Share
Go down

Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 9:17 pm
Praktyki

Młodzi, często niedoświadczeni czarodzieje pragną zacząć działać już w szkole, by móc spokojnie przygotować się na to, co ma nadejść wraz z nadejściem końca ostatniego roku.  Jest to, wbrew pozorom, dość świeża propozycja w świecie magicznym skierowana tylko, jak na razie, do uczniów starszych, mających więcej niż 15 lat. Podczas praktyk zdobywają oni umiejętności, zapoznają się z zasadami rządzącymi rynkiem pracy, uczą się odpowiedzialności i otrzymują opinie, które mogą im pomóc w dostaniu się na staż lub w otrzymaniu etatu w wymarzonym miejscu. Chętni uczniowie powinni zgłosić się do opiekunów swoich domów by omówić szczegóły i uzyskać odpowiednie wsparcie.

Każdy zainteresowany musi uzupełnić poniższy kod i wstawić go w tym temacie. Osoby, które dostaną się na praktyki, otrzymają sowę.
Kod:
[b]Imię i nazwisko praktykanta:[/b] [dokładne dane, nazwisko często bywa przecież pomocne]
[b]Wybrane praktyki:[/b] [należy wpisać czym jest zainteresowana dana postać, pamiętając jednak o wymaganiach danych praktyk]

Ostatnia Aktualizacja: 09.05.18 r.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Pią Cze 01, 2018 2:18 am, w całości zmieniany 6 razy

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 9:30 pm
Praktyki Hogwart

Praktyki z Eliksirów:
Odbywają się zazwyczaj w kwietniu i maju pod okiem profesora Slughorna, który wśród ofert wybiera tylko jedną osobę, posiadającą bardzo dobre wyniki w Eliksirach. Osoba ta zostaje jego asystentem i zajmuje się często sprzątaniem sali, porządkowaniem składników, układaniem i sprawdzaniem buteleczek, a także wysyłaniem listów.  Osoby nieodpowiedzialne, pozbawione ambicji i kultury, nie mają czego u opiekuna Slytherinu szukać. Za rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, oprócz  punktów dla domu, otrzymuje się skrupulatną opinię wraz z osobistą pieczęcią profesora Slughorna i buteleczkę specjalnego eliksiru.
Wymagania: przynajmniej PO z Eliksirów z poprzedniego roku, zaliczony SUM przynajmniej na PO z Eliksirów.


Praktyki z Transmutacji:
Odbywają się zazwyczaj w styczniu i lutym pod okiem profesor McGonagall, która wybiera dwie chętne osoby, mające bardzo dobre oceny z Transmutacji. Osoby te zostają mianowane dyżurnymi i odpowiedzialne są za przygotowywanie sali do ćwiczeń, porządkowanie materiałów, spisywanie informacji na temat wskazanych przez opiekunkę Gryffindoru zajęć, pilnowanie i dbanie o zwierzęta, a także cenniejsze przedmioty, które pojawiają się na lekcjach. Spóźnialscy, nieostrożni i niechlujni uczniowie, nie mają szans by załapać się na praktyki. Za rzetelne wywiązywanie się ze swoich obowiązków, można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z podpisem i pieczęcią profesor McGonagall, a także transmutowany przedmiot na pamiątkę.
Wymagania: przynajmniej PO z Transmutacji z poprzedniego roku, zaliczony SUM na W z Transmutacji.

Praktyki z Zielarstwa:
Odbywają się zazwyczaj w marcu i kwietniu pod okiem profesor Sprout, która wybiera od dwóch do czterech osób, będących odpowiedzialnymi za pomoc przy cieplarniach. Są to osoby wyrażające zainteresowanie przedmiotem, posiadające rękę do roślin. Przygotowują stoły, sprawdzają stan roślin, zwalczają szkodniki i czyszczą przyrządy używane podczas zajęć. Osoby bez krzty empatii i zainteresowania nie są mile widziane. Każdy, to wywiąże się z wyznaczonych mu zadań, otrzyma dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z pieczęcią profesor Sprout i wybrany specjalnie dla niego okaz.
Wymagania: przynajmniej Z z Zielarstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Zielarstwa.

Praktyki z Zaklęć i Uroków:
Odbywają się zazwyczaj w październiku i listopadzie pod okiem profesora Flitwicka, który wybiera jedną chętną osobę uzdolnioną w zakresie Zaklęć i Uroków. Do jej obowiązków zalicza się dbanie o stan sali, przepisywanie starych ksiąg z zaklęciami, sprawdzanie skuteczności różnych uroków i sprawdzanie opinii na temat zajęć wśród innych uczniów. Osoby leniwe i nie będące gotowe do wyczerpującej pracy nie powinny się zgłaszać. Za wywiązywanie się ze swoich obowiązków, otrzymuje się dodatkowe punkty dla domu, skrupulatną opinię wraz z podpisem profesora Flitwicka i pieczęcią Ravenclawu, a także możliwość nauki kilku trudniejszych zaklęć pod jego okiem.
Wymagania:  przynajmniej PO z Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Zaklęć i Uroków.

Praktyki z Historii Magii:
Odbywają się zazwyczaj w grudniu pod okiem profesora Binnsa, który wybiera jedną chętną osobę zainteresowaną Historią Magii. Do jej obowiązków zalicza się dbanie o przygotowane materiały na biurku, czystość w sali w tym usuwanie ektoplazmy, sprawdzanie poczty nauczyciela i pomoc w weryfikowaniu prawdziwości różnych dokumentów i ksiąg. Osoby niekompetentne i nierzetelne, nie są mile widziane. Za wywiązywanie się ze swoich obowiązków, profesor Binns wręcza dodatkowe punkty dla domu, skromną acz treściwą opinię ze swoim podpisem i pamiątkowy pergamin zawierający najciekawsze informacje o danej epoce i jej skarbach.
Wymagania:  przynajmniej Z z Historii Magii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Historii Magii.

Praktyki z Mugoloznawstwa:
Odbywają się zazwyczaj w czerwcu pod okiem profesor Deneuve, która wybiera dwie chętne osoby bardzo zaangażowane w zajęcia. Do ich obowiązków zalicza się pomoc w przygotowywaniu sali na poszczególne zajęcia, pomoc z szukaniem i pozyskiwaniem mugolskich przedmiotów, udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych mugolskich zawodów i  szykowanie potencjalnych scenariuszy dla czarodziejów, którzy nagle znajdą się i będą musieli funkcjonować w świecie mugoli. Osoby pozbawione zapału nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Deneuve, a także coś związanego z mugolskim światem, co oczywiście zostanie dobrane pod daną osobę.
Wymagania: przynajmniej Z z Mugoloznawstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Mugoloznawstwa.

Praktyki z Numerologii:
Odbywają się zazwyczaj w maju pod okiem profesora van Dijka, który wybiera jedną chętną osobę zainteresowaną Numerologią i zaangażowaną w zajęcia. Do jej obowiązków zalicza się porządkowanie tablic numerologicznych, pomoc z zagadkami numerologicznymi i wynajdowanie przydatnych przedmiotów przydatnych przy poruszaniu się w świecie cyfr. Osoby niecierpliwe i niepotrafiące się skupić nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu,  rozbudowaną opinię z podpisem profesora van Dijka i mały, naznaczony cyframi, magiczny przedmiot.
Wymagania: przynajmniej PO z Numerologii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Numerologii.

Praktyki z Astronomii:
Odbywają się zazwyczaj w grudniu pod okiem profesor Brown, która wybiera jedną osobę z bardzo dobrymi wynikami z Astronomii. Do jej obowiązków zalicza się porządkowanie map nieba i planet, tworzenie szkiców różnych układów, wyszukanie najnowszych informacji o odkryciach magicznych astronomów z gazet i uczestniczenie w konsultacjach z centaurami. Osoby pozbawione zapału i niepotrafiące rozporządzać swoim czasem nie są mile widziane. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Brown i składany zaczarowany teleskop, który ułatwia obserwowanie gwiazd nawet przy trudnych warunkach pogodowych.
Wymagania: przynajmniej PO z Astronomii z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z Astronomii.

Praktyki z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami:
Odbywają się zazwyczaj w marcu i kwietniu pod okiem profesor Cavendish, która wybiera dwie najbardziej aktywne osoby na zajęciach ONMS. Do ich obowiązków zalicza się pomoc przy karmieniu stworzeń magicznych, a czasem i mugolskich, sprzątanie klatek i zagrody i nadzorowanie młodszych roczników podczas lekcji na świeżym powietrzu. Osoby leniwe i bojące się zwierząt nie powinny się zgłaszać. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Cavendish i zostanie opiekunem wybranego, niegroźnego stworzenia.
Wymagania: przynajmniej Z z ONMS z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z ONMS.

Praktyki z Obrony Przed Czarną Magią:
Odbywają się zazwyczaj w styczniu pod okiem profesora Hucksberry'ego, który wybiera jedną najbardziej uzdolnioną osobę z zakresu OPCM. Do jej obowiązków należy dbanie o porządek w sali, sprawdzanie stanu przedmiotów, magicznych stworzeń i ścian po lekcjach, segregowanie korespondencji nauczyciela i przepisywanie wybranych zagadnień na pergaminy z których później profesor Hucksberry korzysta. Osoby spóźniające się, nie potrafiące wywiązać się z obowiązków nie zostaną przyjęte. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesora Hucksberry'ego i pamiątkowy przedmiot związany z OPCM.
Wymagania: przynajmniej PO z OPCM z poprzedniego roku, zaliczony SUM na PO z OPCM.

Praktyki z Starożytnych Run:
Odbywają się w maju pod okiem profesor Grisham, która wybiera jedną najbardziej zaangażowaną w zajęcia osobę. Do jej obowiązków należy porządkowanie runów, pergaminów, przekazywanie nieobecnym materiałów i obmyślanie wraz z nauczycielką kolejnych zadań, które mogłyby być interesujące dla innych uczniów. Osoby leniwe i nie mające czasu na wywiązywanie się ze swych obowiązków nie są mile widziane. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesor Grisham i zaczarowaną przedmiot z dobraną dla danej osoby runą.
Wymagania: przynajmniej Z z Starożytnych Run z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Starożytnych Run.

Praktyki z Wróżbiarstwa:
Odbywają się w czerwcu pod okiem profesora Torchwooda, który wybiera jedną najbardziej interesującą osobę. Do jej obowiązków należy dbanie o wystrój i odpowiedni nastrój sali, uzupełnianie zapasów herbat, kadzidełek, szklanych kul, talii kart i interpretowanie prac innych uczniów wraz z nauczycielem. Osoby pozbawione kreatywności i umiejętności nie zostaną przyjęte. Za czynny udział w praktykach można otrzymać dodatkowe punkty dla domu, rozbudowaną opinię z podpisem profesora Torchwooda i indywidualny kalendarzyk z małymi wróżbami na każdy miesiąc.
Wymagania: przynajmniej Z z Wróżbiarstwa z poprzedniego roku, zaliczony SUM na Z z Wróżbiarstwa.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Nie Cze 24, 2018 2:08 pm, w całości zmieniany 1 raz

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 9:47 pm
Praktyki Ministerstwo Magii

Praktyki w Departamencie Magicznych Gier i Sportów:
Odbywają się zazwyczaj pod koniec czerwca pod opieką samego szefa tego departamentu. Przyjmuje on na nie maksymalnie trzy osoby, które cechować musi przede wszystkim wiedza na temat magicznych sportów czy gier oraz znajomość ich historii. Ceni on sobie prawdziwych pasjonatów sportu, więc osoby niezainteresowane nim nie mają szans na współpracę z nim. Wybrane osoby zajmują się przede wszystkim pracą biurową, ale lepiej prosperujący kandydat ma szansę nawet na towarzyszenie w poważnych rozmowach na temat organizacji nadchodzącego wydarzenia sportowego. Oczekiwana jest jednak kreatywność i otwartość w organizacji czasu pracy, które pozwolą na wydajną realizację zadań w dużej grupie pod presją.
Wymagania: przynajmniej Z z poprzedniego roku z Zaklęć i Uroków, SUM na co najmniej PO.

Praktyki w Departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów:
Odbywają się na początku lipca pod opieką przydzielonego pracownika tego departamentu. Przyjmuje się na nie od dwóch do trzech osób w zależności od obecnej dostępności pracowników na terenie kraju. Praktykant zajmuje się przeglądaniem archiwów umów międzynarodowych i porządkowaniem ich, umilaniem czasu ewentualnym młodocianym gościom przybyłym wraz z przedstawicielami innych krajów oraz podawaniem poczęstunków czy kawy podczas negocjacji. Musi wykazywać się ogromnym entuzjazmem w wykonywaniu swoich obowiązków oraz punktualnością. Osoby nieśmiałe i nieradzące sobie ze stresem są skrajnie nieodpowiednie do tych zadań.
Wymagania: przynajmniej PO z Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku, SUM na W.

Praktyki w Departamencie Przestrzegania Prawa Czarodziejów:
Odbywają się w środku sierpnia pod opieką jednego z pracowników. Przyjmuje się na nie trzy osoby, które asystują w codziennej pracy czarodzieja, któremu zostali przydzieleni. Ze względu na skomplikowany charakter tego zawodu wymaga się silnej woli oraz drobiazgowości i słowności od praktykanta, który musi być gotowy do wypełnienia każdego polecenia pracownika, szczególnie jeśli ten zdecyduje się na wydanie pozwolenia, by towarzyszono mu w pracy w terenie. Może grozić to uszczerbkiem na zdrowiu, więc niepełnoletni muszą mieć zgodę opiekuna prawnego oraz rekomendację nauczyciela zawierającą uzasadnienie dlaczego nadaje się do takiej pracy.
Wymagania: co najmniej PO z OPCM i Zaklęć i Uroków z SUMów oraz PO z poprzedniego roku, zgoda opiekuna w przypadku osoby niepełnoletniej oraz rekomendacja od nauczyciela.

Praktyki w Departamencie Magicznych Wypadków i Katastrof:
Odbywają się zazwyczaj pod koniec lipca pod opieką szefa departamentu. Wybrany zostanie jeden praktykant, który będzie towarzyszył w pracy czarodzieja tego departamentu. Zajmować się będzie pomocą w pomniejszych akcjach, gdzie będzie mógł wykazać się swoją kreatywnością i zaradnością. By zostać przyjętym na praktyki musi wykazywać się również zdolnością do szybkiego reagowania na nagłe zdarzenia i odpornością psychiczną z uwagi na pracę pośród zestresowanych i/lub przerażonych osób podczas akcji.
Wymagania: co najmniej PO z Mugoloznawstwa bądź w przypadku braku uczestnictwa w tych zajęciach potwierdzony pobyt stały przez co najmniej 3 lata w otoczeniu mugoli lub pochodzenie mugolskie, oraz Z z Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku.

Praktyki w Departamencie Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami:
Odbywają się zazwyczaj pod koniec lipca pod opieką jednego z pracowników tego departamentu i mogą wziąć w nich udział maksymalnie dwie osoby. Muszą one wykazywać się siłą charakteru - bez asertywności i stanowczości nie poradzą sobie podczas wykonywania powierzonych zadań w przyszłości, co byłoby niedopuszczalnym błędem. Przede wszystkim praktykant będzie odpowiedzialny za towarzyszenie w tłumaczeniu dokumentów z różnych akcji i kontroli z goblińskiego na angielski i na odwrót oraz będzie towarzyszyć w pomniejszych kontrolach mniej niebezpiecznych stworzeń. Oznacza to, że wspomagać będzie pracownika któremu zostanie przypisany i jeśli zaskarbi sobie sympatię swojego opiekuna - rzeczywiście pozna chociaż elementarne podstawy języka goblinów lub spotka niezwykłe istoty, a nie tylko zajmie się porządkowaniem jego dokumentacji.
Wymagania: zaświadczenie od co najmniej dwóch nauczycieli o tym, że uczeń jest stabilny emocjonalnie na tyle, by móc uczestniczyć w działaniach terenowych, ocena z  poprzedniego roku z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami co najmniej na PO, wiedza na temat bieżących wydarzeń w świecie czarodziejów.

Praktyki w Departamencie Transportu Magicznego:
Odbywają się zazwyczaj pod koniec sierpnia i liczba osób na nie przyjętych to maksymalnie cztery. Praktykant podczas nich, zaznajomiony zostanie ze standardami obowiązującymi podczas selekcji mioteł i będzie uczestniczył w ich ocenie. Poza tym będzie miał szansę na towarzyszenie swojemu opiekunowi podczas kontroli kominka podłączonego do sieci Fiuu. Poszukiwane są osoby, które charakteryzuje wysoka kultura osobista i uprzejmość oraz wrażliwość na drugiego człowieka. Co więcej uczestnicy praktyk powinni być cierpliwi i ambitni, ponieważ w trakcie nich mogą spotkać się również z bardziej wyrafinowanymi przypadkami, gdzie powierzone zostaną im również inne pomniejsze obowiązki.
Wymagania: trzy referencje od nauczycieli, które potwierdzają posiadanie oczekiwanych cech charakteru kandydata, mile widziana ocena  co najmniej Z z Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 9:53 pm
Praktyki Bank Gringotta

Praktyki jako Łamacz Zaklęć:
Odbywają się na przełomie lipca i sierpnia pod okiem jednego z czarodziejów pracujących na terenie banku. Wymagana jest otwartość na inność z powodu niewielkiej ilości przedstawicieli gatunku ludzkiego w placówce. Co więcej oczekuje się również sumienności i punktualności - jakiekolwiek uchybienia od poleceń i grafiku zakończy się natychmiastowym przerwaniem praktyk. Przyjęta zostanie na nie tylko jedna osoba ze względu na trudny charakter tej pracy. Do zadań praktykanta będzie należało zagłębianie podstaw teoretycznych z zakresu zaklęć wykorzystywanych w codziennej pracy czarodzieja na terenie banku oraz wiedzy na temat tego z czym na co dzień musi sobie radzić. Możliwe, że opiekun postara się o nauczenie praktykanta podstaw języka goblinów w zależności od własnego uznania.
Wymagania: W z OPCM z poprzedniego roku i opinia nauczyciela tego przedmiotu, wiedza z zakresu historii goblinów.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 9:57 pm
Praktyki Szpital Świętego Munga

Praktyki Uzdrowicielskie:
Odbywają się przez cały okres trwania wakacji i należą do jednych z najbardziej wyczerpujących. Przyjmuje się na nie nieograniczoną ilość osób, jeśli spełniają one wymagania, by brać w nich udział. Od praktykanta wymaga się ogromnych pokładów empatii, odpowiedzialności, wytrwałości, oddania i sumienności. Poza tym musi posiadać umiejętność pracy w zespole i przystosowywania się do nieoczekiwanych sytuacji. Osoba przyjęta na te praktyki będzie zajmowała się porządkowaniem eliksirów, laboratoriów i sal, podstawową opieką nad chorymi znajdującymi się na oddziale czy zbieraniem prostego wywiadu od nich. Jakakolwiek forma okazywania braku szacunku lub złośliwości zostanie zakończona przerwaniem praktyk dla danej osoby.
Wymagania: opinia opiekuna domu na temat usposobienia ucznia, frekwencji i zaangażowania w życie szkoły, referencje od opiekunów kół i grup szkolnych w których działalność uczeń jest zaangażowany, co najmniej PO z Eliksirów z poprzedniego roku.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:00 pm
Praktyki Prorok Codzienny

Praktyki Reporterskie i Korenspondeckie:
Odbywają się podczas wakacji i mogą obejmować pobyt w różnorodnych miejscach na terenie Wielkiej Brytanii w tym także świat mugoli. Przyjęte zostaną na nie co najwyżej dwie osoby, które wykazywać się muszą przede wszystkim sprytem i kreatywnością. Praktykant może być proszony o pozyskiwanie informacji podczas rozmów z konkretnymi osobami, notowanie, edycję tekstu, czy rozeznanie się w danym miejscu wyznaczonym przez swojego opiekuna. Osoby z problemami z pisaniem i mową nie są mile widziane. Preferowana jest dobra znajomość historii oraz bieżącej sytuacji świata czarodziejów.
Wymagania: wymyślenie tytułu artykułu o jakimś istotnym wydarzeniu z życia szkoły oraz kreatywnej notatki o samym sobie, wymagany Z z Historii Magii z poprzedniego roku.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:04 pm
Praktyki Bary

Praktyki Barmańskie i Kelnerskie:
Odbywają się w zależności od dostępności czasowej ucznia w przerwach świątecznych, wakacyjnych czy innej maści. Maksymalna możliwa ilość osób na nie przyjęta wynosi trzy. Oczekuje się od nich otwartości, rozmowności i wydajności. Głównie mile widziana jest płeć piękna, ale nie jest to decyzyjnym wyznacznikiem - liczy się jednak wygląd, szczególnie stan uzębienia i ust. Opiekunem podczas praktyk jest kierownik danego baru, który wyznacza prace związane z utrzymaniem czystości bądź obsługą klienta. Osoby konfliktowe nie są pożądane. Dodatkowym atutem będzie wiedza na temat wampirów, goblinów i innych stworzeń.
Wymagania: rekomendacja jednego z nauczycieli, ładny uśmiech potwierdzony przez pielęgniarkę lub uzdrowiciela.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:07 pm
Praktyki Quidditch

Praktyki u zawodnika:
Odbywają się przez całe wakacje pod okiem wyznaczonego zawodnika. Praktykant zajmuje się pod jego okiem zaopatrzeniem drużyny, towarzyszy jej podczas treningów i poznaje ich codzienną pracę, wykonując potrzebne w danej chwili zadania. Szczególnie uwzględnia się przy tym prace przy miotłach i sprzęcie do gry w ogóle. Możliwe uczestnictwo w spotkaniu drużyny, która będzie omawiać taktykę swojego nadchodzącego meczu. Od uczestnika oczekuje się pracowitości i wytrwałości, ponieważ może się to okazać wyjątkowo ciężką pracą fizyczną.
Wymagania: opinia uzdrowiciela lub pielęgniarki na temat stanu fizycznego, mile widziana opinia opiekuna drużyny Quidditcha, jeśli to możliwe.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:10 pm
Praktyki Kariera Muzyczna

Praktyki u muzyka:
Odbywają się w trakcie wakacji podczas jednej z tras koncertowych zespołu Hobogobliny. Jego wokalista - Stubby Boardman będzie opiekunem praktykantów, których będzie maksymalnie dwóch. Kandydat musi być gotowy na uczestnictwo w wielu podróżach z powodu różnorodności miejscowości, a nawet krajów odwiedzanych przez zespół, któremu będzie towarzyszył. Do jego zadań należeć będzie czyszczenie instrumentów, w razie potrzeby drobne ich naprawy, pomoc w ustawianiu sprzętu i inne zadania przydzielone przez członków zespołu nie przekraczające zdolności młodego człowieka. Oczekiwane jest poczucie humoru i wyrozumiałość.
Wymagania: referencje z klubów (szczególnie mile widziane muzycznych), stworzenie tekstu piosenki składającego się z dwóch zwrotek i refrenu.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:12 pm
Praktyki Sklepy

Praktyki jako sprzedawca:
Odbywają się na początku lipca pod opieką przydzielonego pracownika sklepu. Zajęcia przez niego wyznaczone mogą być różne w zależności od ruchu w lokalu. Przede wszystkim nacisk położony będzie na kontakt z klientem i w zależności od specyfikacji miejsca - na poznanie podstawowych elementów istotnych w zakupie konkretnych produktów i sposobów na przekonanie kupującego do ich zakupu. Od praktykanta oczekuje się otwartości, uśmiechu i punktualności. Ilość praktykantów przypadająca na jeden sklep wynosi jeden.
Wymagania: opinia nauczyciela o frekwencji i zaangażowaniu ucznia w zajęcia szkolne obowiązkowe jak i pozalekcyjne.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:15 pm
Praktyki Branża Ochroniarska

Praktyki u Trenera Trolli:
Odbywają się przez cały sierpień pod okiem profesjonalnego trenera z latami doświadczenia w zawodzie. Przyjęty zostanie tylko jeden praktykant, którego charakteryzować musi przede wszystkim opanowanie i stanowczość. Wykazywać się musi odwagą i zdolnościami przywódczymi, a także oratorskimi i cierpliwością, by móc współpracować z tak specyficznym gronem. Do jego obowiązków należeć będzie wszystko, co akurat potrzebne w uznaniu jego opiekuna, więc jest to zajęcie pełne niespodzianek i nieprzewidzianych zdarzeń, dlatego uczestnik musi cechować się kreatywnością i spokojem, by móc sobie z nimi poradzić.
Wymagania: opinia opiekuna domu na temat charakteru i sposobu bycia kandydata, co najmniej Z z Opieki Nad Magicznymi Stworzeniami oraz Zaklęć i Uroków z poprzedniego roku.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:18 pm
Praktyki Magiczna Rozgłośnia Radiowa

Praktyki jako radiowiec:
Odbywają się w trakcie sierpnia pod okiem jednego z pracowników konkretnego działu. Zostaną na nie przyjęte trzy osoby, każda do innego działu - technicznego, prawnego i audycyjnego. W technicznym praktykant pod okiem specjalisty zapozna się z działaniem magicznych rozgłośni, przygotowywaniem sprzętu do przeprowadzania audycji. W prawnym odkryje tajniki sprowadzania gości do audycji, rozliczeń z Ministerstwem Magii, prawa autorskiego, obowiązujących norm i przepisów ich działania. W audycyjnym będzie uczestniczył w procesie tworzenia audycji zanim ta dotrze do uszu słuchaczy, kryteriach i zdolnościach głosowych prowadzących czy innych kwestiach związanych z trwającymi działaniami radiowymi.
Wymagania: umiejętność pracy w grupie potwierdzona opinią nauczyciela, co najmniej Z z jednego z przedmiotów z poprzedniego roku: Zaklęcia i Uroki, Historia Magii, Mugoloznawstwo.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:22 pm
Praktyki Kariera Malarska

Praktyki u malarza:
Odbywają się przez cały okres trwania wakacji i ich długość jak i termin zależny jest od samego mistrza, czyli opiekuna praktykantów - Oliviera Cartwrighta. Przyjęty zostanie każdy chętny, jednakże ten mistrz pędzla bywa nieprzewidywalny i kieruje się iście artystycznymi pobudkami swej muzy, która w trakcie ich trwania podpowie mu, czy uczeń jest wart jego czasu. Z tego powodu łatwiej będzie tym kandydatom, którzy są cierpliwi i wytrwali, przede wszystkim jednak niezwykli na swój sposób i rozumiejący duchowe potrzeby twórcy. Co więcej ze względu na tak niejasne kryteria możliwym jest, że będą to praktyki męczące, pełne sprzątania miejsc pracy, wypraw w niebezpieczne miejsca albo podróży po potrzebne artyście rzeczy, jeśli ten nie zobaczy w swym podopiecznym czegoś niezwykłego. Ten artysta ma też słabość do pięknych ludzi i nie omieszka głośno wyrazić swego zachwytu dla tego, co go zachwyci. Z drugiej zaś strony z pewnością umożliwi mu zgłębić tajniki swej pracy tworzenia poruszających się portretów, rysunków, czy sztuki w ogóle, jak i może życiowych prawd i zabierze praktykanta w podróż jego życia, prawdziwą bądź duchową.
Wymagania: kreatywne uzasadnienie dlaczego chce zostać praktykantem.

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 10:27 pm
Imię i nazwisko praktykanta: Eileen Gray
Wybrane praktyki: Praktyki z Zaklęć i Uroków. Eileen ma ocenę PO z poprzedniego roku z Zaklęć i Uroków, taką samą ocenę z egzaminów, a także wykupioną specjalizację z zaklęć użytkowych. Punktualnie pojawia się na zajęciach (tych jednych, które się właśnie odbywają xD) no i w ogóle jest pilną uczennicą. Uwielbia zaklęcia :3 A jeśli można więcej niż jedno, to jeszcze bym chciała Praktyki jako sprzedawca w aptece Sluga i Jiggersa, ponieważ ma dużą styczność z roślinkami i ją to fascynuje. Zbieranie na speckę z zielarstwa w toku xd


Imię i nazwisko praktykanta: Lilou Blue
Wybrane praktyki: Praktyki z Eliksirów, ponieważ to jej życiowa pasja, ma W z eliksirów, a w przyszłości chce zawodowo warzyć eliksiry w szpitalu. Praktyki Zielarskie, bo Zielarstwo jest przydatne do pozyskiwania składników do eliksirów. Praktyki Uzdrowicielskie z tego samego powodu co praktyki z Eliksirów. Lilou robi wszystko, żeby się tam dostać.


Ostatnio zmieniony przez Eileen Gray dnia Pią Maj 11, 2018 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz


eileen gray

Re: Praktyki

on Sro Maj 09, 2018 11:08 pm
Imię i nazwisko praktykanta: Annie Arias
Wybrane praktyki: Praktyki kariera malarska. Od najmłodszych lat Annie maluje i zawsze czuła, że jest to jej powołanie, nawet w szkole maluje chociażby piórem po zeszycie jako dodatkowe notatki. Chce by jej przyszłe zajęcie wiązało się z malarstwem i była byt wniebowzięta gdyby Pan Olivier przyjął ją na swoje praktyki. W razie co jest gotowa przynieść ze sobą kilka swoich malunków lub w razie co namalować coś w obecności malarza.


Strój na Halloween:
Sponsored content

Re: Praktyki

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach