Share
Go down

Regulamin (ale o co chodzi?)

on Sob Cze 11, 2016 9:07 am
Regulamin korzystania z Działu Mieszkalnego

1. Każdy chętny do posiadania domu/mieszkania/itd w postaci subforum zobowiązany jest do napisania w tym temacie według wzoru podanego poniżej.

2. Mieszkania i domy w postaci zwykłych tematów można zakładać na własną rękę.

3. Każde miejsce zamieszkania musi posiadać podstawowe informacje o nim regulowane poniżej podanym kodem.

4. Należy pamiętać, że za mieszkanie trzeba płacić - z czasem poinformujemy was, drodzy gracze, ile trzeba płacić za jakie metraże.


Podanie o mieszkanie w postaci subforum:
Kod:
[b]Nazwa subforum:[/b] Jak chcemy, żeby nazywała się nasza rezydencja (proszę nie wymyślać dziwacznych nazw i dodawać zawsze nazwisko swojej postaci, której subforum ma służyć)
[b]Miejsce zamieszkania:[/b] dzielnica mugolska/niemugolska, kraj i miasto
[b]Typ mieszkania:[/b] czy jest to domek, kawalerka, willa, itd.
[b]Krótki opis:[/b] Krótki opis subforum, który będzie widoczny dla wszystkich, opisujący jego zewnętrzny wygląd.

Podstawowe informacje (które należy umieścić w swoim miejscu zamieszkania):
Kod:
[b]Miasto i kraj: [/b]
[b]Ulica, numer domu i mieszkania:[/b]
[b]Zaklęcia ochronne:[/b] Podajemy wszelakie czary chroniące nasz dom. Uwaga! O ochronę w postaci Zaklęcia Fideliusa trzeba się postarać!

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Czw Cze 29, 2017 8:35 pm
Nazwa subforum: Mieszkanie Greybacka
Miejsce zamieszkania: dzielnica niemugolska - ulica śmiertelny Nokturn, Londyn, Wielka Brytania
Typ mieszkania: jest to mała kawalerka w kamienicy
Krótki opis: Mieszkanie znajdujące się na czwartym - ostatnim piętrze w wąskiej, starej i niezbyt reprezentacyjnej kamienicy na śmiertelnym Nokturnie. Cześć lokatorów kamienicy nie żyje, przez co połowa budynku stoi pusta. Wewnątrz kamienicy pachnie wilgocią, a skrzypienie starych drewnianych schodów roznosi się niczym echo po obskurnej klatce schodowej. Na jednym piętrze znajdują się po dwa mieszkania, z czego do każdego należy malutki prostokątny balkonik.


Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 07, 2017 1:17 pm
Nazwa subforum: mieszkanie Alyssy Meadowes
Miejsce zamieszkania: dzielnica mugolska, Ladbroke Grove, Londyn, UK
Typ mieszkania: mieszkanie w domu szeregowym
Krótki opis: Typowy segment londyńskiej szeregówki - dosyć wysokiej, ale wąskiej - o całkiem zadbanym wyglądzie i stosunkowo niedawno odnowionej elewacji. Przynależy do niej nieduży kawałek ogródka znajdującego się z na tyłach. Nie da się tam dostać poprzez zwykłe okrążenie szeregowca, ponieważ płot i krzewy skutecznie zagradzają przejście. Należy wejść do środka i podążyć na wprost przez klatkę schodową, która dzieli dom na dwa mieszkania - po jednym na każdym poziomie. Drzwi na zewnątrz znajdują się tuż przy schodach i zejściu do piwnicy. Meadowes zajmuje górną część budynku.


You and I walk
a fragile line
I have known it all thistime

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Wto Lip 25, 2017 8:44 pm
Nazwa subforum: Posiadłość Potterów
Miejsce zamieszkania: dzielnica niemugolska, Wielka Brytania, West Country, Dolina Godryka
Typ mieszkania: dom
Krótki opis: Piętrowy, kamienny dom Potterów z charakterystycznym dla okolicy stromym dachem można znaleźć tuż przed wieńczącym Dolinę Godryka lasem. Do posiadłości prowadzi kamienna brama z rzeźbionymi jeleniami, sam budynek jest kawałek od niej oddalony i dojść można do niego wydeptaną ścieżką wśród ozdobnych traw i krzewów. Za domem znajduje się altana z miejscem na ognisko, a zaraz za nią zaczyna się las.


Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 28, 2017 7:26 pm
@Alec Greyback napisał:Nazwa subforum: Mieszkanie Greybacka
   Miejsce zamieszkania: dzielnica niemugolska - ulica śmiertelny Nokturn, Londyn, Wielka Brytania
   Typ mieszkania: jest to mała kawalerka w kamienicy
   Krótki opis: Mieszkanie znajdujące się na czwartym - ostatnim piętrze w  wąskiej, starej i niezbyt reprezentacyjnej kamienicy na śmiertelnym Nokturnie. Cześć lokatorów kamienicy nie żyje, przez co połowa budynku stoi pusta. Wewnątrz kamienicy pachnie wilgocią, a skrzypienie starych drewnianych schodów roznosi się niczym echo po obskurnej klatce schodowej. Na jednym piętrze znajdują się po dwa mieszkania, z czego do każdego należy malutki prostokątny balkonik.

To ja poproszę dokładnie taki sam opis, bo ta sama kamienica - tylko dwa piętra niżej - ale nie do końca wiem, jak rozwiązać sprawę z nazwą subforum. Greybacka 2.0? Koza Ewentualnie Llewellyna.

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 28, 2017 7:42 pm
Proponuję zwyczajnie zrobienie mieszkanie Aleca Greybacka i mieszkanie Sage'a Greybacka.

Plus byłabym wdzięczna za "numer" budynku, by było jasne, że to ten sam budynek.
Rain down
from a great height

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 28, 2017 8:29 pm
To może machnąć sub w subie? Na zasadzie czegoś w rodzaju "kamienica numer XYZ" opisana tym ogólnym opisem. W nią wrzucone osobne suby z pierwszymi literkami imion + nazwiskiem oraz dodatkowymi opisami mieszkań - jakie nie jest trudno napisać - z zawartym numerkiem mieszkania? Lubię ten sposób tworzenia miejsc, bo może akurat znajdzie się jeszcze kogoś do sąsiadowania w którymś z sześciu pozostałych mieszkań w budynku. Tęczowo mocno

A sam numer kamienicy... Randomowo - niech będzie 36.


You and I walk
a fragile line
I have known it all thistime

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 28, 2017 8:42 pm
W takim razie poproszę opis odnoszący się jedynie do kamienicy i osobno opisy mieszkań, bo takie rozwiązanie może być w porządku, tylko no trzeba zmienić leciutko koncepcję, a może Alec czy Ty chcecie do tego opisu coś dodać, coś zmienić? ;)

Posty się jak coś usunie ^^

Rain down
from a great height

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Pią Lip 28, 2017 8:53 pm
Zaraz to sobie ustalimy i wtedy któraś z nas wrzuci wszystko razem do tematu. <3
Plus dodatkowo ładnie poproszę o jeszcze dwa miejsca, w których w wolnej chwili zrobię potrzebne mi tematy. :D

Nazwa subforum: Kamienica T. Meadowesa
Miejsce zamieszkania: dzielnica niemugolska, Wielka Brytania, Londyn, ulica Pokątna 23
Typ mieszkania: cały budynek - stara kamienica
Krótki opis: Trzypiętrowa własność Thomasa Meadowesa, która była jedną z jego pierwszych samodzielnych inwestycji. Kamienica przez wiele lat straszyła dosyć obskurnym wyglądem. Ze względu na wiekowość, potrzebowała praktycznie całościowej renowacji na zewnątrz i dalszego remontu w środku. Odkąd mężczyzna zaczął jednak spędzać w niej większość swojego czasu, wąski budynek nie wygląda już tak strasznie. Wyłącznie liche podwórko z tyłu domu z pojedynczą szopą na miotły - będące kwadratem szerokości 4,5 x 5 metrów - nadal nie zostało zagospodarowane.
-----
Nazwa subforum: Posiadłość Meadowesów
Miejsce zamieszkania: dzielnica mugolska, Wielka Brytania, Keighley, Riddlesden, Ilkley Rd (jeśli numer kiedykolwiek był, to się zmył i nikt go już nawet nie pamięta; wystarczy wspomnienie nazwiska, ponieważ jest to słabo zamieszkana wieś-dzielnica Keighley i każdy się zna)
Typ mieszkania: dom z przyległymi terenami
Krótki opis: Na majątek rodziny Meadowes składa się kilka budynków oraz trzykilometrowa, pagórzysta, charakterystyczna dla tego rejonu połać łąk go otaczających. Znaczna większość zabudowań popadła już w ruinę, powoli sypiąc się ku ziemi, jednak dwa domy nieodmiennie stoją na swoich pierwotnych miejscach. Znajdujący się pięćset metrów od bramy, nieduży - choć dla wielu ludzi zapewne wyglądający dosyć dobrze i przez to często mylony z domem Meadowesów - domek dozorcy zachowany jest przy tym w lepszym stanie. Sama posiadłość jest za to większa, starsza i bardziej oddalona od głównej drogi. -> limit znaków, bo nie ma przesuwaka, niee ;_;


You and I walk
a fragile line
I have known it all thistime

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Wto Sty 09, 2018 6:55 pm
Nazwa subforum: Letnia Posiadłość Rodziny Nero
Miejsce zamieszkania: Wielka Brytania, kilka kilometrów za Londynem
Typ mieszkania: Dom Jednorodzinny
Krótki opis: Dwupiętrowy budynek, zadbany, często to właśnie tutaj rodzina Nero spędza wakacyjny czas. Kilka pokoi gościnnych, duża jadalnia, kuchnia, salon, główna sypialnia i mnóstwo przestrzeni wokół. Budynek bowiem znajduje się z dala od głównej drogi, jest tu za to sporo miejsca do zabawy, co z pewnością spodoba się dzieciom. Żadnych sąsiadów i mały garaż obok, żeby można było zostawić gdzieś samochód.

Nazwa subforum: Mieszkanie Deverillów
Miejsce zamieszkania: dzielnica niemugolska, Wielka Brytania, Londyn, ul. Pokątna 24
Typ mieszkania: Mieszkanie
Krótki opis: Salon, jadalnia, kuchnia, łazienka, sypialnia i mały pokój gościnny. Nie wyróżniające się w żaden sposób mieszkanie, które na własność wykupili Polly i Drake Deverill. Otrzymali je w dobrym stanie, dodali tylko kilka elementów wystroju od siebie i urządzili sobie przytulne gniazdko. Znajduje się ono na drugim piętrze bloku.
Character Song | Battle Song | Voice


"This is Hell and I am the Devil"

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

on Sro Mar 14, 2018 12:02 pm
Nazwa subforum: Dworek Rosierów
Miejsce zamieszkania: Okolice Hugh Town na wyspie St Mary’s, należącej do angielskiego hrabstwa Kornwalia
Typ mieszkania: Dworek
Krótki opis: Ponure dworzyszcze położone na wzgórzu i otoczone przez rozległy ogród różany. Jak przystało na starą posiadłość, na jej terenie znajduje się niewielki cmentarz dla najbliższej rodziny. Wewnątrz domu oprócz pokojów państwa domu, dwojga dzieci oraz sypialni gościnnej można znaleźć kuchnię, pokój dzienny, łazienkę, laboratorium, a także bibliotekę.
Sponsored content

Re: Regulamin (ale o co chodzi?)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach