Zapraszamy serdecznie do przyłączenia się do przygody!


CalendarCalendar  IndeksIndeks  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  GrupyGrupy  FAQFAQ  

Share | 
 

 Do zrobienia!

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Magic Lullaby
avatar


avatar

PisanieTemat: Do zrobienia!   Pią Maj 27, 2016 11:25 pm

Ten temat dotyczy właściwie jedynie Adminów i Moderatorów. Tutaj umieszczę spis zadań, które są do zrobienia. Co jakiś czas będę go aktualizowała. Jeśli ktoś wybierze sobie jakieś zadanie niech mi o tym powie, a ja zaznaczę je kolorem.

Lista Zadań:
1. Powiększyć ilość nagród, jeśli zajdzie taka potrzeba - temat stworzony przez MG by zaczerpnąć języka u graczy może się przydać. Może brakuje jakichś nagród, które wypadałoby umieścić na liście?
2. Podręczniki - sprawdzić i zachęcić do ich tworzenia.
3. Stworzyć temat z jedzeniem i piciem dostępnym w magicznym świecie - są dwa pliki, jeden stworzony przez Archibalda Gampa, a drugi przez Esmeraldę Moore. Należy sprawdzić, porównać, ewentualnie dodać. Cały spis dostępnego jedzenia i picia w świecie czarodziejskim (i w forumowych miejscach dla mugoli) będzie na wiki, zaś w cennikach pojawią się jakieś krótkie informacje lub odnośniki.
4. Stworzyć temat z czarodziejskimi chorobami - należy wziąć pod uwagę mugolskie choroby i stworzyć ich czarodziejskie odmiany lub też całkowicie nowe. Warto zaznaczyć wpływ każdej choroby na czarodzieja, ewentualne lekarstwo/lekarstwa (lub też ich brak) i czas działania, ewentualnie jeszcze inne kryteria. Najpewniej obszerniejsze informacje znajdą się na forumowej wiki.
5. Stworzyć spis roślin na forumowej wikipedii - przy pomocy tematu eliksirów (gdy już będzie skończony) i też informacji z potterowskiej wiki angielskiej i polskiej, a także korzystając z książek i innych źródeł o roślinach. Mogą być nawet z innych uniwersów (o ile ma to sens).
6. Pomyśleć o czysto czarnomagicznych istotach, zagrażającym czarodziejom (przykład: dementorzy) - znajdą się one w bestiariuszu forum, który dostępny jest na wiki. Mogą to być istoty z innych uniwersów lub autorsko wymyślone, jednakże mające jakiś cel by o nich wspomnieć.
7. Pomyśleć o starożytnej magii; o dawnych rytuałach dobrych i złych, a także o zaklęciach obronnych - magia, która praktycznie nie jest dostępna, zapewne iluzjonistyczna, klątwy, zahaczenie o zaklęcia pradawne. Można korzystać z różnych źródeł.
8. Zacząć myśleć o rozbudowaniu, albo dodaniu pewnych lokalizacji - kiedy już nastąpią fabularne wakacje.
9. Kolejny numer gazetki; stworzyć VI numer i pomyśleć w jakim ma być stylu; głównie zebranie obecnego materiału i napisanie reszty artykułów.
10. Pomyślenie o praktykach i zawodach po Hogwarcie, a także zajęcie się egzaminami końcowymi, ewentualnymi SUMAMI, a także OWUTEMAMI. (z pomocą Colette'a i Esmeraldy).
11. Zedytowanie Systemu Fasolkowego - najpewniej na sam koniec, bo mechanika.
12. Plan zamku ku pomocy dla zagubionych uczniów - temat z wszystkimi miejscami w zamku i linkami do niego, ew. zaznaczenie, które miejsca są niedostępne z jakiego powodu i inne takie.
13. Edytować Specjalizacje i lepiej je rozdzielić; czym się różni przedmiotowa specjalizacja od zawodowej lub specjalizacja nakierowana na dany typ zaklęć czy eliksirów.
14. Usprawnić forumową wiki, lepiej wszystko uporządkować i ulepszyć pod względem graficznym.
15. Po wszystkim należy edytować regulamin forum odpowiednio.
16. Edycja tematu Genetyki: pod względem wilkołaków i wampirów (plusy i minusy, głównie na wiki), pod względem Oklumencji i Legilimencji, edycja półolbrzymów, metamorfomagów i willi (przyszłościowo wiki), oraz edycja magicznych umiejętności.
17. Edycja Eliksirów:  podkreślić wagę zdobywania składników i sposobu przyrządzania eliksirów, odnieść się do eliksirów dostępnych dla wszystkich i jak się ich nauczyć, odnieść się do tych wybranych, odnieść się do tych wyjątkowych, przepisy umieścić na wiki forumowej i dodać w temacie dobre odnośniki. [w trakcie realizacji]
18. Edycja ZF i Śmierciożerców: znaki, spotkania, zadania, pozyskiwanie członków i przedmiotów.
19.  Punkty Doświadczenia i Życia, a także ogólna edycja Systemu Magicznej Obrony i Ataku - edytowanie później bo mechanika.
20. Galeony - rozdzielić w końcu na świat dorosłych i świat uczniów, wprowadzić kwestię wynagrodzeń, wspomnieć o tym jak można zdobyć i jak następuje rozliczenie. Dać info by aktywni dorośli domagali się zapłaty.
21.  Ogarnąć temat "Stwórz sobie różdżkę!", połączyć to, co zaproponował z Irytek z tym, co już jest na forum. Poprawić i usprawnić, również dodać stricte techniczne zalety i wady.
22. Ulepszyć temat "Przedmiotów Magicznych"; dodać te, co powinny tam wylądować, wspomnieć o tych, co już na forum funkcjonują i ogólnie zmienić ich formułę. PODZIELIĆ.
23. Rozwiązać kwestię tematu "Fabuła". Rozdzielić na rozdziały (miesiące fabularne) i opisać co i jak.
24. Przejrzeć temat przejść z kartami i pomyśleć nad przejściami na fabule. Kwestia również ukrytych komnat i innych takich pierdół.
25. Zająć się czystokrwistymi rodami. (z pomocą Archibalda, bo kody i Isaaca, bo super zapał).
26. Zbieranie/Pozyskiwanie składników do eliksirów i ich sporządzanie - najlepiej po stworzeniu tematu z eliksirami.
27. Praktyki zawodowe i stworzenie ulotek odnośnie poszczególnych zawodów (plusy i minusy, a także wymagania). (z pomocą Colette'a i Esmeraldy, a także Archibalda jeśli będzie w stanie stworzyć kod pod to).
28. Rozpiska zawodów i stanowisk; odpowiednio podzielić i ogólnie ogarnąć, pod kwestią działu świat dorosłych.
29. Kwestia gazet ogólnie (Szmer, Prorok, etc.) - jak to ma wyglądać w przyszłości, co będzie w Szmerze a co w Proroku, co ile, w jaki sposób.
30. Wykorzystanie portretów, zbroi, złośliwych schodów i dziwnych miejsc, czyli dodatkowe atrakcje fabularne.
31. Ogarnąć Przedmioty Magiczne - podzielić na kilka postów/tematów (albo to i to), dodać te brakujące, choć o niektórych nie wspominać (niespodzianka, a gdy przedmioty pojawią się na fabule wtedy będzie można je dodać, jak na przykład Biały Pentagram). Ogólnie obczajenie fabuły i innych tematów, by sporządzić solidną listę.
32. Lepsza organizacja Administracji, łatwiej podzielić i ustalić jakiś lepszy sposób grupowej komunikacji.
33. Wstawić w końcu poradnik dla nowych.
34. Dodać stopień zaawansowania eliksirów na wiki, gdy już się pojawią tam przepisy, a także znaczki  do zaklęć i eliksirów, które nauczane są w Hogwarcie. (częściowo zrobione)
35. Połączyć i porozdzielać odpowiednie tematy.
36. Edytować I PW dla nowych.

Ostatnia Aktualizacja: 23.07.17 r.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Do zrobienia!
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Biblioteka :: Tablica z Ogłoszeniami :: Od Adminów -