Share
Go down

Alistaire Mulciber

on Sob Lip 23, 2016 7:51 pm
ALISTAIRE MULCIBER
Dziedzic rodu Mulciber
półwila

Atuty:
- Eliksirowy świr - jeśli szukasz kogoś, kto wie co robi, potrafi równo kroić korzeń mandragory i z pamięci wyrecytuje ci przepis na Eliksir Niewidzialności to dobrze trafiłeś. Postać z tym atutem zna się na eliksirach, potrafi poświęcać na nie mnóstwo swojego czasu, czasem nawet zdarza jej się z nimi eksperymentować.
- Adwokat diabła - mało kto wie jak niebezpieczni i podstępni bywają magiczni prawnicy. Postać z tym atutem zdaje sobie jednak z tego sprawę - jest w końcu jedną z nich. Potrafi cytować artykuły z różnych kodeksów karnych czy to czarodziejów czy mugoli, po prostu łatwiej jej to wchodzi do głowy niż zwykłym śmiertelnikom.
- Francuski szyk - savoir vivre w małym palcu, a elegancja bije od postaci na kilometr. Potrafi się ubrać, panować nad tonem i wie jak skrytykować kogoś tak, by nie urazić czyjś uczuć.
- To coś - postać ma w sobie to coś, jakiś urok, magnetyzm, który przyciąga. Niektórzy myślą, że tylko wile mogą wpływać na innych w tak silny sposób, ale kiedy spojrzy się na tę postać... Może to urodziwa twarz, może ponętne kształty... A nade wszystko te oczy... Achhh, temu spojrzeniu nie naprawdę ciężko odmówić.
- Pilność w nauce - świadczy o poświęcaniu dużej ilości czasu wszystkim dziedzinom, nawet tym, które niekoniecznie kogoś interesują. Wszystko w imię upewnienia się, że jest się na stabilnej pozycji.

Słabości:
-  Cierp dla mnie - postać lubi patrzeć na ból innych, lubi go zresztą zadawać. Sprawia mu przyjemność widok śladów na ciele, znaków które po sobie zostawia i uzależniony jest od wykrzywionej z bólu twarzy. Staje się to dla niego inspiracją.
- Nałogowiec - postać jest mniej lub bardziej uzależniona od pewnych substancji. Może to papierosy, może coś cięższego. Ale wiadomo jedno. Kiedy zabraknie tej esencji jej istnienia, nerwowość, agresja i trudności ze skupieniem murowane.


Ostatnio zmieniony przez Alistaire Mulciber dnia Pią Lis 02, 2018 9:42 pm, w całości zmieniany 3 razy

Re: Alistaire Mulciber

on Sob Lip 23, 2016 7:59 pm
ZAKLĘCIA

Ofensywne:
Drętwota - zaklęcie pojedynkowe znane także jako zaklęcie oszołamiające lub oszołomienie powodujące - w zależności od okoliczności użycia - utratę przytomności lub zatrzymanie poruszających się obiektów;

Defensywne:
Expelliarmus -  zaklęcie rozbrajające, które wytrąca z ręki przeciwnika to, co trzyma w tym czasie;
Protego -  zaklęcie obronne, wyczarowujące niewidzialną tarczę chroniącą przed urokami i zaklęciami;

Użytkowe:
Accio - zaklęcie przywołujące rozmaite przedmioty;
Alohomora - zaklęcie otwierające zamki i skrzynie. Nie działa jednak na potężniejsze czary zamykające;
Colloportus - zaklęcie, które służy do zamykania zamków drzwi, okien, skrzyń;
Chłoszczyść - zaklęcie domowe, które sprząta, czyści i porządkuje. Można go też używać na ludziach, jednak nie daje to przyjemnego dla celu zaklęcia efektu;
Flipendo - zaklęcie, które jest podobne do Depulso. Działa tak samo, tylko to zaklęcie rani przeciwnika. Służy także do przesuwania przedmiotów.
Impervius - Zaklęcie, które rzucone na jakiś przedmiot powoduje, że ten staje się wodoodporny lub umożliwia lepszą widoczność w złych warunkach pogodowych. Chroni także przed oparzeniami rzeczami na które rzucony został urok flagrante;
Lumos - powoduje, że na końcu różdżki zapala się światło o zasięgu ok. trzech metrów;
Nox - powoduje zgaśnięcie niebieskawego światła na końcu różdżki powstałego w związku użyciem zaklęcia oświetlającego Lumos.

Uzdrawiające:
Enervate - zaklęcie przywracające przytomność.
Episkey - zaklęcie uzdrawiające niewielkie uszkodzenia ciała np. złamany nos lub skaleczenia.
Tergeo - zaklęcie czyszczące, zwane też oczyszczającym. Usuwa takie substancje jak krew, kurz, tłuszcz oraz pewnie kilka innych. Bardzo przydatne w przypadku oczyszczenia jakieś rany.


Ochronne:
Specialis Revelio - Zaklęcie, które pomaga nam się dowiedzieć czy na jakimś przedmiocie ciąży klątwa. Jeśli tak, to przedmiot pod wpływem zaklęcia zaczyna się poruszać i świecić;


Ostatnio zmieniony przez Alistaire Mulciber dnia Pon Lip 10, 2017 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz

Re: Alistaire Mulciber

on Sro Gru 28, 2016 10:30 pm
ELIKSIRY

Klasyczne:
Eliksir Ninde - celtycki wywar upiększający przedmioty. Może sprawić, że nawet najbrzydsza rzecz na świecie zmieni się w prawdziwe dzieło sztuki. Nie może być stosowany na ludziach.

Mentalne:
Eliksir Euforii - eliksir, który powoduje przypływ energii. Może też niestety uzależniać. Ma kolor niebieskawy, zapach przypominający zapach kobiecych perfum, a nad nim unoszą się wirujące sprężynki.
Eliksir Słodkiego Snu - eliksir, który powoduje natychmiastowe zaśnięcie. Jest podawany osobom chorym, cierpiącym na bezsenność i małym dzieciom mającym problem z usypianiem. Można podać go doustnie, nasączyć nim jakiś pokarm lub dodać do jakiegoś napoju. Eliksir ma kolor zielony, jest gęsty i ma zapach cynamonu. Ten eliksir wykorzystuje się w szpitalach. Po zażyciu tego eliksiru osobie której go podano nic się nie śni.
Eliksir Spokoju - eliksir, mimo, że nie jest uważany za eliksir czarnomagiczny – może mieć właściwości nieodwracalne. Jeśli zostanie źle uwarzony (drżenie ręki podczas ważenia eliksiru) przyczyni się do śpiączki, z której osoba pijąca eliksir nie jest w stanie się wybudzić. Eliksir ma za zadanie pomóc osobie pijącej go w wyzbyciu się lęku i strachu;

Czarnomagiczne:
Wywar Żywej Śmierci - eliksir powodujący omdlenia, które dla niedoświadczonych czarodziejów mogą być podobne do śmierci. Jest też wykorzystywany jako środek łagodzący ból. Lecz nie należy używać go w dużych ilościach, gdyż może spowodować uszkodzenie mózgu lub nawet śmierć.


Ostatnio zmieniony przez Alistaire Mulciber dnia Pon Lip 10, 2017 12:27 pm, w całości zmieniany 2 razy

Re: Alistaire Mulciber

on Sro Gru 28, 2016 10:30 pm
FASOLKI
40 fasolek {02/11/18}

Postać:
- Napisanie Karty Postaci: 80 fasolek;
- Zrobienie postaci kanonicznej, męskiej: 7 fasolek;
- Edycja Karty Postaci: 20 fasolek

Sesje:
- Esmeralda Moore: 10 fasolek;
- Lincoln Wright: 10 fasolek;
- Charles Myrnin Hucksberry: 10 fasolek;
- Charles Myrnin Hucksberry: 10 fasolek;

Zakupy:
Wykupienie eliksirów: -18 fasolek
Wykupienie zaklęć: -84 fasolki
Wykupienie eliksirów: -27 fasolek
Wykupienie zaklęć: -21 fasolek

Dodatkowe:
Loteria Świąteczna: 15 fasolek
Loteria Marzec/Kwiecień: 10 fasolek
Sponsored content

Re: Alistaire Mulciber

Powrót do góry
Similar topics
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach