Share
Go down

Leśna Ścieżka

on Pon Wrz 04, 2017 11:43 pm


Jest długa, nie wiadomo dokąd prowadzi i gdzie się kończy, a na dodatek im dalej się idzie tym więcej jest zarośli. Oprócz poprzewracanych drzew, przeszkodami są również dziury i pojawiające się znikąd kamienie. Trzymając się cały czas ścieżki, można w końcu natrafić na rozwidlenie. Gdzieniegdzie w korach drzew ktoś wyrył słowa w dziwnym języku.


Sowa Specjalna * Prośby do MG * Kącik przy kominku

“I enjoy talking to you. Your mind appeals to me.
It resembles my own mind except that you happen to be insane.”

— George Orwell, 1984

Re: Leśna Ścieżka

on Pon Wrz 11, 2017 9:20 pm
Pierwszy raz podejmowała decyzje spontanicznie, czyli nierozważnie - jak podpowiadała jej intuicja. Z niewielką sumą pieniędzy wsiadła ponownie do Błędnego Rycerza. Osoba przed nią wypowiedziała nazwę szkockiego miasta, którą automatycznie powtórzyła - w końcu nie wiedziała, gdzie tak naprawdę chce się udać przy tym nadmiarze opcji i jednoczesnym ich braku. Sakiewka już tak głośno nie grzechotała, gdy nią potrząsała. Zaraz po wyjściu z czarodziejskiego autobusu na przypadkowym przystanku przysiadła w losowym miejscu i przeliczyła swoje pieniądze - a przynajmniej spróbowała, bo po chwili wszystkie posypały się po kamiennych stopniach prowadzących do jakiegoś dużego budynku.
Wówczas natrafiła na Marlene McKinnon - starszą Krukonkę i jak jej się wydawało już absolwentkę. Julie była dobrą obserwatorką i zapamiętała twarz dziewczyny. Nie potrafiła od razu przywołać w myślach jej imienia. Jednak potrafiła przywołać wspomnienia z różnych sytuacji w Hogwarcie, których Marlene była bohaterką.
Wydukała podziękowania i jak w transie wraz z dziewczyną do środka budynku, chociaż nie wiedziała, co to za miejsce. Dziwny człowiek, który do nich podszedł wystraszył Julie na tyle, że schowała się za starszą dziewczyną i zza jej pleców przyglądała się podejrzanemu typkowi. Co prawda jegomość miał elegancką szatę, to jego twarz nie należała do człowieka porządnego.
Nie pamiętała, która z nich była na tyle szalona, aby posłuchać dziwaka i wyruszyć na poszukiwania wiedźmy. Jakby ocknąwszy się z czaru, zorientowała się, że obie idą wąską ścieżynką w lesie. Z każdym krokiem las stawał się coraz gęstszy, a słońce dnia przysłaniały wysokie drzewa. Gęste poszycie czasami przysłaniało rzadko uczęszczany szlak. Co jakiś czas dziewczyny szukały dalszej drogi, ledwo widocznej między krzewami.
- Na Merlina... Po co tutaj przylazłyśmy...? - wydukała Julie depcząc po piętach starszej dziewczyny i siłą szarpiąc szatę, która zaczepiła się o krzew. Krukonka mogła przysiąc, że jeszcze przed chwilą tego krzewu tutaj nie było...

Re: Leśna Ścieżka

on Czw Wrz 14, 2017 6:49 pm
Szłyście sobie ścieżką i szłyście, nie oglądając się za siebie, a jedynie starając się nie zgubić tropu. Nic was nie zaatakowało, nie słyszałyście też żadnych zwierząt, zupełnie jakby las był pogrążony we śnie. Na szczęście było jeszcze jasno, więc nie musiałyście się obawiać, że nie będziecie w stanie czegoś dostrzec. Twoja szata, Julie, zaczepiła się bardzo mocno i szarpałaś długo, bardzo długo, zanim udało ci się uwolnić, choć po tej walce została pamiątka. Całkiem widoczna dziura w materiale. Marlene szłaś przed Julie, ale hałas, który robiła, wytrącił cię z równowagi i nie zauważyłaś pieńka przez który się przewróciłaś i zdarłaś sobie kolano.


Marlene McKinnon: -5 PŻ


Sowa Specjalna * Prośby do MG * Kącik przy kominku

“I enjoy talking to you. Your mind appeals to me.
It resembles my own mind except that you happen to be insane.”

— George Orwell, 1984

Re: Leśna Ścieżka

on Pon Wrz 18, 2017 6:24 pm
Julie podbiegła do starszej koleżanki i pomogła jej wstać. Zdenerwowana każdym odgłosem wydawanym przez zwierzęta w lesie nie była w stanie nic powiedzieć swojej towarzyszce. Wzdrygnęła się na trzask gałęzi, ale niczego nie dostrzegła w zielonej gęstwinie. Po chwili pochyliła się ponownie nad dziewczyną z obolałym kolanem, który straszył krwią wymieszaną z kurzem i brudem.
Julie wycelowała różdżkę i pewnym, lecz cichym głosem wypowiedziała zaklęcie Tergeo. Nie znała żadnego innego zaklęcia, które mogłoby ulżyć dziewczynie i umożliwić dalszą, swobodną wędrówkę.
Chciała zaproponować, aby zawróciły. Wstała, rozejrzała się i nie była już pewna, z którego kierunku przyszły, a gdzie zmierzały.

Re: Leśna Ścieżka

on Czw Wrz 21, 2017 5:16 pm
Zaklęcie zadziałało i rana Marlene została przez ciebie oczyszczona, choć miała dziurę i ślad na kolanie nadal pozostawał widoczny. Podczas rozglądania się, zauważyłaś, że na jednym z pobliskich drzew było wyryte słowo AKINAZ. Przed wami i za wami była ścieżka, drzewa i zarośla otaczały was z każdej strony.  Marlene, w tym czasie poczułaś jak zaczynają cię swędzieć ręce.

[z/t dla dziewczyn => przy rzece jest opis jak to się dla nich skończyło]


Sowa Specjalna * Prośby do MG * Kącik przy kominku

“I enjoy talking to you. Your mind appeals to me.
It resembles my own mind except that you happen to be insane.”

— George Orwell, 1984
Sponsored content

Re: Leśna Ścieżka

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach