Go down
Gideon Prewett
Oczekujący
Gideon Prewett

Jareth Empty Jareth

on Sro Sie 20, 2014 8:33 pm
Jareth Z-BrianScott-barnowl3
Ma w naturze pojawianie się znienacka (i znikąd, jeśli zapytacie Gideona) i chociaż nigdy jeszcze nie pomylił adresata, w dziewięciu przypadkach na dziesięć sprawia wrażenie zaskoczonego tym, gdzie i jak dotarł.
Dorcas Meadowes
Biznes
Dorcas Meadowes

Jareth Empty Re: Jareth

on Czw Sie 21, 2014 10:07 pm
Panie Prewett,
Nie odzywasz się pan do mnie i hańba Ci za to. Zaczęłam się martwić, że coś Ci się stało i dlatego zasięgnęłam języka u Fabiana. Napisał mi co i jak (wiesz, że nie umie mi odmawiać). Przykro mi, że Cię zawiesili, zwolnili, czy co tam innego te nudne urzędasy wymyśliły. Ale pocieszę Cię jak chcesz. Tylko musisz pojawić się w Hogsmeade w walentynki. Nie ma zajęć, więc może puszczą nas do wioski. A jak nie puszczą to przecież i tak przyjdę. Napijemy się kremowego i pomarudzimy, będzie fajnie.
To jak, zgadzasz się?

Ściskam,
Dori.

P.S. To, że zapraszam Cię na piwo w walentynki to nie jest żadna randka, jasne? NIE. ZAPOMNIJ PREWETT. I przestań się już tak szczerzyć, okej?

D.


Sowa Dorcas zatrzepotała niecierpliwie skrzydłami i wyraźnie zamierzała (zgodnie z poleceniem właścicielki) czekać na odpowiedź.
Kalipso Rockers
Ministerstwo Magii
Kalipso Rockers

Jareth Empty Re: Jareth

on Nie Paź 02, 2016 2:39 am
[Broszura była zapakowana w beżową kopertę z której unosił się bardzo nikły zapach kobiecych perfum. Całość została zachowana w eleganckim i prostym stylu,  pergamin otoczony ruszającymi się zdjęciami młodych panien. Niektóre napisy połyskiwały, jakby chciały przyciągnąć uwagę czytelnika]

Jeden krok ku lepszej przyszłości - stań się prawdziwą damą
Jareth Tumblr_inline_myx82b1Tk61soqm2i
Szanowne towarzystwo, wytworni panowie i dumne panie, a także i Wy, młode panienki, raczkujące po parkiecie dobrego stylu i naszych starych zwyczajów. Wychowanie to podstawa, klucz do najznamienitszego sukcesu w świecie, do podkreślenia wyjątkowości pochodzenia. Wirowanie w przepięknych szatach i sukniach to nie wszystko, bo prawdziwa siła kryje się w gestach, w zachowaniu młodej panienki, czy też raczej nieopierzonego pisklęcia, które dopiero raczkuje by przemienić się w pięknego, dumnego łabędzia. Jak to jednak osiągnąć? Jak sprawić by nawet najniesforniejsze dziewczę na świecie stało się uosobieniem wszystkich szlachetnych przymiotów?
Przede wszystkim cierpliwość i systematyczność. Rodzic musi pokazać, że nic go nie wzrusza, żaden płacz ani błaganie. Musi  drążyć do zaszczepienia w latorośli odpowiednich cech, poniekąd i - choćby pozornej - uległości wobec swego ojca i przyszłego męża. Każda  panienka powinna zrozumieć, że to ona w przyszłości będzie podporą, będzie silnym rdzeniem rodu do którego, za sprawą małżonka, zacznie przynależeć. Panna, która ma stać się prawdziwą damą, powinna znać wszystkie powiązania, choćby i część powszechnej historii czystokrwistych rodzin, być wierna, taktowna i elegancka w każdej sytuacji. Rodzina powinna jak najlepiej przygotować młodą kobietę na poświęcenie, zaangażowanie i oddanie. W ciężkich przypadkach należy użyć wszelkich dostępnych metod by osiągnąć zadowalające rezultaty.
Każda dama jest warta więcej niż tysiąc galeonów i bardziej pożądana.
W razie problemów, mój adres znajdziecie na ostatniej stronie.

Kalipso Enosis-Rockers
Sponsored content

Jareth Empty Re: Jareth

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach