaklęć i uroków

Magiczna Rozgłośnia Radiowa -> Praktyka jako radiowiec: Odbywa się w trakcie sierpnia pod okiem jednego z pracowników konkretnego działu. Zostaną na nie przyjęte trzy osoby, każda do innego działu - technicznego, prawnego i audycyjnego. W technicznym praktykant pod okiem specjalisty zapozna się z działaniem magicznych rozgłośni, przygotowywaniem sprzętu do przeprowadzania audycji, jak i w trakcie ich trwania oraz doboru nowego. W prawnym odkryje tajniki sprowadzania gości do audycji, rozliczeń z Ministerstwem Magii, prawa autorskiego, obowiązujących norm i przepisów ich działania. W audycyjnym będzie uczestniczył w procesie tworzenia audycji zanim ta dotrze do uszu słuchaczy, kryteriach i zdolnościach głosowych prowadzących, czy innych kwestiach związanych z trwającymi działaniami radiowymi. Wymagania: umiejętność pracy w grupie potwierdzona opinią nauczyciela, co najmniej Z z jednego z przedmiotów: Zaklęcia i uroki, Historia Magii, Mugoloznastwo

Kariera Malarska -> Praktyki u malarza: Odbywają się przez cały okres trwania wakacji i ich długości, jak i termin zależny jest od samego mistrza, czyli opiekuna praktykantów - Oliviera Cartwrighta. Przyjęty zostanie każdy chętny, jednakże ten mistrz pędzla bywa nieprzewidywalny i kieruje się iście artystycznymi pobudkami swej muzy, która w trakcie ich trwania podpowie mu, czy uczeń jest wart jego czasu. Z tego powodu łatwiej będzie tym kandydatom, którzy są cierpliwi i wytrwali, przede wszystkim jednak niezwykli na swój sposób i rozumiejący duchowe potrzeby twórcy. Co więcej ze względu na tak niejasne kryteria możliwym jest, że będą to praktyki męczące, pełne sprzątania miejsc pracy, wypraw w niebezpieczne miejsca albo podróży po potrzebne artyście rzeczy, jeśli ten nie zobaczy w swym podopiecznym czegoś niezwykłego. Ten artysta ma też słabość do pięknych ludzi i nie omieszka głośno wyrazić swego zachwytu dla tego, co go zachwyci. Z drugiej zaś strony z pewnością umożliwi mu zgłębić tajniki swej pracy tworzenia poruszających się portretów, rysunków, czy sztuki w ogóle, jak i może życiowych prawd i zabierze praktykanta w podróż jego życia, prawdziwą bądź duchową. Wymagania: kreatywne uzasadnienie dlaczego chce zostać praktykantem.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Sob Kwi 14, 2018 2:46 am
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Magicznych Gier i Sportów: Trwa 4 miesiące i odbywa się pod opieką jednego z pracowników na niższym szczeblu. Przyjęci zostaną maksymalnie dwa kandydaci, którzy swoje predyspozycje do wykonywania zawodu muszą potwierdzić dokumentami od dawnych pracodawców albo nauczycieli. Wymaga się przede wszystkim punktualności, zorganizowania i odporności na stres. Zdolność pracy w grupie będzie również nieoceniona. Stażysta przyjęty zostanie jako asystent pracownika ucząc się jego zawodu - poznawać będzie zagadnienia związane z organizacją i zapewnianiem bezpieczeństwa dla różnego rodzaju eventów sportowych na terenie kraju oraz uczestniczyć będzie wraz z nim w negocjacjach międzynarodowych.
Wymagania: opinia nauczyciela bądź pracodawcy o sylwetce kandydata, SUMy z Mugoloznastwa, Transmutacji, Zaklęć i Uroków, Opieki nad Magicznymi Stworzeniami na W i/lub OWTMy z tych samych przedmiotów kolejno na Z,P,P,Z - rozważone będzie zgłoszenie z OWTMy na odpowiednim poziomie mimo braku SUMów na wskazanym poziomie, takowe zgłoszenia będą jednak brane pod uwagę w drugiej kolejności, jeśli nie zgłoszą się kandydaci spełniające obie części egzaminacyjnej.
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów: Trwa 6 miesięcy i odbywa się pod opieką pracownika będącego przedstawcielem tego departamentu. Zostanie przyjęty tylko jeden stażysta, który będzie towarzyszył mu w codziennych negocjacjach i spotkaniach mniej oraz bardziej oficjalnych, które mają na celu polepszanie wizerunku Wielkiej Brytanii. Możliwa jest dłuższa i nagła nieobecność w kraju, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ewentualne podróże i pobyt opłacany jest z funduszy Departamentu, jednakże kandydat musi liczyć się z ich odbyciem i odmowa może zakończyć się natychmiastowym przerwaniem współpracy. Wymaga się więc 100% mobilności, punktualności, cierpliwości i pewności siebie. Niesamowitym atutem jest także ewentualna znajomość innych języków. Poza tym stażysta musi spodziewać się, że może zostać obarczony towarzystwem przyjezdnego przedstawciela innego kraju. Nie w kwestii zamieszkania lecz jego rozrywki i dobrego samopoczucia w trakcie pobytu w Wielkiej Brytanii.
Wymagania: SUMy z Mugoloznastwa, Zaklęć i Uroków, Historii Magii na W, OWTMy - te same przedmioty kolejno na P, Z, P. Możliwym jest kandydowanie w przypadku niższych stopni z Historii Magii wymagane jest jednak wtedy wybranie innego przedmiotu na poziomie OWTMów na poziomie W. Opcjonalnie opinia nauczyciela o uczestnictwie w życiu szkoły kandydata.
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów: Przyjętych zostanie na nich maksymalnie dwóch kandydatów na okres 6 miesięcy. Jest to jeden z dłuższych i bardziej wymagających staży. Co więcej sylwetka kandydata powinna być nienaganna albo ujawniać w sobie jasne oznaki zmiany i dążeń do utrzymania nienaruszonej opinii. Postrzegany więc powinien być jako osoba prawa i znająca zasady obowiązuje w czarodziejskim świecie. Co więcej zorganizowanie, drobiazgowość i silna wola to cechy, którymi musi się wykazywac, by poradzić sobie z codziennością w tym zawodzie, które niezawsze należy do najłatwiejszych z powodu ryzyka uszczerbku na zdrowiu bądź utraty życia. Staż dzieli się na dwa etapy: biurowy i terenowy - oba jednak muszą zostać odbyte pod okiem tego samego wyznaczonego pracownika, który wystawi opinię na temat działania kandydata dopiero po ukończeniu obu części. Biurowy będzie skupiał się na zagłębianiu spraw już się odbywających, porządkowaniu starych, jak i uczestnictwie w mniej lub bardziej istotnych debatach na temat statusu prawnego czarodziejów, a także procesach. Terenowy to już uczestniczenie w akcjach mających zapewnić bezpieczeństwo i pochwycenie przestępców.
Wymagania: SUMy z OPCM, Transmutacji, Zaklęć i uroków, Mugoloznastwo, Historia Magii na W oraz Eliksiry, Zielarstwo na PO, OWTMy z OPCM na W, Transmutacja, Zaklęcia i Uroki, Eliksiry i Zielarstwo lub Historia Magii na PO. Możliwe jest ubieganie się o staż w przypadku otrzymania oczekiwanych ocen na OWTMach, ale nie na SUMach oraz jeśli na OWTMach maksymalnie dwa przedmioty różnią się tylko o 1 stopień w dół (wykluczając OPCM i Zaklęcia i Uroki) W pierwszej kolejności przyjęci jednak zostanie kandydat spełniający wymogi. Wymaga się też opinii nauczyciela bądź byłego pracodawcy o sylwetce kandydata - na jej podstawie również zgłoszenie może zostać odrzucone.
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Magicznych Wypadków i Katastrof:
Staż trwa 3 miesiące i przyjęte zostaną na niego maksymalnie trzy osoby. Wymaga się od kandydata zdecydowania i zdolności szybkiego podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, często wyjątkowo kreatywnych. Ważna jest świadomość trudności wynikających z pracy w tym zawodzie i gotowość do podjęcia się ich zwalczania. Staż odbywać się będzie pod opieką jednego z pracowników, w zależności od potrzeb polegać będzie na docieraniu do przyczyn różnych wypadków, czy katastrof, ewakuacji ludności z zagrożonych terenów, czy też usuwanie wspomnień, by świat magii wciąż pozostał nieznany mugolom. Jest ryzyko odniesienia uszczerbku na zdrowiu.
Wymagania: SUMy z OPCM, Transmutacji, Zaklęć i Uroków na W oraz PO z Mugoloznastwa i Historii Magii, OWTMy z tych samych przedmiotów kolejno na: PO, PO, PO, Z, Z. Mile widziana znajomość zaklęcia Obliviate, rekomendacja od nauczyciela, znajomość mugolskiego udzielania pierwszej pomocy.
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami: Odbywać się będą przez 2 miesiące pod opieką jednego z pracowników. Obejmie on maksymalnie dwóch kandydatów. Niezbędne są pewne cechy charakteru takie jak rozwaga, cierpliwość, czy spotrzegawość. Kandydat musi mieć stanowcze, a równocześnie bardzo delikatne podejście do magicznych stworzeń, czy istot. Ważnym jest, by cechowała go wrażliwość na nie i posiadał zdolność dogadania z nimi w kontekście kulturowym, by obejmować je zasadami magicznego świata w sposób nienaruszający niczyjego bezpieczeństwa. Nie jest obowiązkowym znanie już języków takich jak trytoński, czy gobliński - każda jednak znajomość tego typu języków będzie dodatkowym aututem. W przypadku nieznajomości żadnego ważna jest otwartość na naukę pod okiem swojego opiekuna. Co więcej praca ta wymaga zdolności szybkiego rozwiązywania problemów, ponieważ stażysta będzie brał udział nie tylko w prowadzeniu rejestrów, ale możliwym jest udział w próbach złagodzenia konfliktów międzygatunkowych.
Wymagania: SUMy z Opieki przed magicznymi stworzeniami na W, Zaklęcia i Uroki na PO, Historia Magii na W, Numerologia na PO, Starożytne Runy na PO lub Astronomia na W lub Mugoloznastwo na PO, OWTMy z tych samych przedmiotów kolejno na: W, Z, PO, Z oraz z jednego z wybranych pośród Starożytne Runy (Z), Astronomia (PO), Mugoloznastwo (Z)
Dodatkowe: znajomość języków umozliwających porozumiewanie się ze zwierzętami bądź istotami magicznymi, rekomendacja od nauczycieli, dobra sprawność fizyczna potwierdzona u uzdrowiciela.
Ministerstwo Magii -> Staż w Departamencie Transportu Magicznego: Trwa 2 miesiące i mogą zostać na niego przyjęci maksymalnie dwaj kandydaci. Daje możliwość zapoznania się ze specyfiką wymagań w sprawie sprzetów i pojazdów magicznych, przyznawania licencji na nie i rejestracje ich. Jest to zawód pełen kontaktów z różnymi ludźmi, co jest plusem, a jednocześnie wymaga dużej cierpliwości i otwartości, by móc poradzić sobie z każdym przypadkiem. Uprzejmość i zdyscyplinowanie są więc niezbędne do pracy w nim. Mile widziana jest opanowana zdolność teleportacji nadaje to bowiem więcej możliwości rozwoju i przydzielenie nowych zadań w tym departamencie.
Wymagania: SUMy z Eliksirów na PO oraz Zaklęcia i Uroki i Transmutacja na W, OWTMy z tych samych przedmiotów na PO, PO i Z. Dodatkowe: zdolność teleportacji.

Bank Gringotta -> Staż jako Łamacz Zaklęć: Przyjęty zostanie tylko jeden kandydat na okres miesiąca, a opiekę będzie sprawował będzie nad nim jeden z opiekunów. Sprawdzić się będzie mógł w rozwiązywaniu problemów z zaklęciami i portalami. Pozna także warunki pracy w pobliżu smoków, a także goblińskie zwyczaje i podstawy ich języka. Oczekuje się od niego zaangażowania, otwartości na różnorodność i inność, a także odwagi i sumienności w wykonywaniu każdego z powierzonych zadań. Liczy się dar logicznego myślenia przy równoczesnym wykorzystywaniu swoich pokładów kreatywności. Nieumiejętne korzystanie z Zaklęć może skończyć się nawet śmiercią, wymaga się więc dużej odporności psychicznej.
Wymagania: SUMy z OPCM (W), Transmutacji (Z), Starożytnych Runów (P), Zaklęć i Uroków (W), OWTMy z tych samych przedmiotów z tą różnicą, że Transmutacji musi być na co najmniej PO.

Szpital Św. Munga -> Staż jako Uzdrowiciel: Staż trwa pół roku i odbywa się pod opieką przydzielonego pracownika. Przyjętych może zostać maksymalnie trzech stażystów, którzy muszą cechować się niebywałą empatią, cierpliwością oraz umiejętnością kontaktu z drugim człowiekiem z którym należy współpracować bądź którego trzeba leczyć. Kandydat powinien być gotowy na nieprzeiwdziane zdarzenia i wyjątkowo ciężką pracę, która wyczerpuje zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Odpowiedzialna i sumienna osoba odnajdzie jednak radość w podejmowaniu wyzwań, analizie przypadków, jak i ratowaniu ludzkiego życia każdego dnia. Co więcej praca ta nie kończy się tylko na wyznaczonych godzinach i nawet stażysta musi być gotowy do przybycia na miejsce w środku nocy w razie potrzeby bądź zostania o wiele dłużej niż było to początkowo przewidywane.
Wymagania: SUMy i OWTMy na takim samym poziomie z Zielarstwa (W), Eliksirów (W), Transmutacja (PO), Zaklęcia i Uroki (PO), mile widziana opinia nauczyciela bądź dawnych pracodawców na temat usposobienia kandydata

Prorok Codzienny -> Staż reporterski i korespondencki: Trwa około miesiąc i odbywa się pod opieką pracowników gazety. Przyjętych zostanie dwóch kandydatów na dwie różne specyfikacje - jeden na reportera, drugi korespondenta. Każdy z nich musi cechować się kreatywność, zorganizowaniem i odwagą, by w pracy pod dużą presją nie stracić swojej śmiałości i zdolności do wyciągnięcia informacji bądź zapisania ich tak, by każdy mógł je zobaczyć. Odkryją tajniki tworzenia stałych kolumn, jak i dobierania newsów, czy też edycji, a także technik wyciągania informacji od ludzi po których czasami niespodziewano by się posiadania co najmniej niecodziennych wieści, przydatnych w ich pracy do stworzenia naprawdę gorącego artykułu. Odbędą także spotkania ze znanymi osobami w celu nauki tworzenia wywiadu, czy też dłuższe podróże, by wieści znajdować nie tylko na znanym sobie podwórku.
Wymagania: SUMy z Mugoloznastwa, Zaklęć i Uroków na W oraz Historii Magii i Transmutacji na P, OWTMy z tych samych przedmiotów na poziomie P, P, Z, Z.
Dodatkowo: mile widziana znajomość języków obcych, ocena postawy od nauczycieli

Bary -> Staż barmański i kelnerski: Trwa około 2-3 tygodni i odbywa się pod opieką barmanów i kelnerów z konkretnego obiektu. Wtajemniczają oni stażystę w sposoby ułatwienia sobie przetrwania w potoku zamówień, próśb, żali i łez oraz śmiechów klientów, a także jak przy tym wszystkim zachować szczery uśmiech i cieszyć się towarzystwem nowych, często niezwykłych ludzi. Oczekiwana jest rozmowność i otwartość na wszystkich, niezależnie od ich kultury bądź jej ewentualnego braku. Praca ta wymaga więc cierpliwości, niezwykłych pokładów życzliwości i towarzyskości, jak i pracowitości w ogóle, by móc poradzić sobie ze społeczeństwem, a przy okazji nie zaniedbać najważniejszych części tego zawodu.
Wymagania: 3 wybrane SUMy na co najmniej Z, mile widziane OWTMy
Quidditch -> Staż jako zawodnik: Każda drużyna może przyjąć maksymalnie dwóch stażystów na okres maksymalnie 5 miesięcy. W kształceniu młodego adepta tego sportu bierze udział cały zespół. Będzie on brał udział w ćwiczeniach zespołu, a jeśli się sprawdzi zostanie wypisana mu rekomendacja bądź zaproponowane stałe miejsce. Oczekuje się od niego wytrzymałości fizycznej, obeznania w tym sporcie oraz pracowitości i gotowości do podejmowania się często wyjątkowo żmudnych praktyk w celu poprawienia swoich wyników, jak i całej grupy. Osoby łatwo rezygnujące bądź nie mające przekonania, co do swoich zdolności mają niewielkie szanse na sukces.
Wymagania: Mile widziane zdane egzaminy, a także staż w szkolnej drużynie, czy też opinia na temat stanu fizycznego

Kariera Muzyczna -> Staż jako muzyk: Będzie trwał około 4 miesięcy, możliwość jego skrócenia bądź przedłużenia jest bardzo realna, a przeznaczony będzie dla maksymalnie dwóch osób. Przeprowadzony zostanie pod okiem Stubby'ego Boardmana w szalonej trasie koncertowej jego zespołu. Stażysta zostanie wtajemniczony w przebiegu procesu twórczego, rozmowy z menagerami oraz właścicielami instytucji muzycznych. Zostanie czynnie zaangażowany w działanie zespołu podczas pisania i nagrywania, może zdarzyć się występ jako support na koncercie, czy też wspólne wystąpienia w zależności od opanowanego instrumentu bądź wokalu stażysty. W przypadku wyjątkowo dobrej współpracy jest możliwość zawiązania stałej współpracy, w innej referencja od opiekuna.
Wymagania: Umiejętność śpiewu bądź gry na jakimś instrumencie. Mile widziane zdane egzaminy i papiery potwierdzające edukację muzyczną bądź działanie w klubach tego typu.
Sklepy -> Staż jako sprzedawca: Staż trwa mniej więcej 2-3 tygodnie i może zostać na niego przyjęta potrzebna ilość osób w danym sklepie w zależności od jego specyfikacji. Stażysta podczas zostanie zaznajomiony z konkretnymi działaniami danej placówki i wdrążony w jej codzienny tryb pracy, zapoznany z asortymentem i technikami sprzedaży obowiązującymi w danym obiekcie. Oczekuje się od niego szybkiej nauki, opanowania i umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz klientem, więc niezbędna jest kontaktowość i otwartość na nowych ludzi.
Wymagania: Mile widziane zdane egzaminy, nie są jednak wymagane - najważniejszym kryterium jest to, jak w praktyce sprawdzi się kandydat.
Branża Ochroniarska -> Staż jako trener trolli: Odważni i zdecydowani kandydaci będą uczyć się, jak przekazywać wiedzą na temat ochrony trollom od wykwalifkowanego pracownika przez 2 miesiące. Będzie ich co najwyżej dwóch, ale tylko jeden z nich otrzyma posadę, drugi zaś dostanie rekomendację o poczynionych postępach i swoich sukcesach. Oczekuje się siły charakteru, zdolności przywódczych, a także wyjątkowego opanowania, by można było w odpowiednio cierpliwy, ale asertywny sposób prowadzić zajęcia dla trolli, co często jest czasochłonnym i żmudnym zajęciem - zawsze jednak pozwala to na polepszanie funkcjonowania trolli w towarzystwie czarodziejów, a także nowe doświadczenie w prowadzeniu niemal samodzielnie działalności.
Wymagania: SUMy z Opieki nad magicznymi stworzeniami, Zaklęć i Uroków na W oraz Transmutacja na P, OWTMy z tych samych przedmiotów na W, P, Z.
Magiczna Rozgłośnia Radiowa -> Staż jako radiowiec: Staż trwa dwa miesiące i polega na wejściu w życiue rozgłośni. Kandydat zostaje przydzielony do różnorodnych zadań od planowania, rozpisywania i przeprowadzania audycji przez zbieranie informacji, pozyskiwanie informatorów, aż do wywiadów na żywo. Oczekuje się pełnego poświęcenia tym zadaniom, kontaktowości i umiejętności pracy w grupie, a także kreatywności i wytrzymałość psychiczną oraz fizyczną. Charyzmatycznych młodych ludzi bądź tych z doświadczeniem prosi się także o ewentualne załączenie informacji na temat zaangażowania w podobne przedsięwzięcia.
Wymagania: SUMy z Mugoloznastwa i Historii Magii na P, OWTMy z tych samych przedmiotów na Z, opinia nauczyciela bądź porpzednich pracodawców na temat charakteru kandydata
Kariera Malarska -> Staż jako malarz: Olivier Cartwright przyjmie na staż tak naprawdę nieograniczoną ilość osób - każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w procesie tworzenia nowych dzieł mniej lub bardziej istotnych dla świata. Czas jest uzależniony od jego opinii i w każdej chwili może oddelegować kandydata lub uznać, że jest już gotowy do podjęcia samodzielnej działalności i podarować mu rekomendację. Prawdopodobnie jednemu albo dwóm osobom zaproponuje stałe miejsce pracy w swojej pracowni przy tworzeniu poruszających się portretów, czy też rysownika do schematów lub całych projektów kart z czekoladowych żab. Wszystko jest jednak zależne od czlowieka, ten artysta bowiem szuka czegoś więcej niż zdolnego rysownika, czy malarza. Poszukuje dusz pełnych pasji, wyjątkowości. Wszystkiego, co nowatorskie i w jego ujęciu piękne. Ważnym jest więc posiadanie chęci, bycie pracowitym i przede wszystkim otwartym na jego, często niecodzienne nauki.
Wymagania: Mile widziany SUMy i OWTMy - nie są jednak obowiązkowe. Rekomendacja o zdolnościach kreatywnych od znawcy z Ministerstwa Magii lub własnego mistrza i dołączenie swoich prac listownie. Możliwe jest przyjęcie na staż bez posiadania szczególnych zdolności po przejściu pozytywnie rozmowy z opiekunem stażu i przedstawieniu mu arugmentów, który przekonałyby go do słuszności uczenia kogoś nieobeznanego.
Sponsored content

Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje  Empty Re: Kursy, staże, prace sezonowe (zlecenia/dodatkowe), licencje

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach