CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Kluby

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar


PisanieTemat: Kluby   Pią Sty 05, 2018 1:10 pm

Kluby

Lata 70. przyniosły nowe możliwości również dla dorosłych i ich aktywności bez konieczności ukrywania się, choć niektórzy nadal wolą by działalność i istnienie danego klubu pozostało niejawne. Dzięki temu na magicznym - i nie tylko angielskim - rynku istnieje sporo miejsc w którym czarodzieje mogą się spotykać i spędzać czas w określony sposób.
Nie ma ograniczeń, co do ilości klubów, ale tworzenie  nowych powinno być dobrze przemyślane. Można też edytować te, które są obecnie dostępne.

Tworzenie nowego klubu
Żeby założyć nowy klub, trzeba to zrobić albo fabularnie albo technicznie.
Należy pamiętać, że fabularne kluby nie muszą być oficjalne, warto wtedy umieszczać informacje o nich bezpośrednio w pubach, sklepach, na słupach - wszystko zależy od zamysłu.
Jeśli zaś chodzi o te oficjalne, należy w Prywatnej Wiadomości do Magic Lullaby podesłać poniżej zaprezentowany kod, link do tematu, gdzie powstała idea klubu i gdzie jest o nim najwięcej informacji, a także znaleźć minimum dwie postacie, które z chęcią zostałyby jego członkami.
Kluby robione tylko technicznie, za sprawą nagłego pomysłu jakiegoś użytkownika, wymagają jedynie uzupełnienie poniższego kodu i podesłanie go również na skrzynkę Magic Lullaby.

Kod:
[b]Nazwa klubu:[/b] [nazwa powinna być adekwatna do idei klubu]
[b]Informacje o klubie:[/b] [kim jest założyciel, jaki jest cel klubu, kiedy powstał, o co w nim chodzi, etc.]
[b]Sposób rekrutacji:[/b] [czy są jakieś wymagania, które postać musi spełniać by należeć do klubu i jeśli tak to jakie]
[b]Powiązani NPC*:[/b] [postacie, którymi kierować będzie MG lub dany użytkownik. Można też wykorzystać gotowych [url=http://magiclullaby.forumpl.net/t190-npc]NPC-ów[/url]]
[b]Obrazek*:[/b] [grafika, która będzie wizytówką danego klubu]


Ostatnia Aktualizacja: 05.01.18 r.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
avatar


PisanieTemat: Re: Kluby   Pią Sty 05, 2018 1:23 pm

Sekta Entuzjastów Magii Zakazanej
Czarna magia od zawsze kojarzy się ze złem i nic w tym dziwnego - raczej nie wykorzystuje się jej do dobrych celów. Na świecie istnieje jednak wielu jej entuzjastów, a co więcej (!) naucza się jej w zagranicznych szkołach! Przeplata się ona więc przez życie każdego czarodzieja, chociaż niektórzy tego nie dostrzegają, a przynajmniej starają się nie patrzeć w tamtym kierunku... Wiele zaklęć czarnomagicznych jest zakazanych przez brytyjskie prawo, za niektóre można spędzić dożywocie w Azkabanie, a na czarnoksiężników nie patrzy się przychylnym okiem (chyba, że w okolicach Nokturnu...), dlatego entuzjaści tego typu magii lubią pozostawać w cieniu. Ugrupowanie, które jest tutaj opisywane to ugrupowanie tajne. Jego spotkania odbywają się od wielu lat w Londynie, w mieszkaniu znajdującym się nad sklepem Borgin i Burkes. Aby dostać się do środka należy przejść na zaplecze i wspiąć się na górę po krętych schodach, po czym zastukać określoną ilość razy w ścianę i wypowiedzieć hasło. Na jego spotkaniach czarnoksiężnicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, a także przekazują wiedzę dotyczącą niektórych czarów. Do ugrupowania nie są przyjmowani uczniowie ani młodzi dorośli - aby się do niego dostać musisz posiadać już jakąś wiedzę, którą przekażesz innym. Chociaż na spotkaniach pojawiają się Śmierciożercy, to jest ono wolne od podziałów ze względu na krew, ponieważ jego założyciel, znany wszystkim jako Nestor, jest czarodziejem półkrwi.

Powiązani NPC
Nestor - potężny czarodziej, którego wieku lepiej nie zgadywać. Bardzo nie podoba mu się obecna polityka władzy i często powtarza, że podstawową cechą dobrego ministra magii jest siła. Nie wiadomo jak nazywa się Nestor, jednakże przyznał się otwarcie do bycia czarodziejem półkrwi. Uważa, że międzynarodowy kodeks tajności to bzdura, a osoby uzdolnione magicznie, niezależnie od pochodzenia, powinny władać światem. Nestor jest doświadczonym legilimentą i kiedyś na oczach reszty członków zamordował jednego z nich, ponieważ "jego myśli wskazywały na to, że zamierza zdradzić grupę". Poza spotkaniami praktycznie nie da się go spotkać.

Melody i Charles Rosier - wychudzona czarownica o czerwonych oczach, która ciągle śmieje się w paniczny sposób, oraz jej ułożony, wiecznie wpatrujący się w przestrzeń mąż. Nigdy nie nazwali się Śmierciożercami, ale trzeba być głupkiem aby nie domyślić się, że są na usługach Lorda Voldemorta. Chociaż ich ręce są zawsze zasłonięte, nikt nawet nie próbuje brać pod uwagę braku Mrocznego Znaku wypalonego pod nadgarstkiem. Melody uwielbia wszystko komentować, a Charles z ucieszeniem kiwa głową kiedy ktokolwiek obraża mugoli, paląc przy tym papieros za papierosem.
Gdzie można ich spotkać: spotkania Śmierciożerców, można ich po prostu znać jeżeli jest się osobą czystokrwistą i ma jakiekolwiek kontakty z tą rodziną, handlują narkotykami. Często robią zakupy na Nokturnie.

Perun - bardzo nieprzyjemnie wyglądający wilkołak. Nie ma już prawego oka, a lewe prawie stracił (o czym świadczy paskudna blizna). Poza tym jego ręce mają na sobie dziwne oparzenia. Mówi z rosyjskim akcentem, często jest trochę pijany. Nie lubi tematu czystości krwi. Otwarcie mówi, że jest mu to po prostu obojętne. Plotki mówią, że jego brat również był wilkołakiem... kiedyś... zanim Perun rozszarpał mu tchawicę w postaci wilka.
Gdzie można go spotkać: Często pije w barze na Nokturnie. Poza tym jest bezdomny, więc po prostu szlaja się po ulicach i opuszczonych budynkach.

Ecart Collins - głowa rodu Collins i ostatni żyjący męski przedstawiciel. Mimo że pochodzi z Transylwanii, szybko wkręcił się w klimat Wielkiej Brytanii, a przede wszystkim w działalność klubu,
choć pojawia się na Nokturnie niezbyt często. Dba o swój wizerunek, stara się nie wyróżniać, czy to na spotkaniach czy poza nimi, gdy przebywa w okolicy. Interesuje się działalnością Czarnego Pana, ma mnóstwo przyjaciół, ale praktycznie tyle samo wrogów.
Gdzie można go spotkać: Lubi bywać w Hogsmeade, ale także i w eleganckich, dbających o prywatność restauracjach. Od czasu do czasu zagląda do Ministerstwa Magii.

Członkowie
-

Sposób rekrutacji
Fabularnie lub poprzez zapisanie się w tym temacie. Wymaganiami są: zaangażowanie postaci w czarną magię, znajomość kilku czarnomagicznych zaklęć, minimum 20 lat oraz znanie któregoś z członków (usera lub NPC).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
avatar


PisanieTemat: Re: Kluby   Pią Sty 05, 2018 1:28 pm

Ruch Płaskiej Ziemi
Mikołaj Kopernik?! A cóż to za szarlatan?! KAŻDY szanujący się czarodziej wie, że te mugolskie bzdury o tym, aby Matka Ziemia była kulą to jakiś chory żart! Na szczęście rozdający swoje ulotki Ruch Płaskiej Ziemi kiedyś doinformuje to niewyedukowane społeczeństwo gamoni, że chodzą po płaskim gruncie! Niezliczone ilości dowodów poparte prawdziwymi badaniami z użyciem czarów i wahadełek, wszystko potwierdzone przez teoretyków magii z doktoratem. Trzeba przebić się przez armie mugoli na Antarktyce i udowodnić wszystkim, że to miraż, fatamorgana! Obudźcie się ze snu zimowego!
To niesamowite stowarzyszenie zwołuje swoje sabaty raz na jakiś czas, aby porozmawiać o dezinformacji i zamęcie jakie wprowadzają do świata czarodziejów mugolskie media. Część członków faktycznie wierzy, że Ziemia jest płaska, a część nie, mimo tego przychodzi tam aby porozmawiać o swoich bardzo istotnych teoriach spiskowych dotyczących illuminatów, reptilian władających rządem USA, kosmitów i innych POWAŻNYCH SPRAW nie dających im spać po nocach.

Powiązani NPC
Wielki Geronimo - tak naprawdę Michael Dubois, główny zwolennik myśli, że Ziemia jest płaska. Wielokrotnie porównywany do Adolfa Hitlera przez wzgląd na charakterystyczne wymachiwanie rękoma podczas przemów. Broni swoich poglądów nawet kiedy nie ma racji. Otwiera i zamyka wszystkie konferencje.
Gdzie można go spotkać: Chodzi w różne miejsca i się wymądrza, ale ciężko określić gdzie pojawi się tym razem.

Beatrice Santana - twórczyni nurtu myślowego o wibracjach ego. Prowadzi wiele tajemniczych wykładów o zagadkowych tytułach: "Jak Twoja wewnętrzna struktura Ego ulegnie rozkładowi znikną problemy i choroby z Twojego życia" czy "Twoje życie jest iluzją". Kiedyś próbowała nauczać w Hogwarcie, ale Albus Dumbledore kategorycznie odmówił.
Gdzie można ją spotkać: Pisze artykuły dla brukowców, czasem koczuje pod siedzibą Proroka Codziennego.

Wróżbita Michael Magical - przez członków nazywany współczesnym Nostradamusem. Twierdzi, że jest wieszczem, który przewidział koniec świata i parę innych spraw. Właściwie, to nikt nigdy nie udowodnił, że ma dar widzenia. Jego źródłem zarobku jest przewidywanie przyszłości mugolom, którzy płacą mu za mądrości takie jak: "Panie Wróżbito Michaelu, kiedy minie moja alergia na pyłki? Cała jestem osmarkana" - "Moja kula mówi, że na jesień...".
Gdzie można go spotkać: Posiada zakład wróżbiarski w centrum Londynu, w mugolskiej dzielnicy. Przyjmuje klientów codziennie od 10 do 11.

Członkowie
-

Sposób rekrutacji
Po prostu przyjdź i POSŁUCHAJ. Niech prawda do ciebie dotrze, nie żyj w wiecznej ciemności! UZYSKAJ ODPOWIEDZI NA NAPRAWDĘ WAŻNE PYTANIA (napisz w tym temacie, że chcesz być dopisany do listy, albo po prostu przyjdź na spotkanie bez zapowiedzi).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
avatar


PisanieTemat: Re: Kluby   Pią Sty 05, 2018 1:32 pm

Grupa literacka "Iskierka"
Znajdująca się w Londynie Magiczna Biblioteka kryje w swym wnętrzu wiele zagadek i tajemnic. Pomijając mnogość ksiąg na przeróżne tematy, jej gmach zawiera szereg ukrytych komnat niedostępnych dla oczu przypadkowego czarodzieja. Przepustki, dziwne kartki i wezwania. Mawia się, że po prostu przechowywane są tam informacje ważne dla Ministerstwa Magii, stąd cała ta dziwaczna otoczka. Jedno z pomieszczeń zamkniętych dla cudzych oczu nie ma jednak nic wspólnego z teoriami spiskowymi. Jest po prostu miejscem prowadzonej przez pracowników biblioteki grupy literackiej. Lubią mawiać, że wena jest jak ognisko. Na stosie drewna złożonego z energii musi pojawić się iskra pomysłu, która wznieci pożar naszej twórczości.
Na spotkaniach członkowie dyskutują o ciekawych książkach, krytykują szkolne podręczniki, czytają znane wiersze, interpretują je, opowiadają o swoich dziełach. Grupa organizuje również otwarte dla wszystkich chętnych wieczorki literackie, a także ciekawe spotkania z autorami. Obecnie marzeniem założycielki jest zgromadzenie jak najwięcej portretów należących do znanych i cenionych poetów, z którymi będzie można wdawać się w dyskusje w holu głównym biblioteki, a także przeznaczonych do tego salonach.
Wszystko co związane z iskierką kojarzy się z sympatią i serdecznością, ponieważ większość zrzeszonych przez nią poetów i pisarzy często wymienia ze sobą listy i dzieli opiniami.

Powiązani NPC
Panna Tiffany - urocza, odrobinę pulchna czarodziejka pochodzenia mugolskiego, obecnie inicjatorka większości działań Iskierki. Wiecznie narzeka na brak faceta, lubi słodycze i papierkową robotę. Sporadycznie pisze artykuły do Proroka Codziennego i tak wypromowała grupę w prasie, dzięki czemu zyskali wielu nowych członków, sponsorów i fanów.
Gdzie można ją spotkać: Pracuje w bibliotece i Proroku Codziennym.

Szympans - a właściwie... pan Grimoire. Szalony animag, który pozostaje w postaci zwierzęcej przez większość czasu. Można go spotkać przybijającego pieczątki do różnych pism... nogą. Pisze komedie i zabawne wierszyki, które są satyrą współczesnych czasów, oczekiwań wobec innych osób i importu bananów do Wielkiej Brytanii.
Gdzie można go spotkać: Pracuje w bibliotece i sowiej poczcie. Czasem można usłyszeć jak dyskutuje z sowami.

Braian Salezian - czarujący mężczyzna pochodzenia amerykańskiego, artysta malarz, sporadycznie poeta. Został ściągnięty do stowarzyszenia przez pannę Tiffany, której zależało na wykorzystaniu jego kontaktów do sprowadzania zza granicy dzieł przedstawiających znanych pisarzy i poetów. Przychodzi na spotkania posłuchać cóż takiego jego brytyjscy koledzy w tym miesiącu napisali. Ma bardzo gorący temperament.
Gdzie można go spotkać: Nie wiadomo.

Członkowie
- Emmelina Vance

Sposób rekrutacji
Jeżeli chcesz zostać członkiem po prostu zgłoś się w tym temacie lub przyjdź na spotkanie - grupa jest całkowicie jawna, informacje o niej można znaleźć w gazetach i bibliotece.


Ostatnio zmieniony przez Magic Lullaby dnia Wto Lut 20, 2018 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
avatar
avatar


PisanieTemat: Re: Kluby   Pią Sty 05, 2018 1:38 pm

Bez granic
„Komuś tak młodemu, jak ty może to wydać się niewiarygodne, ale dla Nicolasa i Perenelli to coś takiego, jak położyć się do łóżka po długim, bardzo długim dniu. Ostatecznie dla należycie zorganizowanego umysłu śmierć to tylko początek nowej wielkiej przygody. A ten kamień... cóż, to wcale nie była taka wspaniała rzecz. Sam pomyśl: tyle pieniędzy i lat życia, ile zechcesz! Dwie rzeczy, których ludzkie istoty pragną najbardziej... Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze".
Stworzenie kamienia za którego pomocą będzie można uzyskać nieskończone bogactwo i nieśmiertelność to marzenie spędzające sen z powiek wielu czarodziejów. Spróbować chciałby każdy, tylko... jak? Eliksir na wilkołactwo? Chcesz uzyskać go bez testów na prawdziwych wilkołakach? Co nas obchodzą przypadki śmiertelne?!
NAUKA WYMAGA POŚWIĘCEŃ!
I to właśnie motto tego ugrupowania: bez granic. Oficjalnie się tego nie mówi, ale krąży wiele plotek o tym, że pewne osoby są zaangażowane w nie do końca moralne testy na zwierzętach i ludziach. Sprowadzanie legalnych i nielegalnych ksiąg, badania i otwarte umysły chcące chłonąć wiedzę i dzielić się nią z innymi. Jeżeli dla nauki zrobisz wszystko, to szybko się tutaj odnajdziesz.

Powiązani NPC
Alfred Hannibal - za dnia pracownik szpitala im. św. Munga, w nocy zaś... stuknięty laborant, który gdzieś tam w swojej piwnicy próbuje dojść do sekretów rodziny Flamel i innych poszlak prowadzących do utworzenia kamienia filozoficznego. Jego cel jest jeden: nieśmiertelność.
Gdzie można go spotkać: Pracuje w św. Mungu, jest Śmierciożercą.

Ophelia Hannibal - szalona żona pana powyżej, która w imię nauki... dała się utopić. Jak więc żyje? Cóż, mówi się, że potwór Frankensteina to fikcja literacka, ale Alfred uparcie twierdzi, że ożywił ją dzięki magii pioruna, który uderzył w ich posesję w pewną burzową noc. Plotka głosi, że aby żyć kobieta musi pożywiać się teraz mózgami, ale nigdy jej na tym nie przyłapano. Niegdyś posądzano ją o wampiryzm, ale Ophelia na słońcu ma się bardziej niż świetnie.
Gdzie można ją spotkać: Pracuje w Departamencie Tajemnic. Podejrzanie często można ją spotkać na cmentarzu.

Hans Jugend - wilkołak, który... próbuje wynaleźć lek na wilkołactwo. Skuteczny i ostateczny, za wszelką cenę! Hans nienawidzi swojej wstydliwej, kudłatej przypadłości i jest w stanie poświęcić wiele dla osiągnięcia wyznaczonego celu. Musiał uciekać z Niemiec do Wielkiej Brytanii ponieważ jest poszukiwany za testy na ludziach.
Gdzie można go spotkać: Nokturn.

Członkowie
-

Sposób rekrutacji
Jeżeli posiadasz fabularne uzasadnienie przynależności, to zgłoś się w tym temacie. Jeżeli nie - spróbuj poznać któregoś z NPC-ów lub członków.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content


PisanieTemat: Re: Kluby   

Powrót do góry Go down
 
Kluby
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Dział Ksiąg Zakazanych :: Świat dorosłych-
Skocz do: