CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Przedmioty fabularne

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar
Zwracaj się do mnie : Krwawe Zwycięstwo

Cytat : Bite off the venomous head. Follow the chemical scent

Punkty doświadczenia : 637

Punkty życia : 100

390

Czystość krwi : Czysta

Sakiewka : 51g 51s 17k

Gif :

Różdżka : cis, szpon hipogryfa, 12 cali


Oczekujący

PisanieTemat: Przedmioty fabularne    Wto Lut 11, 2014 9:36 pm

Właśnie tutaj znajduje się spis (prawie) wszystkich występujących przedmiotów fabularnych na które może trafić gracz. Nie są one dostępne tak od razu, a samo to, że istnieją niektóre artefakty może zaskoczyć każdego, nawet najstarszego czarodzieja. Ich zastosowanie, częstotliwość występowania zależy od wartości pożądanego obiektu. Część można znaleźć w Hogwarcie, a reszta no cóż... jest praktycznie niedostępna dla przeciętnego ucznia machającego różdżką.


Skaczący Kociołek

"Żył raz pewien dobry, życzliwy ludziom stary czarodziej, który używał swojej mocy magicznej mądrze i wspaniałomyślnie dla dobra bliźnich. Był przy tym tak skromny, że nie ujawniał prawdziwego źródła swojej mocy, ale udawał, że wszystkie jego eliksiry, zaklęcia i antidota wyskakują z małego kociołka, który nazywał swoim „garnkiem szczęścia”. Zewsząd przychodzili do niego ludzie ze swoimi kłopotami, a on chętnie mieszał chochlą w tym garnku i rozwiązywał ich problemy."
Tak brzmi początek baśni o "Czarodzieju i skaczącym garnku" autorstwa Barda Beedle'a. Wątpliwe jest, żeby ktokolwiek sądził, że taki skaczący kociołek, który wypluwa z siebie wszelakiego rodzaju eliksiry i zaklęcia istniał. Historia pokazuje, że było kilku potężnych czarodziei, którzy nie wiadomo skąd czerpali lekarstwo na niemalże wszystkie choroby świata, nie dzieląc się jednak swoją wiedzą, co rodziło konflikty. Kto zna dobrze tę baśń, wie że owa moc posiada dwie strony i nie każdy jest zdolny z niej skorzystać. Jednakże od jakiegoś czasu już nikt nie zastanawia się nad tym, czy skaczący kociołek istnieje, czy nie. Lecz kto wie, co czas pokaże?


Fontanna Szczęśliwego Losu

"Na szczycie wzgórza w zaczarowanym ogrodzie, otoczona wysokim murem i chroniona potężnymi zaklęciami, tryskała Fontanna Szczęśliwego Losu.
Raz do roku, między wschodem i zachodem słońca najdłuższego dnia, zaklęcia traciły swoją moc, a w murze otwierała się szczelina, by wpuścić do zaczarowanego ogrodu tylko jednego nieszczęśnika, którego odtąd można było nazywać nie lada szczęśliwcem, bo mógł się skąpać w wodach fontanny i zapewnić sobie szczęśliwy los na resztę życia."

Kolejna z baśni Barda Beedle'a i kolejny tajemniczy przedmiot, którego w istnienie nie można wręcz uwierzyć. A jednak! Gdzieś za mroźnymi górami jest miejsce w którym taka fontanna funkcjonuje ogrodzona od reszty świata murem i ogrodem pełnych różnych fascynujących, a zarazem niebezpiecznych tajemnic. Wielu już próbowało ją odtworzyć, jednakże zawsze to nie było do końca to.


Włochate Serce

"Poprowadził ją do lochu, gdzie trzymał swój najcenniejszy skarb.
Tutaj, w kryształowej szkatułce, spoczywało bijące serce czarodzieja.
Dawno temu odłączone od oczu, uszu i palców, nigdy nie uległo czarowi piękna, melodyjnego głosu i dotyku jedwabistej skóry. Dziewczynę przeraził ten widok, bo serce było wyschnięte, skurczone i pokryte długimi czarnymi włosami."

Chyba najbardziej przerażająca z baśni autorstwa Barda Beedle'a, której koniec jest tragiczny. Włochate serce potężnego czarnoksiężnika tak naprawdę istnieje i jest niezwykle niebezpieczne. Organ ten przejmuje kontrolę nad ciałem danego czarodzieja, czasem też mugola, oferując w zamian dostęp do czarnomagicznych tajemnic. Ale czyż cena za to nie jest straszna? Być zależnym od paskudnego serca, które sprawia, że nic nie czujemy?Mówiący Pieniek

"Kapitan Brygady Łowców Czarownic ochoczo chwycił za siekierę, ale kiedy wzniósł ją nad szarlatanem, ten padł na kolana, błagając o litość, i wyznał prawdę. Gdy go powleczono do lochu, pieniek zagdakał jeszcze głośniej niż uprzednio:
– Nieszczęsny królu, przecinając czarownicę na dwie połowy, ściągnąłeś na twoje królestwo straszliwe przekleństwo! Odtąd każdą krzywdę zadaną czarownicom i czarodziejom odczujesz jako cios siekiery wymierzony w twój bok, a udręka twoja będzie tak wielka, że zapragniesz własnej śmierci!"

Jak się okazało w dalszej części w tej bajki, tak naprawdę nie było mówiącego pieńka, lecz to Czara Mara zamieniła się w starą królicę i przemówiła do króla. Jednak ponoć jest pieniek, który potrafi odpowiedzieć na każde pytanie i doradzić danemu szlachetnemu czarodziejowi. Przemieszcza się z lasu do lasu, pomagając tylko najszczerszym sercom.Czarna Różdżka

" I Śmierć podeszła do najstarszego drzewa rosnącego nad brzegiem rzeki, wycięła z jego gałęzi różdżkę i dała najstarszemu bratu, mówiąc: „To różdżka z czarnego bzu, zwana Czarną Różdżką. Mając ją w ręku, zwyciężysz każdego."
Chyba każdy, kto pierwszy raz usłyszał "Opowieść o trzech braciach" zastanawiał się, jakby to posiadać taką Czarną Różdżkę, znaną też pod takimi nazwami jak Różdżka Idealna, Różdżka Śmierci. Historia zresztą donosi o potężnych czarodziejach dzierżących w swoich rękach perfekcyjnie stworzoną magiczną broń, którą używali przeciwko swoim wrogom. Nikt jednak nie wie, co się z nią stało, jest wiele spekulacji na ten temat i tylko niewielu wierzy, że jest to ta sama różdżka, która wciąż zmienia właściciela.


Kamień Wskrzeszenia

"Drugi w kolejności starszeństwa brat, który miał złośliwe usposobienie, postanowił jeszcze bardziej upokorzyć Śmierć i poprosił o moc wzywania umarłych spoza grobu. I Śmierć podniosła gładki kamień z brzegu rzeki, dała mu go i powiedziała, że ów kamień ma moc ściągnięcia umarłego zza grobu."
Kto nie chciałby ujrzeć ukochaną osobę, gdyby ta nagle zmarła? Kamień Wskrzeszenia to z pewnością niebezpieczna rzecz dla niespokojnego przepełnionego bólem i tęsknotą serca. Tak naprawdę nie przywraca do życia zmarłych, a jedynie "ściąga" ich z powrotem do świata żywych w formie zjaw. Gdy jednak posiadacz kamienia upuści go, nawet i te słabo istnienie zmarłej osoby znika.


Peleryna - Niewidka

"Potem Śmierć zapytała najmłodszego brata, co by chciał od niej dostać.
A był on z nich trzech najskromniejszy, a także najmądrzejszy, więc nie ufał Śmierci. Poprosił o coś, co pozwoliłoby mu odejść z tego miejsca, nie będąc ściganym przez Śmierć. I Śmierć, bardzo niechętnie, wręczyła mu swoją Pelerynę-Niewidkę."

Peleryna - Niewidka występuje w świecie magicznym, lecz po upływie czasu traci swe magiczne właściwości. Jednak peleryna należąca do samej Śmierci ponoć posiada je nieprzerwanie; są one nawet mocniejsze od innych niewidek. Istnieje pogląd według którego ta jedyna prawdziwa Peleryna - Niewidka jest przekazywana z ojca na syna w rodzinie najmłodszego z braci, którzy odważyli się przechytrzyć samą Śmierć.


Specjalne maski


Z pewnością ciekawi Was do czego służą te specjalne maski. Otóż, to zależy od tego, kto ją założy i czego w danym momencie najbardziej pragnie. Maska pozwala na choć częściowe spełnienie marzenia, ale tylko jednorazowo, bo potem staje się tylko zwykłą pozbawioną magicznych właściwości zasłoną na twarz.


Możliwość odkrycia tajnego przejścia

Nie od dziś wiadomo, że w Hogwarcie istnieje sporo różnych tajemnic. Jedną z nich są właśnie tajne przejścia do których nie jest wcale tak łatwo się dostać. Zazwyczaj to zależy od losu, albo od przygotowania by spróbować się tam dostać - po drodze mogą przecież czekać różne przeszkody. Nagroda jest jednak warta wszystkiego, a wraz z instrukcją na jednym z pergaminów wydaje się wręcz banalnie łatwa do zdobycia.


Możliwość odkrycia jednej z sekretnych komnat


Oprócz przejść w Hogwarcie są różne tajemnice miejsca, takie jak Pokój Życzeń, czy też Pokój Nagród. Na pierwszy rzut oka są niewidoczne, lub niedostępne dla przeciętnych uczniów, nawet jeśli wiedzą, gdzie owe pomieszczenia się znajdują. Dopiero pewne okoliczności sprawiają, że dana komnata staje się dostępna dla danej osoby, lub też dla danych osób.


Tiara Przydziału

Tiara Przydziału od czasów słynnej czwórki założycieli Hogwartu służyła pomocą i za jej sprawą kierowano młodych czarodziejów do odpowiednich domów. Oprócz długich pełnych głębszego znaczenia piosenek, potrafi udzielać rad, które nieraz okazują się niezwykle cenne dla danego czarodzieja. Tiara jest jednak kapryśna i ma niewybredne poczucie humoru, także nigdy nie wiadomo, co odpowie.


Miecz Godryka Gryffindora

Potężny artefakt, który należał kiedyś do samego Godryka Gryffindora. Obecnie znajduje się w gabinecie Albusa Dumbledore'a w specjalnej ochronnej gablocie. Ponoć miecz mogą dzierżyć w rękach tylko prawdziwi Gryfoni i tylko im udostępnia swą magiczną moc, dzięki której między innymi wchłania w siebie wszystkie trucizny.


Medalion Salazara Slytherina


Nikt dawno nie widział go na oczy, ponoć zaginął kilka dobrych wieków temu. Istnieje jednak przesąd według którego medalion wędruje z rąk do rąk potomków Salazara Slytherina. A jaka jest jego moc? Tego nie wie żaden żyjący obecnie czarodziej.


Diadem Roweny Ravenclaw


Według powszechnych podań wśród wychowanków domu Roweny, jej diadem zaginął dawno temu i nawet najwięksi czarodzieje nie potrafią go znaleźć. Ponoć czarodziej, który nosił na głowie ten relikt zyskiwał wielką mądrość.


Czarka Helgi Hufflepuff

Złoty kielich z wygrawerowanym borsukiem należący kiedyś do Helgi Hufflepuff. Nic jednak nie wiadomo o tym, gdzie obecnie się znajduje i jaką moc magiczną posiada. Tak jak w przypadku medalionu Salazara Slytherina mówi się o tym, że czarka przechodzi z rąk do rąk potomków Helgi Hufflepuff.


Peleryna Godryka Gryffindora

Legendarna peleryna Godryka. Jest jednak mniej znana niżeli jego miecz, który znajduje się w Hogwarcie, poza tym uważa się ją za zaginioną tuż po wielkiej wojnie pomiędzy czarodziejami a mugolami w XVII wieku. Jej moc w przeciwieństwie do miecza jest nieznana.


Sztylet Salazara Slytherina

Ponoć sztylet nasączony jest trucizną tak silną, że najmniejsza chociaż styczność z jego ostrzem zabija od razu. Idealna cicha broń dla wszystkich czarodziei, którzy obawiają się zbyt dużego rozgłosu, zabijając różdżką. To sztylet znajduje właściciela, który cechuje się wielkim sprytem i tchórzostwem. Gdzie się teraz znajduje sztylet Salazara Slytherina? Tego nie wie nikt.


Pierścień Roweny Ravenclaw


Jeden z kolejnych zaginionych artefaktów czwórki Hogwartu. Pierścień należał kiedyś do Roweny, a potem miał być przekazany jej córce, lecz doszło do tragicznych wydarzeń. W końcu jednak przepadł. Jaka jest jego moc? Przynosi rozwiązania w sytuacjach bez wyjścia i ponoć potrafi pokonać każdą cięższą chorobę.


Szal Helgi Hufflepuff

Według wierzeń czarodziejek o romantycznym usposobieniu, ten kto włoży szal staje się atrakcyjny dla każdej napotkanej osoby. Działanie przypomina nieco eliksir miłosny, ale jego efekt jest trwalszy i mniej kłopotliwy. Oprócz tego ma jeszcze jakieś inne właściwości o których nic nie wiadomo.


Książka o Boskich Relikwiach Magii

Stara poniszczona księga zawierająca informacje odnośnie przedmiotów, znanych jako Boskie Relikwie Magii. Żaden żyjący ówcześnie czarodziej nie jest w stanie powiedzieć co się znajduje jej w środku; zresztą książka zaginęła kilka wieków temu.


Książki


Pełno ich w szkolnej bibliotece, począwszy od takich tytułów  jak "Poskromienie gumochłona", a skończywszy na "Tysiąc zaklęć na zmianę fryzury". Jest jeszcze dział Ksiąg Zakazanych, jednakże niebywale trudno jest się do niego dostać, poza tym część książek została stamtąd wycofana. Nic jednak straconego, bowiem w różnych miejscach w Hogwarcie można trafić na takie książki jak "Czarna magia od podstaw", czy "Dawne rytuały magiczne". Ewentualnie można spróbować dostać się do działu Ksiąg Zakazanych, co jednak wiąże się z ryzykiem, by pozyskać "Księgę Najokropniejszych Potworów", "Księgę Najgroźniejszych Eliksirów i Uroków", "Rzecz o Białej Magii", "Czary Obronne; jak uniknąć śmierci", czy "Najlepsze miejsca by przetrwać".Niepłacenie za nic w Hogsmeade przez 2 tygodnie


Czy jest tu ktoś, kto nie skorzystałby z okazji niepłacenia za nic w Hogsmeade przez 2 tygodnie? Sądzę, że nie! A dlaczego? Bo uniknąłby tysiące darmowych smakołyków, piw kremowych, nieco mocniejszych trunków, magicznych gadżetów, lub innych atrakcji tej jakże niezwykłej wioski. To jednak niesamowicie kusi!


Szafka Zniknięć

Magiczny obiekt; w świecie czarodziejów pomiędzy dwoma takimi szafkami istnieje przejście, które umożliwia przenoszenie przedmiotów, a czasem i czarodziejów pomiędzy siostrzanymi meblami. Odbija także prawie wszystkie zaklęcia, co czyni z niej intrygujący mebel. Takich szafek jest obecnie kilkadziesiąt i głównie służą Czarnemu Panu i jego zwolennikom. Więc jeśli trafisz na taką szafkę to uważaj. Nigdy nie wiadomo, gdzie Cię zaprowadzi.


Ręka Glorii

Wyschnięta ręka, która świeci tylko temu kto ją trzyma. Aby ją uruchomić, należy w nią wetknąć świecę. Najlepszy przyjaciel włamywaczy i złodziei, choć dobrze wykorzystana może posłużyć w zupełnie innym celu.


Amulety

Zwłaszcza w ostatnich latach w obliczu tak wielkiego niebezpieczeństwa wzrosła ich sprzedaż w Hogwarcie. Jednak nie dajcie się zwieść! Nie wszystkie amulety działają, te które przynoszą jakieś skutki są albo drogie, albo trudno dostępne. W Hogwarcie jednakże można trafić na amulety, które wytwarzają dobrą energię przenikającą czarodzieja, czy też służą obronie przeciwko złym mocom, wampirom, wilkołakom, czy ogólnie potworom. Nie wszystkie amulety są jednak dobre. Pojawiają się też te o negatywnej mocy; czarnomagiczne, przekleństwa, rozpaczy, czy wysysające życie z tego, kto je nosi. Kiedy otrzymujecie od kogoś amulet, zastanówcie się lepiej, czy bezpiecznie jest go włożyć na szyję.


Czarnomagiczne eliksiry

Tajemnicze zakurzone buteleczki pełne dziwnych substancji, o których nikt nie ma pojęcia. Sam ich zapach jest zdolny spowodować uszczerbki na zdrowiu, lub inne bardziej, lub mniej szkodliwe efekty. Jedne zabijają, inne potrafią zmienić w potwora, niektóre przynoszą ból, a jeszcze inne zwiększają moc magiczną, lecz za straszliwą cenę.


Naszyjnik na którym ciąży klątwa

Przy choćby najmniejszym dotknięciu można umrzeć w straszliwych męczarniach. Na naszyjniku bowiem ciąży potężna czarnomagiczna klątwa, która zabiła już kilkunastu mugoli.


Sznur Wisielca

Niepozornie wyglądający sznurek, ale gdy się go narzuci komuś na szyję automatycznie dusi i przywiązuje daną osobę do sufitu, lub drzewa, tworząc tym samym "wisielca".


Krwawe Pióro

Czarnomagiczny przedmiot tortur. To rodzaj pióra, które nie wymaga atramentu, jako że pisze się nim za pomocą krwi osoby używającej go. Wszystko co użytkownik napisze, zostaje wyryte na wierzchu jego dłoni. Rany goją się stosunkowo szybko, pozostają po nich zaczerwienienia przez pewien czas, jednak otwierają się, gdy dana osoba ponownie użyje pióra.


Figurki za specjalne wyzwania

Powstało kilka niezwykłych figurek, które są ukryte w Pokoju Nagród. Każda jest na swój sposób wyjątkowa i otrzymuje się ją za wykonanie jakiegoś specjalnego wyzwania wskazanego przez Mistrza Gry, lub jednego z nauczycieli. Jedna odnawia co jakiś czas pewną ilość fasolek, druga zwiększa zdobywane doświadczenie w eventach,inne mają zupełnie różne nieznane nikomu właściwości.


Smocze jajo (jedno jedyne)

Jajo, z którego wykluwa się smok. Aby stworzenie się wykluło należy utrzymywał jajo w cieple; robi to matka swoim oddechem, ale dobry jest do tego także kominek. Niedawno pojawiły się smoki niedaleko Hogwartu, zostawiając po sobie nienarodzone jeszcze maleństwo. Czy będzie możliwe zdobycie smoczego jajka? To się okaże niebawem.


Mapa Huncwotów

Mapa stworzona przez Jamesa Pottera (Rogacz), Syriusza Blacka (Łapa), Remusa Lupina (Lunatyk) oraz Petera Pettigrew (Glizdogon). Ukazuje wszystkie szczegóły Hogwartu, włączając w to mieszkańców zamku, tajne przejścia i hasła, jakie trzeba wypowiedzieć, żeby przez nie przejść. Obejmuje także część terenów przyległych do zamku, jak na przykład błonia. Ten przedmiot pozwala śledzić kroki wszystkich osób obecnych na terenie szkoły. Każdy bowiem stanowi na niej niewielką kropkę opatrzoną imieniem i nazwiskiem. Praktycznie nikt nie wie o istnieniu mapy, jeśli nie licząc samych Huncwotów i osób, którzy z nimi bliżej obcują.
Rain down
from a great height
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://magiclullaby.forumpl.net/t254-uczennica-c http://magiclullaby.forumpl.net/t548-c http://magiclullaby.forumpl.net/t360-skrytka-269 http://magiclullaby.forumpl.net/t238-prychajaca-poczta-panny-rockers#239 http://magiclullaby.forumpl.net/t2891-pachnie-swiezoscia#46324 http://pl.magiclullaby.wikia.com/wiki/Caroline_Rockers Online
 
Przedmioty fabularne
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Magiczne przedmioty
» Postacie fabularne
» Gwiezdne Duchy - Srebrne Klucze
» Ostatnie wydarzenia fabularne
» Przedmioty ewolucyjne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Kąt Mistrza Gry :: Informacje od MG-
Skocz do: