Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Specjalny temat [wygląd] Empty Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 09, 2017 8:49 pm
Cześć! Jako że dostaje wiadomości na fejsie (i nie tylko) od Was, to pomyślałam, że zamiast tak skakać od jednego do drugiego można by tak zebrać Was w jednym miejscu, gdzie od razu można było podzielić się z myślami, propozycjami odnośnie nowego wyglądu etc.

Ja od siebie dodam tak:
- Byłabym za tym by kolory były podobne, to znaczy taki szary, fiolet, czerń mimo wszystko to kojarzy się z Kołysanką, a przecież zależy nam by wygląd oddawał ML
- Fajnie by było jakby nie było za skomplikowanie, ale przy tym dość prosto, elegancko, pomyślałabym nad kwestią obrazków przy działach jak to fajnie rozwiązać, no i oczywiście jak załatwić kwestię z opisami
- Moim zdaniem tło zewnętrzne powinno być w formie obrazka (James proponował chmury i inne, Julie też miała jakiś pomysł: mam nadzieję że się z nimi podzielicie). Oczywiście może też być inna koncepcja


No i na razie tyle :D
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 09, 2017 9:49 pm
Widziałam wstępną grafikę na tło. Można ją połączyć z tłem. Grafikę rozciągnąć na całą szerokość forum, a jej dół przechodziłby w tło wokół kategorii for, itd. Szarość w tonach niebieskich (zimna szarość) świetnie pasuje, a także motyw wody. Teraz musze rozjaśniać tą czerń w ciągu dnia, bo nic nie widzę.
Widzę też, że kod ogłoszenia nieco się popsuł, więc będzie do naprawy.
Wizualnie informacja o nowej wiadomości pw powinna być bardziej widoczna, np. biała czcionka.
Kategorie for i subform - wizualnie mi nie przeszkadzają. Lubię motyw latarenek, które się zapalają przy nowych postach :D Za to mam uwagę co do ich podziału, bo czasami znalezienie jakiegoś tematu sprawia problem. Czyli jeśli mamy dodatkowo subfora, to nie dodawałabym tematów bezpośrednio w forum + podziału na poszczególne kategorie. Z tego względu, że odruchowo wchodzę w subforum, które w moim domyśle, powinno zawierać poszukiwany temat.
Może też jakiś skrót niektórych ważniejszych tematów na wysuwanym pasku byłby fajny, ale nie wiem, czy da się to pogodzić z innymi elementami i nie zepsujemy kodu.
I tak myślałam, że z racji wakacji fajnie byłoby ukryć część z Hogwartu (zajmuje chyba 1/3 miejsca), a rozbudować nieco część poza Hogwartem.

I może jakiś konkurs na grafiki, które forum wykorzysta? Tak, za fasole.

PS. I czemu ten temat jest w archiwum?
James Potter
Oczekujący
James Potter

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 09, 2017 10:10 pm
- Co do kolorów to skoro te są dla ML charakterystyczne to przy nich zostańmy, zawsze możemy po prostu zmienić trochę ich wagę, czyt. więcej czerni mniej fioletu czy jakoś tak
- Jak już Avada, czy tam Kalafior (nie wiem jak się zwracać xD) rzekła, fajne są te ramki przy działach w tym szablonie tytyryty, czy jakoś tak, ten co był robiony dla ML ale się projektant wykruszył, myślę że pomysł można wykorzystać, nie wiem jak inni ale ja lubię jak jest obrazek przy dziale, bo wiem że padały propozycje by je całkiem wywalić, można by postawić bardziej na minimalizm, może symbole, może po prostu mniejszy obrazek
- Tło zewnętrzne, no to ja jestem za zafixowanym obrazkiem, w sensie, że nieruchomym przy scrolowaniu, albo za jednolitym czarnym lub jakimś grafitowym i wtedy już skupiamy uwagę widza na atrakcyjnej treści, jeżeli obrazek to moim faworytem na razie są te chmury, albo to ostatnie z gruntem z nagłówka, na dysk wrzucam co mi wpadnie w oko po lekkim dopasowaniu kolorystyki, jak ktoś ma jakieś pomysły to pisać, będę szukać, nie wiem czy ktoś jeszcze się z nami tym zajmuje i trzeba go dodać do dysku?
- Czcionki, moim zdaniem powinna być jedna na wszystko, albo max dwie ale spójne ze sobą, bo teraz to mamy misz masz, nic ze sobą nie gra
- Co do alternatywy latarni, może kule światła takie jak za dementorem na nowym nagłówku?
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 09, 2017 10:23 pm
Na razie nie odniosę się do tej większej części Twojej wiadomości, wolę poczekać na zdanie reszty w tym Jamesa i Avady :D

Dałam do Archiwum, bo nie można ukrywać tematów a jedynie działy, a do Szoku Życia ma dostęp więcej osób, które na przykład sobie skupią jakieś temaciki, a ja na razie wolę nie wtajemniczać reszty co do wyglądu, tylko skupić pewną konkretną grupkę, która będzie się tym zajmować, a skoro już mamy dział kody w archiwum to czemu nie korzystać?
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Pon Lip 10, 2017 8:15 pm
Myślałam, że temat po prostu jest ogólno dostępny ;p
James lepiej ode mnie ujął, to o czym myślałam w kwestii tła.

Szczerze mówiąc kwestia nowego wygląda nie jest według mnie priorytetem. Nowy wygląd niesie ze sobą narzekania, walkę z przyzwyczajeniami.
Skupiłabym się na organizacji i dopracowaniu mechaniki gry.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Czw Lip 13, 2017 7:41 pm
Julie napisał:Widziałam wstępną grafikę na tło. Można ją połączyć z tłem. Grafikę rozciągnąć na całą szerokość forum, a jej dół przechodziłby w tło wokół kategorii for, itd. Szarość w tonach niebieskich (zimna szarość) świetnie pasuje, a także motyw wody. Teraz musze rozjaśniać tą czerń w ciągu dnia, bo nic nie widzę.
Warto to rozważyć, tak samo połączyć z propozycją Jamesa, odnośnie chmur etc.  A co do kolorystyki to byłabym za tym by jednak tej czerni nie było za dużo, może też iść w bardziej szarość, skoro logo tym też się charakteryzuje? Szaroczarny, szarofioletowy. Zobaczyć, co po prostu będzie lepiej pasować.

Julie napisał:Wizualnie informacja o nowej wiadomości pw powinna być bardziej widoczna, np. biała czcionka.
Ja niekoniecznie wiem jak to zrobić, może Kalafior vel Avada będzie wiedzieć.

Julie napisał:Za to mam uwagę co do ich podziału, bo czasami znalezienie jakiegoś tematu sprawia problem. Czyli jeśli mamy dodatkowo subfora, to nie dodawałabym tematów bezpośrednio w forum + podziału na poszczególne kategorie. Z tego względu, że odruchowo wchodzę w subforum, które w moim domyśle, powinno zawierać poszukiwany temat.
Ogólnie planowana jest zmiana w organizacji tematów, ale trochę nie rozumiem o co konkretnie chodzi. To znaczy no chyba jestem głupia XD Kwestia organizacji to zawsze problem, na pewno planuję też zrobić tematy tak zwane mapki. Ze spisem wszystkich tematów na forum. jedno stricte techniczne, drugie stricte fabularne. No i moim zdaniem niektóre rzeczy nie powinny być wymieszane, to znaczy np. coś jest stricte do uczniów to do uczniów, coś jest stricte do świata dorosłych no to ląduje w świecie dorosłych, etc. Z chęcią jednak propozycje przyjmę. Chodzi też o to by nie było za dużo tematów, ale też żeby dać możliwości graczom, choćby przykładowo dodatki dla postaci duchów, czy też działy przeznaczone dla danych zawodów. No ale nie wiem to jeszcze do uzgodnienia i w sumie to chyba dość osobna kwestia.

Julie napisał:Może też jakiś skrót niektórych ważniejszych tematów na wysuwanym pasku byłby fajny, ale nie wiem, czy da się to pogodzić z innymi elementami i nie zepsujemy kodu.
Ja nie mam pewności, co do tego czy użytkownicy naprawdę by z tego korzystali. Widziałam fora, które to wprowadziły a po jakimś czasie rezygnowały, bo jednak u nich się to nie sprawdziło.

To poza Hogwartem jest do rozbudowania, owszem, przy czym użytkownicy mogą też to robić sami za pomocą konta Mistrz Labiryntu. Większych krajów na razie nie planuję robić, no chyba że ktoś poprosi, np. Niemcy, Polska, Francja, etc. Na razie dałam Włochy, ale pewnie z czasem pojawi się tego więcej. Można by było przejrzeć działy, tematy, posprawdzać, pododawać, ale też znowu, to inna kwestia, bo jednak powinniśmy się skupić na wyglądzie XD Co do ukrycia Hogwartu... hm, nie jestem pewna. To znaczy już nawet rozmawiałam i robiłam ankietę odnośnie zrobienia z Hogwartu takiego podziału: Piętra, Wieże, etc., ale kilka osób trafnie powiedziało, że zwyczajnie by to ograniczało i no, teraz jest spoko. Ale z ukryciem... no może? Chociaż wtedy ludzie nie będą mogli sobie poczytać sesji  i będą musieli czekać aż nadejdzie wrzesień XD

Można zrobić, tylko pytanie jakie grafiki, etc. Chętni ludzie (w tym ja) zapisują grafiki na tablicach na pintereście, odnośnie grafik miejsc jest już ich całkiem sporo, więc z pewnością można byłoby coś wykorzystać, na dodatek Pinterest i Deviantart mają tego dużo, ale... no. Może rzeczywiście można byłoby pomyśleć? Tylko zastanowiłabym się nad tym, jak konkretnie miałby ten konkurs przebiegać.


Byłabym za mniejszymi obrazkami jak już coś, symbole.... może i tak, ale no nie wiem, też zależy jakie. Chyba mniejsze obrazki z jakimś fajnym efektem mogłyby się okazać lepsze. Może z małym dementorkiem? Co mi podsuwa myśl, że zamiast latarni mogłyby być dementory! O ile James potrafisz takie robić :D Wiesz kształty dementorów. Mogłyby się różnić kolorami, albo przy tych tematach, które posiadałyby nowy post zamiast zapalonej latarni byłby dementor z malutkim patronusem albo z mgłą. By tak dopasować do logo. Co sądzicie?
No i co do obrazka... to fajnie jakby coś było. Raz obrazki miały kształt księzyca w pełni i były otoczone mgłą.  Może pomyśleć coś z kształtem? Kolorystyka obrazków z pewnością powinna być taka... jednolita. Czyli albo żywe, albo takie właśnie jakby "uśpione", niekoniecznie ten fiolecik jaki jest nałożony obecnie.


James, możesz zaprosić Julie do tego folderu, bo Avadę chyba już zaprosiłeś, także no. Julie podaj emaila to Ci Potta udostępni :D

Jeśli chodzi o czcionki, byłabym za dwiema-trzema. Wiadomo, schludnie, dopasowane,  ale przy tym fajnie jak jest jednak taka, choćby i minimalistyczna, różnorodność, no.

Albo kule światła!


Nieee, jedynie widoczne jest dla osoby, które zaznaczyłam by miały dostęp :D

Może nie jest, ale uważam, że jest równie istotna. Pluuus skoro jest możliwość, to czemu by nie skorzystać? Na obecny wygląd też było trochę narzekań, więc no.  Idą nowe zmiany, więc nowy wygląd nie zaszkodzi! <3
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Pią Lip 14, 2017 3:14 pm
Co do podziału forum/subforum/tematy
Specjalny temat [wygląd] Screen10

Specjalny temat [wygląd] 9OLA2YY

Obrazek wyraża więcej niż tysiąc słów.
Podział w Dziale Ksiąg Zakazanych: mamy subfora (czyli gromady dla tematów, ścieżki, grupy - już nie wiem jak to wytłumaczyć) i poza nimi jeszcze tematy, które na samym dole są praktycznie niezauważalne.


Ja korzystam z takich skrótowców! O ile jest dostępny na całym forum, a nie tylko na stronie głównej. Przydatny szczególnie, jeśli trzeba przejść dłuuugą ścieżkę do tematu. Mnie szlag trafia jak co chwilę otwieram ileś tam kart, bo szukam konkretnego tematu.

To chociaż zwinąć Hogwart, bo połowę forum jedzie się do pociągu ;p
Araminta Black
Oczekujący
Araminta Black

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Czw Lip 20, 2017 10:59 am
Heyeyeyey!
Z takich, co pamiętam:

1) Myślę, że da radę jakoś poprawić widoczność nowych wiadomości, tak?
2) Menu z podręcznymi linkami to moim zdaniem super sprawa. Ja na przykład korzystam z nich. Ważne jednak, by był to komplet faktycznie przydatnych linków, a nie miejsca kompletnie nieodwiedzane przez graczy. Zawsze łatwiej odnaleźć nieobecności, temat kto zagra czy inne takie. Nie miałabym problemu ze stworzeniem takiego.
3) Latarenki są super, ale bym je zastąpiła, bo są duże. Myślę o czymś subtelniejszym, ale równie magicznym. Może warto poszukać innych lampek?
4) Z tym tłem chodziło Wam o podobny myk, który zastosowałam tu: http://www.kingdom-soul.wxv.pl/index.htm ? Nieruchome tło. Tyle tylko, że nagłówkiem jest jedynie tytuł forum i cytat. Polubiłam to rozwiązanie, bo zgrabnie można połączyć nagłówek z tłem i przy okazji nie przesadzić z grafiką. Co sądzicie?

EDIT. Mogłabym jeszcze raz prosić o link do tamtego szablonu, co był tworzony dla ML?
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 23, 2017 4:13 pm
Teraz rozumiem, możliwe, że wprowadzi się, że doda się do konkretnych działów, choć nie chcieliśmy (wcześniej jak byłam ja, Sah etc.) wprowadzać tego za dużo poddziałów, przy czym i tak zamieniam zmienić ten podział, więc chętnie przyjmę sugestie.

Od razu przychodzi mi myśl związana z opisami i obrazkami. Teraz jest tak przy działach, że jest obrazek i na niego się najeżdża i jest opis, oraz są te rameczki. Więc byłabym za tym by jednak opis był widoczny, a obrazki mniejsze i dopasowane po prostu - może tak jakby przy opisie? No i byłabym za tym by jakoś schludniej to wyglądało - te rameczki w których jest tekst (ale nie w tej formie co jest teraz) - co jak wchodzisz np. do Działu Ksiąg Zakazanych i widzisz te poddziały w stylu Świat Uczniów, etc.

Chodzi ci o linki w stylu od userów, od adminów i takie tam?

Niestety nie wiem jak się zwija na forumpolish i jak to potem wyjaśnić graczom jak się "odwija".

1) No wydaje mi się, że tak, to jest jakoś w PA.

2) To ja bym zostawiła do wypowiedzi graczom, czego oni potrzebują i jakie jest ich zapatrywanie na to.

3) U góry rzuciłam propozycją z demenotrami i mgłą. James jeszcze wspomniał o kulach światła :D Może wiec to?

4) Myślę, że tutaj musiałby się James wypowiedzieć czy dałoby się tak graficznie dostosować obecne logo. Bo ja osobiście - jeśli chodzi o Kołysankę - jestem akurat fanką tego by tekst był bezpośrednio na logo, no ale sama nie wiem, czekam też na Wasze zdanie. Ja po prostu jestem niepewna tekstu, który by się odznaczał w przypadku proponowanych nagłówków


James Potter
Oczekujący
James Potter

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Nie Lip 23, 2017 8:14 pm
No więc ogniki są już właściwie gotowe, zobaczymy jak będą wyglądać na stronce i wtedy się oceni czy zostają czy szukamy alternatywy. Jakoś świecący dementorzy do mnie nie przemawiają xD Widzę takiego różowego dementora przed oczyma zaraz xD Także mogliby być dementorzy ale np. różniący się jakąś mgłą za sobą, albo nie wiem, no bo oni sami z reguły są czarni i mroczni xD

Co do nagłówka czy ten dałoby się tak przerobić jak na forum które podesłała Minta no to spróbuję bo w obecnej rozdzielczości to nie, ale glebę mam w dobrej, chmury trzeba będzie wymienić, całe wnętrze pomniejszyć, no podziałam, jestem dobrej myśli Cool
Sponsored content

Specjalny temat [wygląd] Empty Re: Specjalny temat [wygląd]

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach