Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Flame Burnley [martwa]

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Flame Burnley

Martwy †

PisanieTemat: Flame Burnley [martwa]   Wto Lut 18, 2014 2:34 pm

Imię i nazwisko: Flame Florence Burnley
Data urodzenia: 3 czerwca 1961
Data zgonu: 28 marca 1978 r.
Powód zgonu: Fabularny. Zginęła w czasie walki na błoniach przez zaklęcie Sahira Nailaha.
Czystość krwi: półkrwi
Dom w Hogwarcie: Najlepiej Gryffindor
Różdżka: Sekwoja, róg dwurożca, 12 i pół cala

Widok z Ain Eingarp:
Flame, gdyby stanęła przed tym lustrem, z pewnością ujrzałaby tam siebie, otoczoną mnóstwem zwierząt. Z tyłu ktoś za nią stoi, jakieś dwie dorosłe osoby. To jej rodzice, wyraźnie ucieszeni faktem, że widzą przed sobą szczęśliwą córkę i tyle zwierząt wokół niej. Dlaczego ta dziewczyna o tym marzy? Ponieważ kocha zwierzęta, a jak dotąd, pozwolono jej tylko na jednego kotka Snowy’ ego, z czego jest niezadowolona. Chciałaby mieć ich więcej i dlatego widzi siebie w tym lustrze pragnień otoczoną najlepiej jej własnym zwierzyńcem, niezależnie czy dzikim, czy ujarzmionym – ważne, by był przy niej na stałe. Chce też, by rodzice docenili jej pasję (oczywiście miłość do zwierząt), dlatego za nią stoją oni uśmiechnięci.

Podsumowanie dotychczasowej nauki w Hogwarcie:
Rok I:
Astronomia – Zadowalający
Historia magii – Powyżej Oczekiwań
Zielarstwo – Zadowalający
OPCM – Powyżej Oczekiwań
Eliksiry – Zadowalający
Transmutacja – Powyżej Oczekiwań
Zaklęcia i Uroki – Powyżej Oczekiwań

Rok II:
OPCM – Powyżej Oczekiwań
Eliksiry – Powyżej Oczekiwań
Transmutacja – Powyżej Oczekiwań

Rok III:
Zielarstwo – Powyżej Oczekiwań
OPCM – Powyżej Oczekiwań
Transmutacja – Wybitny
Starożytne runy – Zadowalający
Wróżbiarstwo – Wybitny
Mugoloznawstwo – Wybitny
ONMS – Powyżej Oczekiwań

Rok IV:
Astronomia – Powyżej Oczekiwań
Historia magii – Zadowalający
OPCM – Wybitny
Transmutacja – Wybitny
Starożytne runy – Zadowalający
Wróżbiarstwo – Wybitny
Mugoloznawstwo – Powyżej Oczekiwań
ONMS – Powyżej Oczekiwań

Rok V:
Astronomia – Powyżej Oczekiwań
Zielarstwo – Powyżej Oczekiwań
OPCM – Powyżej Oczekiwań
Transmutacja – Wybitny
Starożytne runy – Powyżej Oczekiwań
Wróżbiarstwo – Wybitny
Mugoloznawstwo – Powyżej Oczekiwań
ONMS – Powyżej Oczekiwań

Przykładowy Post: Na korytarzu przy oknie stoi ruda, wysoka na gdzieś metr osiemdziesiąt dziewięć dziewczyna. Jej ciemnozielone oczy śledzą dokładnie wszystkich, którzy znajdują się na błoniach. Podchodzi do niej grupka dziewczyn, najwyraźniej Ślizgonki. Coś do niej krzyczą, a ona ich odgania, bardzo rozwścieczona.
- Wściekły żmijoptak! – jedna z dziewczyn wrzasnęła, chichocąc jednocześnie. – Masz ojca mugola, brudna, nieujarzmiona chimero! Podpalili ci ogon, czy co?
- Chcesz oberwać? Mam matkę czarodziejkę, jeśli chcesz wiedzieć, stara szyszymoro – warknęła ruda dziewczyna (celnie trafiła z określeniem szyszymory – dziewczyna tak nazwana miała czarne, długie włosy, była też dość wysoka, niższa jednak od rudej), wyciągając różdżkę. Szybko jednak zrezygnowała i udała się do biblioteki. Znalazła tam swoje przyjaciółki.
- O, już jesteś! – powiedziała jedna z nich, ciemnowłosa, niska dziewczyna stojąca w dziale transmutacji. – Pomożesz mi w rozwiązaniu pracy domowej?
- Oczywiście, Anne Louise – odrzekła Flame i podeszła do koleżanki. Od razu podbiegły do nich dwie inne; jedna srebrnoblond, najwyraźniej pół – wila, druga zaś wyglądająca na siostrę bliźniaczkę Flame. Po chwili rozmowy można było wywnioskować, że ta pół – wila ma na imię Wiktoria, zaś siostra - bliźniaczka Flame - Claire.
- O kurczę! – uśmiechnęła się ze szczerym zaskoczeniem Wiktoria pół godziny później. – Mimo iż już od samego początku się tobie przyglądam, nie spodziewałam się, że jesteś taka świetna z transmutacji!
- No cóż, dopiero przyjechałaś do nas z Beauxbatons. Ale ty też się starasz nie tylko w tym przedmiocie – Flame odwzajemniła się równie szczerym uśmiechem.
- Ona jest też dobra we wróżbiarstwie, historii magii i w ONMS! – pisnęła zadowolona z przyjaciółki Anne Louise, bawiąc się ciemnym warkoczem.
- No i charakterek też ma niezły. W przeciwieństwie do mnie – uśmiechnęła się delikatnie Claire. Rzeczywiście, była o wiele spokojniejsza od ognistej siostry, ale kiedy się zdenerwuje, również może być tak wściekła, jak Płomyk (Flame). – Rodzice specjalnie wymyślili takie imię. Podobno od urodzenia jest taka ognista! No i pewnie też dlatego jest starsza ode mnie… o dziesięć minut.
- Dajcie spokój, dziewczyny! – rzekła niezbyt głośno Flame, ale już było widać te dosyć złośliwe iskry w jej oczach. Nie lubiła pochwał, tak jak te lizuski Ślizgonki. Ale na każdej lekcji zawsze ktoś musiał zobaczyć, co ona robi, że jej wychodzi tak dobrze. Tak jak w przypadku np. Lily Evans czy innych prymusów. „Popatrzcie na pannę Burnley, jak dobrze udało jej się zaklęcie przemieniające!” czy coś w tym stylu klasa zawsze… na szczęście prawie zawsze musiała usłyszeć. Pomimo tego cieszyła się, że nie jest prefektem. Trzeba by było być idealnym! A ją na to nie było stać. Czasem jeszcze wolała być jak chłopiec… wiec dlatego nie jest taka idealna w tym swoim wzorze i ocenach.
Udały się do dormitorium – szczęście, że mieszkają razem! – i wkuwały o powstaniach goblinów, od czasu do czasu zadając sobie pytania i odpowiadając.
Flame miała też trochę inny problem... Nie nauka, nie przyjaciółki... Jej tata leżał w szpitalu po zawale. Babcia dawno umarła... No i przeżywała wszystko, co związane z dojrzewaniem. Zakochała się w takim jednym... i często się na wszystko denerwuje. No cóż, to nieodwracalne... Wszystkie trudy się teraz jej czepiają. Przerwała naukę i zaczęła pisać list do matki. Napisała tam o wszystkich swoich problemach i o tym, co myśli o całym reżimie Voldemorta. Oczywiście, myśli źle. A Ślizgoni się cieszą, że jest półkrwi... O nie, ta dziewczyna nie ma teraz powodów do śmiechu. Powróciła do powstań goblinów, myśląc, że to co najgorsze, już się spełniło i będzie się spełniać przez kolejne lata.
Wstała i popatrzyła w lustro. Była ubrana jak zwykle - trampki, wąskie spodnie, wygodna bluza. To jej typowy styl. Szata też jej odpowiada. Nie przecierpiałaby dnia w spódniczce. W jej garderobie można znaleźć tylko wspomniane bluzy, trampki, baletki, wygodne bluzki, w tym kolorowe koszule i wąskie spodnie. Makijaż to też u niej rzadkość. W każdym razie... splotła włosy w warkocz i wyszła samotnie.

Ostatnio zmieniony przez Flame Burnley dnia Czw Lut 20, 2014 5:30 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Shane Collins

Martwy †

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   Wto Lut 18, 2014 9:44 pm

Wygląda całkiem przyzwoicie. Mam jednak dwa zastrzeżenia. Wstępnie.

1. Poza ogólnym chaosem (rozumiem, że nowa postać i ciężko się przyzwyczaić, więc akurat tego się tym razem nie czepiam ;) ) nie napisałaś jak wygląda Twoja postać. Poza oczywistym: jest wyższa od Ślizgonek (150cm? 220cm?), jak i tego, że jest płomiennoruda. Przydałoby się trochę więcej o jej charakterze. Sposobie bycia, stylu ubierania, bo póki co wywnioskowałem, że lubi ciskać zaklęciami w Ślizgonów, pod byle pretekstem, by następnie uciekać do biblioteki (mam nadzieję, że rozumiesz mój punkt widzenia).
2. Wspaniale, że pokazałaś przebieg nauki (dosłownie), ale może napisałabyś, jak wyglądał ów przebieg ze strony prywatnej? Miłości, problemy, ogólna drama i morderstwa. Cokolwiek, byleby można było lepiej poznać Twoją bohaterkę.
(3). Avek ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Flame Burnley

Martwy †

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   Sro Lut 19, 2014 1:11 pm

Okej, poprawiłam co mogłam, a obrazek dam do obróbki. (Z Emmą Stone, chyba że jest zajęta) ;)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   Czw Lut 20, 2014 1:48 pm

Oprócz tego przyczepiłabym się do roku - cały VII rocznik dla dziewczyn jet zajęty ;)
Do Przykładowego postu nie muszę się przyczepiać, ew. wygląd bo rudych mamy sporo, no ale ok, niech będzie ;)
No i avek ^^

Martwy †

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   Czw Lut 20, 2014 5:15 pm

zmieniłam rocznik na szósty, a avek zamówiłam u ciebie :D Więc chyba wszystko
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   Czw Lut 20, 2014 6:04 pm

PisanieTemat: Re: Flame Burnley [martwa]   

Powrót do góry Go down

Flame Burnley [martwa]