CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Wzór karty postaci ucznia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar


PisanieTemat: Wzór karty postaci ucznia   Sro Lip 26, 2017 11:11 pm


WZÓR KARTY POSTACI

Każda karta, która jest niegotowa, powinna zawierać odpowiedni dopisek, tak samo jeśli jest w trakcie jakichkolwiek edycji. W przypadku sprawdzania, karta otrzymuje odpowiedni dopisek w tytule od osoby sprawdzającej.

Jeśli masz pytania odnośnie informacji, jakie chcesz zawrzeć w karcie, skorzystaj z tego tematu. Przy tworzeniu bardzo pomocny może okazać się dział dotyczący uczniów i opis klimatu.

Imię i nazwisko


Twoja postać może mieć dowolne imię i nazwisko, które nie będzie wulgarne ani ośmieszające. Powinno być one dopasowane do realiów, z uwzględnieniem specyfiki danego kraju i rodu, jeśli oczywiście będzie do któregoś z nich należeć. Nazwiska mugolskie mogą się powtarzać i ich posiadacze nie muszą być ze sobą spokrewnieni, jednakże w przypadku czystokrwistych nazwisk, nie ma mowy o przypadkowości. Co do czarodziejów półkrwi, nie mogą mieć ustawionego nazwiska rodu czystej krwi, jeśli nie pochodzą od żadnej z jego gałęzi.

Imiona i nazwiska rodziców


Należy podać imiona i nazwiska obu rodziców. Mile widziana również ich krew. Pomocnym może okazać się temat forumowych czystokrwistych nazwisk, jeśli ktoś zamierza stworzyć postać czystokrwistą lub półkrwi. W przypadku postaci, które przybyły z innych krajów, szkół magicznych, ważniejsze informacje o swojej rodzinie powinny wysłać na PW do administracji lub wspomnieć na forumowej wikipedii.

Data urodzenia


Obecnie panujący rok na fabule to 1978, o czym należy pamiętać. Od daty urodzenia, czyli dnia, miesiąca i roku, jest zależny twój przydział do klasy, gdyż list z przyjęciem przychodzi zazwyczaj w dniu urodzin lub po urodzinach. Wyjątki stanowią osoby, chcące pójść do Hogwartu wraz ze swoim rocznikiem lub później, jednakże wtedy należy napisać  PW do administracji. Dla ułatwienia poniżej znajduje się rozpiska, która powinna ułatwić wybranie odpowiedniej daty urodzenia:
- do 31 sierpnia 1961 - klasa VII
- do 31 sierpnia 1962 - klasa VI
- do 31 sierpnia 1963 - klasa V
- do 31 sierpnia 1964 - klasa IV
- do 31 sierpnia 1965 - klasa III
- do 31 sierpnia 1966 - klasa II
- do 31 sierpnia 1967 - klasa I

Miejsce zamieszkania


Położenie i rodzaj domu w którym postać mieszka, z uwzględnieniem miasta, hrabstwa jeśli jest, ewentualnej dzielnicy i ulicy. To miejsce powinno istnieć albo na forum albo na świecie. Można jednak stworzyć swoją dzielnicę, choć później należy tę kwestię wyjaśnić z osobą sprawdzającą.  Rodowe posiadłości i ich położenie należy uzgodnić z administracją, albo z osobami odpowiedzialnymi za dany ród.

Status majątkowy


Każdy czarodziej zaczyna przygodę z konkretną kwotą. Status majątkowy musi być jednak zgodny z sytuacją materialną Twojej postaci i jej rodziny. Więcej szczegółów znajdziesz w temacie dotyczącym pieniędzy.

Czystość krwi


Uczeń może mieć krew czystą, mieszaną lub mugolską. Na forum  na ten moment nie przyjmujemy już autorskich rodów czystej krwi, dlatego zapraszamy do zajrzenia tutaj, jeśli komuś na czystej krwi zależy. Jeśli stworzysz postać półkrwi, nie możesz zapomnieć o specyfice rodu do którego któryś z twoich rodziców lub dziadków przynależał. Wiele z nich wydziedzicza członków w przypadku mieszania się krwi czystej z mugolską, a dla niektórych problem stanowi nawet poślubienie osoby półkrwi.

Dom w Hogwarcie


To pole uzupełnia osoba sprawdzająca Twoją kartę, jednakże, jeśli szczególnie zależy Ci na jakimś domu, możesz go tutaj wpisać. Więcej o domach możesz dowiedzieć się ze statutu Hogwartu.

Różdżka


Różdżka, którą wybierzesz, powinna odpowiadać charakterowi Twojej postaci. W tym miejscu odnajdziesz wszystkie istotne informacje na temat drewna, rdzenia i długości. Nie zapomnij wspomnieć o jej elastyczności i ewentualnych, unikatowych cechach.

Wzrost


Wzrost Twojej postaci musi być podany w centymetrach, a także być zgodny z narodowością i uwarunkowaniem genetycznym. W Anglii pod koniec lat 70. średnia wzrostu mężczyzn wynosiła około 177 cm a kobiet około 163 cm.

Waga


Waga Twojej postaci musi być podana w kilogramach, a także być dopasowana do wzrostu i zgodna z uwarunkowaniem genetycznym. Jeśli jednak występują jakieś zaburzenia, musi to być gdzieś w karcie zaznaczone. W Anglii pod koniec lat 70. średnia waga mężczyzn wynosiła około 76 kg a kobiet około 63,5 kg.

Kolor włosów


Kolor włosów Twojej postaci powinien zgadzać się z jej uwarunkowaniem genetycznym. Pamiętaj, że kraj z którego pochodzi postać i lub czy jej rodzina również ma znaczenie.

Kolor oczu


Kolor oczu Twojej postaci powinien zgadzać się z jej uwarunkowaniem genetycznym. Pamiętaj, że bardzo istotne są tutaj kolory oczu występujące u członków jej rodziny.  

Bogin


Forma, którą przyjmuje bogin, stając oko w oko z Twoją postacią. Jest ona zależna od jej słabości i lęków, i ma półmaterialną formę.

Amortencja


Najcudowniejszy zapach pod słońcem, będący mieszanką woni charakterystycznych dla wszystkich tych rzeczy, które dany czarodziej najbardziej kocha.

Widok z Ain Eingarp


Widok, który ujrzy Twoja postać, kiedy tylko spojrzy w zwierciadło pragnień. Należy pamiętać, że pokazuje ono jedynie najskrytsze pragnienia serca.

Podsumowanie dotychczasowej nauki w Hogwarcie


Każdy uczeń, za wyjątkiem pierwszorocznego, ma obowiązek uzupełnić to pole. Możesz to zrobić wedle własnego upodobania, o ile zostaną zaznaczone ulubione przedmioty, jak i również te za którymi postać nie przepada z jakiegoś powodu, który również warto umieścić. Należy pamiętać, że nie ma takiej postaci, która posiadałaby Wybitny z każdego przedmiotu. Nie zapomnij o dodatkowych zajęciach, odnieś się też do potencjalnych ocen.

Przykładowy post


Zawarty ma w nim być wygląd i charakter postaci - nie dwa osobne opisy, tylko zwykła sytuacja, opisująca zachowanie i sposób bycia Twojej postaci; może być to fragment jej historii. Nie zapomnij o wadach i zaletach, gdyż nie ma postaci ani idealnej z wyglądu ani z charakteru. Pamiętaj o czasach jakie panują na forum i wtedy i o specyfice czarodziejskiego świata.

Kod:
[center]<div class="kptlo"><div class="kptresc">[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Imiona i nazwiska rodziców:[/b]
[b]Data urodzenia:[/b]
[b]Miejsce zamieszkania:[/b]
[b]Status majątkowy:[/b]
[b]Czystość krwi:[/b]
[b]Dom w Hogwarcie:[/b]
[b]Różdżka:[/b]

[b]Wzrost:[/b]
[b]Waga:[/b]
[b]Kolor włosów:[/b]
[b]Kolor oczu:[/b]

[b]Bogin:[/b]
[b]Amortencja:[/b]

[b]Widok z Ain Eingarp:[/b]

[b]Podsumowanie dotychczasowej nauki w Hogwarcie:[/b]

[b]Przykładowy post:[/b]</div></div>[/center]


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Wzór karty postaci ucznia
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Wzór Karty Postaci
» Wzór karty postaci
» Wzór karty postaci - ucznia Hogwartu
» Wzór Karty Postaci
» Wzór Karty Postaci

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Kroniki-
Skocz do: