Go down
Elias Martinelli
Przestępczość
Elias Martinelli

Elias Martinelli Empty Elias Martinelli

on Czw Lut 07, 2019 7:41 pm

Karta postaciImię i nazwisko: Elias Martinelli
Data urodzenia: 23 października 1948 r.
Znak zodiaku: Skorpion
Imiona i nazwiska rodziców:  Costanza Bonasera (mugol), Carlo Martinelli (czarodziej)
Krew: półkrwi
Miejsce zamieszkania: Posiadłość w Allhallows oraz dom na Sycylii
Wykształcenie: Hogwart (Slytherin)
Miejsce pracy/wyuczony zawód: Członek włoskiej czarodziejskiej mafii, oraz pracuje również w rodzinnej pizzerii


Cechy wygląduWzrost: 185 cm
Waga: 73 kg
Kolor włosów: czarny
Kolor oczu: zielony
Budowa ciała i postura: Elias nigdy nie odznaczał się atletyczną budową ciała. W końcu nigdy nie uprawiał z zamiłowaniem  żadnego sportu, nie był silnym mężczyzną. Natomiast  może poszczycić się tym, że zawsze był wyższy niż rówieśnicy. Skutkowało to tym, że chłopak w latach swoich dziecięcych lat przypominał wychudzonego szczurka. Wszystkie ubrania na nim wisiały, chociaż matka często starała się poprawić je tak, aby syn nie wyglądał jak siedem nieszczęść. Dopiero kiedy zaczął dorastać wszystko zaczęło się zmieniać. Oczywiście ponadprzeciętny wzrost i szczupła sylwetka nie ulegała zmianie, to przybyło mu trochę masy mięśniowej. A spędzanie czasu z ojcem przyczyniło się do tego, że w Eliasie zakorzeniła się swego rodzaju gracja w poruszaniu się, czy chociażby spojrzeniu.

Znaki szczególne: Ponadprzeciętny wzrost, czasami zapuszcza lekki zarost, oraz duży koślawy nos, włoski akcent.

Preferowany ubiór: Ubiór jest naszą wizytówką. Jeżeli chce się być traktowanym poważnie, oraz z szacunkiem, należy również w taki sam sposób się nosić. Nikt nie weźmie na poważnie kogoś w podartych i brudnych ubraniach. Eilas doskonale o tym wie, dlatego też na ulicy nie zobaczy się go nigdy w jakiś pospolitych ubraniach. Do ludzi wychodzi przeważnie w marynarkach, białych koszulach, oraz jest pod krawatem, a na głowie od czasu do czasu pojawia się stylowy kapelusz. Tylko w zaciszach bezpiecznego i cichego domostwa, pozwala sobie zrzucić ten kostium, i ubrać jakiś wyciągnięty i stary sweter.


Umagicznienie


Specyfikacja różdżki: Winorośl, włókno ze smoczego serca 12 cali, sztywna.
Bogin: Rodzina to największy skarb jaki może posiadać człowiek, a jeżeli utracił ten skarb, nigdy nie był godny posiadania go. Każdy prawdziwy Włoch powie to samo. A rodzina Eliasa traktuje te najbliższe więzy krwi śmiertelnie poważnie. Podobnie jak swoje własne interesy.  Dlatego też podczas swojego pierwsze spotkania z boginem Elias nawet się nie zdziwił, kiedy ten stwór zaczął przybierać kształt martwych ciał członków jego rodziny. Mężczyzna bowiem najbardziej obawia się tego, że nie będzie w stanie ich ochronić.
Amortencja: Kawa, zapach czerwonego wina, mieszanka ziół: bazylia, oregano, oraz lekka nutka zapachu świeżych cytrusów.
Widok z Ain Eingarp: Elias wcale nie marzy o tym, aby zostać wielkim bossem, ani też nie zależy mu na sławie, czy tajemnej wiedzy. Jego pragnienia ograniczają się do szczęścia jego rodziny. Tak długo jak wie, że jest powodem dumy rodziny może spać spokojnie. Dlatego też w lustrzanym odbiciu widzi siebie, otoczonego przez swoją liczną rodzinę.
Zwierzę totemiczne: Jaszczurka


Przeszłość i przyszłośćPodsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności: Elias wraz ze swoją rodziną opuścili rodziną Sycylię i wyjechali do Anglii, tam też chłopak poszedł do szkoły uczyć się magii. I chociaż posiadał inny akcent, zdarzało mu się mylić angielskie słowa z włoskimi, i przez długi okres czasu nie mógł wejść z szoku, że w Hogwarcie nie podają spaghetti, nie wyróżniał się absolutnie niczym. Co przy posiadaniu tak specyficznej rodziny może być wręcz dziwne, ale tak. Nikomu nigdy do głowy nie przyszło, że ten z pozoru normalny chłopak w rzeczywistości ma jakieś kontakty z czarodziejską mafią, i to bliższe niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Ojciec dobrze go wyszkolił. Na pytanie czym zajmuje się jego rodzina Elias zawsze bez chwili namysłu wskazywał rodzinną pizzerie, która była doskonałą przykrywką brudnych interesów.
Chłopak w szkole nigdy nie był wybitnym uczniem, można powiedzieć, że zaliczał się do tych wszystkich przeciętniaków, którym udało się czasami zyskać wyższą ocenę niż zadowalający. Nie mniej przykładał się do swojej edukacji. Chodził punktualnie na lekcje, zawsze odrabiał prace domowe, oraz starał się przed zajęciami zgłębić temat następnej lekcji. Nikt nie wiedział, że prawdziwa jego edukacja rozpocznie się dopiero po skończonej szkole. Ojciec Eliasa był bowiem szefem ich małej, niewinnej mafijnej familii. I to właśnie chłopak po śmierci ojca miał przejąć "rodzinny biznes". Wszystko dlatego, że Elias zawsze wyróżniał się spokojem myślenia, chłodną kalkulacją, a łagodny uśmiech i spojrzenie sprawiało, że mało kto był w stanie powiązać go z taką szajką. Na dodatek chłopak miał od małego talent do oceniania o czym lepiej mówić, aby wyciągnąć z jakiejś sytuacji najwięcej korzyści. Chociaż nie dało się zauważyć, że uzależnienie od nikotyny było dla niego upierdliwe na tyle, że w chwili kiedy zabrakło mu tej jakże popularnej trucizny stawał się  niespokojny, oraz jego jasność myślenia odpływała gdzieś daleko.
Po skończonej szkole ojciec szkolił swojego syna z  dziedziny eliksirów, uczył go wytwarzania różnych tajemniczych i nie zawsze  legalnych rzeczy, wprowadzał młodzieńca w świat narkotyków, oraz instruował jak należy prowadzić ten jakże wymagający biznes.  Minęło trochę czasu nim chłopak mógł odebrać swoje pierwsze zadanie, które i tak polegało tylko na dostarczeniu przesyłki z  punktu A do punktu B. Nikt nie  powiedział, że bycie synem Dona  jest proste.

Koncepcja gracza: Elias jest z  krwi i kości Włochem. Można powiedzieć, że w jego żyłach płynie sos pomidorowy, zamiast kości jest makaron, a organy zastępują poszczególne składniki pizzy. Urodził się na Sycylii. Jego matka jest mugolskiego pochodzenia, za to ojciec nosi nazwisko, które włoskim czarodziejom kojarzy się tylko z jednym. Dobrze zorganizowaną grupą przestępczą, którą nazwali czarodziejską mafią. W końcu któregoś razu rodzina wyjechała z Sycylii i powędrowali do Anglii, aby tam zapuścić swoje korzenie. Chłopak od jakiegoś czasu był przygotowywany do tego, aby przejąć rodzinny biznes. Ma on zajmować się czarnym rynkiem, handlowaniem narkotyków, zdobywaniem jakiś trudno dostępnych i często nielegalnych składników, a z czasem może zacznie trudnić się płatnym mordem.  
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Elias Martinelli Empty Re: Elias Martinelli

on Czw Mar 07, 2019 11:49 pm

Witaj na Magicznej Kołysance!Twoja karta została właśnie zaakceptowana. Dobra robota! Możesz odetchnąć, zacząć tworzyć inne tematy techniczne i rozpoczynać pierwsze sesje. Poniżej wrzucam ci listę przydatnych linków oraz przydzielone twojej postaci atuty i słabości. Przypominam również, że gdybyś miał jakiś problem, możesz zawsze zgłosić się do mnie na PW!

Kliknij aby rozwinąć listę przydatnych linków:
Na podstawie karty przydzielam ci 6 atutów i 3 słabości. Miłej gry!

Atuty


- Zimna krew - w sytuacjach stresowych postać nie traci głowy. Czy to szalejące nad głową Avady, czy (co gorsza) złamany paznokieć, umie zachować trzeźwe myślenie i sensownie podejść do problemu.
- Znajomość w półświatku - potrzebujesz nielegalnych eliksirów? Czarnomagicznych drobiazgów? A może po prostu chcesz zdobyć nieco tych zabronionych substancji po których ma się niezapomniane odloty? Dobrze trafiłeś. Ta postać doskonale wie, do kogo się z tym zwrócić. A nawet jeśli nie zna sprzedawcy bezpośrednio, to zna kogoś, kto ma kumpla, który zna jednego gościa...
- Zawsze mówię prawdę - postać potrafi tak pięknie i wiarygodnie kłamać, że czasem nawet czarodziej specjalizujący się w legilimencji ma problemy ze stwierdzeniem, czy to prawda czy nie. Mówi że był we Francji a tak naprawdę był w pobliskim parku? Twierdzi, że spotkał Dumbledore'a gdy kupował coś na Nokturnie? Wciśnie to komuś tak, że nigdy się nie zorientuje.
- Potrzebujesz tego - postać potrafi wcisnąć innym, co tylko się da, używając siły swojej perswazji. Balon wypełniony wybuchającym eliksirem? Tandetne, atakujące kajdanki z błotyoryja? Łatwizna.
- Nie masz cwaniaka, nad... - gładka gadka, trochę czaru, komplement tu, komplement tam i postać wywinie się z mniejszych problemów, unikając eskalowania konfliktu. Wydaje się przeciętna, ale wciśnie kit na zawołanie, jeśli sytuacja będzie tego wymagać. Może nawet tak urobi nauczyciela, żeby zapomniał o zadanym referacie? Albo przekona szefa, że ocena roczna miała już miejsce miesiąc temu?
- Potrzymaj moją bagietkę - postać zna dobrze dania, najlepsze miejsca i ciekawostki na temat danego państwa. Z zamkniętymi oczami potrafi się w nim znaleźć i zacząć recytować najczęściej używane słówka czy listę najpopularniejszych utworów muzycznych.

Słabości


- Oczekiwania rodziny - postać należy do rodziny z konkretnymi planami na jej przyszłość. Za wszelką cenę stara się zrealizować oczekiwania, nie śpi po nocach żeby uzyskać W z Eliksirów, a jeśli zawiedzie, wyrzuty sumienia nie dadzą jej spokoju przez długi czas.
- Zaślepienie - postać ma swój pogląd na dany temat i za nic w świecie nie przyzna, że się myli. Może to być twierdzenie o wyższości czarodziejów czystokrwistych, może przekonanie o tym, że centaury są bezrozumnymi zwierzętami, a może zwyczajnie nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś woli smarować bułkę najpierw masłem, a dopiero potem dyniowym dżemem. Żadne logiczne tłumaczenia nie są dla postaci wiarygodne, a nawet widzą na własne oczy, że się mylą, próbują dowieść swojej racji.
-  Na drugie mam dezorganizacja - postać nie potrafi się zorganizować, a co za tym idzie, łatwo zapomina o pomniejszych sprawach do zrobienia. Goni termin za terminem i wiecznie szuka pióra, bo gdzieś się zapodziało (a jeszcze wczoraj leżało na biurku, między klatką z sową, książkami i dzbankiem herbaty).
Me and the devil
Walking side by side
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach