CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Wzór karty postaci nieżywego

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar


PisanieTemat: Wzór karty postaci nieżywego   Pią Lip 28, 2017 11:54 pm


WZÓR KARTY POSTACI

Każda karta, która jest niegotowa, powinna zawierać odpowiedni dopisek, tak samo jeśli jest w trakcie jakichkolwiek edycji. W przypadku sprawdzania, karta otrzymuje odpowiedni dopisek w tytule od osoby sprawdzającej, także po zakończeniu etapu sprawdzania by było jasne, który nieżywy jest poltergeistem lub który stał się duchem a który nie.

Jeśli masz pytania odnośnie informacji, jakie chcesz zawrzeć w karcie, skorzystaj z tego tematu. Przy tworzeniu bardzo pomocny może okazać się dział dotyczący nieżywych i opis klimatu.

Imię i nazwisko


Twoja postać może mieć dowolne imię i nazwisko, które nie będzie wulgarne ani ośmieszające. Powinno być one dopasowane do realiów, z uwzględnieniem specyfiki danego kraju i rodu, jeśli oczywiście będzie do któregoś z nich należeć. Nazwiska mugolskie mogą się powtarzać i ich posiadacze nie muszą być ze sobą spokrewnieni, jednakże w przypadku czystokrwistych nazwisk, nie ma mowy o przypadkowości. Co do czarodziejów półkrwi, nie mogą mieć ustawionego nazwiska rodu czystej krwi, jeśli nie pochodzą od żadnej z jego gałęzi. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.

Przydomek


Powinien być dopasowany do ducha lub poltergeista, którego tworzysz. Warto również podać kto nadał ten przydomek i z jakiego powodu, o ile oczywiście nie jest to tajemnicą.

Data urodzenia


Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Od daty urodzenia, czyli dnia, miesiąca i roku, zależy w jakim wieku Twoja postać umarła i od ilu lat jest duchem lub też od kiedy poltergeist nawiedza dane miejsce. Zbyt młody duch nie ma zbyt dużych szans by poznać ani tym bardziej kontrolować swoje nowe umiejętności.

Data zgonu


Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Data zgonu jest równie ważna, co data urodzenia. Im więcej lat duch spędza wśród śmiertelników, tym łatwiej jest mu się przyzwyczaić do swojej niematerialnej postaci. Punkt ten nie dotyczy poltergeistów.

Powód zgonu


To w jaki sposób go przedstawisz, zależy tylko wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak by z karty jasno wynikało jak Twoja postać umarła, nawet jeśli ona sama nie ma o tym pojęcia. Punkt ten nie dotyczy poltergeistów.

Miejsce zamieszkania


Położenie domu w którym postać przebywa a może i straszy, z uwzględnieniem miasta, ewentualnej dzielnicy i ulicy. To miejsce powinno istnieć albo na forum albo na świecie. Można jednak stworzyć nową dzielnicę, choć później należy tę kwestię wyjaśnić z osobą sprawdzającą.  Rodowe posiadłości i ich położenie należy uzgodnić z administracją, albo z osobami odpowiedzialnymi za dany ród.

Czystość krwi


Twoja postać, choć obecnie martwa, należała do jakieś rodziny, dlatego ważne jest byś i ten punkt uzupełnił. Duch mógł mieć krew czystą, mieszaną lub mugolską. Na forum  na ten moment nie przyjmujemy już autorskich rodów czystej krwi, dlatego zapraszamy do zajrzenia tutaj, jeśli komuś na czystej krwi zależy. Niemniej w przypadku rodów, które już wyginęły, można się dogadać. Jeśli stworzysz postać, która była za życia półkrwi, nie możesz zapomnieć o specyfice rodu do którego któryś z twoich rodziców lub dziadków przynależał. Wiele z nich wydziedzicza lub też wydziedziczało członków w przypadku mieszania się krwi czystej z mugolską, a dla niektórych problem stanowi nawet poślubienie osoby półkrwi.  Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.

Wzrost


Wzrost Twojej postaci musi być podany w centymetrach, a także być zgodny z narodowością i uwarunkowaniem genetycznym. W Anglii pod koniec lat 70. średnia wzrostu mężczyzn wynosiła około 177 cm a kobiet około 163 cm. We wcześniejszych latach ludzie byli niżsi. jeśli tworzysz poltergeista, Twój wzrost jest tylko i wyłącznie zależny od Ciebie.

Bogin


Forma, którą przyjmuje bogin, stając oko w oko z Twoją postacią. Jest ona zależna od jej słabości i lęków, i ma półmaterialną formę. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.

Amortencja


Najcudowniejszy zapach pod słońcem, będący mieszanką woni charakterystycznych dla wszystkich tych rzeczy, które dany duch najbardziej kocha. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.

Widok z Ain Eingarp


Widok, który ujrzy Twoja postać, kiedy tylko spojrzy w zwierciadło pragnień. Należy pamiętać, że pokazuje ono jedynie najskrytsze pragnienia serca. Duchom również się ten widok od czasu do czasu objawia. Ten punkt nie dotyczy poltergeistów.

Przykładowy post


Zawarty ma w nim być wygląd i charakter postaci - nie dwa osobne opisy, tylko zwykła sytuacja, opisująca zachowanie i sposób bycia Twojej postaci; może być to fragment jej historii. Nie zapomnij o wadach i zaletach, gdyż nie ma postaci ani idealnej z wyglądu ani z charakteru, nawet jeśli jest ona duchem lub poltergeistem.  Pamiętaj o czasach jakie panują na forum i wtedy i o specyfice czarodziejskiego świata.

Kod:
[center]<div class="kptlo"><div class="kptresc">[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Przydomek:[/b]
[b]Data urodzenia:[/b]
[b]Data zgonu:[/b]
[b]Powód zgonu:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Czystość krwi:[/b]

[b]Wzrost:[/b]

[b]Bogin:[/b]
[b]Amortencja:[/b]

[b]Widok z Ain Eingarp:[/b]

[b]Przykładowy post:[/b]</div></div>[/center]


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wzór karty postaci nieżywego
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci - ucznia Hogwartu
» Wzór Karty Postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Kroniki-
Skocz do: