Go down
Magic Lullaby
Mistrz Gry
Magic Lullaby

Tablica Ogłoszeń Empty Tablica Ogłoszeń

on Nie Gru 04, 2016 5:04 am
Tymczasowy brak obrazka. Za utrudnienia skrzaty przepraszają.
Chcesz umieścić ogłoszenie? Wstaw je pod spodem na pergaminie!
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Tablica Ogłoszeń Empty Re: Tablica Ogłoszeń

on Nie Gru 04, 2016 5:13 am
Tablica Ogłoszeń Ogoszenie_gen2_by_el_chan-d9ze1ar


Sowa Specjalna * Prośby do MG * Kącik przy kominku

“I enjoy talking to you. Your mind appeals to me.
It resembles my own mind except that you happen to be insane.”

— George Orwell, 1984
Nauczyciele
Nauka
Nauczyciele

Tablica Ogłoszeń Empty Re: Tablica Ogłoszeń

on Nie Gru 04, 2016 9:29 pm
Tablica Ogłoszeń Tumblr_mi9xliQYb21rq6dzao1_500
Drodzy uczniowie!
Wkrótce w Hogwarcie będzie miał miejsce bal zadedykowany VII-klasistom, jednakże VI i V roczniki również mile widziane (IV-klasiści mogą ewentualnie zostać zaproszeni przez swoich starszych kolegów i koleżanki). Wszelkie szaty, suknie i dodatki najlepiej zamawiać przez sowę, gdyż przypominam, że wypadu do Hogsmeade w tym roku już nie będzie. Niech Wam nawet przez myśl nie przejdzie zamawianie jakiegokolwiek alkoholu, przypominam, że pan Filch będzie starannie sprawdzał większe paczki. Przewiduje się, że bal odbędzie się 1 lipca! Mam wielką nadzieję, że się na nim pojawicie!
Opiekun domu,
Minerwa McGonagall
Pomona Sprout
Nauka
Pomona Sprout

Tablica Ogłoszeń Empty Re: Tablica Ogłoszeń

on Pią Maj 11, 2018 8:57 pm
Był dokładnie 12 października 1978 roku, gdy nieliczni uczniowie, a dokładniej ci, którym obce było pojęcie porannego głodu, przystanęli pod tablicą ogłoszeń. Duży, zielony plakat z delikatnie falującymi liśćmi w rogach widoczny był już z daleka i chociaż mogłoby się zdawać, że to tylko kolejna akcja ekologicznie nadgorliwych jednostek, bardziej ambitne persony już wietrzyły w powietrzu szansę, na zaplusowanie z przedmiotu...

KWESTIE TECHNICZNE:

Wspomniany plakat to nic innego, jak dodatkowe zadanie z Zielarstwa. Profesor Pomona Sprout postanowiła dać uczniom szansę, by w erze łączonych zajęć mogli wykazać się też indywidualnie. Wszyscy chętni mieli udać się w przerwie obiadowej do jednej z cieplarni, by po wstępnej pogadance otrzymać roślinę, którą zdecydowali się pielęgnować. Rośliny, razem z instrukacjami i wymaganymi dodatkami wręczone zostały uczniom w odpowiednich skrzynkach lub doniczkach.
Zadnie uczniów polegało nie tylko na utrzymaniu roślinki przy życiu - mieli oni też prowadzić specjalny dziennik postępów, zawierający wszystkie spostrzeżenia na temat jej rozwoju, dodatkowo punktowane było też krótkie wypracowanie na temat zastosowań dojrzałej rośliny.


A już technicznie, technicznie:

1. Nie ma potrzeby pisania posta w cieplarni. Wszyscy chętni po wspomnianym niżej rzucie kością proszeni są jedynie o wysłanie zawierającego link do rzutu PW do profesor Pomony Sprout.
2, Żadna z roślin nie jest jeszcze gotowa do tego, by móc wyrządzić faktyczną krzywdę. I nie będzie do tego zdolna przed zakończeniem projektu, więc nie kombinować...
3. Zabronione są zaklęcia, eliksiry i inne praktyki przyspieszające porost roślin.
4. Brak wykonania zadania nie skutkuje żadnymi punktami ujemnymi. Wystarczy jedynie wspomnieć, iż uczeń zrezygnował z pielęgnacji i zwrócił roślinę w stanie nienaruszonym.
5. Uczniowie o wątpliwym statusie moralnym są zwolnieni z rzutu kością i na starcie otrzymują czosnek. Przez wątpliwy status moralny rozumie się tu jednak skrajne przypadki osób pod nadzorem, a nie pofarbowanie kota woźnego. Jeśli jednak masz wątpliwości czy jesteś godzien trzymać donicę, zapraszam na PW.
6. Nie ma też potrzeby tworzenia dziennika czy wypracowania. Jedynym Waszym zadaniem jest wspomnienie o pielęgnowaniu rośliny przynajmniej w czterech sesjach (przy czym pamiętniki i listy liczą się jako jeden - nie dwa - niezależnie od ilości napisanych tam postów). To od fabularnego rozwinięcia tematu zależeć będzie nagroda, którą otrzymacie.
7. Możliwe nagrody to:
- fasolki
- Punkty Doświadczenia
- punkty dla domu
- ocena z Zielarstwa
(UWAGA! Jeśli postać otrzyma Zadowalający i będzie się to kłóciło z Waszymi planami, będzie można z oceny zrezygnować)
- odpowiednik pielęgnowanej rośliny w formie składniku eliksiru
- ??? Cool

No i oczywiście uznanie w oczach profesor Sprout.
8. Chcąc wylosować roślinę należy rzucić kością w TYM TEMACIE. Zależnie od wyniku postać trafia na:


1 = CZOSNEK
2 = FRUWOKWIAT
3 = WRZESZCZĄCY ŻONKIL
4 = ZĘBATY BODZISZEK
5 = MLODA MANDRAGORA
6 = MIMBULUS MIMBLETONIA


Nie ma możliwości zmiany wylosowanej rośliny, ale jak zostało wspomniane, punktów ujemnych brak, a (dodatkowo) ilość przyznawanych punktów nie będzie zależna od tego co Wam wypadnie. Jeśli przy okazji ktoś porzuci swój projekt, ale fabularnie zaangażuje się w pomoc innej postaci, będzie mógł negocjować.
Tak samo, jeśli zabraknie Wam sesji.


NA WYKONANIE ZADANIA MACIE CZAS DO 25 CZERWCA CZASU RZECZYWISTEGO
Linki do sesji, tak jak link do rzutu kością, poproszę na PW

Sponsored content

Tablica Ogłoszeń Empty Re: Tablica Ogłoszeń

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach