CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Ród Prewett

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
avatar
avatar


PisanieTemat: Ród Prewett   Nie Gru 04, 2016 6:54 pm

Prewett
"Audaces Fortuna Iuvat"
(Śmiałym szczęście sprzyja)
Dziedzic:
Fabian Prewett
Mówi się, że ród Prewett powstał na przełomie XV i XVI wieku, kiedy to podróże morskie stały się bardzo popularne, głównie ze względu na odkrycia i eksploatacje nowych kontynentów. Ponoć pierwszy znany członek tej rodziny przybył do Anglii ukryty w statku czarodziejskich piratów. Ze względu na swoją drobną budowę i niewielki wzrost, udało mu się uniknąć potencjalnych konsekwencji. Osiedlił się na terenie z łatwym dostępem do morza, w mieście, które teraz nosi nazwę Salcombe. Nie wiadomo skąd konkretnie przybył i czy przypadkiem nie nosił innego miana, jednak przedstawiał się wszystkim jako Antaeus Prewett. Jego egzotyczna uroda zawróciła w głowie jednej z dobrze ułożonych panien z czystokrwistego rodu, Letitii Nott, którą czarodziej poślubił. Syn Antaeusa odziedziczył zresztą rude włosy i duży nos, choć nie miał już tak śniadej cery jak ojciec.
W późniejszych wiekach nie walczyli zbytnio o ziemię, często wybierając życie na statkach, choć niektórym członkom udało się utrzymać i rozbudować dom w Salcombe, a także zdobyć część ziemi w Tinworth i niewielki budynek w Launceston.
Prewettowie mają skłonność do angażowania się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, lubią przygody i wodę, a do tego strach jest im obcy. Kiedy już znajdują swoje miejsce, trzymają się go, pielęgnując i dbając o rodzinę dom, w momencie niebezpieczeństwa osoby należące do tego rodu zachowują się jak rysie, starając zachowywać się jak najciszej by zaatakować znienacka, wykorzystując naturalne zasłony.

Nie są rodem konfliktowym jeśli chodzi o ziemie. Posiadają dom w Salcombe, część ziemi w Tinworth blisko oceanu i niewielki, niezamieszkały budynek w Launceston.


Środek przypomina kształtem kotwicę - widnieje na niej zresztą jej mniejsza, innego rodzaju wersja. Symbolizuje pewność, stałość, nieustępliwość, a także silne przywiązanie do mórz i oceanów. Wielkie P, czyli Prewett. Zza kotwicy wyłaniają się dwa rysie, symbole wytrwałości, śmiałości i oczekiwania na złapanie celu. Co do kolorów, nawiązują do statków i flag - przede wszystkim chodzi o dewizę umieszczoną poniżej na falującym materiale.

- zaangażowanie w różne przedsięwzięcia, nie boją się wyzwań;
- oddanie rodzinie i zdolność do poświęceń w jej imię;
- rzadko się poddają, cierpliwie idąc przed siebie i osiągając wyznaczone cele;
- członkowie tego rodu pilnują powierzonych im sekretów, nawet za cenę własnego życia;
- mają dobry kontakt z istotami morskimi, co bywa bardzo pomocne przy podróżach

- wiecznie poszukują przygód, co nieraz prowadzi do zguby członków tego rodu;
- zbytnia ufność, nie potrafią nieraz poznać się na ludziach i nie wiedzą jak reagować w obliczu manipulacji;
- lekkomyślność, potrafią znikać na kilka dni bez informowania nikogo;
- nieustępliwość, czasem wybrany cel potrafi przesłonić im cały świat;
- duża uczuciowość, która może być łatwo wykorzystywana przez ich przeciwników

Sojusznicy:
Weasley, Rowle, Nott

Wrogowie:
Rockers, Pettigrew

Stosunek do nieczystej krwi:
Są dość przyjaźnie nastawieni do osób, które pochodzą z rodzin mugoli. Zresztą kilku członków rodu Prewett było związanych z czarownicami i czarodziejami posiadających "zwyczajnych" rodziców. Nie są w tym tak aktywni jak Weasleyowie, ale ich popierają, co zresztą prowadzi do różnych niesnasek między Prewettami a czystokrwistymi rodami, tępiącymi takie zachowanie.


Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Ród Prewett
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Lady Prewett
» Lorraine Prewett

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Magic Lullaby :: Biblioteka :: Dział Ksiąg Zakazanych :: Świat Przedstawiony :: Rody Czystej Krwi-
Skocz do: