Share
Go down

Co dostajesz na starcie?

on Sob Kwi 14, 2018 1:03 am
Co dostajesz na starcie?

Uczeń na początku otrzymuje pewną określoną ilość
galeonów wedle swego statusu, który powinien być zgodny z realną sytuacją finansową jego rodziny. Oprócz tego dostaje wybraną przez siebie różdżkę, 100 punktów życia - może być ich więcej lub mniej w zależności od tego czy ma jakieś umiejętności wrodzone czy też nie i zgodną z jego rokiem w Hogwarcie ilość punktów doświadczenia, którymi może rozporządzać wedle własnego uznania.

-> I rok: 50 PD
-> II rok: 75 PD
-> III rok: 100 PD
-> IV rok: 125 PD
-> V rok: 150 PD
-> VI rok: 175 PD
-> VII rok: 200 PD

Są także fasolki, dzięki którym może wykupywać zaklęcia, eliksiry i inne fabularne czy mechaniczne dodatki.
W Hogwarcie można trzymać maksymalnie 3 zwierzęta, za które nie trzeba płacić, tak samo jak za ich utrzymanie. Każdy uczeń ma prawo do stworzenia jednego darmowego pamiętnika, dziennika lub notatnika - nie dotyczy to własności grupowych takich jak chociażby pamiętnik z Hogwartu.
Na podstawie danej karty postaci postać otrzymuje pakiet z atutami i słabościami. Ich ilość zależna jest od wieku.


Dorosły na początku otrzymuje pewną określoną ilość
galeonów wedle swego statusu, który powinien być zgodny z wykonywaną przez niego pracą lub statusem majątkowym jego rodziny, jeśli nadal jest na jej utrzymaniu.  Oprócz tego dostaje wybraną przez siebie różdżkę, 100 punktów życia - może być ich więcej lub mniej w zależności od tego czy ma jakieś umiejętności wrodzone czy też nie, wybraną przez siebie umiejętność nabytą - nie dotyczy czarowania bez różdżki i siły woli - lub specjalizację - nie dotyczy specjalizacji z magii rytualnej i eliksirów pradawnych   i zgodną z jego wiekiem ilośćpunktów doświadczenia, którymi może rozporządzać wedle własnego uznania.

-> Od 19 do 25 lat: 300 PD
-> Od 26 do 35 lat: 350 PD
-> Od 36 do 40 lat: 400 PD
-> Od 41 do 50 lat: 450 PD
-> Od 51 do 70 lat: 500 PD
-> Od 71 do 90 lat: 550 PD
-> Od 91 do 159 lat:  650 PD

Są także fasolki, dzięki którym może wykupywać zaklęcia, eliksiry i inne fabularne czy mechaniczne dodatki.  Pewna ilość zaklęć i eliksirów jest zresztą przydzielana na start każdemu dorosłemu w zależności od tego ile ma lat.
Bez płacenia można otrzymać maksymalnie 4 zwyczajne zwierzęta. Nie trzeba też płacić za ich utrzymanie. Każde kolejne jest płatne. Każdy dorosły ma prawo do stworzenia jednego darmowego pamiętnika, dziennika lub notatnika - nie dotyczy to własności grupowych takich jak chociażby kartki z klubu podróżników.
Na podstawie danej karty postaci postać otrzymuje pakiet z atutami i słabościami. Ich ilość zależna jest od wieku.


Duch/Poltergeist na początku otrzymuje jedną wybraną umiejętność z poziomu I. Są także fasolki, dzięki którym może wykupywać umiejętności i inne fabularne czy mechaniczne dodatki.  Każdy duch/poltergeist ma prawo do uczynienia jednego wybranego stworzenia swoim towarzyszem - może to być zwierzę, które już do kogoś należy. Starsze duchy czy poltergeisty, posiadające odpowiednie umiejętności mają prawo do posiadania nieograniczonej ilości
pamiętników, dzienników lub notatników. Mogą także spróbować przejąć te, które należą do postaci żywych. Na podstawie danej karty postaci postać otrzymuje pakiet z atutami i słabościami. Ich ilość zależna jest od tego ile lat jest duchem, bądź też istnieje jako poltergeist.

Wampiry i inne problematyczne przypadki są rozpatrywane indywidualnie przez administrację.

Ostatnia Aktualizacja: 14.05.18 r.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach