Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Co sądzisz?
1. Podział tematów. Część niech wyląduje na wiki (typowo fabularne)
27%
 27% [ 10 ]
1. Mam inną propozycję odnośnie podziału tematów i ich organizacji
0%
 0% [ 0 ]
2. Niech tematy zostaną przypisane do jakichś działów
24%
 24% [ 9 ]
2. Niech tematy zostaną tak jak teraz
0%
 0% [ 0 ]
3. Zgadzam się z propozycją odnośnie działu od adminów i informacji dodatkowych
22%
 22% [ 8 ]
3. Nie zgadzam się z propozycją odnośnie działu od adminów i informacji dodatkowych
0%
 0% [ 0 ]
3. Mam inną propozycję
0%
 0% [ 0 ]
4. Jestem za proponowaniem ogólnych scenariuszy
16%
 16% [ 6 ]
4. Jestem za otwartą kłódką odnośnie miesięcy fabularnych
11%
 11% [ 4 ]
4. Mam inną propozycję
0%
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 37

AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Pon Lip 24, 2017 12:30 am

Bardzo spodobała mi się Wasza ostatnia aktywność w temacie dotyczącym potencjalnych zmian, dlatego przychodzę do Was z kolejnymi propozycjami, pytaniami by sprawić by nasz malutki świat stał się jeszcze lepszy, by wiedzieć w jaką stronę iść w celu polepszenia Wam gry. Mam nadzieję, że przedstawię to tak sensownie na ile będę mogła. Opierałam się także o słowa/pomysły zasłyszane czy to prywatnie czy chociażby na CB. Liczę na Wasze opinie i głosy!

1. Pojawiła się kwestia zmiany organizacji tematów. Chyba wszyscy się zgadzamy, że jest ona potrzebna. Usłyszałam, że tematy są podzielone z powodu stylu jakim zostały napisane - jedne są bardziej fabularne - opisowe, drugie bardziej techniczne. Są też opisane na wiele różnych sposobów, co wprowadza pewien chaos. Pojawił się pomysł by to podzielić i część umieścić chociażby na naszej forumowej wiki (choćby podręczniki/magiczne książki).  Co o tym sądzicie? Czy w ogóle macie jakieś sugestie dotyczące układu tematów? Działów? Poddziałów?

2. Pojawiła się również sugestia by tematy wszystkie przypisać do jakichś działów, by nie wyglądało to tak jak teraz, czyli np. jak wchodzi się do działu Dział Ksiąg Zakazanych i ma się podziały w stylu Świat Uczniów, Świat Dorosłych to jeszcze niżej, pod tymi poddziałami, są tematy w stylu Lista Zaklęć czy Lista Eliksirów.  Wtedy, po proponowanej zmianie, tego typu tematy wylądowałyby chociażby w dziale "Mechanika Gry" (na ten moment, bo ustawienie, nazwy i tym podobne może się zmienić).

3. Czy uważacie dział Od Adminów za potrzebny czy raczej zbędny? Może macie jakiś inny pomysł co do tego? Co też sądzicie o temacie Informacje Dodatkowe? Myślałam o ewentualnym wpisaniu ważniejszych zmian do Kalendarium Technicznego na wiki, a co jakiś czas systematycznie wrzucać posta do Informacji Dodatkowych z uwzględnieniem zaistniałych istotniejszych poprawek.

4. Pytałam już oto jakiś czas temu na CB podczas luźniejszej pogawędki, ale w sumie spytam jeszcze raz, z nadzieją na odpowiedzi. Jakie macie zdanie na temat opisywania fabuły? Jak powinna Waszym zdaniem być robiona? Czy powinny powstawać gotowe, ogólne "scenariusze" na dany miesiąc, czy raczej powinny być opisane tylko wydarzenia, które na forum już miały miejsce i przy każdym miesiącu powinna być otwarta tak zwana furtka bez określenia na czym się dany miesiąc skupia?

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
James Potter

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Pon Lip 24, 2017 8:57 pm

Ja i organizacja chyba nie kumplujemy się za dobrze, ale się wypowiem xD
Pomysł z przerzuceniem podręczników itp. na wiki jest genialny.
Rzeczywiście jak są jeszcze jakieś dodatkowe tematy pod działami to robi się trochę burdel, bo np. jak szukam jakiegoś tematu, otworze jakiś dział i tam są jakieś podziały to automatycznie szukam kolejnego działu w którym może być to co szukam, często nie zauważam że jeszcze coś jest pod spodem, tak trochę jak w automatycznej sekretarce, jak ci jakaś cyferka podpasuje to wybierasz i nie czekasz aż sekretarka zasypie cię setka opcji w którą stronę cię pokierować ;P Także odpowiednia segregacja wszystkiego! I jeszcze podkreślę dwie rzeczy przy tym: jeżeli chodzi o techniczne tematy to wydaje mi się, że im mniej podkategorii tym lepiej, chyba wbrew pozorom łatwiej znaleźć coś czego się szuka (gdy się nie do końca wie czego się szuka), jak jest mniej pudełek do których trzeba zajrzeć. I druga sprawa która w sumie bezpośrednio się z tym wiąże: kategorie powinny być na tyle jasne i klarowne żeby nie było takich tematów które pasują tu i tu i przez to są poprzyklejane w kilku miejscach, jak tak jest to są po prostu ustalone źle kategorie i trzeba to przesegregować inaczej tak żeby takich niejasności nie było.
Co do różnych opisów tematów, w sumie to trochę nie mam czasu żeby to bardziej przeanalizować, ale wydaje mi się, że są takie tematy które potrzebują bardziej barwnego opisu, są takie które technicznego, itp. i nie wiem czy istnieje taka potrzeba żeby to ujednolicać.
No ten dział Adminów to się taki trochę śmietnik zrobił, do wglądu dla Userów to z tego powinien być tylko temat z tymi edycjami no i ankiety, to chyba dla nich miejsce, a temat Informacje dodatkowe (który też tak a’propos jest w całkowicie z dupy miejscu bo definitywnie powinien znajdować się w Tablicy z ogłoszeniami) to jak dla mnie ma trochę nazwę nie pasującą do tego co tam się właściwie znajduje, przynajmniej moim zdaniem to się powinno jakoś inaczej nazywać i tak jak mówisz, sklejenie tych dwóch tematów razem, przerzucenie części na wiki (no bo post z informacją że tylko zmieniło się ogłoszenie główne no to taki trochę lichy) i wrzucanie takiej piguły informacji ze wszystkim co jakiś czas będzie jak petarda, taki trochę Prorok Niecodzienny, o sprawach na forum.
Opisywane powinny być wydarzenia które już miały miejsce i jak dla mnie takie delikatne napomknięcie co się wydarzy w przyszłości też jest spoko, to taki zwiastun kolejnego odcinka który tylko podsyca apetyt, ale powinien być on z tak wyważonym umiarem i tak bardzo niedopowiedziany, że w sumie ktoś po zobaczeniu go miał więcej pytań niż odpowiedzi.
Spasiba. Dzielne Jędrki które wytrwały do końca!

Strona światła

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Pon Lip 24, 2017 10:06 pm

Wszystko na tak w sumie, ale żeby nie było to kilka krótkich zdań też może się pojawić. Podobają mi się też uwagi Jamesa bardzo. Szczególnie część o temacie Informacje dodatkowe. Jedyne co tak naprawdę mogę dodać od siebie to ostatnia kwestia (chociaż nie będzie to nic odkrywczego). Opisywanie fabuły wydaje się być ważną częścią, a sposobem na to chyba połączenie obu propozycji. Skłaniałabym się przy trzymaniu tego, co już na fabule miało miejsce, ale scenariusze mogą stworzyć jakieś wyczekiwanie w bardzo pozytywnym sensie. Byłby jakiś znak nadchodzącego. Chodzi mi o to, że połączenie tych dwóch idei byłoby najlepszym rozwiązaniem - uwzględnienie tego, co miało miejsce, ale jednak ciągłe ruszanie czegoś nowego sprawia, że nie robi się nudno. Fajnie, jeśli będzie skupienie na czymś, ale równocześnie, żeby nie było to wszystko od razu zdradzone. Nie wiem, czy to możliwe w sumie, ale wydaje mi się, że taki złoty środek mógłby zadziałać korzystnie. Taka zajawka na przyszłość, ale nie wszystko sprzedane od razu, żeby była jakaś forma zaskoczenia i wszystko to w oparciu o to, co już się zdarzyło lub może zdarzyć? Coś w tym rodzaju.

Sometimes the truth isn't good enough, sometimes people deserve more.
Sometimes people deserve to have their faith rewarded...
Powrót do góry Go down
Magic Lullaby

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Nie Sie 06, 2017 3:25 pm

Wszystkich zapraszam do komentowania i głosowania do wtorku! Wtedy zostanie zamknięta ankieta! łapki
Powrót do góry Go down
Evan Rosier

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Pon Sie 07, 2017 9:36 am

1. Mi tam obojętne, gdzie będą informację. Mi tylko nie chce się przerzucać podręczników na wiki, bo jeśli chodzi o moje eliksiry, to jest bardzo dużo informacji, nad których treścią i wyglądem się napracowałam. I kolejna żmudna robota... Ee... nie chce mi się i nie widzę w tym sensu. Prawie nie korzystam z wiki, bo jest na niej mało informacji. Chociaż na bieżąco uzupełniałam informację o eliksirach. Ostatnio wzory KP dostały informację z wiki, więc widzę tutaj odwrotny trend. Nawet, jeśli jest lista eliksirów na wiki, to i tak częściej korzystam z tej na forum. Po prostu już z przyzwyczajenia. W momencie, gdy wszystkie informacje fabularne znajdą się na wiki to: pojawią się pytania użytkowników "a gdzie to znajdę" lub "wyszukiwarka na wiki nie pokazuje" - bo mi to się zdarza, że wpiszę coś ze spacją lub bez i tamtejsza wyszukiwarka głupieje. Jeszcze bym się nad tym zastanowiła czy nie szkoda czasu na przerzucanie z jednego miejsca na drugie wszystkich informacji.

2. W organizacji chętnie pomogę. Przyda się jakaś mała burza mózgów, co do podziału tematów. Przede wszystkim można zrezygnować z części tematów i ograniczyć mnogość subfor. W tym wszystkim naprawdę idzie się pogubić.

3. Nigdy nie ogarniałam działu administracji i informacji dodatkowych. Wiele podobnych tematów nie ogarniam, ale to przy organizacji coś się z tym zrobi.

4. Jestem za zwięzłymi scenariuszami, a właściwie planem fabuły. Np. w tym miesiącu jest planowany festiwal, a w tym rekrutacja na stanowiska pracy i krótki opis jak będzie to przebiegać. Nie chciałabym informacji: podczas jazdy pociągiem zaatakują was dementorzy. Zwięzłe opisy, które nie zdradzają żadnych niespodzianek, a jednocześnie przygotują użytkowników mentalnie na jakieś eventy.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Pon Sie 07, 2017 10:30 am

James:

To prawda, choć odnośnie ilości tematów nie jestem w stanie niczego zagwarantować, bo sama nie jestem zwolenniczką łączenia co niektórych tematów razem (tak jak np. zostało połączone PD, PŻ i Punkty Doświadczenia w jeden temat, co na pewno ulegnie zmianie), żeby było ich mniej. Oczywiście niektóre do siebie niesamowicie pasują jak statut szkoły i opisy domów. Dziękuję za Twą wypowiedź i w kwestii ujednolicenia! Nie powiem, dla mnie niektóre tematy ciężko opisać w jednym stylu, ale postaram się przekształcić wszystko tak by było schludniej i jaśniej.

Informacje Dodatkowe zostały dodane do działu Księga Praw Magicznych, bo uznałam ten temat za dość istotny i oddzielny od ogłoszeń, które wrzucane są do działu Tablicy z Ogłoszeniami, ale rozumiem Twój tok myślenia. Możliwe, że położenie również się zmieni.

Emmelina:

Wezmę to pod uwagę!

Evan:

1. Oto się nie martw. Twoja pomoc w tej kwestii była bardzo duża, dlatego ja osobiście przeniosę te gotowe teksty bo to nie zajmie sporo, może jedynie stworzenie ładnego i czytelnego wyglądu artykułu. I właśnie to "mało informacji" staram się zmienić, także na pewno wikipedia będzie bardziej promowana, bo to przydatne narzędzie. Wszystkich informacji fabularnych na pewno nie będzie na wiki, już, nawet na forum pojawiają się pytania, a jest jeszcze opcja odnośników i spisów ogólnych na głównej stronie więc jak już coś na pewno będzie to na bieżąco dopasowywane do potrzeb ludzi. Ale dziękuję za sugestię i po to właśnie jest ten temat! Żeby się właśnie zastanawiać.

2. Tak jak odpisywałam Jamesowi. Ogólnie postaram się to rozrysować, może gdzieś wrzucę szkic jak stworzę byście się wypowiedzieli.

I dwa pozostałe punkty - jasne, to wszystko weźmie się pod uwagę <3

VII rok

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   Nie Sie 13, 2017 11:36 pm

No. Ja tylko chciałam napisać, ale zapomniałam i mi się teraz przypomniało, że mocno popieram ostatnie linijki wypowiedzi Pottera i 4 punkt u Rosiera.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!   

Powrót do góry Go down

Kolejne zmiany? Bo czemu by nie!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Domy w Hogwarcie
» Księga zaklęć
» 6 Generacja - Ataki- Pokemony- Zmiany
» Pomysły na Zmiany
» Zmiany stanu konta