Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Sro Kwi 10, 2019 10:56 am
Wstępnie myślę o maju. Ciężko powiedzieć na jakim jesteśmy etapie, bo robimy i mechaniczne i fabularne rzeczy, na koniec zostawiając tworzenie lokalizacji i tym podobne, o czym powiedziałam wyżej. Procentowo jakbym miała szacować... powyżej 50%? Konkretnie to jest 6-7 osób, ale obecnie Daphne zepsuł się komputer, a Milda zajmuje się swoim życiem prywatnym by je poukładać. To daje nam 4-5 osób. Vakel zajmuje się grafiką i kodami, więc 3 osoby, bo 4 doszła niedawno, wyrażając chęć pomocy, dopiero zaczynając coś robić, zajmuje się stricte rozpisywaniem tematów. A trochę ich jest.

Trochę nie wiem jakie są oczekiwania, więc nie wiem jak się do tego mam ustosunkować. Jedyne informacje zwrotne otrzymuje głównie od Ciebie, Annie, Emmeliny i Dorcas. Wzór karty postaci zostaje taki jaki jest. Rozpisanie fabuły to kwestia jednego dnia, ale na razie skupiamy się na tych bardziej pochłaniających rzeczach. Staram się pojawiać, reszta myślę, że też, ale wiadomo że za wszystkich się nie odpowiada. No i życie prywatne, jak zawsze, swoją drogą.

Skończyłam księgi z zaklęciami - czyli to co nosi teraz nazwę listy zaklęć - by dostosować pod nową mechanikę. Dzisiaj ruszę kolejną rzecz.

A tu żeby dać wam chociażby podgląd na listę umiejętności, które będą dostępne, wrzucam spis:

1. Alchemia
2. Animagia
3. Czarowanie bez różdżki
4. Eksterioryzacja
5. Egzorcyzmy
6. Fale
7. Gra na instrumencie
8. Hipnoza
9. Kształtowanie magii
10. Krawiectwo
11. Kowalstwo
12. Legilimencja
13. Malarstwo
14. Miotlarstwo
15. Nekromancja
16. Oklumencja
17. Opętanie
18. Oswajanie
19. Różdżkarstwo
20. Rzeźbiarstwo
21. Siła woli
22. Tańce rytualne
23. Teleportacja
24. Tworzenie eliksirów
25. Tworzenie horkruksów
26. Tworzenie mechanizmów
27. Wyczuwanie aur
28. Zaklęcia niewerbalne
29. Zakładanie i łamanie klątw
30. Zakładanie i łamanie pieczęci
Elias Martinelli
Przestępczość
Elias Martinelli

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Sro Kwi 10, 2019 11:09 am
Ja się odniosę co do tego dlaczego nas na forum nie widać. Niektórzy starają się wchodzić na forum, ale przeważnie służy to temu, aby faktycznie nie było tak, że nagle nikogo nie ma na forum. Nie prowadzimy też super aktywnych wątków, a to wszystko dlatego, że naprawdę ciężko jest ogarnąć wątki i koncept na postać, i jednocześnie tworzyć rzeczy na forum. To naprawdę nie jest coś co załatwiamy w przeciągu godziny (oczywiście zdarzają się takie rzeczy, które można szybko zrobić) Ja teraz wraz a Massimo siedzę nad opracowaniem śmierciożerców i zakonu feniksa, a tego jest naprawdę dużo, a przy tym trzeba jeszcze jakoś ogarnąć swoje prywatne życie. Naprawdę przy tym ogromie pracy jaki mamy przy ogarnianiu forum, dorzucanie sobie sesji byłoby strzałem w kolano.
A co do twojego pytania na ile sobie można pozwalać w wątkach. Myślę, że w tej chwili najlepiej prowadzić takie sesje, które nie wymagałyby interwencji MG czyli stosunkowo neutralne.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Sro Kwi 17, 2019 12:47 pm
Melduję, że prace nadal śmigają do przodu. Z tego całego podekscytowania nie mogę się oprzeć by nie przedstawić Wam opisów archetypów, które będą dla Was dostępne. Każdy archetyp będzie wybierany przez gracza na jego postać przy karcie postaci i będzie czymś niezmienianym, za czym będą szły plusy i minusy.  Ma to na celu pomóc rozwijać postać, skierować ją w daną stronę i nadać jej głębszego sensu istnienia.
Uwaga! Poniżej same opisy!
Plusy i minusy będą widoczne po otwarciu.

ARCHONT

Postać poświęca się polityce, sprawom urzędowym albo zarządzaniu większą lub mniejszą placówką. Archonci łatwo uczą się przewag pozwalających na budowanie silnego autorytetu i sieci podwładnych. Są nimi zarówno typowi urzędnicy, skupiający się na artykułach i paragrafach, jak i biznesmeni, nastawieni na rozwój swoich placówek czy obracanie pieniędzmi.

ARYSTOKRATA

Życie postaci kręci się wokół zawirowań związanych z jej pochodzeniem. Nieważne czy jest to to głowa rodziny, czy córka majętnych rodziców - żadne większe wydarzenia nie mogą się odbyć bez jej obecności. Ma też dużo do powiedzenia odnośnie aktualnych, istotnych kwestii i często zyskuje poważanie w swoich kręgach. Życie takiej postaci to nie tylko zabawa, ale i zobowiązania i dbanie o swoje dobre imię.


WIESZCZ

Postać potrafi czytać przyszłość lub przeszłość, niezależnie od tego czy posiada dar jasnowidzenia, czy też nie. Nie są jej obce inne zagadnienia ezoteryczne, takie jak kontakt z drugą stroną. Wróżbiarstwo, numerologia, astrologia i inne dziedziny magii, które mogą pomóc w poznaniu rzeczy niewidocznych na pierwszy rzut oka, nie stanowią dla wieszczów wyzwania.

ŚLEDCZY

Postać skupia się przede wszystkim na szukaniu poszlak, łapaniu przestępców, ochronie społeczeństwa przed zagrożeniami, a czasami wszystkie jej działania sprowadzają się do tego, by dopaść kogoś, kto wyrządził jej jakąś krzywdę. Nie boi się podejmować ryzyka, jakim jest utrata własnego życia w imię swoich ideałów czy celów. Wykorzystuje zarówno znajomość zaklęć i eliksirów, jak i własny mózg.

CZARNOKSIĘŻNIK

W życiu postaci wszystko zdaje się kręcić wokół niebezpieczeństwa i zakazanych spraw. Najczęściej zajmuje się ona nielegalną działalnością, praniem brudnych pieniędzy czy kradzieżą, a następnie sprzedażą cennych przedmiotów. Posuwa się nawet do morderstwa czy gwałtu, nie boi się sięgać po zakazane zaklęcia i eliksiry, byleby zyskać wszystko, czego tylko chce.

ARTYSTA

Postać jest twórcą, który tworzy swoje dzieła w oparciu o własną koncepcję, nadając im pewną niepowtarzalność. Interesuje się wszelaką sztuką, najczęściej wybierając jedną gałąź, której mocno się trzyma. Niezależnie od tego, co wybierze, stara się bardzo mocno, często wykorzystując już posiadany talent.


TWARDZIEL

Większość spraw postać rozwiązuje za pomocą zaklęć albo pięściami. Ciągnie ją do walki, musi mieć ruch, bo inaczej zwariuje. Może tą energię wykorzystywać w sporcie. Nie da się zastraszyć, eksponuje swoją siłę lub umiejętności magiczne w sposób dosadny. Łatwo przychodzi jej wykonywanie przydzielonych zadań, o ile pozwalają na ruch.

RZEMIEŚLNIK

Osoba, która ma rękę do tworzenia nowych przedmiotów, najczęściej wykorzystywanych w sposób aktywny przez innych. Zdobytą wiedzę przekuwa w fach, który pozwala na łączenie tego, co zostało stworzone przez mugoli, z magią. Wybierana jest jedna dyscyplina i to w niej czarodziej stara się uzyskać innowacyjne rozwiązania.

ODKRYWCA

Postać skupia się na odkrywaniu nowych rzeczy, zazwyczaj w tematyce, która jest jej bliska. Bywa pochłonięta badaniami lub nauczaniem. Sprawdza stare miejsca lub artefakty, które tylko wpadną jej w ręce. Zdarza się, że podróżuje, pragnąc odkryć nowe rzeczy, które tylko czekają, aż je odnajdzie.

OPIEKUN

Natura zajmuje dużą przestrzeń w codzienności postaci. Wie dużo o sadzeniu roślin czy zajmowaniu się stworzeniami, nawet tymi, które nie dla wszystkich są wartościowe. Dzięki temu chociażby warzenie eliksirów staje się dla niej prostsze. Ponadto wrodzona wrażliwość ułatwia jej niesienie pomocy istotom, które tego potrzebują.

Idę walczyć dalej! Jesteśmy coraz bliżej!  Don't
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Pią Maj 03, 2019 2:12 pm
Otwarcie na pewno będzie w maju i zrobię wszystko by to wyszło.

Obecnie myślę że mogę śmiało powiedzieć, że cały szkielet mechaniki jest skończony, włącznie z systemem walk, czarowania i pojedynków. Czekają nas jeszcze poprawki tematów, które przenosimy w tym chociażby genetyki i dopracowania ogólnego zamysłu fabuły by miało to ręce i nogi.

Wy, jako gracze ML przed ogólną premierą, dostaniecie wgląd w forum i możliwość stworzenia kart. Ma to na celu rozstrzygnięcie przypadków postaci, które coś na Kołysance już osiągnęły. Informacje pewnie dostaniecie wtedy na PW miłość.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Pon Maj 06, 2019 11:34 am
Trochę puszczę parę z ust. Przedstawiam Wam jedną z 30 umiejętności, które opracowaliśmy:

Eksterioryzacja


Umiejętność łatwa


Eksterioryzacja polega na postrzeganiu świata spoza własnego ciała fizycznego. Pozwala to na poruszanie się, dokonywanie obserwacji i komunikowanie z innymi istotami inteligentnymi, podczas gdy ciało pogrążone jest w śnie lub w głębokim relaksie. Wymaga to niebywałej koncentracji i zrozumienia własnego ja, by móc jak najlepiej rozbudzić w sobie drzemiący potencjał tworzenia projekcji astralnej. Początki bywają trudne, ale dobre przygotowanie samego siebie i zadbanie o warunki zewnętrzne przed zapadnięciem w sen sprzyjają podjęciu eksterioryzacji. Należy jednak pamiętać, że jeśli jakiś czarodziej się zapomni i będzie zbyt mało uważny, to jego powrót do swojego ciała może być utrudniony.
Osoby, które posiadają trzecie oko, widzą osoby znajdujące się poza swoimi ciałami.


Z eksterioryzacją eksperymentowano już w dawnych czasach, kiedy czarodzieje musieli uciekać i ukrywać się przed depczącymi im po piętach mugolami oraz osobami, które swoją magię wykorzystywały w celu pomocy niemagicznym w polowaniach. Mówi się, że pierwszymi, którzy w pełni odkryli potencjał drzemiący w eksterioryzacji, byli Indianie. To właśnie oni zapoczątkowali porozumiewanie się ze swoimi sprzymierzeńcami na odległość i to między innymi ta umiejętność pomogła im przetrwać liczne kolonizacje, powstania i niewolnictwo.

Mechanika eksterioryzacji


Poziom zerowy


Osoba świadomie śni, jest w stanie w jakimś stopniu kontrolować swój sen, ale nic poza tym. Jeśli będzie jednak długo ćwiczyć, będzie miała szansę manipulować poszczególnymi elementami. Może jednorazowo, za każdym razem, gdy zasypia, rzucić k6. Wynik 1 to obudzenie się, 2 i 3 to świadomy sen, którym jest w stanie w miarę kontrolować, 4 i 5 to doświadczenie eksterioryzacji przez kilka sekund, a 6 doświadczenie eksterioryzacji jak na poziomie niskim.

Poziom niski


Można opuścić swoje ciało, ale jedynie na odległość danego pomieszczenia czy najbliższej okolicy, tak do 50 kroków. Należy przy tym często patrzeć na swoje ciało, bo w innym przypadku następuje przebudzenie. Osoba słyszy i widzi wszystko, co dzieje się wokół jej ciała. Żeby zwiększyć swoje możliwości, można rzucić k6. Wynik mniejszy niż 4 skutkuje natychmiastowym obudzeniem i bezsennością. Wynik 4 i wyższy skutkuje niewielkim zwiększeniem odległości od swojego ciała, tak na kilka dodatkowych kroków.

Poziom średni


Możliwości na poziomie średnim się zwiększają. Osoba może opuścić swoje ciało i przenieść się w miejsca, które są jej znane, o ile nie są za daleko. Słyszy i widzi więcej, jest w stanie również na chwilę doświadczyć też innych bodźców. Żeby zwiększyć swoje możliwości i spróbować wytworzyć dźwięk podobny do szeptu, który ktoś będzie w stanie usłyszeć, można rzucić k6. Wynik mniejszy niż 4 skutkuje bólem i natychmiastowym powrotem do miejsca, gdzie znajduje się ciało. Wynik 4 i wyższy skutkuje wytworzeniem dźwięku, który przypomina świszczący podmuch wiatru atakujący czyjeś ucho.

Poziom wysoki


Osoba opanowała eksterioryzację do tego stopnia, że może iść gdzie tylko chce, nawet do miejsc, w których nigdy nie była, ale o których istnieniu wie. Widzi innych, którzy też przebywają poza swoimi ciałami. By iść do miejsca stworzonego magicznie lub otoczonego silną magią, należy rzucić k6. Wynik poniżej 3 skutkuje problemem powrotu do swojego ciała. Wynik 3 i wyższy skutkuje swobodnym przeniesieniem w wybrane miejsce.

Można wybrać jedną z dwóch specjalizacji, dzięki której możliwe będzie zwiększenie swojej eksterioryzacji.
Do wyboru jest:
- zjawa - można ukazać się innym ludziom pod postacią błękitnej zjawy, jednakże bez możliwości mówienia i podnoszenia przedmiotów. Jest jednak możliwe wskazanie komuś drogi lub miejsca, w którym znajduje się ciało.
- szept - żywi ludzie słyszą każde słowo, które zostaje wypowiedziane przez projekcję astralną. Nie jest jednak ona widoczna.

Posiadający umiejętność

brak
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Czw Maj 09, 2019 11:21 pm
Tak się jaram jak Wielki Sept Baelora (pozdro dla kumatych)! Jako że zbliżamy się wielkimi krokami (i tutaj nie wrzuciłam naszej magicznej zapowiedzi), wstawiam kolejną aktualizację!
Z czarodziejskimi przekleństwami To się stanie tuCzarodziejskie przekleństwa


Chociaż czarodzieje posługują się magią, dzięki której ich życie jest znacznie łatwiejsze od tego danego mugolom, nie oznacza to, że ich codzienność pozbawiona jest jakichkolwiek problemów. Czarodziej w końcu również pozostaje tylko człowiekiem. Tak samo jak mugol, czasami potknie się na progu wejścia do sklepu, wyleje na siebie zawartość fiolki jakiegoś eliksiru lub niechcący pomyli formułę zaklęć i przetransmutuje swojego najlepszego przyjaciela w kubek. W takich chwilach nawet osobom władającym magią zdarza się okazać swą słabość i z ich ust mogą wymknąć się wyjątkowo paskudne przekleństwa. Oprócz typowo mugolskich wulgaryzmów, w świecie czarodziejów wytworzyło się kilka wyjątkowych przekleństw, które są uważane za wyjątkowo wulgarne, a nagminne ich używanie nie jest mile odbierane w społeczeństwie.


- Menelski kocioł
- Szyszymory syn
- Na zaśmierdłe skarpety Merlina
- Hipogryfii klocek
- Gumochłoniak
- Leprokonusi syf
- Na bobki jednorożca
- Na gacie Merlina
- Galopujące gargulce
- Cholibkie skurwysyństwo
- Na brodę Merlina
- Sparszywiały szpon przez psidwaki kąsanego hipogryfa
- A żeby ci wsiąkiewkę ukradli
- Śmierdzący śluz toksyczka
- Niech cię testral kopnie
- Do chuja Merlina
- Na róg jednorożca
- Ty parchaty gumochłoonie
- A żeby ci dementor wyssał duszę
- Szlama
- Półdupek Hagrida (znają tylko absolwenci Hogwartu)
- Sutek Voldemorta
- Na mą  kutasiarską różdżkę
- Wali ci z paszczy jak wiedźmie
- Wysmarkał cię troll
- A żeby cię ktoś oblał smoczym gnojem
- Kurwila z Błędnego Rycerza
- Pieść chrobotka
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Pon Maj 20, 2019 8:46 am
Mamy opóźnienie. Jeszcze ogarniamy stronę - taka walka ze smokiem nie lub z krakenem - i domykamy ostatnie sprawy. Dlatego nie bijcie jak coś, my pracujemy serio jak pracowite myszki by zwyczajnie nie otwierać jak jeszcze jest chaos! <3 Planowane otwarcie 25-26 maja, ale Wy możliwe że zostaniecie na forum zaproszeni wcześniej przez PW.
Sponsored content

Nowe początki - Page 2 Empty Re: Nowe początki

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach