Go down

NPC  Empty NPC

on Wto Wrz 03, 2013 8:15 pm
NPC - Non-player character

Postać tą stworzyć użytkownik może do celów czysto-fabularnych, co oznacza, że nie tworzy się jej karty, nie wciela się ona czysto w rygory zasad jakichkolwiek - ot, jest to postać wyjątkowa, specyficzna, jedyna w swoim rodzaju.

Uwaga! Jest też możliwe przejęcie danego NPC-a lub zwyczajnie napisanie nim kilka postów w celu urozmaicenia danej rozgrywki! By dowiedzieć się więcej na ten temat, wystarczy napisać do Caroline Rockers.

O możliwość stworzenia takiej postaci może się ubiegać gracz, który już na forum zaistniał -  pomysłowa i ambitna persona - poprzez napisanie o niej (najmilej widzianej: DOKŁADNEJ) historii, zdolności, itp, itd - poczty prywatnej do Caroline Rockers.
Podanie to oczywiście musi zostać poparte uzasadnieniem, w czym NPC ma zaistnieć i jaki/e wątek/ki na forum prowadzi. Warto żeby te uzasadnienie zawierało więcej niż jedno zdanie i by były jakieś konkretne podstawy do stworzenia takiej postaci. Można  stworzyć NPC-ów członków rodzin obecnych na forum, o ile będą oni odgrywać jakąś większą rolę (np. przysłużą się głównej fabule). Jednakże haczyk polega na tym, że takie postacie szybciej giną - niekiedy zresztą o to właśnie chodzi.  Więcej szczegółów dla zainteresowanych na PW. Zasada ta nie dotyczy dzieci, które są jak najbardziej mile widziane pod postacią NPC-ów.
NPC-ami mogą też stać się postacie nieaktywne, których od dłuższego czasu nie było na forum.
Postać taka może zostać zabita bez zgody prowadzącego i/lub twórcy.

Jeśli ktoś użyje NPC-a do jakiegoś eventu jest możliwość przejęcia nagród, kar i PD przez wybraną przez autora postać, która do niego należy. Działa to niemniej na zasadzie, że jeśli jest to NPC ucznia to postać ucznia posiadająca kartę zyskuje i traci, jeśli jest to NPC dorosłego to postać dorosłego posiadająca kartę zyskuje i traci. Odnośnie NPC-y wszelkich stworzeń magicznych i tym podobne jest to regulowane przez Mistrza Gry.

Podanie zostanie rozpatrzone przez Administrację, prawdopodobnie z pozytywnym wynikiem, nie ma się czego obawiać, to tylko tak strasznie wygląda. Oczywiście Ci, którzy sądzą, że byle jakie uzasadnienie założenia danego NPC-a będzie przyjęte, to mogą się zdziwić.

Administracja jest otwarta na propozycje i pomysły graczy, jednak proszę się wystrzegać zbyt dużego  Power - Gamingu, by dać szansę zwykłym postaciom.

Specjalnie dla Was został też uruchomiony spis NPC-ów wraz z krótkim opisem roli jakie wybrane konto pełni. Są zaznaczone kolory by każdy wiedział, które postacie można poprowadzić lub przejąć, a które nie z powodu wyłączności danego gracza.

Brzoskwiniowy - do przejęcia
Pomarańczowy - niedostępny

1. Albus Dumbledore
Dyrektor Hogwartu i założyciel Zakonu Feniksa, który ma zarówno możliwości zwykłych postaci, jak i NPC-ów. Jako jedno z nielicznych kont w tej grupie posiada Kartę Postaci, ale Skrytka i Karta Rozwoju go nie dotyczą. Posiada wiele obowiązków na swej głowie i jest uznawany za jednego z najpotężniejszych czarodziejów na świecie. Obecnie prowadzony jest przez Mistrza Gry - jest jednak dostępny do przejęcia.

2.  Bazyliszek
Olbrzymi wąż, który grasuje najczęściej w szkolnych rurach. Od czasu przebudzenia go przez Władcę Nocy, co jakiś czas wyskakuje w poszczególnych miejscach Hogwartu. Wywołał niemałe zamieszanie na Balu Zimowym. Dużo osób nadal nie jest pewnych czy rzeczywiście znajduje się w zamku i czy to właśnie on jest potworem legendarnej Komnaty Tajemnic.  Póki co jest nieuchwytny, a co najważniejsze od śmierci Vincenta Nightray'a nie jest pod niczyją kontrolą. Jednak o dziwo nie daje o sobie znać. Obecnie prowadzony jest przez Mistrza Gry - jest jednak dostępny do przejęcia.

3. Caitlyn Selwyn
Córka Cornelii Selwyn i Charlesa Myrnina Hucksberry'ego, o czym ten nie ma zielonego pojęcia. Zresztą wszystko jest utrzymywane w jednej wielkiej tajemnicy, która nie ma prawa wyjść na wierzch. O wszystkim wie jedynie Cornelia, która nie ma zamiaru poinformować biologicznego ojca o tym, że ma dziecko. Caitlyn posiada magiczne zdolności i zapewne niedługo pójdzie do Hogwartu. Jest ciekawskim dzieckiem. Obecnie nie jest prowadzona przez nikogo i jest dostępna do przejęcia.

4. Cornelia Selwyn
Pielęgniarka w Hogwarcie, czystokrwista czarownica w średnim wieku, która zna się na swoim zawodzie. Jedno z nielicznych kont posiadających Kartę Postaci. Ma córeczkę - Caitlyn, z Charlesem Myrninem Hucksberrym, który był niegdyś narzeczonym jej zmarłej najlepszej przyjaciółki. Byli zresztą w dobrych stosunkach, aż do czasu wypadku Delilah. Cornelia jednak sobie nieco uporządkowała własne życie i oddała się w ręce magicznej medycyny. Obecnie nie jest prowadzona przez nikogo i jest dostępna do przejęcia.

5. Ecart Collins
Głowa rodu Collinsów i jej jedyny żyjący męski przedstawiciel. Pochodzi z Transylwanii i jest ojcem Neve Collins, która jest jego największą "pociechą". Traktuje ją jednak wedle specjalnych, rygorystycznych zasad i nie oszczędza jej w żaden sposób, by ta godnie reprezentowała ich rodzinę. Obecnie przebywa z Anglii z powodu śmierci Shane'a, Lilith i Juliet z którymi był spokrewniony. Jest w posiadaniu ich testamentu. Niezwykle majętny czarodziej, który posiada duże wpływy, jednakże także sporo wrogów. Coraz bardziej interesuje się poczynaniami Sami - Wiecie - Kogo.  Obecnie jest do przejęcia.

6.  Gruba Dama
Jej portret pilnuje przejścia do Pokoju Wspólnego Gryffindoru. Gruba Dama nie przepuści nikogo, kto nie zna hasła, albo wygląda podejrzanie. Łatwo się obraża i denerwuje, kiedy ktoś przerywa jej drzemkę, albo nie potrafi podać prawidłowego kodu. Uwielbia śpiewać i plotkować - często raczy Gryfonów swoimi opowieściami i piosenkami. Jest obecnie całkowicie do przejęcia!

7.  Jeffrey Woods
Uczeń V roku z domu Salazara Slytherina. Dla całej braci uczniowskiej znany jest jedynie z tego, że wydurnia się na lekcji i często pcha w bójki (dla odmiany bardzo mugolskie i posiadające mało cech honorowego czarodziejskiego pojedynku). Posiada bardzo rzadką i zupełnie niewidoczną z zewnątrz wadę genetyczną, która bardzo mocno wpłynęła na jego psychikę. Obecnie jest całkowicie do przejęcia.

8.  Kalipso Rockers
Prawdziwa głowa czystokrwistego rodu: Rockers. Bardzo zaradna, elegancka i obrotna kobieta, która poprzez swoje znajomości potrafi naprawdę wiele osiągnąć. Jest urodzoną manipulatorką o wyśmienitych manierach i bardzo wysokiej wrażliwości na tracenie nad sobą kontroli, kiedy coś nie spełnia jej wymagań albo nie układa po jej myśli. Urodziła trójkę dzieci: dwóch chłopców i dziewczynkę – w których pokłada wszelkie nadzieje związane z odziedziczeniem majątku i godnym obnoszeniu się ze swoim nazwiskiem. Obecnie jest całkowicie do przejęcia! Okazjonalnie tylko prowadzony przez Caroline Rockers.

9.  Lord Voldemort
Drugi najpotężniejszy czarnoksiężnik świata, zaraz po Gellercie Grindelwaldzie. Nazywany też Czarnym Panem oraz Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. Za czasów szkolnych nosił nazwisko po ojcu: Thomas Marvolo Riddle Jr. Jest przywódcą Śmierciożerców i to on wszczął Pierwszą Wojnę Czarodziejów, usiłując wyrzucić z magicznego społeczeństwa wszystkie posiadające dar dzieci mugoli oraz czarodziejów półkrwi. Okazjonalnie prowadzony przez Marlene McKinnon i Caroline Rockers.

10.  Pani Norris
Młoda kotka rasy Maine Coon, należąca do Argusa Filcha – woźnego pracującego w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Pomaga staremu czarodziejowi w chwytaniu uczniów łamiących regulamin, zwłaszcza podczas nocnych dyżurów na korytarzach. Ciężko oszukać czarami jej wyostrzone zmysły i jeśli kotka zwęszy kogoś w miejscu, w którym ten nie powinien się znajdować, natychmiast wzywa woźnego. Obecnie jest prowadzona przez Pamelę Winston.

11.  Septima Nott
Sędzina, pracowniczka Ministerstwa Magii i członkini Wizengamotu. Jest ona również jedną z pierwszych członków tajnego stowarzyszenia założonego przez Albusa Dumbledore'a, zwanego: Zakonem Feniksa. To kobieta starej daty, potężna czarownica twardo stąpająca po ziemi, znająca dokładnie panujące w Świecie Magii prawo i zagorzała przeciwniczka Czarnego Pana. Jest egzekutorem, który przyjmuje chętnych i sprawdzonych ludzi do Zakonu oraz jedną z garści sędziów, którzy podjęli się sądzeniem masakry, która miała miejsce w Hogwarcie. Obecnie jest  możliwa do przejęcia!

12.  Severine Lestrange
Potężna i ważna towarzysko czarownica, wywodząca się z naprawdę wpływowego rodu. Matka Rabastiana i Rudolfa Lestrange, których związała z rodzinami Rockers i Black. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii jest jedną z najbardziej wpływowych czarownic, która często bywa na salonach oraz miesza się w politykę i sprawy zarówno Ministerstwa Magii jak i samej materii rodzin czystokrwistych. Obecnie jest do przejęcia.

13.  Sir Thomas Athan Meadowes
Szanowany i powszechnie znany łowca czarnoksiężników, a zarazem także prawa ręka szefa Biura Aurorów. Szycha zarówno w Ministerstwie Magii, jak i poza nim. Odznaczony tytułem weteran mugolskiej wojny oraz prężnie działający uczestnik wielu starć w świecie czarodziejów. Człowiek znany z dosyć specyficznego, wyjątkowo negatywnego podejścia do wszystkiego, co czarnomagiczne, posuwający się w swych działaniach tym dalej, im trudniejszym zdaje się to być zadaniem. Mężczyzna czynu, nie słowa, czym nie zaskarbia sobie wielu przyjaciół. To zagorzały przeciwnik Lorda Voldemorta i jego popleczników - nie tylko ze względu na swoje mugolskie pochodzenie. Obecnie prowadzony przez Marjorie Meadowes i Aleca Greybacka.

14.  Esdras Credence Greyback
Najmłodszy syn Fenrira Greybacka. Siedmioletni chłopiec obecnie wychowywany przez starszego brata - Allectusa Greybacka. Powszechnie znany i lubiany mieszkaniec Nokturnu, po którym uwielbia się pałętać, gdy tylko nikt go nie pilnuje. Nieco nieśmiały promyczek o jeszcze nieaktywowanym - ze względu na wiek dziecka i późne działanie klątwy rzuconej niegdyś na męskich członków rodu - wilkołaczym genie, jaki odziedziczył po swoich przodkach.
Obecnie prowadzony przez Aleca Greybacka.
Me and the devil
Walking side by side

NPC  Empty Re: NPC

on Sob Cze 23, 2018 10:28 pm
Oliver Cartwright
Sławny w całym magicznym świecie, a szczególnie na terenie Wielkiej Brytanii, malarz i rysownik. Z pochodzenia Szkot, urodzony na obrzeżach Achnasheen jako jedyne dziecko państwa Cartwrightów. Osiągnął sławę przede wszystkim dzięki swoim ruchomym obrazom, jednak jego zupełnie zwyczajne prace znaleźć można nawet w mugolskich galeriach sztuki pod różnymi pseudonimami. Znany przede wszystkim z takich arcydzieł, jak portret Tobiasa Misslethorpe'a znajdujący się w Hogwarcie, czy "Panienki z jednorożcem". Jest ekscentrycznym człowiekiem, chociaż tak naprawdę słowo dziwny jest w zupełni wystarczające. Trudno zrozumieć, jak ktoś tak kontrowersyjny jest w stanie utrzymywać swoją sławę, jednak wartość jego sztuki jest chyba warta takiego poświęcenia w postaci lekkiego szaleństwa. Uwielbia udzielać wywiadów i rozmawiać z ludźmi, ale tak naprawdę niewiele osób jest w stanie nadążyć za jego tokiem myślenia. Poza godzinami pracy lubi korzystać z mało legalnych środków odurzających, zdobywać serca zasadniczo wszystkiego i płodzić nieślubne dzieci. Tak przynajmniej twierdził niegdyś Prorok Codzienny, dopisując, że na zarzuty artysta odpowiedział tylko niezwykłym uśmiechem [zał. Prorok Codzienny, edycja 234, numer 33]. Poza działalnością artystyczną angażuje się w spotkania różnych stowarzyszeń i ruchów, jednak nigdy nie udziela się w kwestiach politycznych, szczególnie temacie czystości krwi. Ceni sobie dobrą rozrywkę i wolność w wykonywaniu swojego zawodu. Jego hobby to karmienie ptaków i kolekcjonowanie pędzli z różnego rodzaju drewna.


And I know, I may end up failing, too
But I know, you were just like me
With someone disappointed in you
NPC  Tumblr_omrczsWdsK1vmcmzko1_500
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach