Go down
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Sro Lut 10, 2016 6:42 pm
Dzikie figle To i ja się wtrącę...

Na temat samego systemu punktowego nie mam do powiedzenia zbyt wiele, zwłaszcza, że chyba wszystko zostało już zawarte powyżej. Kostki może i faktycznie nie są idealne, ale to dzięki nim rozgrywka nabiera tempa. Nie wiem jak Wam, ale mi na przykład średnio chciało by się stawać do jakiejkolwiek potyczki jeśli z góry mogła bym przewidzieć jej koniec.
Jak słusznie zauważyła Ce - w większości przypadków zwykły uczniak, choćby nawet przewyższał dorosłego ilością PD może co najwyżej strzelić mu Drętwotę między oczy. Oczywiście może też kombinować i zrobić komuś prawdziwą krzywdę, ale ciągle musi liczyć się z tym, że konsekwencje dosięgną go o wiele szybciej. No i nie zapominajmy o tym, że właśnie ta zbytnia pewność siebie dorosłych jest czymś, co szybko może ich zgubić!
łapki
Jeśli zaś chodzi o zaklęcia na start - zostawiła bym je tak jak są. Nie ma sensu udostępniać dorosłym za darmo wszystkich zaklęć nauczanych w szkole bo wtedy to samo trzeba było by dać uczniom, którzy kończą Hogwart (cały system fasolkowy szlag by trafił). Przypominam też o tym, że uczniowie nie dostają ŻADNYCH zaklęć ani na start, ani po zakończeniu szkoły - gracz, który postanowi stworzyć postać ucznia musi zapracować na wszystko sam i dzięki temu jest po prostu sprawiedliwie.
Na koniec - jak zauważył kiedyś bodajże Kotlet - jesteśmy tu po to by rozwijać postaci. Gdybyśmy już na starcie władowali w siebie co tylko się da gra szybko by się znudziła, tak mi się przynajmniej wydaje.

Co do pół w profilu:
- Jestem na TAK dla pola opisującego obrażenia postaci. Nie każdy jest mistrzem photoshopa i potrafi domontować sobie sztuczne oko a taki np. brak ręki - choć ewidentnie widoczny - nie zawsze da się zaznaczyć na avku.
- Jestem na NIE dla pola opisującego ubiór postaci. Może i miało by to sens, gdyby nie dostępna na forum bilokacja. W końcu ciężko uznać, że dana postać tak samo wygląda podczas lekcji, nielegalnej wędrówki po zakazanym lesie i migdalenia się w szopie. Myślę też, że jeśli ubiór postaci ma pełnić w danym momencie istotną rolę to warto go opisać (a już na pewno będzie to łatwiejsze niż ciągłe edytowanie profilu).


No i na koniec dodam coś od siebie. Bo mogę You touch my tralala

* Zmiana nazwy pola profilu z "Zajęcia ucznia" na "Zajęcia".
Niewielka korekta, a pozwoliła by dorosłym na wpisanie swojego zawodu. Uczniowie nadal wpisywali by zajęcia na które uczęszczają.

* Stworzenie specjalnej sowy dla Portretowego Szmeru i umieszczenie jej w dziale z gazetką.
Listy od czytelników, pisane pod poprzednim numerem przeplecione są niestety niefabularnymi komentarzami. Komentarze bym zostawiła - w końcu to nic złego, ale taka sówka (przyklejona gdzieś na górze) mogła by być całkiem wygodna.

* Rabat na zaklęcia dla dorosłych posiadających specjalizację.
I tylko dla dorosłych. Ot tak na zachętę, bo czemu nie, bo faktycznie zaklęcia nie są tanie a i za specjalizacje trzeba wybulić. W końcu kiedy ktoś jest z czegoś dobry nie tylko lepiej mu to wychodzi, ale też szybciej się tego uczy, prawda?
Jak widziała bym to w praktyce:
Dorosły posiadający konkretną specjalizację płacił by za wchodzące w jej skład zaklęcia mniej o powiedzmy 1/3 (20 zamiast 30 za zaklęcia zwykłe i 10 zamiast 15 za zaklęcia szkolne). Albo po prostu... mniej o 5 fasolek? Jeśli się spodoba to do przedyskutowania, bo sama do końca tego nie przemyślałam, zwłaszcza w temacie eliksirów.

To chyba tyle...
Krew się leje
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Nie Lut 14, 2016 2:35 pm
No dokładnie, albo jeśli byśmy zakładali, że jest to rozwiązanie stricte zależne od MG i od graczy; wtedy mogłoby dojść do sytuacji w której MG albo by kogoś faworyzował, albo też gracze zakładaliby, że zarówno jedna jak i druga postać rzuca perfekcyjne zaklęcia i wciąż byłby efekt "remisu", bo żadna ze stron nie przyjęłaby tego, że ktoś ją może zranić. Przed kośćmi były tego typu sytuacje. Myślałam w pewnym momencie o tym, by wprowadzić więcej oczek, ale po przedyskutowaniu wówczas z Sahirem i z Shanem, doszliśmy do wniosku, że wtedy zupełnie trzeba by było robić ML od nowa na innym adresie by na takie coś sobie pozwolić, zwłaszcza że większość jest przyzwyczajona do systemu "k6" pod względem pojedynków. Sama oczywiście jako MG korzystam z różnych metod by jednak zachować jak najbardziej neutralne stanowisko. Polecam mocno rozpisywanie sobie opcji na brudno i rzucanie kością. Albo monetą.

Ano i wiadomo, że to nie jest tak, że w tak decydujący sposób rozwijają się II czy III - klasiści, a raczej już starsze roczniki. No i im starszy rocznik tym więcej ma możliwości, nie mówiąc już o dorosłych. Też warto zaplanować sobie jakąś wizję własnej postaci, bo nie zawsze ludzie wiedzą czego chcą i najchętniej zgarnęliby jak najwięcej i może to samo w sobie nie jest złe, no ale... właśnie. Później wychodzą różne misz - masze.
Zastanawiałam się nad tymi zaklęciami na start i... po głębszych przemyśleniach zgadzam się z Alice, jednakże! Mam inną propozycję. W pakiecie startowym są zarówno eliksiry i zaklęcia, no ale wiadomo jak to jest u dorosłych; niektórzy nie pamiętają lub nie chcą pamiętać, albo nie są im potrzebne w ich wizji postaci, bo wolą np. je kupować. Lub też na odwrót, niektórzy wolą mieć mniej zaklęć a skupić się bardziej na eliksirach i stąd też mój pomysł by pozwolić graczom na zamianę pewnej ilości zaklęć z pakietu startowego na 1 eliksir i 1 eliksir na kilka zaklęć. Eliksiry zawsze były bardziej problematyczne od zaklęć, dlatego taka a nie inna stawka.
No i z tymi udostępnianymi za darmo zaklęciami wszystkimi i częściowymi też jest problem, bo kończy się to i tak możliwością pozbycia się systemu fasolkowego, a to nie o to chodzi. Dokładnie, rozwijanie postaci jest częścią tej zabawy; gdyby wszystko było dawane na tacy to co to byłaby za frajda ze sprawianiem, że nasza postać staje się lepsza? To tak jak w grach RPG - zaczynasz powiedzmy od poziomu 0 i jest trochę kijowo, ale dajesz jakoś radę, zabijasz potwory z wyższych potem lvl i expisz, a potem odkrywasz, że jesteś super, bo masz 20 poziom, zbroję samego Eugeniusza z Yoahimu i moc super skopania dupska. To taki przykład, żeby nie było.

Więc pole z obrażeniami zostanie dzisiaj dodane! Pomyśli się ładnie nad odpowiednią edycją. Co do pola z wyglądu... myślałam czy by się nie zgodzić, ale kiedy przeczytałam argument Alice to przyznaję jej rację. Mamy trilokację na forum, do tego są różne spotkania klubów i lekcje w tym samym nieraz czasie i... no jakby to wyglądało? Albo trzeba byłoby walnąć konkretną ścianę tekstu, albo też zmieniać co chwila pole w zależności od sesji. Dlatego warto to podkreślić, pokolorować na początku wątku, albo też wracać do tego, zaznaczać, że warto byłoby na to zwrócić uwagę.

Korekta jest dobra. Z góry się zgadzam.

Sowa to też dobry pomysł i myślę, że ludziom będzie się dzięki temu lepiej połapać i rozróżnić jedno od drugiego.

Tak jak już wcześniej wspominałam, rabaty ogólnie mają być w związku z czymś innym (ale nadal trwają dyskusje na ten temat), no ale w sumie to słusznie. Specjalizacje, które wykupuje dorosły powinny mieć dodatkowe "bonusy", bo jednak nie jest łatwo im zbierać fasole. Mi się ten pomysł podoba, ale nie wiem jak wam. Oczywiście trzeba to będzie jeszcze edytować.


Podsumowując:
1. System punktowy - na razie więcej jest na nie, ale może jeszcze się ktoś chętnie wypowie, podając swoje argumenty? Na razie tego tematu nie zamykam.

2. Dodatkowe zaklęcia na start z Nauki w Hogwarcie - niepewne, ale jest bardziej głos na nie, może też ktoś więcej na ten temat powie? Również go nie zamykam.

3.
Ja: Caroline Rockers.
Zgadzam się z: propozycją pola na obrażenia (moją).
Ponieważ: gracze zgodzili się ze mną i nie jest to tylko moja decyzja.
Pomysłodawca otrzymuje: 10 fasolek dla mojego Charlesa - kto powiedział, że Admin nie może raz na jakiś czas otrzymać fasolek za swoją propozycję?

4. Pole z wyglądem - są głosy na nie, ale może jeszcze ktoś chciałby się wypowiedzieć i podzielić ze swoją opinią? Również tej kwestii nie zamykam.

5. i 6.
Ja: Caroline Rockers.
Zgadzam się z: drobną zmianą w profilu i z osobną sową dla Portretowego Szmeru.
Ponieważ: są to dobre zmiany i myślę, że na przykład taki Iryt odpowiedzialny za gazetkę, oraz reszta graczy będzie zadowolona.
Pomysłodawca otrzymuje: 18 fasolek.

7. Rabaty dla dorosłych ze specjalizacją - temat otwarty, są pozytywne głosy.
Ruby Yellow
Oczekujący
Ruby Yellow

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Nie Lut 14, 2016 7:30 pm
Nie wiem czy taka propozycja już padła, ale co do zaklęć/eliksirów na start zarówno dla uczniów i dorosłych dać odpowiednią pulę punktów czy tam fasolek, które mogą rozdysponować tylko na podstawowy? To jak w grach RPG, gdzie gracz na początku dostaje 5 punktów, ma ileś tam kategorii, każda po jednym, ale może za te punkty kupić tylko kilka. Ot, pakiet startowy nie zaklęć i eliksirów, a punktów, które można na zaklęcia i eliksiry z takiego pułapu przeznaczyć.
Natalie Dark
Oczekujący
Natalie Dark

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Nie Lut 14, 2016 7:59 pm
Te fasolki na start na zaklęcia i eliksiry teoretycznie się dostaje za samo napisanie KP, więc coś na start się dostaje. Uczeń VII klasy dostaje od razu 70, więc może kupić sobie 10 zaklęć z niższych klas bez kiwnięcia palcem, więc coś takiego już teoretycznie jest.

Jestem za rabatami związanymi ze specjalizacją. Zarobienie fasolek będąc dorosłym nie jest na tę chwilę aż takie łatwe, a ich zaklęcia sporo kosztują tak samo jak ta specjalizacja. Poza tym, to może być też zachęta do zawężenia swoich umiejętności do wybranej dziedziny zamiast łapać coś to tu to tam tworząc istny miszmasz.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Pią Mar 18, 2016 4:31 am
Rabaty sądzę, że będą. Coraz bardziej zresztą jestem do tego przekonana i ogólnie myślę, że w najbliższym czasie zrobię jakąś akcję promocyjną by zachęcić ludzi do tworzenia dorosłych i grania nimi (żeby nie było, że Ci, co mają już dorosłe postacie stworzone będą poszkodowani).

Nie odpisywałam na posta Ruby, bo Natalie, moim zdaniem, zawarła wszystko w swoim poście.

Nadal zapraszam do dyskusji i wypowiadania się! Myślę, że powyżej podane kwestie zostaną zamknięte za jakiś tydzień. Wtedy jak coś wstawię podsumowującego posta odnośnie podanych pomysłów.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Nie Kwi 10, 2016 2:55 am
1. Ja: Caroline Rockers.
Nie zgadzam się z: propozycją systemu punktowego.
Ponieważ: wprowadziłoby to za dużo komplikacji w nasz obecny system na forum i właściwie już lepiej byłoby stworzyć nowe forum. Planujemy zresztą urozmaicić to, co mamy i poprawić by było bardziej przyjazne dla wszystkich. Gracze, którzy się wypowiedzieli w większości zresztą podzielają to, że lepiej się skupić na tym, co jest.

2. Ja: Caroline Rockers.
Nie zgadzam się z: propozycją zwiększenia ilości zaklęć i/lub eliksirów na start dla dorosłych.
Ponieważ: obecna ilość jest dobra i poza tym chodzi na forum o to by zdobywać zaklęcia i eliksiry podczas działań na fabule czy też pomocy technicznej i w ten sposób przy okazji rozwijać swoją postać. Reszta osób, która się wypowiedziała również zdaje się to podzielać.

4. Ja: Caroline Rockers.
Nie zgadzam się z: propozycją pola wygląd.
Ponieważ: wszystkie powody przedstawiła Alice i ja się z nimi w pełni zgadzam.

7. Ja: Caroline Rockers.
Zgadzam się z: propozycją odnośnie rabatów dla dorosłych.
Ponieważ: uważam to za niezwykle przydatne i graczom posiadającym dorosłych również się to przyda.
Pomysłodawca otrzymuje: 13 fasolek.


Uwaga! W przypadku rabatów będzie to jeszcze edytowane i zostanie dodane w odpowiednim czasie!
Sponsored content

Propozycje i skargi  - Page 2 Empty Re: Propozycje i skargi

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach