Share
Go down

Dementorowe otwarcie

on Sob Kwi 14, 2018 9:45 pm
First topic message reminder :

To jest dementorów deszcz!
Witajcie! W tym jakże radosnym dniu ponownego otwarcia forum, zapraszam wszystkich do zabawy. Tak naprawdę w tym temacie kryją się dwa konkursy, jeden niewiele ma wspólnego z dementorami, no ale... nieistotne. Liczy się zabawa, czyż nie?

No to zacznijmy od naszego numeru 1


W MLowej krainie zagubiło się stado dementorów. Ktoś się nie bał i je pokolorował, więc te postanowiły się schować i przeczekać ten trudny czas. W forumowych tematach kryją się w różnych, naprawdę różnych miejscach, dlatego trzeba być naprawdę czujnym!
Niektóre dementory mają specjalne atrybuty, którymi czynią różne niezwykłe rzeczy - są jednak przez to trudniejsze do wykrycia.  
Jeśli jakieś znajdziesz, uzupełnij podany poniżej kod i odbierz wybraną przez siebie nagrodę.

Uwaga!
Miejsca znalezienia nie mogą się powtarzać, czyli jak Y znajdzie w dormitorium dziewcząt z III roku w Ravenclawie to nie będzie uznane jak Z też nagle znajdzie dementora w tym samym miejscu. Po odnalezieniu danego dementora, zmienia on swoje miejsce pobytu, dlatego też bez problemu można szukać go dalej.
Wybrane przez postać nagrody nie mogą się powtarzać, czyli jeśli X wymienił już 5 kolorowych dementorów na 25 fasolek, to już później nie może wymienić kolejnych 5 kolorowych dementorów na fasolki, może za to zebrać kolejne 5 i zamienić 10 kolorowych dementorów na 50 fasolek.

Kod:
[b]Znaleziony dementor: [/b][podaj link do tematu w którym znalazłeś dementora]
[b]Wybrana nagroda:[/b] [uzupełniasz tylko wtedy, kiedy znalazłeś tyle dementorów ile jest potrzebnych by odebrać daną nagrodę]

Nagrody:

5 kolorowych dementorów = 25 fasolek
10 kolorowych dementorów = 50 fasolek
15 kolorowych dementorów = wybrany narkotyk z Czarnego Rynku (do 15 galeonów) lub zestaw eliksirów uzdrawiających (są 3 fiolki, każda przywraca 25 PŻ)
4 kolorowe dementory z atrybutami = 3 PD
8 kolorowych dementorów z atrybutami = 8 PDKonkurs numer 2Powstał nowy temat atuty i słabości, lecz wymaga waszej pomocy. O co chodzi? A o to, żebyście i wy wzięli udział w tworzeniu atutów i słabości. Oczywiście nie za darmo.
Za każde stworzenie atutu/słabości wedle podanego poniżej kodu, dana postać z której wysłaliście post otrzymuje 10 fasolek. Jeśli wszystko będzie się zgadać, wstawię posta zwrotnego z fasolkami
Kod:
Nazwa atutu/słabości: [chwytliwa, kreatywna, jednak nie prześmiewcza]
[b]Charakterystyka:[/b] [czym się cechuje, czego dotyczy, etc. Może to być zarówno coś związanego z mugolskimi, jak i magicznymi sprawami, jednak nie może to wpływać na kości, etc.]

Re: Dementorowe otwarcie

on Nie Maj 06, 2018 11:24 pm
ATUTY
Nazwa atutu: Lwie serce
Charakterystyka: postać, choć na co dzień może odznaczać się nieśmiałością, a nawet bojaźliwością, w przypadku gdy zagrożone będzie dobro przyjaciół, a może i całej czarodziejskiej nacji, nie zawaha się. Postąpi mężnie, czy to stając na drodze przyjaciołom chcącym zrobić głupstwo, czy to idąc z nimi na szaleńczą misję w siódmy krąg piekła. W razie potrzeby zabije tez węża mieczem samego Godryka Gryffindora, ale to już zupełnie inna historia.

Nazwa atutu: Głos skowronka
Charakterystyka: postać wcale nie musiała odebrać jakiejś szczególnej edukacji muzycznej. Może nie mieć pojęcia o najnowszych albumach ani nawet o popularnych zespołach. Ale kiedy zacznie nucić starą, znaną wszystkim piosenkę, nawet najzagorzalszym przeciwnikom sztuki miękną serca. Ten głos, to po prostu dar.

Nazwa atutu: Wulkan energii
Charakterystyka: z postaci kipi wręcz energia do działania. Jest bardzo aktywna, ciągle znajduje nowe zajęcia, ale też, co najważniejsze, ma nieprzebrane pokłady zapału i sił do działania.

Nazwa atutu: Mól książkowy
Charakterystyka: postać przeczytała w swoim życiu całe mnóstwo książek. Pamięta dzięki temu całkiem sporo informacji, ale głównym jej atutem jest zdolność szybkiego wyszukiwania informacji w bibliotekach. Kto inny spędziłby cały dzień na szukaniu odpowiedniego tytułu, ale postać z tym atutem dokładnie wie gdzie co znaleźć.

Nazwa atutu: To coś
Charakterystyka: postać ma w sobie to coś, jakiś urok, magnetyzm, który przyciąga. Niektórzy myślą, że tylko wile mogą wpływać na innych w tak silny sposób, ale kiedy spojrzy się na tę postać... Może to urodziwa twarz, może ponętne kształty... A nade wszystko te oczy... Ahhh, temu spojrzeniu nie naprawdę ciężko odmówić.

Nazwa atutu: Hazardzista
Charakterystyka: postać zna różne gry, a w dodatku jest w nich całkiem niezła. Potrafi wykiwać niejednego pokerowego wygę. Czy to spryt? A może zwinne palce? Wszystko jedno. Grunt, że wygrywa, prawda?

Nazwa atutu: Whisky w żyłach
Charakterystyka: postać niełatwo upić. Może szybki metabolizm, a może nabyte doświadczenie jest przyczyną, grunt, że postać ma naprawdę mocny łeb do alkoholu.

Nazwa atutu: Siła płynąca z ducha
Charakterystyka: postać, jeśli jest pobudzona odpowiednio silnymi emocjami, nabiera większej siły fizycznej, niż zazwyczaj. Taka postać dużo lepiej się bije, jeśli buzuje w niej agresja, może też być świetnym pałkarzem, jeśli gra budzi w niej euforię.

Nazwa atutu: As przestworzy
Charakterystyka: postać fantastycznie lata na miotle. Na pierwszych zajęciach miotła od razu poderwała się do jej ręki, widok przepaści pod stopami nie budzi w niej lęku, a zwinność pozwala na różne akrobacje powietrzne.

Nazwa atutu: Z dobrego domu
Charakterystyka: postać pochodzi z rodziny, która jest bogata, szlachecka lub po prostu znana. Może jej wujek to Minister Magii? Może matka jest znaną filantropką? Starszy brat wygrał Mistrzostwa w Quidditchu? No a nazwisko Malfoy mówi samo za siebie.


SŁABOŚCI
Nazwa słabości: Zaślepienie
Charakterystyka: postać ma swój pogląd na dany temat i za nic w świecie nie przyzna, że się myli. Może to być twierdzenie o wyższości czarodziejów czystokrwistych, może przekonanie o tym, że centaury są bezrozumnymi zwierzętami, a może zwyczajnie nie przyjmuje do wiadomości, że ktoś woli smarować bułkę najpierw masłem, a dopiero potem dyniowym dżemem. Żadne logiczne tłumaczenia nie są dla postaci wiarygodne, a nawet widzą na własne oczy, że się mylą, próbują dowieść swojej racji.

Nazwa słabości: Słaba głowa
Charakterystyka: postać bardzo szybko się upija, czasem wystarczą jej zaledwie dwa piwa, by plątał jej się język i wykazywała nadmierną wesołość, a zmieszanie alkoholi prowadzi do różnych nieprzyjemnych powikłań zakończonych po pobudce słynnym kacem-mordercą.

Nazwa słabości: Mrok serca
Charakterystyka: postać czuje wewnętrzny pociąg do ciemnej strony. Jej potęga kusi go i wabi, tak że niemal nie sposób jej ulec, a wszelkie próby opierania się będą o wiele trudniejsze niż w przypadku innych postaci.


eileen gray

Re: Dementorowe otwarcie

on Nie Maj 13, 2018 6:59 pm
No i kolejne fasolki zgarniasz, Eileen.

Położenie dementorów zmienione, PD dodane.

UWAGA! KONKURSY POTRWAJĄ DO KOŃCA MAJA. 01 CZERWCA ZAMYKAM!
Rain down
from a great height

Re: Dementorowe otwarcie

on Pon Maj 21, 2018 10:10 pm
Nazwa słabości: Naczelny dziwak
Charakterystyka: Czy to jakaś aura, czy z nim naprawdę jest coś nie tak? Z pozoru może wyglądać całkiem normalnie, jego zachowanie również nie musi odbiegać od normy, ale jednak nikt nie ma ochoty z nim obcować... Czy to sprawka tej fryzury? A może zamiłowania do rzeźbienia kapusty z mydła? Wszyscy unikają naczelnego dziwaka, postać może stać się wręcz obiektem żartów i plotek, a w przypadku uczniów - kozłem ofiarnym.

(Esencja Markiza, aż szkoda, że nie było tego wcześniej XD)

Nazwa słabości: Mściciel
Charakterystyka: Wystarczyło jedno wydarzenie z przeszłości, żeby całkowicie zmienić życie postaci. Na co dzień może funkcjonować całkiem normalnie, lecz z tyłu głowy wciąż analizuje każdą sytuację w kontekście swojej nowej misji - poszukiwania zemsty. Obsesyjne myśli, powracające koszmary, nieustannie rodzące się podejrzenia... Mściciel nie uwolni się od cierpienia, dopóki jego subiektywnej sprawiedliwości nie stanie się zadość.

Nazwa słabości: Król/królowa dram
Charakterystyka: Ptaszek ze zranionym skrzydełkiem, krzywe spojrzenie sympatii, umierające z głodu dzieci w Afryce... Większy czy mniejszy problem - król i królowa dram zawsze znajdą zostaną zalani przez falę silnych emocji. Mogą starać się je ukrywać i przeżywać w samotności, lecz utrudni to powrót do teraźniejszości.

Nazwa słabości: Naparzator
Charakterystyka: Postać, która nie stroni od uzewnętrzniania się w sposób fizyczny. Stosunkowo łatwo go sprowokować. Wybuch gniewu może opierać się na przemocy słownej lub rzuceniu zaklęcia, lecz u Naparzatora kończy się to najczęściej pobudzeniem całego ciała, co nierzadko ma smutne skutki (jednak czary śmigają w powietrzu szybciej niż pięść w stronę nosa).

Nazwa słabości: Kameleon
Charakterystyka: Możesz być kim chcesz z Barbie Girl... ale samemu lepiej nie próbuj. Kameleon jest postacią, która ma problemy z własną tożsamością. Nie potrafi się odnaleźć w życiu na dłużej, często zmienia styl i znajomych, do których zawsze stara się upodobnić.

Nazwa słabości: Ślimaczy alergik
Charakterystyka: Czarodzieje chorują rzadziej od Mugoli, ale jak już to z przytupem. Alergia u nich również występuje, dotyczy jednej lub kilku magicznych substancji, zaś jej objawy są następujące: duża ilość ślimaczego śluzu z nosa, podczas kichania rży się jak koń, zaś w przypadku kontaktu z bodźcem na skórze mogą pojawić się swędzące bąble połyskujące niczym wnętrze muszli.

Nazwa słabości: Typ niepokorny
Charakterystyka: Postać lubiła, bądź nadal lubi się buntować, jednak czasem obraca się to przeciwko niej - odruchowo zaprzecza, nawet jeśli chce się zgodzić, bądź dokonuje innych czynności godnych rebelianta, których żałuje kilka sekund później.


 

D o n ' t   s t o p   m e   n o w
I'm burning through the sky Yeah!
Two hundred degrees
That's why they call me Mister Fahrenheit
I'm trav'ling at the speed of light
I wanna make a supersonic man out of you

Re: Dementorowe otwarcie

on Wto Maj 22, 2018 11:46 pm
Bardzo fajne słabości! Łap za nie fasole miłość
Rain down
from a great height

Re: Dementorowe otwarcie

on Pon Maj 28, 2018 10:01 pm
Same mi pod okulary wlazły:
Znaleziony dementor:
Z kielonem
Z balonasami
Ze zmiatajką
Z bananami
Wybrana nagroda: 3PD


Re: Dementorowe otwarcie

on Wto Cze 26, 2018 2:53 pm
OFICJALNIE ZAMYKAM!

Wszystkie PD powinny się zgadzać. Dementorzy będą usuwani na bieżąco jak tylko uda mi się je wszystkie wyłapać - sama zapomniałam, gdzie je powsadzałam. Gdyby ktoś coś widział niech pisze w temacie/na PW.

Wydaje mi się że drugi konkurs na tyle dobrze się przyjął że zrobię dla niego osobny temat i nie będzie już to forma konkursowa tylko coś, co będzie można na bieżąco, w dowolnym momencie proponować by jak najlepiej rozwijał się ten temat i jego możliwości.


Wszystkim dziękuję! Obiecuję, że to nie koniec dementorowych niespodzianek Sprytny pan Avery
Sponsored content

Re: Dementorowe otwarcie

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach