Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Strona główna forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Jak ma wyglądać dział Biblioteka?
Tak jak teraz (Dział Ksiąg Zakazanych będzie jeszcze edytowany)
50%
 50% [ 1 ]
Tak jak proponuje Greg
50%
 50% [ 1 ]
Mam inną propozycję
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 2

AutorWiadomość
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Strona główna forum   Pią Wrz 29, 2017 2:41 am

Jak widać na ML uwielbiamy ankiety i tematy związane ze zmianami, propozycjami.  Wychodząc od dyskusji na temat nowego układu działów ML, chciałabym wiedzieć jak Wy widzicie działy i tematy na forum. Podobny temat pojawił się już wcześniej w ramach innej ankiety, ale jak widać jest to nadal istotne. Poniżej prezentuję opcje, które się pojawiły - jeśli pojawi się coś nowego, dodam również.

1. Jak ma wyglądać "Świat"?
a) Podział Wielkiej Brytanii na cztery działy - Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia (z ewentualnie oddzielonym Hogsmeade i Londynem)
b) Zrobienie z Londynu osobnego działu, nieprzypisanego do Wielkiej Brytanii, reszta zbita
c) Tak jak jest teraz
d) Inna propozycja

2. Jak ma wyglądać  "Hogwart"?
a) Podział na piętra, tereny przyzamkowe (jakoś tak), wieże (i ewentualnie sale lekcyjne?)
b) Jeden dział na cały Hogwart
c) Tak jak jest teraz (obecnie Hogwart jest ukryty oprócz boiska, boisko widoczne tylko ze względu na mecze, ale również zostanie schowane na czas wakacji; jakby ktoś nie wiedział każde piętro ma swój dział, etc.)
d) Inna propozycja

3. Co z miejscami zamieszkania?
a)  Wrzucić do innych działów
b) Zostawić jak jest

Więcej nie daje, bo ankieta ma dość ograniczone możliwości, ale wszystko można przedyskutować pod spodem włącznie z działami technicznymi - pojawiła się myśl by Magiczne Media wsadzić w jakiś inny dział.

Co do ankiety, każdy ma prawo do wybrania po jednej opcji z każdego poruszonego zagadnienia, czyli do trzech głosów. Głosy można wycofywać/zmieniać jakby co!

Ostatnio zmieniony przez Caroline Rockers dnia Pon Paź 16, 2017 8:50 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
Greg Avery

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pią Wrz 29, 2017 2:46 pm

KATEGORIA
Forum widoczne na stronie głównej
-> Subforum
--> Subforum do subforum powyżej
---> Subforum do subforum powyżej
----> Itd

DZIAŁ Z HOGWARTEM
W zamku
-> Lochy
--> Dormitoria Puchonów i Ślizgonów
-> Wszystkie piętra od najniższego do najwyższego
-> Wszystkie wieże
--> Dormitoria Gryfonów i Krukonów
Na zewnątrz
-> Błonia
-> Szklarnie i zagroda
-> Boisko
-> Zakazany Las
Hogsmeade
-> Dzielnica handlowa
-> Mieszkania
-> Okolice wioski

DZIAŁ Z RESZTĄ ŚWIATA
Londyn
-> Ministerstwo Magii
--> Gabinety pracowników
--> Urzędy, wydziały i sale konferencyjne
--> Biuro Aurorów
--> Wizengamot
-> Szpital jakiśtam
--> Gabinety uzdrowicieli
--> Sale chorych
-> Ulica Pokątna
-> Ulica Śmiertelnego Nokturnu
-> Inne dzielnice czarodziejskie
--> Dziurawy Kocioł
-> Mieszkania
--> Opuszczone domy
--> Posiadłości dużych rodzin
---> Subfora na nie
Wielka Brytania i Irlandia
-> Anglia
--> Dolina Godryka
-> Walia
--> Cardiff
-> Szkocja
--> Glasgow
-> Irlandia Północna i Irlandia
-> Mieszkania i posiadłości
--> Posiadłości dużych rodzin
---> Subfora na nie
Inne miejsca
-> Azkaban
-> Reszta świata
--> Ameryka Północna
--> Ameryka Południowa
--> Europa Zachodnia
--> Europa Wschodnia
--> Europa Północna
--> Europa Południowa
--> (lub po prostu --> Europa, byle to nie wyglądało tak jak teraz, że jedyne miejsce jakie można odwiedzić to Włochy xDD)
--> Afryka
--> Azja
--> Oceania
-> Środki lokomocji
--> Hogwart Express
-> Retrospekcje/Wspomnienia (whatever jak to się nazywa, nie miałam pojęcia że to istnieje na Kołysance bo jest dziwnie upchnięte)

+ Zakazany Las może w sumie być subforum w Hogsmeade, skoro uczniom nie wolno tam chodzić, ale skoro on fizycznie przylega wręcz do Hogwartu to nie wiem

A przecież wierzy w to każdy.

Wyobraził sobie też, że dostrzega twarze gwiazd – były blade, łagodnie uśmiechnięte, jakby ich właściciele zbyt wiele czasu spędzali ponad światem, obserwując krzątaninę, radość i ból ludzi w dole i nie mogli powstrzymać rozbawienia, gdy kolejny maleńki człowiek zaczyna wierzyć, iż jest środkiem wszechświata.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pią Wrz 29, 2017 3:25 pm

Muszę stwierdzić, że Twoja propozycja jest bardzo ciekawa Greg i na pewno warto ją rozważyć! Zachęcam więc do dyskusji, głosowania, wypowiadania się, dlaczego taka opcja a nie inna.

Co prawda moim zdaniem wspomnienia/retrospekcje nie pasują do żadnego działu fabularnego, najwyżej zmieniłabym ich położenie w tym dziale całkowicie poświęconym tego typu kwestiom (techniczne i fabularne sprawunki takie jak sowy, które nie pasują przecież do Hogwartu czy świata).

Jeśli jesteście za opcją Grega, możecie zaznaczyć podpunkt inna propozycja w związku ze światem i Hogwartem (jeśli pojawią się jeszcze inne propozycje bez problemu te opcje zmienimy XD).

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pią Wrz 29, 2017 3:59 pm

Pozwoliłam sobie również posegregować ci Bibliotekę, bo odnalezienie niektórych rzeczy to naprawdę męka w obecnym rozmieszczeniu forów.

KATEGORIA
Forum widoczne na stronie głównej
-> Subforum
--> Subforum do subforum powyżej
---> Subforum do subforum powyżej
----> Itd
~ Tematw subforum powyżej

BIBLIOTEKA

Księga Praw Magicznych
~ Regulamin Forum
~ Administracja i Mistrzowie Gry
~ Spis wszystkich tematów w Bibliotece [do utworzenia]
~ Zajęte wizerunki (sugeruję aktualizację, bo jak ostatnio patrzałam to były tam zajęte twarze postaci porzuconych przeze mnie dwa lata temu)
-> Dla początkujących
~ Jak zacząć grę na forum (pierwotnie: dla początkujących)
~ Jak uzupełnić swój artykuł na wikipedii (pierwotnie: Wikipedia - poradnik [do edycji])
~ Jak rzucać kostką (pierwotnie: Moduł rzutu kością - poradnik)
~ Wszystko inne co sprawia ludziom problem ląduje tutaj.
-> Sprawy do admina
~ Skargi (pierwotnie: Propozycje i skargi)
~ Pytania (pierwotnie: Pytania i prośby)
~ Prośby, propozycje, sugestie (pierwotnie: No proszę Admina, ale ja nie dostałem prezentuuuu! i dwa tematy powyżej)
~ Generalnie rzeczy w tym dziale można nazwać inaczej, ale ma to być jeden dział do komunikacji z tobą Ce, żebyś wszystko miała pod ręką, a userzy wiedzieli gdzie pisać żeby nie zawracać ci pupy na PW. Np. nie znalazłam tematu na błędy, a znajduję je wszędzie i bym mogła tam tostować. :F
W ogóle to ten dział nazywa się "Strefa użytkowników" i jest w nim taki bałagan że ja nawet nie... tam są ogłoszenia adminów.
-> Od userów
~ Poszukiwania postaci
~ Nieobecności
-> Ogłoszenia
~ Aktualizacje techniczne
~ Wszelkie tematy o nowościach na forum, ankiety takie jak ta itp.
~ Generalnie jakieś twoje ogłoszenia, Ce, bo aktualnie są upchnięte w naprawdę dziwnych miejscach.

Strefa mistrza gry
~ Sprawy do mistrza gry (pierwotnie: Wielmożny Mistrzu, bo...!, Bo ja uczę się...! i pierdyliard innych tematów, które na dobrą sprawę mogą być jednym, zbiorczym. Wszystkie jakieś takie gdzie potrzeba interwencji jakiegoś MG fabularnie, albo coś, a nie techniczne rzeczy.)
~ Zakładam lokalizację
-> Konkursy i loterie
--> Zakończone
-> Wydarzenia
~ Wyzwania? Tak btw to nie rozumiem do tej pory o co chodzi z tym tematem więc bym go wywaliła.
--> Zakończone
-> Sklepik mistrza gry
~ Fasole dla dorosłych
~ Fasole dla uczniów
~ Sklepiki eventowe (jakieś dziwne cenniki balowe itp. bo znalazłam jakieś tematy na jednorazowe zakupy X miesięcy temu)
-> Informacje od MG
~ Spis postaci kanonicznych
~ Spis postaci NPC
~ Spis ukrytych lokacji i jak się do nich dostać (np. odblokowanie Pokoju Życzeń za fasolki albo tajnego wyjścia do Hogsmeade/wejścia nielegalnie do Hogwartu przez dorosłego)
~ Przejścia i nagrody fabularne
-> Kartoteka Filcha
~ Lista zakazanych rzeczy Filcha
~ Szlabany
~ Zuo
-> Portretowy Szmer
-> Prasa fabularna

Dział ksiąg zakazanych
-> Mechanika gry
~ Lista eliksirów + jak je tworzyć
~ Lista zaklęć + jak je tworzyć, jak się ich uczyć
~ Genetyki
~ Umiejętności nabyte
~ System walki i PD
~ Stwórz sobie różdżkę
~ Galeony
~ Tu możesz upchnąć fasolki jeżeli nie chcesz ich w osobnym dziale
-> Księgi magiczne
~ Tak jak jest
-> Świat przedstawiony
~ Fabuła/Streszczenie wydarzeń na forum (błagam poprawcie ten temat, trzeci rozdział prowadzi do listy zaklęćXD)
~ Życie czarodziejów w latach siedemdziesiątych
~ Rody czystej krwi i rody wyklęte (jeden temat)
~ Przedmioty fabularne
~ Jak się gra w Quidditcha (BARDZO WAŻNY TEMAT!!!!1 :( )
~ Jakieś inne info o funkcjonowaniu świata, ale żeby to nie było rozbite na milion tematów.
-> Świat uczniów
~ Statut szkoły
~ Spis rocznikowy na rok... (Tutaj znajdą się informacje o wszystkich uczniach, na jakie zajęcia chodzą, czy grają w drużynie, czy są prefektami itp. Jak się skończy rok to zamykasz temat i wywalasz do archiwum / zostawiasz żeby zgnił i robisz nowy temat na nowy rok. Nie będzie bałaganu i od razu będzie wiadomo kto jest kim. Bez żadnych opisów bo opisy są w innych tematach. Tutaj tylko zapisy i lista. Dzięki temu wszyscy się będą wpisywać w jednym temacie i od razu wiedzieć co i jak na ten rok.)
~ Kluby i zajęcia dodatkowe (jeden temat)
~ Zajęcia lekcyjne (temat z opisami wszystkich zajęć na jakie można się zapisać i tutaj bym zrobiła listę nauczycieli)
~ Nauka w Hogwarcie
-> Świat dorosłych
~ Zawody (jeden temat)
~ Śmierciożercy >:C
~ Zakon Feniksa C:<
~ Jak nauczać te śmieci... tzn uczniów Hogwartu (nie wiem czemu ten temat jest w świecie uczniów)
~ Jakieś fajne kluby dla dorosłych może są, nie tylko dzieci chcą się bawić, neutralnych dorosłych jest sporo i oni też by dołączyli pewnie do jakiegoś klubu prostej kreski

Jakaś nazwa dla działu na postacie
-> KP Dorosłych
-> KP Uczniów
-> KP Martwych
(albo to jako subfora, whatever)
-> Rozwój postaci
-> Skrytki
-> Sowy
-> Pamiętniki
-> Instagramy heh
-> Retrospekcje/myślodsiewnie/wspomnienia/NO TE SESJE Z PRZESZŁOŚCI skoro ich nie chcesz w dziale fabularnym

A te jakieś małe syrenki to wywal do archiwum, które by się przydało, żeby wrzucić tam też jakieś stare karty i inne śmieci.

A przecież wierzy w to każdy.

Wyobraził sobie też, że dostrzega twarze gwiazd – były blade, łagodnie uśmiechnięte, jakby ich właściciele zbyt wiele czasu spędzali ponad światem, obserwując krzątaninę, radość i ból ludzi w dole i nie mogli powstrzymać rozbawienia, gdy kolejny maleńki człowiek zaczyna wierzyć, iż jest środkiem wszechświata.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
James Potter

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pią Wrz 29, 2017 7:32 pm

1. Mi w sumie ten podział główny jaki jest teraz odpowiada, tylko w subforach trzeba by zrobić porządki i rozbudowę, ale propozycja Grega też wygląda bardzo fajnie, jedyna moja uwaga to jakoś ‘Środki lokomocji’ i ‘Wspomnienia’ nie pasują mi jednak w tych ‘Innych miejscach’. Niby na logikę to pasuje, na początku jest taki zaskok, że spodziewasz się jakiegoś miejsca na ziemi typy kontynent, a tu nagle wyskakują autobusy i czeluści pamięci, w sumie to do przyzwyczajenia się im dłużej o tym myślę.
2. Jeżeli propozycja Grega to ‘Hogsmeade’ chyba poza Hogwart, i żeby nie pchać się do Wielkiej Brytanii -> Szkocji, to oddzielne forum tak jak jest teraz. Ja wiem, że to blisko Hogwartu i dzieciaki często tam chodzą, ale mimo wszystko jakoś mi to w Hogwarcie nie siedzi. A tak poza tym to spoko.
3. Tu mnie tylko przeraża fakt, że trzeba będzie ogarniać gdzie kto mieszka jak będzie się chciało do kogoś wybrać xD Ale to przecież normalne xD Także wydaje mi się, że można powrzucać domki tam gdzie ich miejsce na świecie, na takiej zasadzie jak proponuje Greg, podsubforum z mieszkaniami i tam rozpisane siedlisko.

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Sro Paź 04, 2017 12:00 am

Z chęcią się też dowiem, co sądzicie o układzie tematów/działów technicznych zaproponowanym przez Grega - wystarczy samo: "Jestem na tak dla propozycji dla Grega, bo sądzę, że będzie to lepiej wyglądało niż teraz" albo "Róbcie to dalej, co robicie w tym wielkim dziale technicznym" czy coś takiego.

Strona światła

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Sro Paź 04, 2017 11:35 am

Róbcie to dalej, co robicie w tym wielkim dziale technicznym. :D Propozycja Grega wygląda dobrze, ale trochę nie gra jak dla mnie. Później wypowiem się bardziej szczegółowo. :)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Magic Lullaby

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Sob Paź 07, 2017 3:48 am

Czekamy na Wasze głosy, wypowiedzi - zwłaszcza na to drugie.
Ankieta będzie trwała do 15 października.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Emmelina Vance

Strona światła

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Sob Paź 07, 2017 10:35 am

Moja opinia jest w sumie najbardziej nieużyteczną, ale no: ja zgadzam się na wszystko. Każda wersja po ogarnięciu do końca będzie na swój sposób dobra, jeśli będzie się przyjemniej szukało. Ja i tak gubię się zawsze i po prostu otwieram każdy możliwy dział w poszukiwaniu tego, co chcę, więc naprawdę dostosuję się. Grunt, żeby to było zrozumiałe dla ludzi, którzy pierwszy raz wchodzą na forum. Pamiętam, że sama spacerując po forach bardzo szybko odrzucałam fora, gdzie nie mogła znaleźć najważniejszych rzeczy sprawnie. Także no... nie wniosłam za wiele do dyskusji, ale chciałam po prostu dać znać, że ogarniam ten temat. Natomiast chciałam tak baaardzo napisać, że mega podoba mi pomysł z rozrzucaniem mieszkań tam, gdzie być powinny właśnie w podsubforum.

Sometimes the truth isn't good enough, sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve to have their faith rewarded...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pon Paź 16, 2017 2:09 pm

Czas na podsumowanie!

W przypadku 1, wygrywa podpunkt b, czyli:
Zrobienie z Londynu osobnego działu, nieprzypisanego do Wielkiej Brytanii, reszta zbita, ale z uwzględnieniem nowej propozycji Grega.

W przypadku 2, wygrywa podpunkt a, czyli:
Podział na piętra, tereny przyzamkowe (jakoś tak), wieże (i ewentualnie sale lekcyjne?). Hogsmeade będzie niezwiązany z zamkiem i będzie "przyklejony" do reszty świata, w sumie jak teraz.

W przypadku 3, wygrywa podpunkt a, czyli:
Wrzucić do innych działów. W ankiecie wyszło 5 do 4, ale brałam różnież pod uwagę wypowiedzi w temacie, dlatego też postanowiłam nie robić dodatkowej ankiety/uzależnić od opinii, które miałyby dotyczyć tylko tej kwestii.

Dziękuję wszystkim za udział w ankiecie i dyskusji, szczególne podziękowania należą się Gregowi, który aktywnie uczestniczył w dyskusji plus zaproponował nowe rozwiązania. Z mojej strony otrzymuje on 15 fasolek za pomoc na rzecz forum (przynajmniej jeśli idzie o ten temat).

Myślę, że na to miejsce powstanie druga ankieta, dotycząca propozycji zmiany technicznej części strony głównej forum, czyli wielkiego działu zatytułowanego Biblioteka, dlatego też nie zamykam tematu i zostawiam Wam go do użytku.
Ankietę nową uruchomię dzisiaj wieczorem albo jutro popołudniu, jednakże już dziś możecie się wypowiadać.

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   Pon Paź 16, 2017 8:50 pm

Nowa ankieta odnośnie dużego działu technicznego "Biblioteka" już jest!

PisanieTemat: Re: Strona główna forum   

Powrót do góry Go down

Strona główna forum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nowe funkcje forum
» Regulamin forum
» Podręcznik do Zaklęć Złożonych (Rozdział I)
» Lista zajętych osób do avatarów
» Pokój Marzeń