Go down
Rudolf Greengrass
Gryffindor
Rudolf Greengrass

Ród Greengrass (do sprawdzenia) Empty Ród Greengrass (do sprawdzenia)

on Pon Sty 21, 2019 3:57 pm
Nazwa rodu: Greengrass
Dewiza: Adhibe rationem difficultatibus - w trudnośći odwołaj się do rozumu
Założyciel:Menyanthes Greengrass

Historia: Największą aktywność rodu Greengrass odnotowywuje się w manuskryptach, które pochodzą z XVI wieku (chociaż sam ród najpewniej istniał już na przełomie X wieku) Kiedy epoka renesansu dotarła do Europy, a tym samym do samej Anglii, to właśnie oni najbardziej przyczynili się do rozwoju zielarstwa, jak i eliksirów. Gdyby nie ich miłość do odkrywania nowych gatunków, oraz próbach ich rozmnażania, nie mielibyśmy asfodelusa, dyptamu, lub co ciekawe imbiru, który również znalazł zastosowanie w mugolskiej kuchni.
Za założyciela rodu uważa się Menyanthesa Greengrassa. Lekko zdziwiaczałego czarodzieja, który na kartach historii nie zapisał się do końca pozytywnie. Znany był bowiem ze swojej obsesji na punkcie łączenia różnych gatunków, przez co powstawały nowe i bardzo często niebezpieczne rośliny. To właśnie on jest uważany za stworzyciela wywaru żywej śmierci. Menyanthes poślubił półwilę Anastasie, którą poznał podczas jednej ze swoich wypraw na tereny Francji. Chociaż z tego związku przyszła na świat dwójka pięknych dzieci, to małżeństwo Anastasie i Menyanthesa, nie należało do udanych. Legenda głosi, że nie mogąc wytrzymać chorobliwej zazdrości męża Anastasie w końcu rzuciła się z jednej z wież zamku, w którym mieszkała. Nim to, jednak uczyniła przeklęła cały ród Greengrassów, zsyłając na nich wiedźmą wysypkę, która pojawiała się na twarzy tego Greengrassa, który był silnie zazdrosny. Na więcej uwagi zdecydowanie zasługuje na krew wili, która płynęła w żyłach pierwszy dzieci Menyanthesa. Z czasem jednak, przez wymieszanie się krwi, urok wili został jedynie wspomnieniem, którego echo możemy oglądać po dziś dzień. Greengrassowie przeważnie rodzą się z niebieskimi lub szarymi oczami oraz (rzadziej) z blond lub białymi włosami.
Rodzina Greengrass nie mieszała się w wojny, czy chociażby spory, które ich bezpośrednio nie dotyczyły. Zdecydowanie bardziej woleli żyć ze wszystkim w zgodzie, lub co najmniej mieć neutralne stosunki. Niestety kiedy Carrowowie osiedlili się na południu Szkocji, pojawiła się kość niezgody. Ród Carrow otwarcie maczał palce w czarnej magii, a ich praktyki zdecydowanie wpłynęły na florę i faunę Grampian, czy chociażby Central. W tym też ucierpiał mocno jeden z rezerwatów Greengrassów w Tayside. Odbył się nawet proces przeciwko Carrowom, ale jako, że brakowało konkretnych dowód na ich konszachty z czarną magią, zarzuty zostały oddalone. Dlatego Greengrassowie chcąc chronić ziemię przed zgubnym działaniem czarnej magii, użyli silnych zaklęć ochronnych. Właśnie to wydarzenie przyczyniło się do nadania Greengrassom tytułu, herbu, oraz ziem. A naturalny talent do rzucania tarcz ochronnych na zawsze wpisał się w geny każdego kto urodził się z nazwiskiem Greengrass.
Z biegiem czasu ród ten zdobył duży szacunek nie tylko wśród innych czystokrwistych rodzinach, ale również u zwykłych czarodziejów. Wypuścili spod swoich skrzydeł kilku znanych czarodziejskiemu światu naukowców oraz  znawców roślin. Szanowano w nich również upartość w dążeniu do celu, oraz wielki szacunek do tradycji. Greengrassowie sami często porównywali się do drzewa, które nieugięte będzie stało, w chwili kiedy dookoła wichura będzie siać spustoszenie. Dlatego też przykładają dużą wagę, do czystości krwi, czy wartości jakie wpaja się małym latoroślą.

Zasady:
Rodzina jest skarbem
tradycja jest spadkiem
wiedza jest darem

Stan majątkowy: Bogaci - Greengrassowie przed laty zamieszkiwali w jednym z zamków w Glasgow. Z czasem, jednak to uległo zmianie i Greengrassowie zaczęli budować sobie swoje własne posiadłości, większość z nich, jednak znajduje się na terenie Szkocji.

Ziemie: Dawniej do Greengrassów należały sporo ziem Highland, Grampian, Tayside oraz central. Ostatecznie ród zrzekł się należących do siebie ziem, zostawiając sobie jedynie północną część Highland, gdzie prowadzą niewielki rezerwat.


Herb:  herb


Relacje:
Pozytywne: Fawley, Flint, Longbottom
Negatywne:Potter, Carrow, Sprout, Weasly
Neutralne: Abbott, Selwyn, Avery

Członkowie rodu:
1.Rudolf Greengrass

Reputacja: Greengrassowie dbają o swoją opinię, i o to, aby pielęgnować tradycje rodu. Dlatego też przez wiele czystokrwistych rodów są dobrze odbierani. Chociaż otwarcie tak naprawdę żaden z Greengrassów nigdy nie mieszał się w politykę, czy wszelkiego rodzaju sprzeczki, w oczach zwykłych czarodziejów uchodzą za czarodziejów, którzy posiadają własne zdanie, i nie boją się go wypowiedzieć na głos.  Przez lata u Greengrassów zachowała się dbałość o zapewnienie rodowi czystej krwi. Dlatego śluby z mugolakami, które to mogą doprowadzić do wydziedziczenia lub związki z czarodziejami pół-krwi nie są mile widziane.
Erin Potter
Oczekujący
Erin Potter

Ród Greengrass (do sprawdzenia) Empty Re: Ród Greengrass (do sprawdzenia)

on Sob Kwi 27, 2019 3:59 pm

Greengrass


"Adhibe rationem difficultatibus"
(W trudności odwołaj się do rozumu)

Ród Greengrass (do sprawdzenia) DS9gz8R

ZAŁOŻYCIEL:
Menyanthes Greengrass

HISTORIA:
Największą aktywność rodu Greengrass odnotowywuje się w manuskryptach, które pochodzą z XVI wieku (chociaż sam ród najpewniej istniał już na przełomie X wieku). Kiedy epoka renesansu dotarła do Europy, a tym samym do samej Anglii, to właśnie oni najbardziej przyczynili się do rozwoju zielarstwa, jak i eliksirów. Gdyby nie ich miłość do odkrywania nowych gatunków oraz próbach ich rozmnażania, współcześni czarodzieje nie znaliby asfodelusa, dyptamu lub, co ciekawe, imbiru, który znalazł również zastosowanie w mugolskiej kuchni.
Za założyciela rodu uważa się Menyanthesa Greengrassa - nieco zdziwaczałego czarodzieja, który na kartach historii nie zapisał się do końca pozytywnie. Znany był bowiem ze swojej obsesji na punkcie łączenia różnych gatunków, przez co powstawały nowe i bardzo często niebezpieczne rośliny. To właśnie on jest uważany za stworzyciela Wywaru Żywej Śmierci. Menyanthes poślubił półwilę Anastasie, którą poznał podczas jednej ze swoich wypraw na tereny Francji. Chociaż z tego związku przyszła na świat dwójka pięknych dzieci, to małżeństwo Anastasie i Menyanthesa nie należało do udanych. Legenda głosi, że nie mogąc wytrzymać chorobliwej zazdrości męża, Anastasie w końcu rzuciła się z jednej z wież zamku, w którym mieszkała. Nim to jednak uczyniła, przeklęła cały ród Greengrassów, zsyłając na nich wiedźmą wysypkę, która pojawiała się na twarzy tego Greengrassa, który odczuwał silną zazdrość. Na więcej uwagi zdecydowanie zasługuje krew wili, która płynęła w żyłach pierwszych dzieci Menyanthesa. Z czasem jednak, przez wymieszanie się krwi, urok wili został jedynie wspomnieniem, którego echo można oglądać po dziś dzień. Greengrassowie przeważnie rodzą się z niebieskimi lub szarymi oczami oraz (rzadziej) z blond lub białymi włosami.
Rodzina Greengrass nie mieszała się w wojny czy chociażby spory, które jej bezpośrednio nie dotyczyły. Zdecydowanie bardziej wolała żyć ze wszystkimi w zgodzie lub co najmniej mieć neutralne stosunki. Niestety kiedy Carrowowie osiedlili się na południu Szkocji, pojawiła się pierwsza kość niezgody. Ród Carrow otwarcie maczał palce w czarnej magii, a ich praktyki zdecydowanie wpłynęły na florę i faunę Grampian czy chociażby Central. W tym też mocno ucierpiał jeden z rezerwatów Greengrassów w Tayside. Odbył się nawet proces przeciwko Carrowom, ale, jako że brakowało konkretnych dowodów na ich konszachty z czarną magią, zarzuty zostały oddalone. Dlatego Greengrassowie, chcąc chronić ziemię przed zgubnym działaniem czarnej magii, użyli silnych zaklęć ochronnych. Właśnie to wydarzenie przyczyniło się do nadania Greengrassom tytułu, herbu oraz ziem, a także przypisania im naturalnego talentu do rzucania tarcz ochronnych.
Z biegiem czasu ród ten zdobył duży szacunek nie tylko wśród innych czystokrwistych rodzin, ale również u zwykłych czarodziejów. Wypuścili spod swoich skrzydeł kilku znanych czarodziejskiemu światu naukowców oraz znawców roślin. Szanowano w nich również upartość w dążeniu do celu oraz wielki szacunek do tradycji. Greengrassowie sami często porównywali się do drzewa, które, w obliczu szalejącej wichury, nadal pozostanie nieugięte. Dlatego też rodzina ta przykładała dużą wagę do czystości krwi czy wartości, jakie wpaja się małym latoroślom.

Zasady:
Rodzina jest skarbem
Tradycja jest spadkiem
Wiedza jest darem

Stan majątkowy:
Bogaci - Greengrassowie przed laty zamieszkiwali w jednym z zamków w Glasgow. Z czasem jednak uległo to zmianie i zaczęli budować swoje własne posiadłości. Większość z nich jednak znajduje się na terenie Szkocji.

ZIEMIE:
Dawniej do Greengrassów należało sporo ziem Highland, Grampian, Tayside oraz central. Ostatecznie ród zrzekł się należących do siebie ziem, pozostawiając sobie jedynie północną część Highland, gdzie prowadzi niewielki rezerwat.

HERB:
Herb przedstawiony przez członków rodu.

REPUTACJA:
Greengrassowie dbają o swoją opinię i o to, aby pielęgnować tradycje rodu. Dlatego też są dobrze odbierani przez wiele czystokrwistych rodów. Chociaż otwarcie tak naprawdę żaden z Greengrassów nigdy nie mieszał się w politykę czy wszelkiego rodzaju sprzeczki, w oczach zwykłych czarodziejów uchodzą za osoby, które posiadają własne zdanie i nie boją się wypowiedzieć go na głos. Przez lata u Greengrassów zachowała się dbałość o zapewnienie rodowi czystej krwi. Dlatego śluby z mugolakami lub związki z czarodziejami pół-krwi nie są mile widziane.

SOJUSZNICY:
Fawley, Flint, Longbottom

WROGOWIE:
Potter, Carrow, Sprout, Weasley

CZŁONKOWIE RODU:
- Rudolf Greengrass


Erin Potter
only the dead have seen the end of war
[mru]
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach