Go down
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Loteria Sierpień/Wrzesień

on Nie Sie 14, 2016 3:02 am
Witajcie w "nieco" opóźnionej loterii na sierpień i wrzesień! Wiem, wiem, że czekaliście na to z utęsknieniem, no ale niestety, trochę rzeczy wypadło, lecz nie martwcie się! Mam dla Was coś specjalnego, jak zawsze. Jako, że zbliża się Bal Siódmorocznych (w którym będą mogły brać również V i VI roczniki) wypadałoby urządzić coś niezwykłego! Być może wśród Waszych propozycji w tejże loterii znajdą się te, które zostaną zrealizowane na tym, jakże ważnym wydarzeniu? O co jednak chodzi? Już wszystko ładnie rozpisuję! W loterii mogą wziąć udział wszystkie postacie, ale tylko raz!

Zasady:

1. Tworzycie coś związanego z balem. Może to być propozycja strojów, jakieś zabawy, tańca, jedzenia i tak dalej. Ważne, żeby wpisywało się to w ramy naszego uniwersum i klimaty forum (czyli końcówka lat 70.).

2. Opis Waszej propozycji powinien być wyczerpany przez Was na tyle by nie budził żadnych wątpliwości. Możecie posiłkować się linkami, grafikami, różnymi innymi materiałami, które uznacie za konieczne. By oddać to, co chcecie pokazać.

3. Propozycje nie powinny się powtarzać (czyli, jeśli ktoś zaproponował już fryzurę na Merlina i dał konkretny szkic jak powinna ona wyglądać to druga osoba nie wychodzi już z tym samym).

4. W razie problemów z tym zadaniem, poniżej wstawiam przykładową, jednakże niepełną propozycję. Oczywiście można ją przekształcać, coś dodać od siebie, albo podejść do tematu w zupełnie inny sposób:
Nazwa propozycji: Taniec - Trutnowiec
Potrzebne przybory: Różdżka i zwiewna szata
Opis: Przed rozpoczęciem należy rozejrzeć się wokół siebie a następnie wycelować w nos różdżką i zmienić go w długi zwinięty nos trutnowca. Po chwili zacząć się kręcić, a następnie przygotować się do "ataku" na wybraną przez siebie osobę, by po chwili zrobić obrót wokół niej i za pomocą zaklęcia unieść się na końcach szaty na chwilę w powietrze.

5. Nagrodę wybieram komuś ja, ale jeśli osoba ta będzie niezadowolona, może się odwołać. Jednakże musi podać jakiś argument.

Nagrody:


- 40 fasolek
- 15 galeonów
- 5 zaklęć z roku niżej
- 3 eliksiry z roku niżej
- 30 punktów dla domu
- Bukiet silnie odurzających kwiatów, które działają przez jeden wybrany przez Ciebie fabularny dzień. Dzięki nim możesz wpłynąć na daną postać a ona nie może ci odmówić. I nie będzie mogła cię obwiniać
- Wyzwanie od jednego z nauczycieli, które całkiem możliwe, że poprawi twoją ocenę z danego przedmiotu na koniec roku
- 1 buteleczka Eliksiru Zmieniającego Kolor Włosów (można użyć 2 razy i efekt trwa tyle, ile zażyczy sobie dana osoba) oraz 1 buteleczka Eliksiru Złotej Wody (można użyć 5 razy zanim się wyczerpie)
- Darmowa sukienka lub szata na bal. Będzie wyglądała tak, jak sobie tego zażyczysz (możesz posiłkować się jakimś własnym projektem, albo skorzystać z czyjegoś, jeśli pojawi się w tym temacie). Kto wie, jakie właściwości będzie posiadać
Me and the devil
Walking side by side
Rubeus Hagrid
Nauka
Rubeus Hagrid

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Wto Wrz 06, 2016 11:36 am
Nazwa propozycji: Fontanna Radości
Potrzebne przybory: Różdżka, fontanna, szampan (w wersji szkolnej bezalkoholowy)
Opis: Wypełnioną szampanem fontannę ustawiamy w łatwo dostępnym i najlepiej oddalonym od jedzenia miejscu. Napój jest oczywiście zaczarowany - po jego wypiciu z uszu konsumenta strzela złote konfetti. Efekt ten utrzymuje się przez kilka sekund i towarzyszy mu uczucie łaskotania. W celu uzyskania lepszych doznań estetycznych można sprawić, by konfetti unosiło się również nad fontanną.
Alice Hughes
Oczekujący
Alice Hughes

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Wto Wrz 06, 2016 11:37 am
Nazwa propozycji: Pląsmacki
Potrzebne przybory: Serpentyny, różdżka
Opis: Serpentyny (z uwagi na podniosły charakter wydarzenia można użyć wstążek) rozwieszamy tak, by skręcone unosiły się ponad głowami uczestników balu. Szczególną uwagę zwracamy przy tym na kąty i obrzeża sali. Zaczarowane ozdoby łagodnie falują imitując taniec, a jeśli ktoś postanowi "podpierać ścianę" prostują się, łagodnie oplatając delikwenta i zmuszając go do pląsu.


Ostatnio zmieniony przez Alice Hughes dnia Wto Wrz 06, 2016 11:47 am, w całości zmieniany 1 razBuntować się przeciw wam? A kto wy jesteście?
Bezkształtna masa, amorficzny stwór, zatomizowany świat, tłum bez formy i konstrukcji.
Waszego świata już nie można nawet rozsadzić.
Sam się rozlazł...
Pomona Sprout
Nauka
Pomona Sprout

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Wto Wrz 06, 2016 11:38 am
Nazwa propozycji: Fular gentlemana
Potrzebne przybory: Różdżka, różnobarwne kwiaty i kolorowe, jedwabne chusteczki
Opis: Przed wejściem do Wielkiej Sali panie otrzymują niewielkie, przewiązane wstążką bukieciki, które wplatają we włosy lub przywiązują do nadgarstka (ważne, by było to widoczne miejsce a bukiecik składał się z kwiatów jednego koloru). Panowie natomiast dostają jedwabne chusteczki, które umieścić powinni w butonierce (kolory chusteczek odpowiadać muszą kolorom kwiatów). Jeżeli podczas balu mężczyzna zachowa się niewłaściwie wobec kobiety, której kwiaty są w tym samym kolorze co jego chustka lub odmówi jej tańca, jedwab zamieni się w małą wróżkę, mającą za zadanie policzkować delikwenta, dopóki ten nie przeprosi i nie wygłosi komplementu na temat urażonej damy (wówczas wróżka uspokaja się i na powrót staje się chusteczką). Atak nie jest oczywiście groźny, ale na dłuższą metę bywa uciążliwy.


*:
Ze specjalnymi pozdrowieniami dla Pana Deszcza <3
Esmeralda Moore
Hufflepuff
Esmeralda Moore

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Wto Wrz 06, 2016 1:43 pm
Nazwa Propozycji: Magiczne Fanfary, albo surowa krytyka
Potrzebne Przybory: Różdżka, fanfary oraz odpowiedni strój na bal.
Opis: W chwili przekroczenia progu wielkiej sali rozlegną się fanfary które będą oznajmiać przybycie danej osoby. Ten podniosły dźwięk będzie oczywiście zależny od tego jak dana osoba w danej chwili się ubierze. Jeżeli dany uczeń wystroi się tak jak na bal przystało to usłyszy ten cudowny dźwięk i przez chwilę będzie mógł się cieszyć uwagą całej wielkiej sali. Sprawa wygląda odrobinę gorzej jeżeli uczeń ubierze się nie odpowiednio z zasadami balu. Wtedy za miast fanfar, będzie przez 5 minut będzie musiał wysłuchiwać wykładu na temat zasad jakimi żądzą się bale, oraz tego, że powinien się wstydzić.
Julie Blishwick
Oczekujący
Julie Blishwick

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Wto Wrz 06, 2016 10:19 pm
Nazwa propozycji: Zaczarowny Ogród
Potrzebne przybory: Mistrz Gry i użytkownicy
Opis: Dodatkowa lokalizacja na czas trwania balu. W końcu mamy czerwiec, więc dlaczego wszyscy maja kisić się w budynku? Zakochana para może romantycznie spędzić czas obserwując gwiazdy, a samotnicy znaleźć zaciszny kąt, aby złapać oddech. Rozciągałby się od głównego wyjścia po samo jezioro, a do serca ogrodu należałoby przejść przez labirynt (ale nie jakiś trudny). W samym środku znajdowałoby się niezwykłe drzewo na niewielkiej wysepce. Świeciłoby się na jasnozielony kolor, a wszystko dzięki świetlikom, które dzięki magii upodobały sobie właśnie to wielkie drzewo widoczne z każdego zakątka ogrodu. Po drugiej stronie przystań z łódkami - ach, jak romantycznie! Każdą z nich można podpłynąć do platform bardziej przypominających alkowy niż drewniane barki. Labirynt-ogród porastałyby pięknie pachnące kwiaty: od róż przez orchidee po zwykłe niezapominajki tworzące barwne dywany. Wśród roślin latałyby wyczarowane motyle o kolorowych skrzydłach oraz świetliki. Niektóre pary może odkryłyby ukrytą altanę w kształcie główki róży. Kiedy już wejdzie w jeden zakątek, to labirynt można zamknąć za pomocą machnięcia różdżką, a wyrośnie ściana zieleni i nikt ciekawski do uczniów nie zajrzy.
Minusy: duży obszar, który powinien nadzorować MG, ponieważ ogród można ubarwić magicznymi stworzeniami: elfami, jednorożcami lub też mniej przyjemnymi sytuacjami.
Plusy: pomysł można zrealizować przy innym evencie lub całkiem przenieść bal na świeże powietrze
Caroline Rockers
Oczekujący
Caroline Rockers

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sro Wrz 07, 2016 2:55 am
Hagridzie, otrzymujesz ode mnie 15 galeonów.

Alice, otrzymujesz ode mnie bukiet silnie odurzających kwiatów.

Pomono, otrzymujesz ode mnie darmową sukienkę lub szatę na bal.

Esmeraldo, otrzymujesz ode mnie gru 1 buteleczkę Eliksiru Zmieniającego Kolor Włosów i 1 buteleczkę Eliksiru Złotej Wody.

Julie, otrzymujesz ode mnie 3 eliksiry z roku niżej.
Me and the devil
Walking side by side
Jessica Smith
Gryffindor
Jessica Smith

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sro Wrz 07, 2016 9:12 pm
Nazwa propozycji: Podwiązka czystości
Potrzebne przybory: Różdżka, podwiązki
Opis: Kierując się tradycją kultywowaną przez mugoli, uczennice dostają przed wejściem do sali podwiązki. Podwiązki nie są czerwone tylko fioletowe, ale to nie jedyna różnica. Uczennice nie wiedzą, że zostały one tak zaczarowane,  by łaskotać je kiedy tylko ktoś próbuje się do nich dobrać. Nastrój na figle mija, absztyfikant czuje się urażony śmiechem a Komisja Planowania Magicznej Rodziny szczęśliwa.
Genevieve Corleone
Nauka
Genevieve Corleone

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sob Wrz 10, 2016 5:20 pm
Nazwa propozycji: Na balu nie ma singli

Potrzebne przybory: Osoba pilnująca porządku, samotne duszyczki

Opis: Twój partner na balu wystawił Cię do wiatru? Spił się i leży pod stołem? A może poszedł podrywać inne niewiasty? Nic straconego, pozostała część balu wcale nie musi odbywać się w samotności. Nasz kącik to miejsce, do którego kierowani są wszyscy, którzy z jakichś powodów pałętają się po sali samotnie. Tam dobierani są w pary i poinformowani, że mają obowiązek wykonania co najmniej jednego wspólnego tańca i dotrzymania sobie towarzystwa co najmniej przez pół godziny, a później... Kto wie, może przypadniecie sobie do gustu na tyle by spędzić razem resztę wieczora? A może będziesz mieć pecha i po wizycie u nas będziesz ukrywać się do końca balu przed jakimś fajtłapą, który nie chce się odczepić?

Technicznie można albo dobierać w pary poszczególnych uczniów, albo (jeśli nie będzie wystarczającej ilości osób dla każdej samotnej duszy) bawić się w tworzenie z konta mg mało atrakcyjnych npców, którzy będą uprzykrzali wieczór.


Loteria Sierpień/Wrzesień V2us8x
David o'Connell
Oczekujący
David o'Connell

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sob Wrz 10, 2016 5:36 pm
Nazwa propozycji: Anonimowa poczta balowa
Potrzebne przybory: Osoba "prowadząca" bal - w przypadku jeśli będzie grał na nim jakiś zespół, może być to lider zespołu. Albo po prostu ktoś specjalnie wyznaczony do tego celu.
Opis: Niepozorny kąt ze stolikiem i małymi kartkami, na których można zapisać wiadomość. Treść zostanie przeczytana w przerwie między kolejnymi utworami. W praktyce - gracz, który chce, żeby notatka od jego postaci została przeczytana głośno przez prowadzącego bal, pisze PM do Mistrza Gry.


"I'm not a slave to a god that doesn't exist
I'm not a slave to a world that doesn't give a shit

Fight! Fight! Fight! Fight!"
Livia Edwards
Oczekujący
Livia Edwards

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sob Wrz 10, 2016 6:10 pm
Loteria Sierpień/Wrzesień Fotografie_na_plotnie

Nazwa propozycji: Bal maskowy

Potrzebne przybory: Maski, pseudonimy

Opis: Na czas trwania balu nie wiadomo kto jest kim, maski zasłaniają twarze, magia utrudnia rozpoznanie, a używanie prawdziwych imion jest zabronione. Dopiero pod koniec imprezy prawdziwe tożsamości uczestników zostają ujawnione.

Technicznie można pobawić się w zmianę avków, nie wiem czy zmiana nicków jest możliwa i czy miałaby sens bo zastopowałaby wszystkie inne sesje, choć tak bez wątpienia byłoby zabawnie i tajemniczo. Zakładamy, że każdy z uczestników dostaje na czas trwania imprezy pseudonim, najlepiej nie kojarzący się z prowadzoną przez niego postacią i takimi imionami operuje się w czasie zabawy.
Tomas Duncan
Hufflepuff
Tomas Duncan

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Sob Wrz 10, 2016 6:16 pm
Loteria Sierpień/Wrzesień A53dc2c385772bb642579fdf14451ea8
Nazwa propozycji: Słodkie Tiary
Potrzebne przybory: Ciastka upieczone przez zamkowe skrzaty, różdżka
Opis: Propozycja słodkich ciasteczek, które kształtem przypominają maleńkie tiary przydziału. Nie są to jednak zwykłe ciastka, bal ma bowiem miejsce w szkole magii! Specjalnie zaczarowane, będą wypełnione różnokolorowym nadzieniem. Kolor i smak zależeć będą od tego, z jakiego domu będzie uczeń jedzący wypiek. Kolejnością więc, Hufflepuff - żółte, gruszkowe/cytrynowe; Gryffindor - czerwone, truskawkowe/wiśniowe; Ravenclaw - niebieskie, jagodowe/śliwkowe; Slytherin - zielone, jabłkowe/kiwi. Dodatkowo, do ciasta dodana będzie niewielka ilość rozweselającego wywaru. Dzięki temu nawet najbardziej marudni uczniowie będą uśmiechnięci i będą dobrze bawić się w trakcie balu.
Spoiler:
Loteria Sierpień/Wrzesień 2wqwd9v
Pamela Winston
Gryffindor
Pamela Winston

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Nie Wrz 11, 2016 3:00 am
Nazwa propozycji: Znikające krzesła
Potrzebne przybory: Krzesła, różdżka
Opis: Każdy raz na jakiś czas potrzebuje odpocząć od tańczenia i zabawy. Jednak nie na długo, nie wolno się rozleniwić! Dlatego nieopodal parkietu, przy stolikach z przekąskami (albo gdziekolwiek) powinny stać sobie krzesła. Krzesła z pozoru zwyczajne, nawet całkiem wygodne. Jest tylko jeden psikus. Krzesła znikają, jeżeli zbyt długo się na nich siedzi. Jaki to czas? Różnie, dlatego lepiej mieć się na baczności. Inaczej wyląduje się na podłodze i to nie z powodu szampańskiej rozrywki, a właśnie jej braku!
Gilderoy Lockhart
Ravenclaw
Gilderoy Lockhart

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Nie Wrz 11, 2016 3:22 am
Nazwa propozycji: Wybory króla i królowej balu
Potrzebne przybory: Jury, uczestnicy, KORONY
Opis: Jakiż bal obędzie się bez wyborów króla i królowej? Żaden! Dlatego też najlepiej znaleźć odpowiednich sędziów, mających za zadanie chodzić między zebranymi i zbierać dane. Może ktoś zabłyśnie niesamowitym strojem, ktoś znakomitymi umiejętnościami tanecznymi, a ktoś inny olśniewającą prezencją? Drogi do sławy są różne, ale liczy się skutek. Teoretycznie można to również pozostawić w rękach samych uczestników balu, którzy głosowaliby na swych faworytów (wtedy zaś można by ich jakoś zachęcić, np. urną na głosy, która wyrzuca drobne upominki w zamian za oddany głos). Nieważne. Najważniejsze są w istocie korony! Lśniące i pasujące do siebie. Jako że to szkoła magii, mogłyby mieć magiczne właściwości, np. zmuszałyby w trakcie trwania balu do zwracania się do wygranych per "królu" i "królowo".

Everybody loves me

Sybilla Trelawney
Ravenclaw
Sybilla Trelawney

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

on Nie Wrz 11, 2016 3:33 am
Nazwa propozycji: Bełkoczące kieliszki czarnowidza
Potrzebne przybory: Kieliszki, różdżka
Opis: Jak wiadomo nawet na szkolnych imprezach zawsze znajdą się jacyś chętni do przemycenia alkoholu. Nikt zaś nie będzie pił na boku z podejrzanie wyglądających toreb. Lepiej przecież dyskretnie nalać coś przy stole. Stąd pomysł na bełkoczące kieliszki. Jak miałoby to działać? Przed balem należałoby zaczarować wszelkie kielichy, puchary i inne naczynia służące do picia w taki sposób, by po wlaniu do nich alkoholu zaczynały bełkoczącym głosem wygrażać się osobie, która właśnie zamierzała się z nich napić. Mogą w taki sposób cytować regulamin albo najlepiej wymieniać i przepowiadać, jakie okropne wypadki zdarzają się po alkoholu. Strzeżcie się więc alkoholicy... bo umrzecie!
Sponsored content

Loteria Sierpień/Wrzesień Empty Re: Loteria Sierpień/Wrzesień

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach