CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Wzór karty postaci dorosłej

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar


PisanieTemat: Wzór karty postaci dorosłej   Czw Lip 27, 2017 1:13 am


WZÓR KARTY POSTACI

Każda karta, która jest niegotowa, powinna zawierać odpowiedni dopisek, tak samo jeśli jest w trakcie jakichkolwiek edycji. W przypadku sprawdzania, karta otrzymuje odpowiedni dopisek w tytule od osoby sprawdzającej.

Jeśli masz pytania odnośnie informacji, jakie chcesz zawrzeć w karcie, skorzystaj z tego tematu. Przy tworzeniu bardzo pomocny może okazać się dział dotyczący dorosłych i opis klimatu.

Imię i nazwisko


Twoja postać może mieć dowolne imię i nazwisko, które nie będzie wulgarne ani ośmieszające. Powinno być one dopasowane do realiów, z uwzględnieniem specyfiki danego kraju i rodu, jeśli oczywiście będzie do któregoś z nich należeć. Nazwiska mugolskie mogą się powtarzać i ich posiadacze nie muszą być ze sobą spokrewnieni, jednakże w przypadku czystokrwistych nazwisk, nie ma mowy o przypadkowości. Co do czarodziejów półkrwi, nie mogą mieć ustawionego nazwiska rodu czystej krwi, jeśli nie pochodzą od żadnej z jego gałęzi.

Imiona i nazwiska rodziców


Należy podać imiona i nazwiska obu rodziców. Mile widziana również ich krew. Pomocnym może okazać się temat forumowych czystokrwistych nazwisk, jeśli ktoś zamierza stworzyć postać czystokrwistą lub półkrwi. W przypadku postaci, które przybyły z innych krajów, szkół magicznych, ważniejsze informacje o swojej rodzinie powinny wysłać na PW do administracji lub wspomnieć na forumowej wikipedii.

Data urodzenia


Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Od daty urodzenia, czyli dnia, miesiąca i roku, zależy również posada, jaką chcesz otrzymać. Zbyt młoda dorosła postać nie ma szans na starcie zostać od razu szefem jakiegokolwiek departamentu czy chociażby dyrektorem Munga.

Miejsce zamieszkania


Położenie domu w którym postać mieszka, z uwzględnieniem miasta, hrabstwa jeśli jest, ewentualnej dzielnicy i ulicy. To miejsce powinno istnieć albo na forum albo na świecie. Można jednak stworzyć swoją dzielnicę, choć później należy tę kwestię wyjaśnić z osobą sprawdzającą.  Rodowe posiadłości i ich położenie należy uzgodnić z administracją, albo z osobami odpowiedzialnymi za dany ród. Najlepiej też określić czy jest to dom, chatka, mieszkanie czy coś innego.

Status majątkowy


Każdy czarodziej zaczyna przygodę z konkretną kwotą. Status majątkowy musi być jednak zgodny z sytuacją materialną Twojej postaci i jej rodziny. Pamiętaj o tym, że z racji wykonanego zawodu przysługuje Ci dana suma galeonów. Więcej szczegółów znajdziesz w temacie dotyczącym pieniędzy.

Czystość krwi


Dorosły może mieć krew czystą, mieszaną lub mugolską. Na forum  na ten moment nie przyjmujemy już autorskich rodów czystej krwi, dlatego zapraszamy do zajrzenia tutaj, jeśli komuś na czystej krwi zależy. Jeśli stworzysz postać półkrwi, nie możesz zapomnieć o specyfice rodu do którego któryś z twoich rodziców lub dziadków przynależał. Wiele z nich wydziedzicza członków w przypadku mieszania się krwi czystej z mugolską, a dla niektórych problem stanowi nawet poślubienie osoby półkrwi.

Była szkoła


W tym miejscu powinna zostać zawarta szkoła do jakiej uczęszczała Twoja postać. Na forum obowiązują szkoły wymienione przez Rowling. Należy umieścić także dom do jakiego przynależała, a także ewentualne przerwanie nauki lub zmianę szkoły, jeśli to również miało miejsce. W kwestii jakichkolwiek odstępstw należy napisać PW do administracji i spytać się, czy będą one przyjęte. Nie zapominaj, że niepełnoletni czarodzieje, którzy zrezygnują z nauki lub zostaną wyrzuceni podlegają Ministerstwu Magii i mogą zostać pozbawieni różdżek.  

Różdżka


Różdżka, którą wybierzesz, powinna odpowiadać charakterowi Twojej postaci. W tym miejscu odnajdziesz wszystkie istotne informacje na temat drewna, rdzenia i długości. Nie zapomnij wspomnieć o jej elastyczności i ewentualnych, unikatowych cechach.

Wzrost


Wzrost Twojej postaci musi być podany w centymetrach, a także być zgodny z narodowością i uwarunkowaniem genetycznym. W Anglii pod koniec lat 70. średnia wzrostu mężczyzn wynosiła około 177 cm a kobiet około 163 cm.

Waga


Waga Twojej postaci musi być podana w kilogramach, a także być dopasowana do wzrostu i zgodna z uwarunkowaniem genetycznym. Jeśli jednak występują jakieś zaburzenia, musi to być gdzieś w karcie zaznaczone. W Anglii pod koniec lat 70. średnia waga mężczyzn wynosiła około 76 kg a kobiet około 63,5 kg.

Kolor włosów


Kolor włosów Twojej postaci powinien zgadzać się z jej uwarunkowaniem genetycznym. Pamiętaj, że kraj z którego pochodzi postać i lub czy jej rodzina również ma znaczenie.

Kolor oczu


Kolor oczu Twojej postaci powinien zgadzać się z jej uwarunkowaniem genetycznym. Pamiętaj, że bardzo istotne są tutaj kolory oczu występujące u członków jej rodziny.  

Praca


Twoja postać powinna się czymś zajmować i niezależnie od tego, co to będzie, należy to wpisać. Pomocny może okazać się temat z opisanymi zawodami. Pamiętaj o stażu jakiemu Twoja postać została potencjalnie poddana. Nie bój się jednak korzystać z wyobraźni - oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Umiejętność/Specjalizacja wybrana na starcie


O umiejętnościach nabytych przeczytasz w temacie genetyki, zaś o specjalizacjach na forumowej wikipedii. Jeśli Twoja postać skończyła Hogwart fabularnie, to ten punkt jej nie dotyczy. Specjalizacja z zaklęć czarnomagicznych/białomagicznych, z magii rytualnej i z eliksirów czarnomagicznych/pradawnych jest na początek niedostępna, więc nie można jej wybrać.
Ten punkt zostaje usunięty zaraz po zaakceptowaniu karty postaci, dlatego warto od razu zapisać sobie wybraną umiejętność lub specjalizację w swojej karcie rozwoju.

Bogin


Forma, którą przyjmuje bogin, stając oko w oko z Twoją postacią. Jest ona zależna od jej słabości i lęków, i ma półmaterialną formę.

Amortencja


Najcudowniejszy zapach pod słońcem, będący mieszanką woni charakterystycznych dla wszystkich tych rzeczy, które dany czarodziej najbardziej kocha.

Widok z Ain Eingarp


Widok, który ujrzy Twoja postać, kiedy tylko spojrzy w zwierciadło pragnień. Należy pamiętać, że pokazuje ono jedynie najskrytsze pragnienia serca.

Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności


Każda postać, w tym i Twoja, posiada mocne i słabe strony. Napisz więc o tym, co postać potrafi, z czego może być ewentualnie znana, jaką posiada wiedzę. Możesz wspomnieć o tym z czym sobie nie radzi, jakie dziedziny magii sprawiają jej problem i czym się nie interesuje.

Przykładowy post


Zawarty ma w nim być wygląd i charakter postaci - nie dwa osobne opisy, tylko zwykła sytuacja, opisująca zachowanie i sposób bycia Twojej postaci; może być to fragment jej historii. Nie zapomnij o wadach i zaletach, gdyż nie ma postaci ani idealnej z wyglądu ani z charakteru. Pamiętaj o czasach jakie panują na forum i o specyfice czarodziejskiego świata.

Kod:
[center]<div class="kptlo"><div class="kptresc">[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Imiona i nazwiska rodziców:[/b]
[b]Data urodzenia:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Status majątkowy:[/b]
[b]Czystość krwi:[/b]
[b]Była szkoła:[/b]
[b]Różdżka:[/b]

[b]Wzrost:[/b]
[b]Waga:[/b]
[b]Kolor włosów:[/b]
[b]Kolor oczu:[/b]

[b]Praca:[/b]
[b]Umiejętność/specjalizacja wybrana na starcie:[/b]

[b]Bogin:[/b]
[b]Amortencja:[/b]

[b]Widok z Ain Eingarp:[/b]

[b]Podsumowanie posiadanej wiedzy i umiejętności[/b]

[b]Przykładowy post:[/b]</div></div>[/center]


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wzór karty postaci dorosłej
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci
» Wzór karty postaci dorosłej
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci - ucznia Hogwartu

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Kroniki-
Skocz do: