Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!


CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Zapisy do ficzka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Enzo Nero
avatar


avatar
V rok

PisanieTemat: Zapisy do ficzka   Czw Lut 16, 2017 12:55 am

Wiele milionów lat przed Nieśmiertelnym i jego Rządem Naczelnym pojawiło się życie, a wraz z nim magia, która towarzyszy wszystkim stworzeniom we wszystkich wymiarach od zarania dziejów. Przez wieki ludzie, demony czy zmiennokształtni nauczyli się z niej korzystać. Każdy miał w tym odrębny cel, co nie zmienia faktu, że pojawili się również pierwsi, którzy zamierzali wykorzystać magiczne zdolności do podporządkowywania sobie innych. Nieliczni posiedli tak wielką moc, by móc wcielić takie plany w życie. Jednemu tylko się to udało...

Nieśmiertelny, bo tak nazywany jest we wszystkich wymiarach wielki... właściwie kto? imperator? król? cesarz? Nic z tych rzeczy. Po prostu, Nieśmiertelny. Był to tak potężny mag, że nawet najznamienitsi sztukmistrzowie i wojownicy, musieli złożyć mu pokłon. Nikt nie wie skąd ten tajemniczy mag pochodził, ciężko też określić jakiej jest rasy. Wiadomo tylko tyle, że jest w stanie zrównać z ziemią wszystkie wymiary, których mianował się nieśmiertelnym władcą.

W roku 10.000 Old World, Nieśmiertelny wyznaczył cztery wymiary, które zostały scharakteryzowane jako "Główne": Ludzi, Demonów, Zmiennokształtnych i Rządu Naczelnego. Pierwsze trzy wymiary zostały wyselekcjonowane dla największych reprezentacji ras we wszystkich światach. Ludzie otrzymali pozwolenie Nieśmiertelnego na nazwanie swojego wymiaru Ziemią, demony postanowiły wybrać lennika Nieśmiertelnego, który jednocześnie będzie służył wielkiemu władcy Rządu Naczelnego. Tak o to na tronie zasiadł ród Khan, który trwa we władzy do dziś. Zmiennokształtni zaś stanowili rasę wszystkich tych, którzy potrafili przybierać różne formy zwierząt oraz zmieniać cechy swojego wyglądu na własne potrzeby. Ostatni wymiar Rządu Naczelnego został stworzony z myślą o nagrodzie. Wymiar Rządu jest główną siedzibą wszystkich najważniejszych osobistości we wszystkich wymiarach. To tam odbywają się główne narady, a także rezyduje sam Nieśmiertelny razem ze Światową Szlachtą, która kontroluje pozostałe wymiary.

Późniejsze wieki przyniosły wiele wojen oraz wielkich postaci, które przyczyniły się nie tylko do rozwoju kultury, historii i magii, ale również do wielkich zmian w prawach rządzących wszystkimi światami. Zaczęły powstawać magiczne klany, mające korzenie w dawnych tradycjach poszczególnych ras, zaczęły również działać wielkie organizacje takie jak rządy, czy królestwa, które zamierzały kontrolować swoje ziemie na różne możliwe sposoby.
Po latach wojen, w każdym z wymiarów wykształciła się pewna idea, która przyświecała życie każdej rasie, każdemu człowiekowi. Demony po wielu konfliktach nadal nie zaprzestają wojen, pomimo podpisania pokojowego paktu z 1945 roku New World. Podbijają mniejsze wymiary, celem przygotowania armii do wielkiej wojny przeciw pozostałym rasom. Zmiennokształtni stali się azylem dla zbłąkanych dusz, weteranów wojennych mających dosyć walki i dla wszystkich tych, którzy szukali pokoju oraz integracji z naturą. Ludzie zaś żyli w swoim świecie, odbudowując miasta po wyniszczających konfliktach ze wszystkimi rasami. Nastała długa era pokoju. Została powołana również Rada Czterech, która składa się z przedstawicieli wszystkich pięciu głównych wymiarów i jest ona niczym innym jak delegacją oraz głosem konkretnego świata w sprawach dotyczących przyszłości wszystkich.

Rok 2000 - Pokój!

Tak brzmiał tytuł gazety "New York Times" w 2000 roku, a dokładniej 1 Stycznia, gdy podpisany został "Pakt Tysiącletniego Spokoju", na którym widniał podpis między innymi Wielkiego Imperatora Khana czy jednego z delegatów Królestwa Majabani. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem nie tylko w czterech głównych wymiarach, ale również w poszczególnych mniejszych światach, nawet tych nieodkrytych.

Życie Demonów i Zmiennokształtnych wróciło na swoje dawne tory. Ludzie zaś zapomnieli o magii - nieliczni wiedzą o jej istnieniu, nie wspominając już o istnieniu klanów i organizacji, które stosują ją w życiu codziennym. Decyzją wszystkich najwyżej postawionych osób w wymiarze ludzi, magia powinna zostać utrzymana w tajemnicy i tylko nieliczni wiedzą o jej istnieniu. Archiwa zastąpiły komputery, rozwinęła się technologia, ludzie teraz zamiast telepatią, porozumiewają się telefonami komórkowymi. Zamiast przemieszczać się teleporterami, podróżują samochodami. Magia poszła w zapomnienie... ale czy aby na pewno?

Wzór Zapisu

Imiona:
Nazwisko:
Pseudonim:*
Wiek:
Rasa: Człowiek/Demon/Zmiennokształtny
Płeć: Mężczyzna/Kobieta
Zawód: **Miejsce pracy postaci (począwszy od cukiernika, skończywszy na prywatnym ochroniarzu Imperatora)
Organizacja/Klan:
Ludzie- Mare Calmo (Może wstąpić do Klanu najemników)
Demony-Imperium Khana Wielkiego(Może wstąpić do Klanu najemników)
Zmiennokształtni-Królestwo Majabani (Może wstąpić do Klanu najemników)

Miejsce Zamieszkania: Wspominamy tutaj czy mieszkamy w siedzibie klanu, mamy kawalerkę, własne mieszkanie, apartament czy nawet willę z basenem. Obowiązkowo należy podać również miasto zamieszkania.
Rodzina: Lista wszystkich ważniejszych członków rodziny, które miały/mają wpływ na postać, wraz z ich statusem (Żyje/Martwy/Brak Informacji).

Część Opisowa

Wygląd/Znaki Szczególne: Jest to miejsce, w którym można opisać wygląd postaci. Wystarczy napisać tylko kilka/kilkanaście istotnych cech i znaków szczególnych, które wyróżniają postać. Proponujemy by umieścić te, które nie są widoczne dobrze na avatarze, np. tatuaże, blizny czy kolor oczu.
Charakter: Wymagane jest minimum pięć zdań złożonych, opisujących dokładny charakter tworzonej postaci. Warto zawrzeć tam takie informacje jak: ogólne zachowania, osobowość, stosunek do poszczególnych ras czy organizacji.
Historia: Minimum osiem zdań złożonych, opisujących wydarzenia z przeszłości, które ukształtowały postać taką, jaka jest. Warto zawrzeć tam takie informacje jak: okoliczności narodzin, pierwsza styczność z magią (tyczy się tylko magów), wyszkolenie sztuki magicznej (tyczy się tylko magów), okoliczności dołączenia do organizacji, inne wydarzenia, które ukształtowały postać (np. wątki miłosne, śmierć członków rodziny, zawarcie związku małżeńskiego, narodziny dzieci, etc.).

Umiejętności

Nazwa Magii: W przypadku prostej magii wystarczy sama nazwa jeśli jednak jest bardziej rozbudowana proszę rozpisać jej działanie.

Specjalne Zdolności: Lista zdolności, które posiada postać, wyróżniających ją z tłumu (w tym zdolności przypisane danej rasie). Np. dyplomacja wśród polityków, charyzma generałów czy umiejętność przesłuchiwania zakładników.
Zdolności Bitewne: Lista zdolności bitewnych, które posiada dana postać. Chodzi tu o sztuki walki, doświadczenia związane z pól walki, posługiwanie się konkretnym rodzajem broni, etc.
Pozostałe Zdolności: Wszystkie inne zdolności, które nie pasują do powyższych spisów. Może tu zostać uwzględnione wszystko, począwszy od pieczenia ciastek, skończywszy na doskonałym pilotowaniu śmigłowców. Warto też napomknąć w tym miejscu o znanych postaci językach.

Pozostałe

Ekwipunek: Chodzi tu o wymagające wyróżnienia rzeczy, które posiada postać w swojej kieszeni/szafie/mieszkaniu. Np. różne magiczne bronie czy zdjęcie uścisku z prezydentem USA.
Ciekawostki: Lista wszystkich tych rzeczy, które nie pasują do żadnego z powyższych opisów. Prosimy by uwzględnić tu takie rzeczy jak: lęki postaci, preferowana kuchnia, ulubiony kolor, rzeczy lubiane, rzeczy nielubiane, warte odnotowania etapy życia postaci.
Strona Konfliktu: *Dobro/zło/neutralność - należy wybrać. Jeśli nie jest się pewnym, zostawić puste.

* - nieobowiązkowe
** - każdy mag wpisuje tam "Mag/inny zawód". W miejscu "inny zawód" może się znaleźć wszystko: najemnik, gwardia, agent specjalny, etc.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora Online
The author of this message was banned from the forum - See the message
 
Zapisy do ficzka
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» London Eye
» Zapisy
» Zapisy
» Impreza u Starka - zapisy
» ~Zapisy [4/5]~

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Dyrekcja :: Wolna Magia :: Tiara Przydziału-