Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki Empty Nowe początki

Nie Mar 03, 2019 4:13 pm
Cześć wszystkim!
Ostatnio był wysyp różnych informacji i tematów, wśród grupy pomocników też toczyła się dość istotna burza mózgów i w wyniku tego wszystkiego usiadłam sobie, przemyślałam wszystko i... stwierdziłam że to rzeczywiście stanowczy krok do przeprowadzenia zmian. Niezbędny wręcz. Jaki? Przenosiny na nowy adres.
Tak, wiem. Wiem jak wyglądała nasza zbiorowa dyskusja i co mówiłam, ale dzięki Wam i w dużej części dzięki Erin, która ruszyła pełną parą, zrozumiałam żeby te porządki i zmiany odniosły sukces, musimy coś skończyć i coś zacząć. Ale nie martwcie się, nie będziecie poszkodowani, wszelkie zmiany, które przewidujemy, postaramy się skonstruować jak najlepiej dla Was.
No dobra, zmieniamy adres i... co z tego wyniknie?
Już mówię.

Żeby skupić się na stworzeniu dla was gotowej konstrukcji pozbawionej dziur, uporządkowanej i jednolitej,  po zakończeniu fabularnego grudnia 1978 roku, nastąpi pauza w fabule, a trwające eventy powoli będziemy zamykać. Ma to na celu nie dokładania kolejnej porcji roboty, przede wszystkim dla mnie, a Wam, graczom, spokojne pisanie, kończenie i rozpoczynanie innych luźnych wątków i tym podobne. To forum będzie otwarte dla wszystkich, karty nadal sprawdzane, sesje nadal pisane, ale zwyczajnie MG odejdzie trochę w cień (nie mówię że wszyscy MG to zrobią, ale na pewno nie będziemy zaczynać dużych eventów). Zarówno nam jak i Wam będzie luźniej.  Niczego nie będziemy tutaj ruszali, skupimy się za to by nowe miejsce było czyste i przyjazne, byście bez stresów weszli w odświeżoną kołysankową rzeczywistość.  Kiedy je skończymy, forum istniejące pod tym adresem zmieni się w archiwum Magicznej Kołysanki. Będziecie mieli dostęp do sesji,  Kart Postaci i całej reszty.

Na ten moment wiemy też o istotniej zmianie, która zaistnieje na nowym adresie. Rezygnujemy z podziału na "świat uczniów" i "świat dorosłych". To znaczy, że forum będzie kierowane dla dorosłych, ALE Hogwart będzie istniał jako dział w Szkocji, gdzie nauczyciele, NPCe i duchy będą mogli rozgrywać wątki. Zwyczajnie nie będzie miało to takiej formy, jaką ma teraz. Obecni uczniowie z tego adresu, będą mogli przenieść swoje postacie i stworzyć ich jako dorosłych, albo dać je jako postacie NPCów (bez potrzeby pisania KP, ale też możliwości ich rozwijania, po prostu po to by skupić się nimi na pisaniu i typowym storytellingu).  Dzięki temu będzie możliwe skupienie się na samych dorosłych.

A jeśli chcecie przyłączyć się do trwającej rewolucji i stać się jej częścią, pomóc by poszło nam to szybciej to piszcie na moją Prywatną Wiadomość.
Vakel B. Bułhakow
Nauka
Vakel B. Bułhakow

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Nie Mar 03, 2019 4:27 pm
Kocham i trzymam kciuki za nas wszystkich. <3
Erin Potter
Oczekujący
Erin Potter

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Nie Mar 03, 2019 4:33 pm
Nowe początki 4Y8y4vz
Cheyenne Collins
Ministerstwo Magii
Cheyenne Collins

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Nie Mar 03, 2019 10:01 pm
Nowe początki La

Jeszcze tylko takie pytanko: serwer też zmieniacie czy tylko adres?
Mistrz Gry
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Pon Mar 04, 2019 12:01 am
Najpewniej adres, bo do forumpolisha wszystkie jesteśmy przyzwyczajone i też wiemy jak się poruszać. No i myślę, że z tych darmowych wydaje się najprostszy i ma najmniej takich mankamentów, na dodatek dobry support. och myłość
No chyba że padnie inna propozycja to śmiało, bo nadal jest możliwość by coś ewentualnie przemyśleć.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Nie Mar 10, 2019 3:58 pm
Uwaga! W tym temacie co jakiś czas będę wrzucać informacje o postępach jakie czynimy. Teraz będą to raczej niewielkie nowiny, ale powoli kończymy umiejętności nabyte, których mamy około 30. Wśród nich, takie standardowe jak animagia czy teleportacja, ale także nekromancja, egzorcyzmy czy kowalstwo. Mamy nadzieję, że ułatwi to wam tworzenie, a następnie rozwijanie waszych postaci na fabule.

Pozdrawiam z placu boju! wink mała
Annie Arias
Hufflepuff
Annie Arias

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Pon Mar 18, 2019 5:38 pm
Trzeba będzie robić nowe konto czy nie?
Jules Nox
Ravenclaw
Jules Nox

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Wto Mar 19, 2019 8:54 am
Czyli przeniosę Julka jako ucznia do npców kp i całą reszte jego z tym ze mogę mieć wglad rozwijać go
a zrobić kp dorosłego od nowa
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Wto Mar 19, 2019 3:51 pm
Każdy będzie musiał zrobić nowe konto, bo nie jesteśmy w stanie tego przenieść - nie mamy dostępu do bazy danych z forumpolish, a poza tym i o to chodzi żeby rozpocząć ze świeżym startem. Jednak każdego użytkownika, który postanowi przenieść swoją postać stąd, potraktujemy indywidualnie, jeśli chodzi o to, co do tej pory zdobył na forum.
Co do przeniesienia karty postaci to jak najbardziej, nie ma problemu. Dzięki temu będzie można też ją zmodyfikować, zmienić chociażby wiek postaci, zamysł na nią, jej umiejętności czy zmodyfikować jej historię, jeśli będzie taka potrzeba.
Tak jak pisałam, rezygnujemy ze świata uczniów, bo zwyczajnie tego nie udźwigniemy, nie oszukujmy się, ale Hogwart będzie w tle, będzie luźniej dla NPCów uczniów, jeśli zapragniecie ich stworzyć. NPCe nie mają kart postaci ani skrytek, działałoby to tak, że chętni mogą z postaci uczniów, które istnieją na tym adresie, zrobić NPCów albo ich postarzeć, jeśli czas od którego zaczniemy w fabule będzie na przykład kolejnym rokiem nauki.
Wszelkie rozwijanie NPCów będzie więc fabularne, ale, jeśli któremuś NPCowi uda się skończyć zamek/stać się pełnoletnią postacią bez szkoły to nie wykluczamy, że będzie można z niego zrobić pełnoprawną postać, jeśli ktoś zapragnie takiego NPCa ucznia potem rozwijać i tak dalej.

W skrócie, chcemy się skupić na dorosłych postaciach, na organizacjach. Chcemy ściągnąć z barków brzemię kontrolowania i rozwojów uczniów i dorosłych, tak obszernego rozpisywania, tworzenia/przejmowania zajęć szkolnych. Dać sobie i Wam luzu.
Annie Arias
Hufflepuff
Annie Arias

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Wto Mar 19, 2019 4:15 pm
Okej super dzięki za odpowiedź :D
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Czw Kwi 04, 2019 12:53 am
Umiejętności będzie dokładnie 30. Będzie można je rozwijać, a do każdej umiejętności są dopisane cztery poziomy. Poziom zerowy, niski, średni i wysoki w zależności od tego kto jak bardzo coś opanował.

Oprócz tego forum będzie postawione na płatnym hostingu, ale spokojnie, jest on tani a wszelki grosz, choć mile widziany, będzie dobrowolny. Co to znaczy? Idzie to z administratorskiej kieszeni, a dzięki temu mamy:
- dostęp do bazy danych
- do nowych urozmaiceń i fajnych rozwiązań (w tym możliwość łączenia kont by móc sobie latać z jednego do drugiego bez potrzeby logowania i wylogowania za każdym razem)
- możliwość poprawienia tych usterek których nie mamy jak poprawić tutaj (chociażby kwestię różnokolorowej funkcji code)

Nie musicie się obawiać, pracujemy nad tematami by dać wam coś fajnego i przyjemnego. Mamy wielką nadzieję, że kiedy powrócimy, nadal będziecie chcieli z nami grać miłość
Cheyenne Collins
Ministerstwo Magii
Cheyenne Collins

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Pon Kwi 08, 2019 10:53 pm
A nie chcecie nam przypadkiem udostępnić linku, żebyśmy mogli śledzić progres i chociażby gdzieś na boku przygotowywać swoje stare-nowe postacie?

Moje wszystkie fabuły tutaj zdechły i nie wiem nawet, czy ludzie po prostu pracują z wami nad nową osłoną (nie mając czasu na wątki), czy jednak nie znają adresu, ale czekają, bo zakładają, że nie warto trzaskać postami na ML, a lepiej na naszym obiecanym, wymuskanym El Dorado, czy po prostu uciekli i powinienem sobie szukać nowej fabuły*.

*A niezbyt pragnę sytuacji, w której nagle wszyscy się budzą i dostaję 50 postami w twarz. :C Słaby ze mnie człowiek, nie udźwignę tylu motywów.
Annie Arias
Hufflepuff
Annie Arias

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Pon Kwi 08, 2019 11:56 pm
Dobry pomysł w sumie, bo mnie też wszystkie wątki poumierały.
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Wto Kwi 09, 2019 3:22 pm
Problem polega na tym, że osoby postronne bez posiadania podglądu do założeń, w tym głównego tematu chociażby takiej mechaniki, nie będą wiele rozumiały i wkradnie się pewien chaos. Nie chcemy wrzucać linka by Wam po prostu nie zamieszać, zwłaszcza że najpierw wrzucamy sobie na forum brudnopis tematy, które opracowaliśmy albo opracujemy, a potem oceniamy czy jest ok i można to wrzucić na adres na którym będziemy działać. A będziemy działać na innym hostingu o którym pisałam wyżej. Osobom, które grają powiemy wcześniej i damy czas żeby zapoznać się z wszystkim, co powstało, a po kilku dniach hojnie zareklamujemy gdzie się da. Tym samym chcemy po prostu skupić się na Was, indywidualnie potraktować graczy, którzy na fabule zadziałali i odpowiedzieć na wątpliwości.

Powiem tak. Obecnie osobami, które pracują nad forum to: ja, Erin Potter, Rudolf Greengrass, Daphne Fawley, Vakel Bułhakow i Milda Borgouis. Ja, Erin, Rudolf, Daphne i Milda zajmujemy się przede wszystkim opracowywaniem tematów, sprawdzaniem ich i tak dalej. Mogę powiedzieć że idzie nam naprawdę dobrze. Vakel skupia się przede wszystkim na tym by nam sprawnie to działało na hostingu i ogarnianiu całej technicznej części, bo to trochę jednak zajmuje. Cegiełkę dał jeszcze Rabastan Lestrange i Severus Snape, a Massimo Rockers zgłosił się niedawno.
Forum jest otwarte, można grać, ale co z ludźmi to nie wiem, no oprócz tych, co wyżej. Możliwe, że niektórzy czekają na nowy adres, ale to oni muszą się wypowiedzieć.


Cheyenne Collins
Ministerstwo Magii
Cheyenne Collins

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Wto Kwi 09, 2019 9:10 pm
No okej. Jest was dziewiątka, pierwszy miesiąc za nami. Jaka jest wstępna data zakończenia waszej pracy? Albo na jakich etapach jesteście póki co, jest to chociaż połowa? Generalnie nie, że pospieszam! Działajcie swoim tempem. Ale to już w sumie ponad cztery tygodnie trzymania nas w niepewności, a nawet nie wiemy, na ile możemy sobie tutaj pozwolić. Tym bardziej, że was też tu raczej nie widać, bo całkowicie zaangażowaliście się w roboty na nowym adresie; przez to osoby, które ewentualnie by grały na starej Kołysce, uciekają, bo myślą, że forum pustoszeje/już umarło. Tekst, że „idzie wam naprawdę dobrze” też nic konkretnego nie mówi, bo w sumie powtórzył się któryś z kolei raz, a my nadal jak głupi byliśmy, tak jesteśmy. @@
Sponsored content

Nowe początki Empty Re: Nowe początki

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach