Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!

CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 

Lokalizacje, środki transportu?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 

Co sądzisz?
Dla lokalizacji opcja numer 1
10%
 10% [ 3 ]
Dla lokalizacji opcja numer 2
38%
 38% [ 11 ]
Dla lokalizacji opcja numer 3
3%
 3% [ 1 ]
Dla lokalizacji opcja numer 4
0%
 0% [ 0 ]
Mam inny pomysł, co do lokalizacji
0%
 0% [ 0 ]
Dla środków transportu modyfikacja, nagłaśnianie i bonusy
10%
 10% [ 3 ]
Dla środków transportu konieczna jest zmiana
24%
 24% [ 7 ]
Dla środków transportu nie potrzeba nic
0%
 0% [ 0 ]
Dla środków transportu nie ma miejsca na forum
7%
 7% [ 2 ]
Mam inny pomysł, co do środków transportu
7%
 7% [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 29

AutorWiadomość
Magic Lullaby

PisanieTemat: Lokalizacje, środki transportu?    Sob Cze 10, 2017 7:52 pm

Witajcie! Jako że świat dorosły teraz zyska kilku osób, a uczniowie przecież zaczynają wakacje, postanowiłam w imieniu naszej skromnej Administracji spytać się o kolejne istotne kwestie. Możecie głosować w ankiecie i/lub napisać, co sądzicie pod spodem.  Za każdy głos i wypowiedź będziemy wdzięczni! <3
Jeśli zmienicie nagle zdanie, zawsze możecie zmienić swój głos. Nie blokujemy możliwości zmiany.  Jako że ankieta będzie dotyczyła dwóch kwestii, macie prawo do dwóch głosów - jednego dotyczącego sprawy lokalizacji, drugiego sprawy środków transportu.

O co jednak chodzi z lokalizacjami?
Otóż jak widzicie w "Poza Hogwartem" (nazwa działu zostanie zmieniona jak tylko ktoś wpadnie na pomysł jak to sensownie nazwać) jest Reszta Świata, gdzie zgodnie z zamysłem ma być miejsce na inne kraje, miejsca poza obrębem Zjednoczonego Królestwa. Już powstał Azkaban czy Włochy, przy czym... zależałoby nam na tym by wiedzieć czy ta forma z podziałem na tworzenie z krajów i miast działów jest dobra? Czy może jednak lepiej byłoby stworzyć jedynie działy z krajami a tam już tematy z lokalizacjami w określonym mieście danego kraju, lub może tematy z samymi miastami do których wliczałyby się już wszystkie lokalizacje występujące w podanym mieście? A może już zupełnie uprościć i bez żadnych działów,  tylko każdy kraj miałby swój jeden temat?

Dla ułatwienia zrozumienia przekazu, mała ściąga:

Opcja 1: Reszta Świata => Dział: Włochy => Poddział: Florencja => Temat Przykładowy: Kawiarenka (tak jest obecnie)
Opcja 2: Reszta Świata => Dział: Włochy => Temat Przykładowy: Florencja|Kawiarenka  (Konkretna kawiarenka we Florencji)
Opcja 3: Reszta Świata => Dział: Włochy => Temat Przykładowy: Florencja (wliczają się wszystkie miejsca we Florencji)
Opcja 4: Reszta Świata => Temat Przykładowy: Włochy (całe Włochy w jednym temacie)

O co jednak chodzi ze środkami transportu?

Jak zapewne zauważyliście, jest zamieszanie. Na razie jest przymykane oko na to, gdy ktoś napisze, że użył teleportacji, świstoklika, miotły, etc. jako taki wstęp w poście (ewentualnie uzna, że jakoś dostał się z miejsca A, które jest bardzo daleko do miejsca B). Jasne, to nie jest większy problem, chodzi w końcu oto, że kwestia środków transportu nadal jest nie do końca jasna i nie jest zaznaczone, że to coś obowiązkowego. I jak na razie nie jest. Chciałabym jednak by stało się to pomocą dla Was, kwestią urozmaicenia rozgrywek, nadania realności, możliwości płacenia za przejazdy, zaczarowania przedmiotów, rejestrowania ich by potem można było ich legalnie użyć, poznawania podczas podróży nowych osób, etc.  I stąd moje pytanie, jak się na to zapatrujecie? Czy zasady odnośnie środków transportu należy zmodyfikować, nagłośnić i dodać powiedzmy jakieś bonusy - w postaci fasolek? Czy jest coś co można/warto zmienić, czy też raczej nie? A może w ogóle forum powinno z tego pomysłu zrezygnować?

Tak jak pisałam wyżej; głosujcie, wypowiadajcie się! och myłość
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Syriusz Black

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Lokalizacje, środki transportu?    Sob Cze 10, 2017 8:17 pm

Mimo że jestem ostatnio kosmicznie nieobecnym człowiekiem, to i tak się wypowiem. Chwilowo na tyle, na ile mogę - tak w przerwie między umieraniem, bo życie. :'D

Cytat :
Opcja 2: Reszta Świata => Dział: Włochy => Temat Przykładowy: Florencja|Kawiarenka (Konkretna kawiarenka we Florencji)

Coś takiego, moim nieskromnym zdaniem, wypada chyba najlepiej. Zresztą, wszelkie informacje, co do jeszcze bardziej uściślonej lokalizacji, można swobodnie zawrzeć w pierwszym poście. Po prostu opisać, że dane miejsce dla kofeinoholików znajduje się we Florencji na placu x, w budynku y. Nie trzeba rozdrabniać się na miasta, bo to subforum w subforum subforum.

Co do środków transportu, to zostawiłabym ewentualnie HE, bo to jeszcze ma jakiś większy sens dla uczniów. Reszty raczej bym się pozbyła. Osobiście jestem raczej fanką opisywania podróży w pierwszym - czasami z rozwinięciem w kolejnym - poście w danym wątku. Zresztą, drogę można opisać też na jakiejś ulicy (chociaż tu można się zastanowić, czy nie mieć miejsca na jakieś pojazdy, bo jazdę samochodem/lot dywanem można faktycznie opisywać), podróż przez kominek - w temacie miejsca, z/do którego postać podróżowała (zwłaszcza że tu i tak podróżuje jedna osoba na raz), świstoklik też w miejscu początkowym/docelowym (nikt nie gada, gdy nim telepie; bardziej wrzeszczy) itp. itd. Obecnie subforum jest niewykorzystane. Wątpliwe, że to się jakoś specjalnie zmieni. :D

A jakieś zezwolenia/zakupy i inne sprawy można na luzie załatwiać tylko z fabularnym wspomnieniem, że ma się ten kominek czy latający dywan w domu. Tak samo opłaty za przejazdy - nadal można je wprowadzić.

Jeśli pierdzielę jak potłuczona - wybaczcie. Taki dzień. xD

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The author of this message was banned from the forum - See the message
Alice Hughes

VII rok

PisanieTemat: Re: Lokalizacje, środki transportu?    Nie Cze 11, 2017 1:10 am

LOKALIZACJE:
Zgadzam się z Panami (a przynajmniej tak mi się wydaje). Z taką np. Francją może być problem jeśli zrobi się zbiorczy temat dla kilku lokacji, a tak każdy ma swobodny dostęp do konta Mistrza Labiryntu i powinno być ok, nawet nie ma sensu wcześniej tam specjalnie zakładać wielu tematów. W dodatku to faktycznie dobre rozwiązanie dla kogoś, kto ma zamiar żyć sobie głównie poza Anglią (przynajmniej będzie mógł to zaznaczyć) i podczas eventów.
A jeśli pojawi się piętnasta elegancka restauracja, różniąca się od innych tylko kolorem obrusów... Wtedy można komuś szepnąć na ucho co trzeba.
Ewentualnie nie dzieliła bym wszystkiego na:
(subforum) Włochy — (subforum) Rzym — (temat) Koloseum,
tylko podziabała:
(subforum) Włochy — (temat) Rzym - Koloseum,
bo i tak jest multum klilania, a "Reszta Świata" jest tylko dodatkiem i wydaje mi się, że lepiej mieć jedno subforum "Włochy" z 10 tematami, niż subforum "Włochy" z 5 kolejnymi subforami i 2 tematami w każdym z nich... Przynajmniej mi wydaje się to wygodniejsze (+ gracze mogliby spokojnie zakładać tematy i krzyczeć tylko jeśli by im brakowało kraju, a nie dzielnicy czy miasta).

ŚRODKI LOKOMOCJI:
Ło matuchno. Z całą pewnością jestem na nie dla wymogu opisywania tam świstoklików, teleportacji czy Sieci Fiuu. To wszystko zajmuje sekundy, a jeśli mam się przemieścić z miejsca A w miejsce B to wolę to zrobić w końcówce/początku posta, a nie wbijać w osobny temat i zastanawiać się co tam właściwie skrobnąć. I jeszcze to potem łączyć z dalszym ciągiem sesji... Brrrr.
Boję się, że takie typowe "płacenie za przejazdy" nie wyjdzie. Mogę niby przyjąć w pierwszym poście, że dojechałam gdzieś autobusem i prawilnie odjąć sobie drobniaki ze skrytki, ale mogę też przemilczeć kwestię tego jak dostałam się na drugi koniec miasta i przecież nikt mi nic nie zrobi bo no, magia XD Do zaczarowania przedmiotu (obstawiam, że chodzi tu o świstokliki) potrzeba już zaklęcia i to chyba starczy - jak ktoś jest jełopem i strzeli nielegalnie świstoklik na oczach ministra to już inna fabularna zabawa~, a jeśli robi np. wesele i potrzebuje kilku na legalu to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zawołać MG i je zarejestrować. Miotły też mamy sprzedawane za hajsy, więc jak ktoś sobie uzna, że gdzieś doleciał to niech se dolatuje i w pierwszym zdaniu. To samo z kominkami - wystarczy chyba wspomnieć w domu, że ktoś ma.
Mimo wszystko, subforum (tak ogólnie) bym zostawiła - po prostu nie jako "techniczny obowiązek" tylko na ewentualne luźne wątki.  Dla szkolnej ciuchci, Błędnego Rycerza (jest obłędny i za niego akurat bym liczyła hajsy jeśli ktoś chce tam sesje) i właśnie dla ludzi, którzy jednak zechcą się poznać w pociągu czy innym autobusie. Może wtedy sami by zakładali swoje tematy, podobnie jak jest we "Wspomnieniach"? Np. "Pociąg relacji Szczebrzeszyn - Wadowice", "Latający dywan Pottera" czy "Polonez Enzo".

Buntować się przeciw wam? A kto wy jesteście?
Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Waszego świata już nie można nawet rozsadzić.
Sam się rozlazł...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Remus J. Lupin

VII rok

PisanieTemat: Re: Lokalizacje, środki transportu?    Sro Cze 14, 2017 8:44 pm

Odnośnie LOKALIZACJI popieram opcję numer 2, czyli konkretne jakieś miejsce, które można opisać jak już zauważył Syriusz w pierwszym poście. Osobiście jak klikam w dany dział to wolę mieć listę lokalizacji od  razu rozwiniętą i wiem gdzie co jest, zamiast dziesięć razy klikać itd. Łatwiej się wtedy szuka, przynajmniej ja tak to odczuwam.

Co do TRANSPORTU to zgadzam się ze Syriuszem, że te świstokliki i kominki są raczej zbędne, bo zawsze można napisać w poście jak zjawił się na miejscu, ale nie wykluczam też zdanie Enzo o tym, że dla tych co będą chcieli będzie możliwość zakupienia samochodu i wtedy poruszania się nim.

Ogółem najlepiej pozbywać się tematów, które niekoniecznie się przydają do gry :)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Caroline Rockers

Dojrzały

PisanieTemat: Re: Lokalizacje, środki transportu?    Nie Cze 25, 2017 12:34 pm

Oficjalnie zamykam ankietę!

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za głosy i za wypowiadanie się, Wasza aktywność wiele dla mnie znaczy a ilość głosów mówi za siebie! Wow!  Och tak

Jeśli chodzi o lokalizacje wygrała... opcja numer 2!

Co się zaś tyczy środków transportów praktycznie wszyscy są zgodni, że potrzebne są jakieś zmiany - czy to w postaci nagłaśniania czy bonusów czy już konkretniejszych działań, mających sprawić, że ten dział stanie się bardziej dla graczy funkcjonalny.
Ogólnie widzę, że chyba kominki/świstokliki wzbudzają największe problemy, więc najprawdopodobniej zostaną one usunięte, a zamiast tego pojawi się stosowny zapis w regulaminie/odpowiednim temacie ogólnym odnośnie środków transportu, odnoszący się do zezwoleń, możliwości tworzenia świstoklików, podłączenia się do sieci Fiuu czy też fabularnego tworzenia/modyfikowania przedmiotów mogących jako transport posłużyć.
Ogólnie popieram to, co powiedzieliście. Zmiany będą, nie wykluczam jednak też potencjalnych bonusików (w postaci chociażby fasolek) za zaangażowanie się w odgrywanie magicznej podróży, a nie pisania po prostu "jestem tu i tu za sprawą magii". Oczywiście nie będzie to jednak obowiązkowe.

Więc myślę środek transportu, czyli przede wszystkim to, co uznawane jest za pojazd. To mogłoby być ciekawe zwłaszcza, gdy nie chciałoby się komuś skakać między jedną a drugą lokalizacją, bo sobie np. leci na latającym dywanie albo na miotle dłuższy dystans i wiadomo, że krajobraz pod nogami się mu zmienia. Taki temat więc umożliwiłby takie typowo "w podróży" wątki. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Jeśli chcielibyście jeszcze coś powiedzieć, do czegoś się odnieść, śmiało!  Zero argumentów

Hear Me Roar
Burn Them All
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Lokalizacje, środki transportu?    

Powrót do góry Go down

Lokalizacje, środki transportu?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Departament Transportu Magicznego