Share
Go down

Fabuła

on Pią Paź 04, 2013 7:20 pm


Jak zaczęła się ta historia?
Tak, jak każda.
Od urodzenia jej wszystkich uczestników, począwszy od tych najstarszych profesorów, członków rodzin, pracowników Ministerstwa Magii i Szpitala Św. Munga, wszystkich sprzedawców z ulicy Pokątnej, Śmiertelnego Nokturna i tych z Hogsmeade, czarodziejów którzy liczą kolejne lata swego życia i z przygaszającym już uśmiechem patrzą na ostatnie wybuchy ognia w kominku, wielkich magików pochowanych często na mugolskich cmentarzach i tych których wizerunki widnieją na kartach z czekoladowych  żab, a skończywszy na nich – na młodych, na tych co urodzili się nie tak dawno temu, lub teraz. Ich reprezentują uczniowie Hogwartu – nowe spojrzenie na świat, dalej już pozostają wszyscy świeżo upieczeni dorośli czarodzieje gotowi na to by rozwijać się nadal i tworzyć doskonalszy świat oraz społeczeństwo.
   Losy ich wszystkich są razem połączone – słabiej lub mocniej, zależnie od przebiegu życia, którego nie sposób zrozumieć i uchwycić w swoje dłonie na dłużej.
Nikt nie jest w stanie spojrzeniem dostrzec całości tej konstrukcji. Zresztą ona ciągle się zmienia, zostaje rozbudowana przez dodawanie kolejnych części, które mają poprawić jej funkcjonowanie.
   To właśnie Ty możesz zmienić oblicza tej historii, sprawić, że przewagę będzie miało, albo dobro, albo zło.
Co wybierzesz? I czy jesteś gotowy do przygody pełnej wzruszeń, poświęceń, magii i niespodzianek?
Nie czekaj. Nie wahaj się.
 
    Przygoda już się rozpoczęła.

Wakacje już dawno przeminęły – o dziwo spokojnie i bez większych problemów, jeśli nie licząc pojedynku uczniów z Hogwartu w „Zgniłym Jabłku”. Oj, polała się krew, a Caroline poznała największą tajemnicę Sahira. Czy zachowa to dla siebie? Czy raczej wykorzysta to do własnych celów...?
No i jeszcze tajemnicza wyprawa Albusa Dumbledore'a z Shanem. Co tam się stało? Czego szukali? I dlaczego jeden z najpotężniejszych czarodziei wszechczasów wziął ze sobą właśnie tego ślizgona?
Plotki zaczynają krążyć zwłaszcza, że podczas ataku na Express Hogwart to właśnie prefekta naczelnego poszukiwali sprawcy całego zamieszania. Uczniom na szczęście nic się nie stało, jeśli nie licząc kilku obrażeń.
Pojawił się także nowy nauczyciel Obrony Przed Czarną Magią – czy uda mu się wytrzymać dłużej, niż jego poprzednicy? Ponoć na te stanowisko ktoś rzucił klątwę...
W międzyczasie została zaatakowana wioska mugoli. Śmierciożercy nie próżnowali – Czarny Pan zaczął realizować swój plan.
Ale Dumbledore nie pozostaje mu dłużny. Właśnie teraz rozpoczyna rekrutacje do utworzonego niedawno „Zakonu Feniksa”.  Strategia właśnie powstaje, a już niedługo rozpoczną się również misje.
Nowy Minister Magii ma coraz większe poparcie czarodziei. Wszyscy mają nadzieję, że uda mu się zapanować nad całym tym bałaganem i złapać Czarnego Pana – lecz nie wszystko wydaje się takie proste.
Pojawiają się też smoki. Tak, smoki na terenie Anglii. I to całkiem niedaleko Hogwartu...
Co z nimi będzie? Ministerstwo już nad tym pracuje.
Bo to co uważano za skończone, dopiero się zaczyna.
Uciekła grupka śmierciożerców, wśród nich starszy brat Rabastana. Ale Ministerstwo kogoś przegapiło... nie zauważyło zniknięcia jednego z najgroźniejszych więźniów.
Nikt nic nie wie...
Nikt nie pamięta.
Hogwart został zaatakowany przez zwolenników Voldemorta. Wykorzystali okazję, kiedy dyrektora nie było w szkole. Nauczyciele bili na alarm.  Pojawiła się panika, ale wśród przestraszonych uczniów znaleźli się też i odważni.
Garstka uczniów niestety nie żyje oraz jeden nauczyciel. Ponieśli bohaterską śmierć na polu walki. Andre Takawa zginął z rąk jednego z najbardziej poszukiwanych śmierciożerców –  Antonina Dołohow'a.
Uczcijmy ich pamięć minutą ciszy...
Jednakże wszystko wróciło już do normy. Pojawił się nowy nauczyciel Numerologii – Vincent Nightray. Zyskał sympatię uczniów... i grono wielbicielek.

  Oprócz natłoku prac domowych jest czas i na nawiązywanie nowych znajomości i umacnianie starych  przyjaźni.
Część uczniów jest ciekawa, dlaczego korytarz na VI piętrze jest zamknięty. Zaczynają się różne spekulacje, plany, lecz każdy kto zaryzykuje może zostać wyrzucony ze szkoły. Albo stracić życie.
Huncwoci jednak od jakiegoś czasu są zbyt cicho. Czyżby coś kombinowali? A może całkiem dali sobie spokój z robieniem kawałów?
Szkoda. W końcu w tych czasach przydałyby się częściej powody do śmiechu...
Od jakiegoś czasu też nie widać Jęczącej Marty w łazience na III piętrze, a z rur wydobywają się dziwne odgłosy.
Nikt nie ma pojęcia co się dzieje.
Za nami jest też Bal Halloweenowy. Minął on dosyć spokojnie, jeśli nie licząc małego pokazu przy stołach gryfonów i puchonów. Sprawcami całego zamieszania okazała się dwójka ślizgonów: Caroline Rockers i Shane Collins.
Z racji, że to było Halloween mają jedynie szlaban do końca miesiąca.
Bal zakończył się brawurowym występem profesora Hucksberry'ego przebranego za błazna i szalonym tańcem Dumbledore'a z panią Pomfrey.

Nadszedł listopad, w którym w tajemniczych okolicznościach zginął Jamesa Callaghan, premier Wielkiej Brytanii - okolicznościach, które rozjaśniły się, kiedy Śmierciożercy tłumnie pojawili się na ulicach Londynu, mordując i niszcząc. Podczas tego ataku zginął Felix White - szef Departamentu Czarodziejskich Gier i Sportów.
Zaledwie dzień po tym wydarzeniu życia została pozbawiona Elizabeth Jeager, znana pod mianem Naginii, która została wysłana przez Voldemorta na misję odnalezienia Władcy Nocy, o którym zaczęło być głośno w czarodziejskim świecie.
Ten sam Władca Nocy podpisał się pod zamordowaną.
Grudzień nastał w napiętej atmosferze i wszyscy doczekali się Balu Bożonarodzeniowego, sądząc, że pozwoli on rozluźnić się po tragediach, które dotknęły wiele rodzin - na balu jednak pojawił się Bazyliszkek, wielu uczniów zostało spetryfikowanych, zginął tylko jeden, Goro Honda, popełniając samobójstwo i własną krwią wypisując wiadomość: "Klęknijcie przed Władcą Nocy, albowiem Komnata Tajemnic została otwarta." W innej części sali, niepomni na pogrom Bazyliszka, swój pojedynek toczyli Sahir Nailah, Caroline Rockers, Amber Brickstone i Shane Collins. Wszyscy Nauczyciele w tym czasie tajemniczo zniknęli - dopiero Vincent Nightray pojawił się na sali i dzięki jego oraz Shane'a Collinsa staraniom, Bazyliszek wrócił do swej nory.

Trudno było przywitać nowy rok pozytywnie po wszystkich tragicznych wydarzeniach - styczeń był czasem cichym, ładowania baterii i zbierania sił.
W Zakazanym Lesie pojawiła się pewna Wiedźma.
Najbardziej czołowi gracze czekali ze swoimi ruchami i powstrzymywali się przed zagrywaniem kart - wszystko kończyło się na drobnych utarczkach w szkolnych murach Hogwartu. Dopiero nagła decyzja milczącego przez jakiś czas Ministra Magii poruszyła społeczeństwo, a razem z nią dekret o możliwości używania Zaklęć Niewybaczalnych.
W Hogwarcie narastać zaczęły niepokoje i niechęć względem wszystkich czarodziei z domieszką krwią istot magicznych, takich jak wille, wilkołaki i wampiry - widać było kupowane po kątach czosnki i noszone w torbach krzyże w ramach rzekomej obrony.
Pod koniec lutego wszczęte zostało śledztwo dotyczące Władcy Ciemności, gdy w noc pełni zamordowany został brutalnie jeden z uczniów. Niedługo potem pojawiło się sześć nowych trupów.
W Hogsmeade pojawili się Śmierciożercy - Bellatrix Black przodowała w zabawie, potyczkując się z uczniami, a na ratunek przybył auror - Cara Rhee.
Niedługo potem we własnym gabinecie znaleziony został Vincent Nightray wraz z ledwo żywym Sahirem Nailahem - oboje mieli obrażenia od eliksiru zwanego Trupim Jadem, martwy - wszystko wskazywało na to, że to on był Władcą Ciemności.
Więc czy to już koniec tragedii?


A teraz?
Teraz już jest marzec. Robi się coraz cieplej i jaśniej.
Powoli zbliżają się egzaminy.
Co dalej?
Zależy już od Ciebie.
Rain down
from a great height
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach