Go down
Rudolf Greengrass
Gryffindor
Rudolf Greengrass

Różdżki Empty Różdżki

Sob Lut 16, 2019 11:55 pm
Temat z różdżkami
Rudolf Greengrass
Gryffindor
Rudolf Greengrass

Różdżki Empty Re: Różdżki

Nie Lut 17, 2019 12:01 am
Jak powszechnie wiadomo - "czarodziej bez różdżki to nie czarodziej". W świecie magii jest ona niezbędna, by wykonać jakiekolwiek zaklęcie (nie dotyczy czarodziei, którzy opanowali sztukę czarowania bez jej użycia), zamieszać w kociołku, urozmaicić sobie dzień czy też ochronić się przed niebezpieczeństwem.

Długość

Wielu wytwórców dostosowuje długość różdżki do wysokości i postury czarodzieja, jednak należy pamiętać także o wewnętrznej wielkości czarodzieja, czyli jego predyspozycji i potencjału.
Różdżki z reguły mają od 9 do 14 cali, chociaż najkrótsza sprzedana przez Olivandera wynosi 7 cali, a najdłuższa ponad 18. Właściciel tej ostatniej zażądał większej z uwagi na swoją posturę, a krótka różdżka odpowiada nie tyle zewnętrznym, co wewnętrznym atrybutom czarodzieja – krótkie pasują najczęściej do czarodziejów, charakterom których czegoś brakuje. Wielokrotnie drobni czarodzieje są wybierani przez długie różdżki

Elastyczność różdżki

Stopień elastyczności oznacza stopień przystosowania się i gotowość do zmian właściciela. Najlepiej jednak, analizując różdżkę wziąć pod uwagę nie tylko jej elastyczność, ale wszystkie czynniki: rdzeń, rodzaj drewna, długość oraz doświadczenia życiowe i styl magii czarodzieja, który tę różdżkę posiada

- bardzo giętka - niezwykle prosta do zgięcia, przy odrobinie chęci właściciel takiej różdżki jest w stanie zawiązać na niej supeł
- dość giętka
- giętka
- dość sztywna
- sztywna - przy machnięciu różdżka wydaje z siebie świst
Rudolf Greengrass
Gryffindor
Rudolf Greengrass

Różdżki Empty Re: Różdżki

Wto Lut 19, 2019 11:37 am
Drewno


  • Angielski dąb – Różdżki wykonane z tego drzewa, szybko przywiązują się do właściciela, będąc jego lojalnym przyjacielem i pomocnikiem czarodzieja. Odpowiednio dobrana wyposaża właściciela w siłę, odwagę i wierność. Charakteryzuje się też potężną intuicją, a czarodzieje w nią wyposażeni dobrze czują się w świecie fauny i flory magicznej. Doskonale nadaje się do transmutacji i zaklęć leczniczych


  • Akacja -  Ciężko znaleźć odpowiedniego czarodzieja, któremu różdżka z akacji nie odmówi posłuszeństwa. Kiedy jednak różdżka trafi do odpowiedniego czarodzieja, dzięki właściwościom pozwoli mu wykorzystywać odpowiednio magiczne zdolności. Różdżki z drzewa akacjowego, są określane jako temperamentne, i również takie osoby często wybierają. Różdżki z drzewa akacjowego, pobudzają dar jasnowidzenia, oraz wzmacniają siłę woli



  • Brzoza - Różdżki wykonane z brzozy chronią przed duchami. Ich właściciele są pracowici, czyści, wierni w przyjaźni, ale też podobno pozbawieni słuchu muzycznego. Nie przywiązują się one do właściciela, co sprawiało, że różdżka w każdej chwili mogła go zmienić. Przeważnie wybiera bogatych czarodziejów



  • Berberys – różdżki z berberysu są dosyć kapryśne i dlatego potrzebują stanowczych właścicieli. Na początku ich użytkowania mogą odmawiać wykonywania niektórych poleceń, ale jeśli czarodziej wykaże się wystarczająco silną wolą, stanie się ona idealną różdżką do rzucania zaklęć i uroków. Jest także bardzo lojalna i nigdy nie będzie służyć nikomu poza swoim pierwszym właścicielem.



  • Buk – bukowe różdżki trudno dopasować do odpowiedniego czarodzieja. Niewłaściwie dobrana nie ma wystarczającej mocy magicznej. Dobrana odpowiednio zaś jest subtelna. Często badana przez wytwórców różdżek. Najlepiej bukowymi różdżkami władają czarodzieje, których wiedza przewyższa ich wiek. Magicznymi cechami różdżek z buku jest pomoc udzielana użytkownikowi w osiągnięciu celów oraz spełnieniu życzeń poprzez obdarzenie czarodzieja darem uporządkowania oraz umiejętności planowania oraz organizowania własnych działań do osiągnięcia zaplanowanych celów.



  • Cedr – właściciele różdżki wykonanej z cedru odznaczają się lojalnością i niezwykłą siłą charakteru. Dobrze dobrana wyposaża właściciela w odpowiednią broń w trakcie pojedynków czarodziejów. Różdżka ta pomaga także w wydobyciu potencjału z czarodzieja.



  • Czarny orzech –  nie należy do łatwych do opanowania. Dramatycznie traci moc, jeśli jej właściciel dopuści się jakiejkolwiek formy samooszukiwania. Jeśli czarownica bądź czarodziej nie chce lub nie jest w stanie być uczciwy wobec siebie i innych, różdżka nie działa prawidłowo. Dopasowana do uczciwego i świadomego właściciela staje się jednak najbardziej lojalną i imponującą różdżką.



  • Czerwony dąb – doskonała różdżka do pojedynków czarodziejskich. Jej posiadacz to czarodziej bystry, dobry i zdolny, często także jest autorem zaklęć. Różdżki z czerwonego dębu są także bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym



  • Cyprys – właściciel różdżki wykonanej z cyprysu to czarodziej odważny, śmiały i ofiarny, taki, który nie zawahałby się oddać życie w razie potrzeby. Właściciel różdżki wykonanej z tego drzewa, ma duże szanse na śmierć bohaterską.



  • Cis – różdżki te należą do rzadszych. Mają szczególnie mroczną i przerażającą reputację, jeśli chodzi o pojedynki i wszystkie rodzaje przekleństw. Nieprawdą jest jednak, że czarodzieje posługujący się tą różdżką przyciągają czarną magię. Ich posiadacze w historii odznaczali się wielkością zarówno czynów złych, jak i bohaterskich. Jeśli różdżka z cisu zostanie pochowana razem z czarodziejem, kiełkuje i pilnuje w ten sposób grobu swojego właściciela.



  • Czarny bez – posiada dużą moc. Uważano kiedyś, że chroni on przed złymi czarownicami i duchami, jednakże jest także druga strona jego właściwości. Istnieje bowiem teoria, że niektóre różdżki wykonane z czarnego bzu przyciągają złe moce i budzą zmarłych do życia. Różdżki z czarnego bzu wybierają przeważnie czarodziejów, pewnych siebie, oraz twardo stąpających po ziemi



  • Dereń – różdżki wykonane z tego drewna mają ekscentryczną i figlarną naturę. Najlepiej pasują do czarodziejów, którzy są w stanie zapewnić im spory zakres emocji i zabawy. W połączeniu z odpowiednim czarodziejem jest sprytna, pomysłowa i zdolna do wykonywania niemal wszystkich zaklęć. Najczęściej jednak odmawiają wykonywania zaklęć niewerbalnych i są dość hałaśliwe.



  • Dąb – drzewo cechuje się magicznymi cechami pomagającymi osiągać wyższe płaszczyzny zrozumienia i świadomości, oraz pomaga w kształtowaniu świadomości w formy odpowiednie do prac magicznych. Żywiołem dębu jest ogień, co sprawia, że różdżki wykonane z tego drzewa, doskonale radzą sobie ze wszystkimi ognistymi zaklęciami



  • Głóg – różdżki z głogu są złożone i intrygujące w naturze, podobnie jak pasujący do nich właściciele. Różdżki te są bardzo przydatne do magii leczniczej, ale także do rzucania klątw. Głóg nie jest łatwy do opanowania, ma także pewną wadę: nieumiejętne rzucanie zaklęć odbija je rykoszetem we właściciela.



  • Grab – grab wybiera właściciela utalentowanego, z pasją tak silną, że można nazwać obsesją, która zazwyczaj jest realizowana. Różdżka ta bardzo szybko dostosowuje się do swojego właściciela i jest tak spersonalizowana, że inni używając jej nie będą w stanie wyczarować wiele, a będą mieć kłopot z nawet najprostszym zaklęciem. Różdżki te odmówią także działania sprzecznego z wewnętrznym kodeksem honorowym ich właściciela. Są szczególnie dopracowane.



  • Grusza – różdżki te pasują najlepiej do serdecznych, mądrych i hojnych czarodziejów. Jej posiadacze zazwyczaj są popularni i szanowani. Mają wspaniałą moc magiczną i są niezwykle odporne. Magicznymi cechami gruszy jest miłość macierzyńska, a czasami również nieśmiertelność. Dlatego różdżka ta wybiera czarodziejów, którzy rodzinę cenią ponad wszystko



  • Heban - różdżka z hebanu ma imponujący wygląd i reputację, nadaje się do każdego rodzaju magii. Przypadnie ona do gustu czarodziejom, którzy mają odwagę być sobą. Takie różdżki są dobrym wyborem również dla osób trzymających się twardo swoich zasad i nie zmieniających się pod wpływem otoczenia.



  • Hikora (Orzech biały) – magiczne cechy hikory to wytrwałość, tych którzy wytrwali w swych przekonaniach i wierze, i swymi wyczynami ukazali iż dobrze z nich korzystają. Różdżka ta nie nadaje się do czarnomagicznych uroków, tak samo jak do praktyk. Natomiast doskonale sprawdza się w zaklęciach transmutacyjnych



  • Jawor – różdżka ta jest najbardziej efektywna, kiedy doświadcza nowości, i najmniej efektywna, kiedy zajmuje się jedynie prozaicznymi czynnościami. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja ciekawego, witalnego i żądnego przygód, chętnego do nauki i nowych wrażeń.



  • Jodła – różdżka wykonana z jodły jest bardzo silna w rękach swojego prawowitego właściciela, ale traci moc niemal całkowicie przekazana innemu czarodziejowi. Najbardziej odpowiednie dla czarodziejów skupionych i o silnej woli. Różdżki te są znakomite do transmutacji.



  • Jabłoń – różdżki wykonane z jabłoni nie należą do częstych. Ich właściciele są osobami obdarzonymi szczególnym urokiem osobistym i dążą do wysokich celów i ideałów, ponieważ różdżka ta nie jest najodpowiedniejsza do czarnej magii. Posiadacz tej różdżki często ma duże zdolności do porozumiewania się językiem innych istot.



  • Jałowiec – Różdżki te nie należą do popularnych. Mają ogromną moc magiczną lecz tylko w rękach odpowiedniego czarodzieja, w innym przypadku są prawie bezużyteczne. Ich właściciele są niezwykle kreatywni, a podstawą ich mocy jest wyobraźnia, dlatego są w stanie dokonać rzeczy zdumiewających i wielkich. Idealna do transmutacji i zaklęć niewerbalnych. Ich wadą jest brak odporności na wilgoć i wodę.



  • Jarzębina – W Wielkiej Brytanii niegdyś ceniono jarzębinę za to, że odstraszała czarownice, dlatego różdżka zrobiona z tego drzewa jest szczególnie przydatna do obrony. Zaklęcia obronne, które wyczaruje, są szczególnie silne i trudne do złamania. Różdżka ta najlepiej pasuje do czarodzieja o czystym sercu, który nie para się czarną magią.



  • Jesion – różdżka ta jest określana mianem upartej. Jej właściciel jest uparty i cechuje go odwaga oraz nigdy nie jest arogancki ani tępy. Istnieje przesąd, że różdżki te nie powinny być przekazywane do innych rąk, ponieważ tracą swą moc. Jesion przez wzgląd na to, iż pomaga zwalczać różne choroby, to różdżka z tego drzewa doskonale sprawdza się w zaklęciach leczniczych.



  • Kasztan – bardzo ciekawe, wielopłaszczyznowe drewno, którego właściwości różnicuje rdzeń oraz jej właściciel. Najbardziej pasuje do tych czarownic i czarodziejów, którzy radzą sobie z magicznymi zwierzętami i z zielarstwem oraz są naturalnymi lotnikami.



  • Klon - posiadacz tej różdżki nie jest domatorem, ale najczęściej turystą i badaczem przyrody. Lubią nowe wyzwania, przygody i zmiany otoczenia oraz są ambitni. Dobrze dobrana różdżka będzie podobnie jak jej właściciel ambitna i coraz bardziej lojalna i oddana. Niedopasowana zaś będzie działać słabo, ciężko i nijako.



  • Leszczyna – istnieje pogląd, że jest to wrażliwa różdżka, która odzwierciedla stan emocjonalny właściciela. Najlepiej nadaje się dla czarodziejów, którzy rozumieją i mogą zarządzać własnymi uczuciami. Posiadacze tej różdżki powinni być bardzo ostrożni w kontaktach z nią, jeśli stracili cierpliwość bądź czują się rozczarowani, ponieważ wchłonie ona tę energię i może wyładować ją później, w nieodpowiedni i niepożądany sposób. Różdżka ta jest jednak bardzo zręczna i oddana właścicielowi do tego stopnia, że po jego śmierci najczęściej nie nadaje się do użycia przez innych. Różdżki te mają także zdolność do rozpoznawania źródeł wody, także tych podziemnych.



  • Lipa – magiczną cechą drewna lipowego była przyjaźń. Jednakże różdżka wykonana     lipy posiada silne właściwości lecznicze i inspirujące. Jest idealna dla osób spokojnych i szukających natchnienia. Często więc wybiera artystów, lub ludzi z artystycznymi duszami



  • Mahoń – różdżka poręczna, idealna do transmutacji. Różdżka ta wybiera przeważnie uzdolnionych, ale jednocześnie rządnych przygód czarodziejów. Posiadacze mahoniowych różdżek bez wątpienia lubią ryzyko, i potrafią być opryskliwi dla tych, których nie lubią



  • Modrzew – uważane za atrakcyjne i potężne oraz wszczepiające właścicielom odwagę i zaufania różdżki te są bardzo pożądane. Dopasowanie odpowiedniego czarodzieja do tej różdżki nie jest jednak proste, tak samo jak jej obsługa. Źle dopasowana nie pozwoli właścicielowi rozwinąć talentu i wykorzystać potencjału.



  • Olcha – różdżka z drewnem olchy nadaje się idealnie do magii niewerbalnej, która jest trudną dziedziną magii i dlatego przyjęło się, iż różdżkę tę posiadają czarodzieje obdarzeni dużą mocą magiczną. Różdżka z olchy jest lojalna swemu właścicielowi i pomocna. Różdżka wybiera cichych i spokojnych czarodziejów, którzy odznaczają się niezwykłą odwagą



  • Osika – jakość drewna osiki jest ceniona przez wszystkich wytwórców różdżek ze względu na jej podobieństwo do kości słoniowej oraz wybitny potencjał magiczny. Posiadacze tychże różdżek są osobami zdecydowanymi i są znakomici w pojedynkach. W osiemnastowiecznym Klubie Pojedynków klubowicze posiadali tylko różdżki wykonane z osiki.



  • Orzech włoski – Tylko bardzo inteligentna czarownica lub czarodziej powinni operować różdżką z orzecha włoskiego. Różdżki z orzecha często znajdują się w rękach magicznych innowatorów i wynalazców. Drzewo to jest obdarzone niezwykłą wszechstronnością i zdolnościami adaptacyjnymi. Różdżka z orzecha włoskiego, kiedy zostanie podporządkowana właścicielowi, wykonuje każde jego polecenie. Jedynym warunkiem jest wystarczający blask danej osoby. To sprawia, że taka różdżka jest prawdziwie zabójczą bronią w ręku czarownicy lub czarodzieja z brakiem sumienia. Czyny takiej osoby wpływają na nią, jak i na różdżkę w niezdrowy sposób



  • Ostrokrzew – rodzaj rzadkich różdżek, tradycyjnie uważanych za ochronne. Działa najlepiej w rękach tych czarodziejów, którzy mogą potrzebować pomocy w przezwyciężaniu skłonności do gniewu czy zapalczywości. Często wybierają właścicieli, którzy angażują się w poszukiwania czegoś niebezpiecznego lub duchowego. Są to także różdżki mające dużą skłonność do zmiany właściwości zależnie od rdzenia – najtrudniej zespolić je z piórem feniksa, jednak jeśli się to uda, moc różdżki będzie wielka.



  • Palisander - inaczej nazywany drzewem różanym - nie jest zbyt często wykorzystywany. Różdżki wykonane z tego drewna są zazwyczaj równie humorzaste i kapryśne, co ich właściciele. Nie bez przyczyny wybierają więc głównie ludzi pełnych pychy, estetów, artystów czy osoby ogólnie uznawane za bardzo emocjonalne. Palisander świetnie sprawdza się w połączeniu z rdzeniami takimi jak włos wili czy krew Reema. Jest doskonały do wysublimowanych zaklęć i uroków.



  • Sekwoja - Niezwykle rzadko spotykana różdżka. Uważa się, iż jest toróżdżka przynosząca szczęście, dlatego popyt na nią jest zawsze duży. W rzeczywistości jednak zdaniem wytwórców różdżek to nie sama różdżka przynosi szczęście, a dopasowuje się do czarodziejów, których cechuje umiejętność wyjścia z tarapatów, dokonywania właściwych wyborów czy też dostrzegania dobrych stron w tych nawet niezbyt dobrych zdarzeniach. Połączenie tej różdżki z dopasowanym do niej czarodziejem daje mu duże możliwości ekscytujących osiągnięć




  • Sosna – Różdżka wykonana z tego drewna wybiera czarodzieja, który jest niezależnym indywidualistą, który może być postrzegany jako samotnik, ale intrygujący i tajemniczy. Różdżki te są najczęściej wykorzystywane twórczo i są dostosowane do nowych metod i czarów. Właściciel tej różdżki będzie najprawdopodobniej wieść długie życie, ponieważ nie zdarza się, aby posiadacze sosnowych różdżek umierali młodo. Idealnie nadaje się do magii niewerbalnej.



  • Świerk – różdżka ze świerku wymaga twardej ręki, ponieważ miewa własne pomysły. Najlepiej pasuje do czarodziejów śmiałych i z poczuciem humoru. Odpowiednio dobrana różdżka jest lojalnym pomocnikiem i zdolna jest do ekstrawaganckich czarów. Często sprawdza się podczas pojedynków.



  • Tarnina – nietypowe drewno na różdżki. Jej właściciel odznacza się wojowniczym charakterem, co nie znaczy jednak, że praktykuje czarną magię (choć różdżka ta nadaje się do tej dziedziny magii doskonale). Różdżka z tarniny będzie lojalna i pomocna swemu właścicielowi, a ich powiązanie umocnią wspólne przeżycia. Różdżka ta jest popularna zarówno wśród praktykujących czarną magię, jak i wśród tych, którzy z nią walczą zawodowo (Aurorów).



  • Topola – różdżka o mocy jednolitej, charakteryzująca się siłą i spójnością. Pracuje najlepiej w rękach czarodzieja mającego wyraźną misję moralną. Zapewnia też wybranemu czarodziejowi ochronę i wytrzymałość. Różdżka z topoli odpowiada za uczucia wyższe takie jak: Miłość, przyjaźń, lub litość. Pomaga właścicielowi odnaleźć prawdziwą miłość lub przyjaźń, oraz wskazuje nowe ścieżki w życiu. Doskonała do transmutacji oraz do prostych zaklęć domowych



  • Wawrzyn – powszechnie uważa się, że różdżką tą nie można wykonać niechlubnego aktu, jednak zdarzało się, i to najczęściej w poszukiwaniu chwały, że wykazywały potężną i niekiedy śmiertelną moc. Uważa się także, iż różdżki te są kapryśne, jednak nie jest to do końca sprawiedliwy osąd. Różdżka ta nie toleruje lenistwa u swojego właściciela. Dobrze sprawdza się podczas warzenia eliksirów, oraz przy pojedynkach



  • Wiąz – różdżka wykonana z wiązu jest najbardziej odpowiednia dla czarodziejów czystej krwi lub takich, którzy wyznają tę filozofię. Różdżki te popełniają najmniej błędów czy też wypadków oraz jest zdolna do najbardziej wyrafinowanych zaklęć i uroków.



  • Winorośl – różdżki te nie należą do popularnych. Posiadacze ich to ludzie, którzy poszukują większego celu. Różdżki te są bardziej wrażliwe pod względem dopasowania do odpowiedniego czarodzieja od innych. Zdarza się, że ukazują niezwykłe efekty już przy wejściu odpowiedniego czarodzieja do pomieszczenia, w którym znajduje się różdżka.



  • Wiśnia – różdżki z tego drzewa tworzy się rzadko i są one nacechowane dziwną mocą. Najbardziej popularne są w japońskiej szkole Mahoutokoro, gdzie studenci posiadający te różdżki mają specjalny prestiż. Posiadacz tejże różdżki, niezależnie od rdzenia, powinien wykazać się wyjątkowym opanowaniem oraz siłą umysłu. Zaklęcia niewerbalne, oraz zaklęcie Obliviate nie sprawia jej żadnego problemu



  • Wierzba – różdżka z tego drewna jest znana z uzdrawiającej mocy i zdolności do magii niewerbalnej. Najlepiej pasuje do czarodzieja o dużym potencjale. Właścicielami różdżek wykonanych z wierzby są zazwyczaj kobiety, które pragną miłości i uwagi. Wierzba wpływa na sny czarodzieja, a także wzmacnia moc zaklęć miłosnych.



  • Wierzba płacząca - drzewo to ma bardzo silny wpływ na otoczenie - potężne, silne, rosną zazwyczaj nad zbiornikami wodnymi i słyną ze swej melancholijnej aury. Wpasowują się w czarodziei będących indywidualistami, samotnikami. Jest nazywana "szarą eminencją" wśród różdżek - dopasowana do czarodzieja o słabej psychice będzie ciągnąć go na dno i zatapiać w depresji. Bardzo trudno je opanować
Sponsored content

Różdżki Empty Re: Różdżki

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach