Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

System warzenia Empty System warzenia

Sro Sie 08, 2018 5:12 pm
-> Czego używamy, co potrzebne.
-> Składniki - po co, jak. Jak zdobywamy?
-> Sposób - dlaczego, jak.
-> Rzucanie kością? Oparcie o system walk.
-> Odnośniki do wiki, zajrzeć do podręcznika.
-> Specjalizacje.
-> Możliwość losowania składników dla osób ze specjalizacją z eliksirów i/lub zielarstwa/opieki nad magicznymi stworzeniami.
-> Warzenie eliksirów, które się nie potrafi => Odesłanie do nauki eliksirów
-> RODZAJE KOCIOŁKÓW: wpływ na ilość

Co potrzebujesz, gdzie są recepty, jak możesz się ich uczyć, link również do spisu.
Składniki (jak możesz je zdobywać, gdzie, kupić gdzie), wyposażenie dodatkowe (pierdoły, co one dają, postawowy zestaw i rozszerzony.

Możesz robić tylko jak masz kociołek. W Hogwarcie są wyznaczone do tego miejsca lub potrzebna zgoda nauczyciela/opiekuna domu. W świecie dorosłych miejsca takie, jeśli nie masz kociołka, są rozsypane.

Pod pojęciem eliksir kryją się również wywary, trucizny, nalewki.

-> Rzuca się jedną kośćią K6. Określa jak wyszedł eliksir, jego siłę.
-> Druga kość, jest kością przy problematycznych eliksirach lub jeśli osoba działa pod silną presją/jest chora/ma małą ilość PŻ. Są to skutki uboczne.

Na kość wpływają jednak progi o których więcej można przeczytać w temacie punktów doświadczenia.  Wzbogacają one standardową kość i zwiększają siłę. To samo dotyczy różnego rodzaju bonusów wynikających z posiadania wpływającego na eliksir przedmiotu czy składnika.
Specjalizacja automatycznie podnosi wartość oczek o 1.
Przy warzeniu eliksirów warto posiłkować się listą eliksirów, gdzie podane są wartości przy których dany eliksir ma prawo wyjść i z jaką konkretnie mocą.

Uwaga! Wyrzucenie "1", bez podparcia się żadnymi progami, skutkuje tym że eliksir wyjdzie trujący, śmierdzący albo kompletnie o nieznanych właściwościach, co może skutkować minusowymi PŻ, a wyrzucenie "6" to potencjalnie kilka dodatkowych symbolicznych PD.

Przykład:

Wybrany przez postać eliksir, które ma zamiar rzucić ma wartość VI, czyli od zsumowanych razem oczek z kości i z progów wychodzi słabo przy 5, tak jak powinno przy 6, a mocno przy 7.
Wyrzucona kość przez gracza: 2
Wykupione progi z danej kategorii zaklęć przez gracza: 3
Suma: 5 (czyli wybrany eliksir ma słabą moc, ale zadziałała)


Skutki uboczne:
1 - eliksir wybucha, a im trudniejszy był tym większe pole rażenia. Tracisz przytomność i lądujesz na miesiąc w szpitalu. Powstają nieuleczalne zmiany, zależne od MG
2 - eliksir zdecydowanie nie wyszedł i jeśli nie wymyślisz sposobu jak opuścić pomieszczenie to się udusisz. Jeśli jednak tworzysz go na świeżym powietrzu, zanieczyszczona chmura idzie za tobą, nie możesz się od niej uwolnić
3 - otrzymałeś drobne obrażenia,  a eliksir wykipiał tworząc malownicze dziury w podłożu, a także w twoim bucie i stopie. Natychmiast musisz udać się do najbliższego uzdrowiciela
4 - było blisko, ale zapobiegłeś tragedii. Co prawda wyrosło ci coś dorosłego, czy to palec, ucho, oko, czy też chociażby skurczona ohydna główka. Zniknie samo albo przy pomocy uzdrowiciela
5 - dałeś radę pomimo ciężkich warunków, chociaż kilka razy nóż trafił nie tam, gdzie powinien, a część składników została zmiażdżona
6 - niejeden czarodziej by się zaczął zastanawiać jak ustałeś na nogach przy tym kotle, ale najważniejsze że się udało. Co prawda czujesz się osłabiony i boli cię głowa, ale eliksir zrobiłeś na medal

Podczas jednej sesji można wykonać jeden eliksir. Sytuacja się zmienia, kiedy postać ma specjalizację z obojętnie jakiej kategorii eliksirów - wtedy może stworzyć dwa. Przy nieudanych próbach, może próbować stworzyć eliksir 3 razy, a w przypadku posiadania specjalizacji 6 razy, jeśli powtarza robienie 1 i 2 eliksiru, bo z jakichś powodów nie wyszły.
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

System warzenia Empty Re: System warzenia

Sro Sie 29, 2018 7:45 pm
Rodzaje kociołków:
Kociołek cynowy kosztował w sklepie Madame Potage 15 galeonów, mosiężny 21 galeonów a miedziany 25 galeonów (wszystkie rozmiar 2).
Kociołek cynowy - najwolniej
Kociołek miedziany - najszybciej
Kociołek mosiężny - tak średnio
Kociołek srebrny[8] - średnio dość
Kociołek ze złota[9] - bardzo szybko
Kociołek składany - wolno, dość topornie

Gadżety pomagają/ułatwiają.

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach